bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPrvá lastovička z projektu Mám talent vyletela

Falošná stopa Knihu Nový život bez chlapa si prečítal aj český spisovateľ Michal Viewegh

Bratislava 19. augusta 2010Nový život bez chlapa je prvá kniha z projektu vydavateľstva Ikar na vyhľadávanie literárnych talentov, ktorá dnes uzrela svetlo sveta. Časť novely publikovali autori na pokračovanie na internetovom portáli www.mamtalent.sk, kde upútala niekoľko tisíc čitateľov. Nový život bez chlapa zaujal aj vydavateľstvo Ikar, ktoré rozhodlo, že bude prvou vydanou knihou z uvedeného projektu. Ďalšie štyri tituly tejto edície predstaví Ikar 21. septembra t. r., kedy vyhlási aj laureáta literárnej ceny.
Nový život bez chlapa. Tento napínavý, moderný príbeh napísali dvaja autori, no ani ten najbystrejší čitateľ nerozozná rozdielny štýl. Novela má názov evokujúci feministickú prózu. Muži, nebojte sa, tento dynamický príbeh s neočakávaným rozuzlením je ozajstnou lahôdkou pre každého, kto má rád napínavé čítanie, v ktorom však zaiskria aj humor a irónia.

Rukopis novely Nový život bez chlapa si prečítalo ešte pred vydaním aj niekoľko mediálne známych tvárí, ktorí nešetrili slovami chvály. Adela Banášová na margo knižky napísala: „Kniha Nový život bez chlapa sa číta sama.... príbeh má spád a sled prekvapivých udalostí. Pri čítaní tejto naozaj mimoriadne pútavej knihy som si uvedomila, koľko existuje úžasných mužov, ktorých poznám a o ktorých by sa takáto kniha napísať nedala.Katarína Brychtová dodala, že Nový život bez chlapa je „zaujímavé čítanie pre všetky moderné ženy, ktoré nemajú predsudky.“ Kniha sa dostala aj za naše hranice. Známy a populárny český spisovateľ Michal Viewegh ju čítal počas tohtoročnej dovolenky na Hvare. Zaujala ho. Podľa majstra je „príbeh svižný a obratne napísaný…je to príbeh zo života, pri čítaní ktorého som naozaj získal averziu voči tej odpornej hlavnej postave… a trpel som, že sa Nina tomu idiotovi nevzoprela skôr.Psychoterapeutka Monika Herdová ocenila autentickosť a presvedčivosť príbehu. „Pri čítaní novely som si naplno uvedomila, že horlivá túžba byť milovaná „zabíja.“ Je ako ostrie noža napádajúce rozum. Ak srdce a rozum „nesúhlasia“, výsledkom môže byť pohŕdanie samej sebou. Túžba bez rozumu je ako kvet bez vody. Rýchlo stráca na sile a kráse. Ako žena bez úcty...

Autori knihy sa rozhodli svoju prvotinu vydať pod pseudonymom Buless. „Ani jeden z nás nikdy nezažil to, čo hrdinovia nášho príbehu. Napriek tomu sme k písaniu pristupovali s vážnosťou, rešpektom, ale najmä s chuťou. Veríme, že si čítanie užijete prinajmenšom tak, ako my písanie,” napísali na záložku knihy.

Nový život bez chlapa vychádza dnes na 152 stranách. Maloobchodná cena 6,90 €.
Na pultoch kníhkupectiev bude od pondelka 23.8.2010.