bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skATENTÁTNIK

Sedem dní, tri vraždy a jedna žena, ktorá vie príliš veľa…

AtentátnikBratislava 15. apríla 2013 - Hovoria jej prvá dáma švédskej krimi. Jej knihy sa predávajú v miliónových nákladoch. Volá sa Liza Marklundová a v týchto dňoch obohatí knižný trh na Slovensku jej vynikajúci triler Atentátnik, za ktorý získala viaceré ocenenia v oblasti kriminálnej literatúry. Najlepším ocenením pre každého spisovateľa sú aj tak nadšené ohlasy čitateľov a tých má súčasná švédska novinárka a spisovateľka viac než dosť a to nielen na domácej pôde. Po Stiegovi Larssonovi (trilógia Millenium) sa stala druhou švédskou spisovateľkou, ktorá dosiahla obrovský medzinárodný úspech.

V Štokholme vrcholí príprava letnej olympiády. Na novom štadióne však vybuchne bomba. Tá nielen zničí olympijský štadión iba niekoľko mesiacov pred medzinárodnou športovou udalosťou, ale zabije a rozmetá na kusy významnú švédsku podnikateľku, ktorá šéfuje vyše tisícke mužov pri organizovaní olympiády. Mesto je do krajnosti vystrašené... Polícia začína intenzívne pátrať po vrahovi. Kde ho hľadať? Medzi teroristami alebo v najbližšom okolí vedenia prípravného olympijského výboru?


Liza MarklundVyšetrovanie polície pozorne sleduje aj novinárka Annika Bengtzonová, ktorámá výnimočný dar nachádzať súvislosti a vzťahy, ktoré iným unikajú.... Zistil to aj samotný atentátnik, ktorému začínajú pozoruhodné úvahy Anniky Bengtzonovej prekážať... Hrozba v podobe jeho odhalenia naberá reálne kontúry. Z Anniky sa môže stať cieľ. Nové severské krimi prináša zápletku, ktorá mrazí a nezlomnú hrdinku, ktorá sa nevzdáva. Neobyčajne napínavý príbeh ma rovnakú silu ako ničivé explózie atentátnika.


Liza Marklundová (1962) - súčasná švédska novinárka a spisovateľka. Za titul Atentátnik získala dve ocenenia v oblasti švédskej kriminálnej literatúry - cenu Polonipriset (1998) a cenu za najlepší debut Svenska Deckarakademin (1998). Kniha Pohľadnicoví zabijaci (The Postcard Killers), ktorú napísala s americkým autorom Jamesom Pettersonom, sa umiestnila na prvom mieste v rebríčku bestsellerov New York Times.


Zo švédskeho originálu Sprängaren (Piratförlaget, 1998) preložila Mária Bratová.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.