bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNový život bez chlapa

Mám talent Prvá lastovička z projektu Mám talent vyletí už onedlho

Bratislava 16. júna 2010 Nový život bez chlapa je prvá kniha z projektu vydavateľstva Ikar na vyhľadávanie literárnych talentov, ktorá uzrie svetlo sveta už v auguste t. r. Novelu na pokračovanie si počas niekoľkých mesiacov prečítalo na internetovom portáli www.mamtalent.sk takmer päťtisíc návštevníkov a približne tristo z nich pridalo prevažne kladný komentár. Nový život bez chlapa zaujal aj vydavateľstvo Ikar, ktoré rozhodlo, že bude prvou vydanou knihou z uvedeného projektu. Ďalšie tituly tejto edície pripravuje Ikar vydať v septembri, kedy predstaví čitateľskej verejnosti aj laureáta literárnej ceny.
Nový život bez chlapa je komplikovaný príbeh novinárky Niny a jej partnera Alexa. Odkedy ho stretla, jej život sa začne meniť, ale nie tým správnym smerom. Alex Ninu ponižuje, zahanbuje, deptá, kritickými výhradami ju zráža na kolená…Ona nemá síl vzoprieť sa mu, radšej sa utieka k alkoholu, aby zabudla. Keď sa napokon na takýto krok odhodlá, stane sa niečo, čo by jej nenapadlo ani v tom najhoršom sne...

Rukopis novely Nový život bez chlapa si prečítalo aj niekoľko mediálne známych tvárí, ktorí rovnako nešetrili slovami chvály. Adela Banášová na margo knižky napísala: „Kniha Nový život bez chlapa sa číta sama. Rozhodne ma nenudila, čítanie ma bavilo, príbeh má spád a sled prekvapivých udalostí. Najšokujúcejšie bolo, že som si uvedomila, aké absolútne bežné môžu byť dramatické udalosti, ktoré som si prečítala. Pretože s manipulatívnym správaním sa stretávame v rôznych podobách denne. Práve skúsenosti vo vzťahoch bývajú tie najtvrdšie. Pre mňa to bola zároveň poučná kniha, lebo v každom z nás je trochu manipulátora, každý muž v našom vzťahu ním potenciálne môže byť a je dobré to vedieť čím skôr odhaliť. Alebo aspoň vedieť si vydobyť svoj zdravý priestor. Pri čítaní tejto naozaj mimoriadne pútavej knihy som si uvedomila, koľko existuje úžasných mužov, ktorých poznám a o ktorých by sa takáto kniha napísať nedala.
V súčasnosti číta novelu český spisovateľ Michal Viewegh.

Autori knihy sa rozhodli svoju prvotinu vydať pod pseudonym Buless.
Ani jeden z nás nikdy nezažil to, čo hrdinka a hrdina nášho príbehu. Napriek tomu sme k písaniu pristupovali s vážnosťou, rešpektom, ale najmä s chuťou. Veríme, že si čítanie užijete prinajmenšom tak, ako my písanie,” napísali na margo knihy.