bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVieme prví: ako funguje bulvár? SÚŤAŽ!!!

Vieme prví je príbeh, ktorý sa môže stať aj vám. Ukazuje, ako sa bulvárni novinári náhlia za senzáciami a servírujú čitateľom neraz klamstvá a neoverené fakty.

http://data.bux.sk/book/020/240/0202400/medium-vieme_prvi.jpg„Celá spoločnosť je tak nastavená, dychtí po podvodoch a podrazoch. Každý je zvedavý, komu ušla manželka, kto má milenku, koho našli opitého, sfetovaného, kto koho zradil a kto koľko nakradol,“ tvrdí novinárka Svetlana, jedna z postáv novinky Vieme prví. HRAJTE o 3x Vieme prví!

Novinka Vieme prví je dynamický príbeh o tom, ako to funguje, hoci často nevidíme do kuchyne bulvárnych novín.
Peter Walter je úspešný podnikateľ a filantrop, ktorý cez svoju nadáciu pomáha mentálne postihnutým deťom. Po čase však zistil, že jeho spoločník Richard Vyskoč ho celé roky okrádal. Vyskoč sa chce vyhnúť súdu a tak sa zriekol podielu v úspešnej firme.
Nevie však odpustiť Walterovi úspech: Vyskoč sa zmieta v problémoch, Walterov podnik stále prekvitá. Vyskoča aj po rokoch zhrýza pomsta a tak sa cez mladú Dianu, túžiacu po pohodlnom živote, pokúsi zničiť Walterovi nielen firmu, ale aj rozbiť mu rodinu. Jej úlohou je zblížiť sa s Walterom a zničiť mu život.

Pozrite si VIDEO – Maroš Kramár o bulvárnych médiách:

Vyskoč vymyslí plán, ako dostať Waltera na stránky bulvárnych novín a potopiť ho. Rozširuje klebety, nasadí naňho fotografa a starostlivo chystá intrigy. Walter sa stáva vďačným materiálom pre médiá. Bulvár zneužíva ulovené fotografie, slová vytrhnuté z kontextu a denne prichádza so šokujúcimi, hoci aj neoverenými pikantnosťami.

„Krv a slzy predávajú lepšie než dobročinnosť.“

No nie každý na tejto poľovačke je bez zábran. Keď zmizne Agáta Walterová, pomsta a honba za senzáciami sa začínajú obracať proti tým, ktorí ich rozpútali...

vi

SÚŤAŽ o 3x novinku Vieme prví

vieVýborne napísaný príbeh, ktorý vás vtiahne od prvých strán a pri čítaní ktorého si uvedomíte mnohé veci, ktoré ste si možno dovtedy nevšimli. Podľa autorov je dôležité, aby ľudia vedeli, ako fungujú médiá, a nežili v ilúzii konšpiračných teórií.

Táto kniha vám pomôže nazrieť do kuchyne bulváru – máme pre vás 3 knižky Vieme prví a získať ich je jednoduché:)

V prvom rade odporúčame pozrieť si VIDEO s Marošom Kramárom...a potom nám pod tento článok napíšte svoju skúsenosť s bulvárom. Možno ste sa vy alebo niekto z vášho okolia stali obeťou bulvárnych novín. Možno ste videli, ako bulvár zničil niekomu život. Možno ste zažili paparazzov, alebo vás možno pristavili anketári a manipulatívne zostrihali odpovede. Ak nemáte žiadnu skúsenosť s bulvárom (k čomu vám blahoželáme a verte, že ste o nič neprišli), tak nám jednoducho napíšte svoj názor. Napríklad – naozaj chceme šokujúce informácie, túžime po klebetách, intrigách, ako tvrdí jedna z postáv knihy Vieme prví?

viMôžete písať (a čítať ostatných) do štvrtkového predpoludnia – potom vyberieme 3 výhercov skvelej novinky Vieme prví.

A pozor. Nikdy neviete, kto vás má práve na muške:)

„Buď už ticho,“ otrávene upozornila Agáta manžela a usmiala sa na obézneho mladíka s kamerou, „lebo ťa zachytí ruchový mikrofón!“ Kde sú tie časy, keď im hrozila iba Smotánka a jej klony? Zajtra môžu visieť na hocakom webe s avízom: Vieme prví!
V tej chvíli sa ani nenazdala, aké prorocké boli jej slová.

 Milan Buno, 4.11.2014

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(4. novembra 2014 v 10:55)
S bulvárom skúsenosti nemám, ale podľa toho, čo občas prečítam, bulvár vie byť poriadne "tvrdý" a asi aj otravný. Niekedy si myslím, že ani nie je všetko pravda, čo píšu a o niektorých veciach by písať ani nemuseli.
(4. novembra 2014 v 11:05)
Bulvar je parazit.
(4. novembra 2014 v 11:06)
S bulvárom skúsenosti nemím a som veľmi vďačná, že tie skúsenosti nemám. tých ľudí čo sa ich to týka mi je niekedy ľúto.
(4. novembra 2014 v 11:08)
Bulvár sa mi našťastie zatiaľ úspešne vyhýba rovnako ako sa ja vyhýbam bulváru:) Ja osobne po klebetách rozhodne netúžim. Myslím si, že každý má právo na súkromie a na druhej strane ma informácie typu "kto s kým, kedy a kde" úprimne, vôbec nezaujímajú. Na Slovensku, no nie len tu, je ale žiaľ veľa takých, ktorí tieto "prevratné" informácie hltajú každý deň.
(4. novembra 2014 v 11:09)
S bulvárom nechcem nič mať, videla som veťa prípadov keď ľudom bulvár zničil život. je to otrava.
(4. novembra 2014 v 11:11)
Od istého nečítam už ani články na lokálnych spravodajských portáloch, pretože keď sa človek rozpráva o udalosti, ktorá je opísaná v článku s človekom, ktorého sa konkrétne týka, sú to samé polopravdy a vyhlásenia vytrhnuté z kontextu. Len aby bola na svete nejaká senzácia, ktorá donúti ľudí čítať ich články. Písať nudnú pravdu sa v tejto dobe nenosí a najmä neoplatí. Tragédia dnešnej doby...myslíme si, že vidíme ostatným aj do taniera a sme nadmieru informovaný, ale je to všetko len mediálna hra...
(4. novembra 2014 v 11:12)
S bulvarom tiez nemam skusenosti, chvalabohu, pretoze staci citat a vidiet a clovek ma dost. Trochu viac zname osobnosti nemaju ziadne sukromie a nedajboze, ze sa im stane nejaka nehoda, prihoda, preslap. Tak to su potom rozneseni po vsetkych tlacovinach a televiznych staniciach. Nuz, ale asi je po bulvarnych clankoch dopyt, tak sa ani necudujme. Ja by som dala STOP!
(4. novembra 2014 v 11:14)
Bulvár je veľmi negatívnou, ale zároveň neoddeliteľnou súčasťou života známych ľudí. S tým sa jednoducho musia zmieriť... Ja našťastie k takýmto ľuďom nepatrím. No myslím si, že najhoršie je, že práve bulvár dokáže o nich vytvoriť taký obraz, ktorý sa väčšinou vôbec nezhoduje so skutočnosťou. A ľudia si na tieto známe osoby vytvoria názor bez toho, že by sa s nimi kedykoľvek osobne stretli. Ale určite najväčšími "vinníkmi“ za tento stav nie sú ani tak tí, ktorí píšu články alebo fotografujú, ale tí, ktorí takéto noviny kupujú, čítajú...
(4. novembra 2014 v 11:15)
Osobnu skusenost s bulvarom chvalabohu nemam, neviem, pocita sa skomolene meno? :-) ked po narodeni dcery prisiel do porodnice fotograf z regionalnych novin, fotil novorodencov a zapisoval si udaje o rodicoch. 3x som mu opakovala, ze naozaj - ano, moje krstne meno je Danka, ziadna Dana, Daniela ale Danka. O tyzden vysli noviny a pod fotkou dcery svietilo meno matky: Danica :-D no co uz, asi lepsie vedel on ako sa volam :-) Inak ma vseobecne "bavi" jeden internetovy portal, ktory prinasa denne aktualne spravy a castokrat obrovsky titulny napis s vykricnikmi absolutne nema suvis s podstatou clanku. Tiez sa im castokrat ako aktualitu podari pridat spravu staru niekolko dni ci tyzdnov. No co uz....
(4. novembra 2014 v 11:15)
myslím si, že ľudia naozaj chcú vedieť o tom ktorom človeku zo showbiznisu všetko, ale najhoršie na tom je, že väčšinou sa dozvedajú len domnienky a neoverené informácie, ktorým títo ľudia veria. Zo svojich vlastných skúseností viem, že si mám na každého človeka vytvoriť názor sama, lebo nie len v bulvári je to tak, ale aj v obyčajnom bežnom živote, kedy stretnete ľudí a tí druhí, ktorí sa tvária že sú vaši známi Vám o nich narozprávajú také veci, že sa Vám rozum zastáva, no najhoršie na tom je, že ani desatina z toho nie je pravda, preto som šťastná, že sa spolieham len a len na svoj vlastný názor a nepozerám ani na bulvár ani na blbé reči, keď sa mi niekto proste páči, môžu o ňom písať aj neviem čo :)
(4. novembra 2014 v 11:15)
Raz ma zastavili ohľadom ankety. Spýtali sa tri otázky a moje odpovede tak zostrihali a pomiešali, že som nakoniec tvrdila presný opak toho, čo som chcela. Našťastie to boli len regionálne noviny, takže to veľa ľudí nevidelo a mne to bolo v podstate jedno. Nejednalo sa tam o život. A keď to ich potešilo...:)
(4. novembra 2014 v 11:15)
Neznášam bulvár, ani ma nezaujímajú tie naše "celebrity". Jedinú príležitosť stretnúť sa priamo s bulvárom som mala v minulosti. Jednalo sa o moderátorku Smotánky, ktorá ešte donedávna bývala v našom paneláku a pravidelne parkovala svoje luxusné auto cez dve miesta, resp. na chodníku a tak sa jedného dňa sused rozhodol urobiť foto a poslať ho do novín s textom "Celebrita a jej parkovanie"..
(4. novembra 2014 v 11:17)
Stretla som sa žiaľ s bulvárom, netýkalo sa to mňa, ale bola som šokovaná. Jednalo sa o situáciu kedy tragicky zomrel jeden známy, a ešte to nevedeli poriadne ani susedia a už chodila okolo bytovky reportérka a vypytovala sa na zosnulého. A aby toho nebolo málo, ukázali sa niekoľkí i na pohrebe a fotili a natáčali ako ľudia dávajú posledné zbohom zosnulému. Bolo to dosť hnusné a mne osobne tam vadili..Neviem si predstaviť, že takto otravujú niekoho dennodenne.
(4. novembra 2014 v 11:18)
Nemám žiadne skúsenosti s bulvárom a ani ma nezaujímajú žiadne bulvárne články, či už na nete alebo v televízii.
(4. novembra 2014 v 11:21)
Bulvár nečítam, je to hnoj...a je mi ľúto, že toľko Slovákov tento hnoj žerie každodenne, neuvedomujúc si, že takto sa skladajú na obrovské zisky spoločností, ktoré tieto médiá vlastnia. vlastne je mi ľúto, že toľko ľudí si neuvedomuje, že sú stádom, ktoré sa zúčastňuje na nešťastí iných :-(
(4. novembra 2014 v 11:29)
Našťastie nemám osobnú skúsenosť s bulvárom.Ja si myslím ,že ani polovica bulvárnych "senzácií" nie je pravda. Bulvár určite môže zničiť život, ale tiež vytvára umelo "celebrity" len aby bolo o čom písať.
(4. novembra 2014 v 11:38)
Ako obyćajný človek som s bulvárom skúsenosť nemala, jedine ak som sa s niečím stretla, tak sú to ohováračky v miojom okolí, ktoré vedia byť tak zákerné a nezmyselné , že vedia človeku tak zneprijemniť deň, takže naozaj nie je čo mediálne znamym ľudom čo závidieť. Na druhej strane ma vždy udivuje, keď vidím , ako to niektorí ludia doslova hlcú, čo je v novinách napiísané, toto nikdy nepochopím, lebo mňa kto s kým , kde , ako, nikdy nezaujímalo. Samozrejme aj ja mám obľúbené tváre a osobnosti , ale čo robia vo svojom súkromnom živote,'ma naozaj nezaujíma
(4. novembra 2014 v 11:42)
Ja s bulvarom nemam na stastie zatial ziadnu skusenost,ale to co vidim v televizii mi uplne staci,novinari su velmi bezohladny k ludom a kazdu hlupost velmi natahuju,ako napriklad vo Farme,doteraz sa nevie s uplnou istotou s kolkymi zenamy s Farmy sa Reza Givili vlastne vyspal a myslim,ze aj za smrt Ivety Bartosovej moze nielen jej manzel,ale aj novinari a bulvar.
(4. novembra 2014 v 11:43)
Co sa tyka bulvaru, na jednej strane ho odsudzujeme, nepaci sa nam ako paparazzovia prenasleduju zname osobnosti, ale na druhej strane ho citame, ci pozerame, takze ho vlastne podporujeme... Je to take kolecko, ktore podla mna nikdy neskonci...
(4. novembra 2014 v 11:46)
Heci a umelci to maju v zivote tazke, pretoze musia celit paparazzom , ktori na nich striehnu v kazdom okamihu a taktiez novinarom, ktori popisu veci aj ktore nie su pravdive a vznikaju z toho rozne nedorozumenia a taktiez kolkokrat aj k rozvratu manzelstva. Maju to tazke a zlozite vo svojom zivote a patri im velky obdiv, ako dokazu celit roznym nastraham.
(4. novembra 2014 v 11:47)
Bulvár sa prisaje ako pijavica na verejne známeho človeka a vysáva z neho krv. Je pri nich, keď jedia, pijú, keď sa zabávajú, aj keď smútia, keď majú problémy, keď sú chorí oni, ich partneri, a deti ... Bulvár je dielom trhu. Slúži na zarábanie peňazí a využíva na to prirodzenú ľudskú zvedavosť. Ľudia sú v podstate zvedavci, ktorí strašne túžia nakuknúť aspoň kľúčovou dierkou tam, kde je tabuľka Nepovolaným vstup zakázaný! Našťastie nemám s bulvárom skúsenosti a a ak aj natrafím na nejakú „pikošku“ , beriem to s rezervou ...
(4. novembra 2014 v 11:48)
Skúsenosti s bulvárom nemám, rovnako ako mnoho iných "pozemšťanov", čo samozrejme neľutujem. Myslím, že je fajn mať svoje súkromie do ktorého svet nevidí a nepretáča ho z každého uhla. Každopádne je pravdou, že my sami ten bulvár kŕmime a na druhej strane ho odmietame. Keby sme ho neprijímali a neinvestovali svoje peniaze a zdravý rozum, boli svietili by tak naše "hviezdy" na titulkách?
(4. novembra 2014 v 11:58)
My obycajny ludia sa s bulvárom nestretávame aspoň ja nie,ale kto si ho neprečíta ludí to zaujima preto sa bulvar nahana po senzaciach a urobia pre to vsetko dokazu aj znicit danu osobu a pokial o to bude zaujem a budu sa predavat bulvarne platky a noviny a sirit sa to po internete tak bulvar tu bude stale a osoby ktorych to je praca ja by som si takí zivot nevedela predstavit,ze ma stale niekto prenasleduje
(4. novembra 2014 v 11:58)
Ja osobné skúsenosti s bulvárom nemám, ani po tom extra netúžim. A myslím si, že bulvárne médiá živí náš záujem o "pikošky". Keby sme ich nečítali, tak neexsistujú.
(4. novembra 2014 v 11:58)
Bulvár nemusím,lebo nemajú žiadne hranice a jediné čo vedia,je ubližovať ľuďom.
(4. novembra 2014 v 12:01)
Nemám skúsenosti s bulvárom, ľutujem ľudí, ktorí sú takým spôsobom prenasledovaní a zase obdivujem tých, ktorí sa nedajú do toho víru stiahnuť a dokážu si svoje súkromie strážiť.
(4. novembra 2014 v 12:05)
Chvála Pánbožkovi, osobnú skúsenosť nemám a ani nechcem mať... Pred 5timi rokmi sa u nás objavili dve úmrtia, na ktorých si doslova "novinári" zgustli ... Bolo to strašné, ako vtieravo doliezali za príslušníkmi oboch rodín, nedali sa odbiť ... Tie polopravdy, ak to boli aspoň spolovice pravdy, ktorými napĺňali známe denníky sa už nedali čítať ... Ale ako moja babka hovorievajú, všetky novinky sú zaujímave iba 3 dni, tak aj to prehrmelo, hoci ten humbuk trval dlhšie ... Nikomu nič také neprajem ...
(4. novembra 2014 v 12:11)
Ľutovať ľudí, ktorí pracujú pre klasický bulvár, nie je namieste: každý si vybral svoj údel sám. Niekedy je, paradoxne, tento džob aj celkom pohodlný ... Nie je totiž nič jednoduchšie, ako napísať článok, ktorý na začiatku vyvoláva dojem, že známa herečka sa lieči na onkológii, hoci tam zjavne bola ako tvár kampane Avonu proti rakovine. Alebo text o tom, že iná herečka ukázala prsia, pričom v skutočnosti ide o promo na nový český film. Mnohé celebrity navyše spolupracujú s bulvárom dobrovoľne ... ponúkajú mu fotky z dovoleniek aj často banálne príhody zo svojho života ! Slovenský bulvár bude skúšať, kam až môže zájsť, aby zmiernil doterajšie finančné straty. Napriek tomu by nebolo od veci, keby si jeho majitelia občas uvedomili, že v slušnej spoločnosti existujú mantinely, ktoré by sa nemali prekročiť.
(4. novembra 2014 v 12:20)
Vela ludi tvrdi, ze ich bulvar nezaujima, ale na druhej strane si pravidelne kupuju bulvarne casopisy a kazdy den sleduju na internete stranky venujuce sa ohovaraniu znamych ludi. Je vsak urcite rozdiel precitat si clanok zalozeny na pravde, ktory osobe o ktorej je napisany neuskodi a naopak sirit o cloveku nepravdive veci, ktore neublizuju len jednej osobe, ale zaroven ponizuju aj celu jej rodinu. Je vsak zname, ze niektore rychlo-kvasene celebrity si sami na seba volaju fotografov, aby ich vyfotili v danej situacii, len aby zaplnali noviny a net. Pamatam si ako, raz televizia, kvoli nakrucaniu relacie zastavila mojho kamarata. Dali mu desat otazok. Na devat z nich vedel spravne odpovedat, na desiatu nie. Hadajte, ktoru pouzili vo vysielani???Prave tu na ktoru si v danej chvili nevedel spomenut. Trvalo este dlho, kym sa mu kamarati prestali posmievat, ze je vdaka svojej hluposti a nevedomosti znamy z televizie...
(4. novembra 2014 v 12:25)
Bulvárne články väčšinou nečítam, ale či už v tlači alebo na internete je toho tak veľmi veľa, že je náročné sa im vyhnúť úplne. Súhlasím, že tvrdenie, že "chceme šokujúce informácie, túžime po klebetách, intrigách" je čiastočne pravdivé, pretože ak by neexistoval dopyt po týchto informáciách, nebolo by toho tak veľa. Kniha Vieme prví ma naozaj zaujala a rada si ju prečítam.
(4. novembra 2014 v 12:36)
Väčšinou ma bulvár pobaví a pobavím sa aj rôznymi polopravdami ...Vie ma však rozčúliť, keď niekedy čítam o ľuďoch, ktorých poznám, o kamarátoch a vidím, že bulvár o nich píše nešetrne. A dupľom sa hnevám, ak poznám autora snímok alebo textu, a vybaví sa mi, aký bol ožratý po nejakej recepcii. A on ešte súdi! To je niekedy absurdné. Rád by som sa dozvedel ako to všetko "funguje", kniha Vieme prví ma veľmi zaujala - po Šokujúcej afére je to zaujímavý titul ;)
(4. novembra 2014 v 12:37)
su to ludia a maju pravo na svoje sukromie obdivujem tých, co si dokážu svoje súkromie strážiť.
(4. novembra 2014 v 12:41)
Sama mám zážitok s bulvárom len taký, že sa ma raz chceli opýtať jednu otázku a odfotiť, aby mohli potom pod fotku napísať Janka (21) si myslí, že... :) Čo som zásadne odmietla. :D Môj názor je taký, že bulvárne médiá sú v skutočnosti živené ľuďmi, ktorí ich čítajú - a mnohí tak robia, aj keď tvrdia, že je bulvár hnoj. Keby však nebolo ľudí, ktorí si primitívne napísané články prečítajú, bulvár by už teraz dávno neexistoval. Bohužiaľ, nastavenie dnešnej spoločnosti predurčuje bulvár k úspechu - nikto nemá čas čítať dlhé články, ktoré by mohli mať nebodaj aj nejaké cenné posolstvo. Bulvárne články sú jednoduché, krátke a častokrát podávajú informáciu, ktorá by sa dala zhrnúť do troch slov - oni ju natiahnu na celú stránku. Potom má človek hltajúci bulvár pocit, že sa niečo dozvedel, a to aj napriek tomu, že daná informácia obsahuje len farbu spodnej bielizne nejakej celebrity. Sami musíme vedieť, čo znamená to, že je tento chabý údaj schopný u bežného občana naplniť hlad po informáciách...
(4. novembra 2014 v 12:48)
Dá sa bulvár zvládnuť, keď lezie do súkromia? Na túto otázku určite hľadajú odpoveď tí, ktorých sa to dotýka ... Jednoducho, nič im asi neostáva, len naučiť som sa s bulvárom existovať, žiť v takej malej schizofrénii a čítať tie články tak, že nie sú o nich ... povzniesť sa nad to a vôbec sa nad tým nerozčuľovať ... Kniha „Vieme prví“ snáď dá návod ako to zvládnuť ;)
(4. novembra 2014 v 12:55)
Osobne skusenosti s bulvarom nemam a oblukom sa vyhybam aj jeho citaniu... ale neodsudzujem ludi, ktori ho sleduju...na druhej strane mam pocit, ze vznikol novy druh bulvaru... self-bulvar alias socialne siete, kde si kazdy, kto ma pocit, ze by o nom mali byt clanky v novinach (ale nie su), tento pocit kompenzuje tym, ze si sam nahrava kompromitujuce fotky a caka, kto to bude komentovat a pocita si like-y.
(4. novembra 2014 v 12:56)
Sama zážitok nemám,ale nezávidim to nikomu,musí to byť strašne nepríjemné až deprimujúce,hlavne keď sa napíše niečo,čo vôbec nie je pravda.
(4. novembra 2014 v 13:04)
sú novinári a "novinári", presne tak isto ako lekári a "lekári", alebo učitelia a "učitelia"... kto číta bulvár, musí si uvedomiť, že všetko je zveličené, prikrášlené, priškrtené... proste všetko, len nie holá a čistá pravda... najviac ma šokovalo to, že niektoré "celebrity" si za to platia, aby boli v bulvári, aby sa náhodou na nich "nezabudlo" - samozrejme o nich sa pýše len v superlatívach - najkrajšia, najlepšia, perfektná a pod.... a tých ostatných, ktorým sa bulvár rýpe v zdraví, manželstve, vzťahoch a pod. ľutujem
(4. novembra 2014 v 13:20)
Každý kto je verejne činný, asi musí rátať s tým, že sa o neho bude verejnosť zaujímať. Ale jedno je záujem a písanie životopisných kníh, rozhovorov a pod. A niečo úplne iné je ak sa píšu úplné výmysly. Nezávisím hercom ani nikomu inému. Pretože nikto nevie či je lepšie biť sa za pravdu aj pred súdmi, alebo to nechať tak. Veď každá senzácia je vždy nahradená inou. Ale mňa "dojíma" že už neexistujú normálne noviny ani normálne správy v telke. Všade presakuje bulvár.
(4. novembra 2014 v 13:25)
Sama našťastie nemám zážitky s bulvárom,veď som nakoniec len jednoduchý človek,ale priznávam,prečítam si aj noviny,časopisy,pozriem Smotánku,atď..veď človek je tvor zvedavý,ale nechcela by som byť v koži tých,ktorí na úkor slávy popularity sú zbavení súkromia.Byť stále pod drobnohľadom médii nie určite príjemné,zvlášť keď si na Vás zgustnú a uvádzajú aj nepravdivé informácie.Najhoršie však myslím je,keď sa "priživujú"na bolesti druhých,či už ide o choroby,smrť a rôzne iné bolesti...hlavne,že je sledovanosť v médiach..
(4. novembra 2014 v 13:29)
Všetko má svoje pre a proti...Sama som sa s bulvarom nestretla,a myslím,že ani nestretnem :-) S bulvárom sa človek musí naučiť žiť a mať hrosiu kožu :-) My ,,obyčajný,, ľudia im nemáme vlastne čo závidieť len ich obdivovať ako to zvládajú :-)
(4. novembra 2014 v 13:44)
Chvala bohu žiadnu skusenost s bulvárom nemám a dufam, že ani nebudem mat. Čo sa týka celebrít tak im to nezavidím, lebo bulvár vždy ničo prida a k dobrému asi nie.
(4. novembra 2014 v 13:47)
Naozaj nechcem šokujúce info celebritách a už vôbec nie o "celebritách. Iné je písať overené informácie o tom, ak niekto korumpuje, podvádza... ale to musia byť overené informácie a mimo súkromia... súkromie by malo byť tabu... nečítam nič také a čudujem sa, aký veľký odbyt má napríklad Plus 7 dní alebo Nový čas a NČ pre ženy - serióznu info tam nenájdete, stačí mi vidieť titulky ... a veľa by sa o tom dalo písať, ale sa mi už nechce, ako vo všeobecnosti nerada píšem veľa o veciach, s ktorými nesúhlasím, beztak som už na viacerých fórach za rebela a nespokojenca
(4. novembra 2014 v 14:33)
Občas keď otvorím noviny som šokovaná tm čo v nich píšu, nie preto, že sú to hrôzostrašné správy, ale samé "overené informácie " o celebritách. Povedzme si úprimne, existujú ľudia, ktorí si radi prečítajú rozhovor s nejakým významným človekom, či s hercom z oblubeného serialu. Ale niekedy sú to len vymyslené fakty, ktorým neverí ani sám autor článku a možno spomínanú "celebritu" videl akurát tak na fotke. Niekedy si naozaj myslím že niektorí redaktori by sa oveľa lepšie uživili ako autori sci-fi či fantasy kníh.
(4. novembra 2014 v 14:45)
Našťastie osobné skúsenosti žiadne, čo tak vo mne dlho "rezonovalo" bola smrť princeznej Diany, asi mesiac pred jej smrťou sme boli v Londýne, tak to bolo také osobnejšie. Keď som bola mladšia som častejšie čítala bulvár, teraz už moc nie, ale kniha môže byť zaujímavá :)
(4. novembra 2014 v 15:08)
Takéto skúsenosti nemám, ale už sme isté noviny aj prestali kupovať, lebo komu sa chce čítať o samých vraždách, podvodoch, konšpiráciach a celkovo o ľudskom nešťastí. A pritom je na Slovensku toľko šikovných a skvelých ľudí, podujatí a kadečoho čo by si zaslúžilo aby o tom ľudia vedeli... Škoda...
(4. novembra 2014 v 15:45)
nikto nemá právo poľovať na mediálnu osobu alebo obyčajného človeka najmä vtedy keď prežíva osobnú tragediu, povieme si sú to tiež len ľudia tí čo o tom píšu fotografujú je to ich práca,ktorá ich živí.položili si však niekedy otázku čo keby boli oni sami na tej druhej strane.....
(4. novembra 2014 v 15:53)
Ľudí k bulváru priťahujú príbehy, ktoré môžu žiť. Spravidla ide o slávnych ľudí. Ľudia môžu mať ilúziu, že sa na ich životoch nejako podieľajú. Je to akýsi únik od každodennej reality ... A tomu sú náchylní všetci, aj tí, ktorí sa tvária, že bulvár nikdy nesledujú...a samozrejme aj títo po ňom radi siahnu. Je to aj rozptýlenie, pocit, že som "in", viem, kto s kým, kedy, prečo ... Takže zvedaví sú všetci! A z toho vyplýva, že jedným z faktorom, ktorý bulvár tvorí, je negativita. Aj tá extrémna. Vtedy sa bulvár zvykne odvolávať na požiadavky čitateľov a síce, že im len vychádza v ústrety. Dlhodobé dôsledky tohto prístupu sú katastrofálne a škodia jednotlivcom i celej spoločnosti ... Kniha „Vieme prví“ sa určite práve tomu venuje - aj ja sa túžim dozvedieť viac na tému bulvár ...
(4. novembra 2014 v 16:37)
V dnešnej dobe majú masmédiá na jedincov aj na celú spoločnosť veľký vplyv, veď kto by nečítal noviny alebo nepozeral televíziu. Početné bulvárne plátky slúžia podľa mňa na úplnú dezinformáciu ľudí. Potom si myslíme, že je správne ak polovicu najčítanejšieho denníka na Slovensku zaberajú šťavnaté zistenia o známych osobnostiach. Alebo také reality show v televízii – ak sa na nich pozerá mládež, má si naozaj myslieť, že je správne obnažovanie pred kamerami a celým národom ? Je to však samozrejme aj trochu nadnesene povedané...Veď keď niekto nechce, nech tieto typy relácii a novín nepozerá a nečíta. Bulvár a jeho praktiky sú len čerešničkou na skvelej torte plnej lásky, zrady a vášne, a A. Macháčová a R. Dyda v knihe „Vieme prví“ ma o tom určite presvedčia! Túžim ju čo najskôr prečítať - som totiž veľmi zvedavá ;)
(4. novembra 2014 v 16:46)
V dnešnej dobe je veľká závisť a viacerí túžia mať väčší dom, krajšie auto, či pochváliť sa lepšiou dovolenkou na akej bol sused, to je myslím jedna z pričín prečo bulvár "žije"..doteraz sa klebety držali v "uzavretom" priestore - na dedine, klebety jedného činžiaka.. teraz pokrokom techniky a médii je bulvár náš "život" č. 2 a je to veľmi smutné. Ľudia prestávajú rozlišovať čo je prioritné, čo je realita a radšej sa nechajú "oblbovať" takýmto "senzáciami" , rýchlokvasenými "celebritkami", než aby si pozametali pred svojim prahom, dokázali sa poďakovať pani učiteľke čo ich naučila čítať, rodičom za ich výchovu, lekárom, ktorým záleží na našom zdraví a zaslúžia si oveľa viac rešpektu, úcty a pozornosti ako takéto osôbky čo živia bulvár, ktoré obdivujeme, stávajú sa našimi idolmi a viacerí potopia aj dlhoročné priateľstva či vlastnú rodinu, aby sa dostali na ich miesto..:(
(4. novembra 2014 v 16:50)
našťastie mám chudobné osobné skúsenosti s bulvárom. No rada by som vyjadrila aspoň svoj názor (a vyhrala knihu!) :) . Určite je pravda, že chceme a bažíme po šokujúcich informáciách, po klebetách, intrigách. Kto tvrdí opak, klame. Je to neodštiepiteľná časť človeka. človek je tvor zvedavý :) kde by sme boli dnes keby sme neboli zvedaví? :) aj keď dnešný svet nám ponúka len brak. :) takže aj ja som pod vplyvom bulváru, keďźe sa tomu nedá vyhnúť... žiaľ
(4. novembra 2014 v 17:13)
novinári by sa mohli aj krotiť, ľudí ani nezaujima vždy čo píšu
(4. novembra 2014 v 17:17)
Správam v bulvári neverím. Predkladajú nám poprekrúcané fakty, polopravdy a výmysly len aby zarobili na ľudoch, ktorí im to zhltnú aj s navijakom. Bulváru sa vyhýbam a z toho, čo odznie, si vezmem iba trochu.
(4. novembra 2014 v 17:17)
Správam v bulvári neverím. Predkladajú nám poprekrúcané fakty, polopravdy a výmysly len aby zarobili na ľudoch, ktorí im to zhltnú aj s navijakom. Bulváru sa vyhýbam a z toho, čo odznie, si vezmem iba trochu.
(4. novembra 2014 v 17:47)
Ja si už bulvárne časopisy ani nekupujem a ani nečítam na nete. Veď načo? Polovica, ba aj trištvrtina neni aj tak pravda. Si veľa navymyšľajú, len aby to čitateľa prilákalo a kúpil si to.
(4. novembra 2014 v 17:50)
Je mi ľúto obetí bulváru. Takým čerstvým prípadom je aj Yveta Bartošová. Tak ako jej nedali novinári pokoj za jej života, tak ho nemá ani po smrti. Keby nebolo ľudí túžiacich po senzáciach, nebolo by ani bulváru. Všetko je o ľuďoch.
(4. novembra 2014 v 17:51)
bulvárne časopisy nekupujem,nemám s bulvárom nijakú skúsenosť,ja si rada prečítam dobré knihy .
(4. novembra 2014 v 17:59)
Osobnú skúsenosť s bulvárom našťastie nemám keďže nie som "celebrita" ale velmi ma zaujala táto kniha z bášho popisu. Z vlastnej skúsenosti si však myslím že ludia hltajú takéto informácie, často prekrútené a rôzne takéto senzácie. Polopravda napisaná velkými tučnými písmenami ich zaujme natolko že si noviny ihned kupia.
(4. novembra 2014 v 18:05)
Bulvár píše bludy a najväčší blud býva v nadpise.
(4. novembra 2014 v 18:23)
smotánku nesledujem, bulvár si prečítam, ale myslím si o tom svoje, nech si každý robí čo uzná za vhodné, a niektoré akože celebrity ani nepoznám...
(4. novembra 2014 v 18:48)
Nemám rada bulvár.Mám už svoje roky a za mojích mladých čias,to vôbec nebolo.Boli len babky klebetky.
(4. novembra 2014 v 19:03)
S bulvarom nemam ziadne osobne skusenosti, necitam ho a ani sa mu nevenujem, kedze podla mna je to strata casu...ten radsej venujem citaniu knih. Citanim pribehov sa praveze aspon na chvilu dostavam prec daleko od reality vsedneho zivota, kedze si vdaka mojej fantazii a predstavivosti pri citani vykreslujem aj obrazy a to je prave to, co ma na citani bavi...takze radsej dobru knihu ( aj ked bude o bulvare ), ako bulvar...
(4. novembra 2014 v 19:08)
Patrím medzi šťastlivcov, ktorí nemajú žiadnu osobnú skúsenosť, no vzhľadom k množstvu článkov a kníh prečítaných na túto tému sa skôr prikláňam k nespriazneným dušiam. Ale... jeden nikdy nevie a výnimky potvrdzujú pravidlo!
(4. novembra 2014 v 19:56)
Mnohí ľudia na bulvár nadávajú, ale povedzme si úprimne, keby ich to naozaj tak nezaujímalo ako sa dušujú, tak by nemal vzostupnú tendenciu. Ľudia chcú čítať o životoch slávnejších ľudí, prípadne sa kvázi tešiť z toho, že môžu mať bežné problémy ako my smrtelníci. Osobné skúsenosti s bulvárom nemám, ale knihu by som si určite rád prečítal :)
(4. novembra 2014 v 22:13)
Mal som možnosť privoňať k tomu, ako sa robí bulvár, ako sa vymýšľajú šokujúce titulky, dopĺňajú texty o nepravdivé informácie a ako ráno vyjde v novinách niečo úplne iné, ako bolo pôvodne napísané. Niektorí sa hrali na Boha a niektorí z toho mali oči pre plač...
(5. novembra 2014 v 10:01)
S BULVAROM NEMAM SKUSENOST, NIE SOM CELEBRITA,ALE OBYCAJNY CLOVEK.ALE RADASI PRECITAM KLEBETY O CELEBRITACH,ALE HLAVNE TIE HORSIE. A PRECO? TU VIDIME,ZE ANI PRACHY IM NEZABEZPECIA VYBORNY SUKROMNY ZIVOT BEZ PROBLEMOV. TAKZE CELEBRITI BLBNITE, AZ MAME CO CITAT.
(5. novembra 2014 v 12:02)
Ľudí vždy zaujímal život a dianie okolo úspešných jednotlivcov, či najrôznejšie pikošky a kurziozity a pritom vo všeobecnosti sa dá povedať, že ľudia čítajú málo. Prečo potom toľko ľudí číta bulvár? Asi preto, že je konzumentom často lacnej a povrchnej zábavy. Prázdny bulvár, klebety, násilie a katastrofické správy. To dnes letí. V živote sa často zaoberáme tým, čoho sa bojíme. K tomu rozhodne patrí strach z neúspechu, pre mnohých prítomný každý deň. Bulvár nám podáva správy o nezdaroch iných ako na tanieri. Literatúra tiež veľakrát obsahuje neúspech – podáva ho však láskavým spôsobom, ako pád po ktorom je možné opäť sa postaviť. Motivuje a nesúdi! Takže nie bulvár milí bux-áci ale ČÍTAJME knihu VIEME PRVÍ ;)Teda ja si ju prečítam určite a už sa nato veľmi teším :)
(5. novembra 2014 v 17:24)
Našťastie nemám osobnú skúsenosť s bulvárom,ani moja najbližšia rodina.A som tomu neskutočne vďačná.Pretože klamstvo dokáže zničiť život.A nielen jeden.Prečo je však bulvár taký ...?Človek je od prírody tvor zvedavý.Nebyť zvedavosti možno by sme doteraz liezli po štyroch :-) Sme závislí na výmene informácií,novinkách,objavoch-to patrí k životu.Nanešťastie prešla výmena informácii takou reformou,ktorú asi nikto nečakal.Kde je doba,keď babičky na dedinách vedeli,čo mal sused včera na večeru?Prakticky slúžili ako taký "dedinský rozhlas" Dnes si otvoríte "plátok" a viete akú veľkosť nohavičiek nosí známa herečka,moderátorka.Osobitnou kategóriou sú "celebritky" Stačí sa obnažiť a ste in.Všetko je to však o jednom: DOPYT=PONUKA Niektorí bulvár čítajú,lebo vidia,že ani všetky peniaze sveta vám nezaistia bezproblémový život a sú škodoradostní.Iní zas vyhľadávajú klebety,aby si spestrili život?Netuším,pretože bulvár nečítam.Osobne si myslím,ak by ľudia vynaložili toľko energie aj na čítanie kvalitnej,klasickej,či súčasnej literatúry svet okolo nás by bol omnoho krajším miestom pre život.Pretože kniha ponúka mnoho pozitívneho.A keď sme pri tom čítaní kníh,tak si idem rovno nejakú prečítať.Jo Nesbo - už idem!
(5. novembra 2014 v 18:49)
Bulvár je bežnou súčasťou života každej „mediálnej hviezdy“. Škandály, prekrútené informácie, paparazzi na každom kroku... pretože priamo úmernej popularite stúpa aj záujem o isté osoby. Hlavným cieľom bulvárnych novinárov je totižto vyvolať emócie u čitateľov-zúrivosť, nenávisť, závisť, škodoradostnosť a trochu ľútosti. Bojovať proti bulváru sa dá asi len jeho nečítaním, veď aj tak bulvár zaujíma hlavne ľudí s nižšími nárokmi! Bulvár patrí k tejto dobe a tak ho treba brať ... autori knihy „Vieme prví “ vedia o tom svoje a ja budem veľmi rád ak sa o tom ako funguje bulvár dozviem ako druhý ... ;)
(5. novembra 2014 v 18:59)
nemám skúsenosť a ani nechcem - je to blbé lebo takzvaným celebritám je vidieť až do žalúdka a o to nestojím - niekedy prekrútene fakty len aby bolo o čom pisať :) Knihu by som si rada prečítala
(5. novembra 2014 v 19:16)
Keby ľudia neboli zvedaví na život iných (úspešnejších i menej úspešných) ľudí,bulvár by zanikol. Ale to by bola asi iba utópia, čo by sme osobne páčilo. Nechápem,prečo niekoho zaujíma, čo večeral ten alebo onen známy človek, kde dovolenkoval iný a pod. Sú to ľudia ako my a tiež majú všelijaké osudy, smútky,trápenia. Prečo ich iní nenechajú žiť? No to asi nevyriešim,ale som rada, že ja takéto skúsenosti nemám.
(5. novembra 2014 v 19:21)
Nastastie nemam osobne skusenosti s bulvarom .Uvedenu knihu si rada precitam a hlavne si zelam, aby som nic podobne s bulvarom nezazila. Zostava len dufat, ze uvedeny pribeh sa nestane !
(5. novembra 2014 v 19:36)
ja nastastie nemam osobnu skusenost s bulvarom aj ked musim priznat ze rada citam casopisy kde ten bulvar je ale neverim vsetkemu co pisu ale rada si precitam co maju celebrity nove :-) a tuto knihu by som si tiez rada precitala
(5. novembra 2014 v 19:52)
Nemam rad bulvar a ani ho viacmenej necitam. Je ubohe ako si vela krat tzv. redaktori a pisari clankov vymyslaju pribehy o ludoch, ktore sa nikdy nestali alebo sa stali uplne inak ako boli opisane. Myslim si, ze je to velmi ubohe sa takto zivit. Je to druh podvodu pre mna.
(5. novembra 2014 v 20:13)
Bulvar uz znicil zivot nespocetnemu mnozstvu ludi. Kazdy vie aky je bulvar, co je jeho cielom, a preto celkom dobre nerozumiem, preco ludia kupuju bulvarne casopisy a sleduju bulvar. Ja si bulvar nekupujem, nesledujem a nezaujimam sa onho. A ani mi nechyba :-)
(5. novembra 2014 v 20:14)
Bulvár - osobnú skúsenosť nemám, nie som celebrita. Ale celebritám ani trocha nezávidím, honba niektorých tiež novinárov za senzáciami a potom tie články so zavádzajúcimi titulkami. A je to jedno či ide o ľudí z kultúrneho sveta, ľudí z politiky a v neposlednom rade aj osôb podobných Kleopatre z Turca. A obeťami bulváru sú mnohokrát aj príbuzní pri akejkoľvek tragédii, kedy poniektorí novinári ako supy striehnu na nešťastie iných. Ale vinu nenesie len bulvár, pokiaľ bude záujem o tieto šokujúce informácie, či už pravdivé, či trochu prikrášlené, bude mať bulvár úspech.
(5. novembra 2014 v 20:16)
Bulvar nesledujem. Ludia by sa mali zaujimat o ine veci ako skreslene a klamlive informacie, ktorym jedinym cielom je sledovanost a nic viac
(5. novembra 2014 v 20:22)
Chvála bohu nemám s bulvárom žiadnu osobnú skúsenosť . Nemám rada bulvár , nečítam a nepočúvam , ale ťažko sa mu človek vyhne lebo zvyšuje sledovanosť a predajnosť. Podľa mňa len kazí životy ľudí , rozbíja rodiny i zabíja.
(5. novembra 2014 v 22:02)
Skvely nazov a ja by som zas chcela tuto knihu citat medzi prvymi ;)
(5. novembra 2014 v 22:09)
Skvely nazov a ja by som zas chcela tuto knihu citat medzi prvymi ;)bulvar treba brat s rezervou a verit kazdemu tretiemu slovu horsie je to pre tych o ktorych bulvar pise ked ich blizki uveria tomu co je v bulvari a nrda sa to uz potom vysvetlit a vela krat sa kvoli bulvaru rozpadnu vztahy no na druhej strane sa ani listok nepohne ;)
(5. novembra 2014 v 22:29)
Osobne nie som zástancom bulváru, avšak problém je stále v ľuďoch. 90% z nich tvrdí, že tento typ periodika zďaleka obchádza, čo samozrejme pravda nie je. Takže jedinou možnosťou, ako predísť tomu, aby sa neoverené informácie dostávali medzi nás je jednoducho prestať bulvárne plátky podporovať. Je to beh na dlhé trate, ale verím, že raz to väčšina z nás pochopí a budeme sledovať iba seriózne tituly a čítať dobré knihy. :)
(5. novembra 2014 v 23:37)
Skúsenosti s bulvárom nemám,nepáčia sa mi ani bulvárne relácie v televízii typu Smotánka alebo český Prásk
(6. novembra 2014 v 5:37)
Súhlasím so Svetlanou a uniká nám niečo dôležité, čo sa deje v rodine.
(6. novembra 2014 v 8:42)
Bulvár nečítam, stačia dedinské klebetky.
(6. novembra 2014 v 8:58)
Chvalabohu nemám s bulvárom skúsenosti a ľutujem každého, kto sa stal jeho obeťou. (samozrejme okrem "celebritiek", ktoré na tom, aby sa obeťami stali,cieľavedome pracujú. Bulvár je ako pýr v záhrade, čím viac ho plejete, tým viac sa mu darí. Vymysleli si ho novinári pre svoj zisk, tešia sa z neho "celebritky" a zhrýza osobnosti, ktoré jeho vyčíňaním strácajú svoje súkromie.
(6. novembra 2014 v 9:12)
ANi ja "neznášam " bulvár, ale aj napriek tomu čakam čo sa udeje, a verím že nás je takých 90% ludí. Nievm čím to je. Aby sme sa snad odpútali od našich problémov, aby sme potom po pozretí určitých relácií nadávali ako sa niekomu žije, a tým sme sa "vyventiovali", neviem.
(6. novembra 2014 v 10:12)
Nečítam bulvár ani na nete ani noviny,nepozerám správy...Na veste je kopec krásnych vecí,o ktorých sa nepíše a ja sa cítim šťastnejšia :-)
(6. novembra 2014 v 10:50)
Bulvár vôbec nečítam.
(6. novembra 2014 v 11:25)
bez komentára
(7. novembra 2014 v 14:36)
Ja som sa stretla s bulvárom asi následovne... Môj kamarát, ktorý je aj nemenovaný herec zažil niečo také. Niečo o ňom zlé napísali, čo vôbec nebola pravda. Bolo mi ho strašne ľúto lebo vedela som, že je to blbosť.. Lenže pol Slovenska tomu uverila. Bolo to veľmi smutné. Našťastie sa už o tom nehovorí.. Média vedia neskutočne ovplivniť človeka, ja ako budúca novinárka práve tých bulvárnych novinárov NEZNÁŠAM, vymýšlaju na "hviezdy" špinavosti.. Tí novinári nemajú chrbttovú kosť. Práve preto ma zaujala táto kniha a rada by som si ju prečítala a niečo aj naučila do života :)