bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAutori Havranieho dievčaťa v Bratislave

Extravagantní Švédi, autori kontroverzného trileru Havranie dievča, Jerker Eriksson a Håkan Axlander Sundquist, píšuci pod pseudonymom Erik Axl Sund,  pricestujú na pozvanie vydavateľstva Ikar do Bratislavy.

Stane sa tak 7. novembra t. r. pri príležitosti uvedenia druhej časti ich trileru s názvom Plameň túžby. Počas jednodňovej návštevy sa stretnú aj s čitateľmi v literárnej kaviarni Panta Rhei na knižnom veľtrhu Bibliotéka.

Prvá časť trileru Havranie dievča vyvolala hneď po vydaní v roku 2010 množstvo protichodných reakcií nielen v radoch čitateľov, ale aj literárnych kritikov. Kniha získala niekoľko žánrových cien, ale vyslúžila si aj dávku kritiky za to, že je to až príliš drsný a násilný príbeh. Podľa niektorých recenzentov je Havranie dievča také kruté, ako doteraz žiadny krimi román nebol. V Čechách vyšla kniha has emblémom na obálke Len pre silné povahy. Napriek uvedenému sa však odborná verejnosť zhoduje v názore, že Havranie dievča  predstavuje literárny fenomén a prelom v žánri švédskych detektívok. Švédska akadémia spisovateľov krimi  knihu ocenila ako „hypnoticky fascinujúcu psychoanalýzu spracovanú formou kriminálneho románu.“  Práva na jeho vydanie kúpili doteraz vydavateľstvá v 35 krajinách vrátane Brazílie, Tchaj-wanu a Japonska.

Jednotlivé časti trilógie nesú názvy: Havranie dievča (Ikar 2014), Plameň túžby (Ikar november 2014) a Pýtiine pokyny (Ikar 2015).  Spolu tvoria príbeh o Victorii Bergmanovej, žene v strednom veku, ktorú v detstve týrali a zneužívali..

 Jerker Eriksson a Håkan Axlander Sundquist  popri písaní  viac ako desať rokov experimentujú s hudbou, filmom a umením. Absolvovali viacero turné po Ukrajine, Rusku, Bielorusku a Poľsku s elektropunkovou kapelou i love you baby!

Podrobné informácie o programe autorskej dvojice v Bratislave vám včas poskytneme.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.