bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAfrika, moja láska

Voľné pokračovanie mimoriadne úspešnej trilógie Biela Masajka, Návrat z Afriky, Stretnutie v Barsaloi

Afrika, moja láskaBratislava 25. mája 2012 –  „Mnohí Afričania nechápu, prečo sa my „bieli“ tvárime tak namosúrene a prečo sa ustavične za niečím naháňame. Podľa nich predsa máme všetko, čo na spokojný život potrebujeme. A majú pravdu! Lenže my si to, žiaľ, neuvedomujeme“,  konštatuje autorka známych a úspešných kníh Corinne Hofmannová, ktorá mala možnosť okúsiť  život v Afrike počas niekoľkých rokov strávených v tejto krajine.

V najnovšom príbehu Afrika, moja láska Corinne žije vo Švajčiarsku a usiluje sa začať nový život, ktorý by sa nespájal s jej africkým príbehom. Cestuje po svete, no všade sa jej cnie za Afrikou. Preto prijíma ponuku, aby zachytila životné príbehy najchudobnejších obyvateľov Kene a priblížila ich čitateľom. Opäť cestuje do Nairobi a stretáva sa s obyvateľmi Kibery, jedného z najväčších slumov.  Keď už je v Keni, rada by sa opäť stretla aj s rodinou bývalého manžela. Matka s dcérou sa vydávajú na dobrodružnú cestu do afrického buša, kde na ne okrem širokého príbuzenstva čakajú ďalšie vzrušujúce zážitky.

Corinne Hofmannová, švajčiarska spisovateľka, autorka autobiografických románov o živote v Keni. Keňu  navštívila prvý raz v roku 1986 a presťahovala  sa tam v roku 1987. Koncom roka 1990 utiekla naspäť do Švajčiarska so svojou  vtedy ešte malou dcérou. Do Kene sa vrátila až po štrnástich rokoch, keď sa tu nakrúcal film podľa jej úspešnej knihy. Od Corinne Hoffmanovej v Ikare vyšlo: Biela Masajka (2006), Návrat z Afriky (2007), Stretnutie v Barsaloi (2007). Všetky tri knižky vyšli aj pod spoločným názvom Príbeh bielej Masajky (2012).

Titul Afrika, moja láska vychádza na 192 stranách. Maloobchodná cena 11,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.