bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAnders de la Motte / HRA

Nadupaný akčný triler

HraBratislava 2. októbra 2012 –   Zapamätajte si jeho meno, budete o ňom ešte veľa počuť: Anders de la Motte.  Autor trileru  Hra predstavuje nový vietor v  škandinávskej detektívke. Jeho Hra je divoká, hravá, s jedným dôležitým odkazom:  Za všetkým je hra a ty si jej súčasťou.

Henrik HP Pettersson je podvodníček, ktorý kašle na celý svet a robí si, čo mu zíde na um. Jedného dňa sa mu do rúk dostane mobilný telefón, ktorý, napočudovanie, o ňom kadečo vie. Prostredníctvom neho dostáva pozvanie, aby sa zúčastnil na mimoriadnom a fascinujúcom zážitku, na hre v alternatívnej realite, odohrávajúcej sa vo svete nič netušiacich ľudí. Po úspešnom splnení skúšobnej úlohy mu ponúkajú celý rad vzrušujúcich zadaní, ktoré filmuje, premieta  a hodnotí uzavretá skupina ľudí na internetovej sieti. V rovnakom tempe, ako vzrastá napätie v jednotlivých úlohách, zvyšujú sa aj odmeny za ich splnenie a umiestnenie aktérov v toplistine. HP sa podujíma na čoraz riskantnejšie akcie a je pripravený urobiť takmer čokoľvek, aby mohol ďalej hrať.

Policajná inšpektorka Rebecca Norménová je jeho pravým opakom. Vzala osud do vlastných rúk a v policajnom zbore sa jej črtá úspešná kariéra. Všetko by bolo dokonalé, keby neexistovali lístočky, čo jej niekto necháva v skrinke. Ich pisateľ vie až nepríjemne veľa o jej minulosti. O tajomstve, ktoré by nemal poznať nikto. Prečo sa s ňou niekto takto zahráva?

Hra postupne preniká do životov HP a Rebeccy, ich zdanlivo nezlučiteľné svety sa k sebe približujú. No ak skutočnosť je len hra a hra skutočnosť, čo vlastne je život?

Anders de la Motte je bezpečnostný analytik v medzinárodnej IT spoločnosti, predtým pracoval ako policajt v Štokholme. S rodinou býva neďaleko Malmö. Hra je jeho mimoriadne úspešný debut z roku 2010, roku 2011 vydal voľné pokračovanie.

Zo švédskeho originálu Geim (Alfabeta Bokförlag AB, Stockholm 2010)  preložila Mária Bratová.

Titul HRA vychádza na 296 stranách. Maloobchodná cena 10,90  €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.