bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAtentát na Ježiša. Kronika jedného príbehu

Nové skutočnosti, o ktorých ste doteraz nečítali

Strhujúce rozprávanie o Ježišovi ako človeku, ktorý rozbúril verejnú mienku v jednej z odľahlých častí Rímskej ríše, a hlásaním filozofie mieru a lásky si narobil veľa mocných nepriateľov.

Bezmála dvetisíc rokov odvtedy, čo rímski vojaci kruto popravili Ježiša Nazaretského, kontroverzného revolucionára, viac ako dve miliardy ľudí nasledujú jeho učenie a veria, že je Boh. Na stránkach tohto strhujúceho a faktami podloženého rozprávania o Ježišovom živote od autorov úspešného diela  Atentát na Kennedyho sa objavujú aj historické postavy ako Julius Caesar, Kleopatra, cisár Augustus, Herodes Veľký, Pontský Pilát, Ján Krstiteľ a mnohí ďalší. Kniha Atentát na Ježiša nielenže uvádza čitateľov do tohto nadmieru nepokojného obdobia; ale oboznamuje ich s prelomovými politickými a historickými udalosťami, ktoré nevyhnutne viedli k smrti človeka, ktorého posolstvo dodnes formuje myslenie ľudí na celom svete.

Autori knihy:

Bill O’Reilly - moderátor politickej diskusnej relácie The O’Reilly Factor, najvyššie hodnoteného spravodajského programu káblovej televízie v USA. Píše aj politické  komentáre pre noviny a je autorom viacerých špičkových bestsellerov. Patrí k najdiskutovanejším (a najdiskutabilnejším) politickým komentátorom v Spojených štátoch.

Martin Dugard - autor niekoľkých historických bestsellerov New York Times.

Z anglického originálu Killing Jesus: A History (Henry Holt, New York 2013) preložil Peter Fridner.

 ATENTÁT NA JEŽIŠA vychádza na 328 stranách. Maloobchodná cena 12,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.