bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVeľká súťaž s filmom a knihou Liane Moriartyovej

Liane Moriartyová. Austrálska spisovateľka, ktorá si získala srdcia slovenských čitateľov knihami Manželovo tajomstvo, Zaľúbená hypnotizérka, Prečo sme sa vlastne rozišli a najmä veľké malé klamstvá.

sutaz Reese Witherspoonová. Nicole Kidmanová. A Shailene Woodleyová. To sú tri herečky, ktoré stvárnili hlavné úlohy v seriálovej verzii knihy Veľké malé klamstvá. V češtine má kniha názov Sedmilhářky a tak sa volá aj seriál, ktorý nakrútilo HBO a zatiaľ žne len nadšené pochvaly.
HRAJTE s Bux.sk a HBO o skvelé balíčky – 5x podložka na jogu, kvalitný uterák (s logom HBO a názvom seriálu Sedmilhářky) + poukaz na 3 mesiace filmov HBO Go zadarmo!

Je to vynikajúce.
Lepšia a umeleckejšia verzia Zúfalých manželiek.
Profesionálna práca HBO.

To je len pár reakcií divákov na prvú epizódu seriálu Sedmilhářky. Príbeh troch matiek predškolákov, ktorých zdanlivo perfektné životy sa postupne rozmotávajú až do okamihu, keď dôjde k vražde...

NÁŠ DOJEM

http://data.bux.sk/book/020/339/0203392/medium-velke_male_klamstva_2_vydanie.jpgLiane Moriartyová napísala úžasnú knihu a ak ste ju čítali, určite si nenechajte ujsť ani seriál. Prvý diel si môžete pozrieť na stránke HBO zadarmo.
Treba uznať, že HBO zvládlo adaptáciu románu Veľké malé klamstvá/Sedmilhářky takmer dokonale. Dávame jej 9 z 10 bodov.
Vynikajúce herecké obsadenie, skvelá kamera, svižné dialógy. Detektívna zápletka, správna porcia erotiky a premyslené postavy.

Dokonalý život je dokonalá lož.

Kniha aj film skvele vystihli zdanlivo dokonalú komunitu šťastných ľudí. Každý má svoje malé veľké klamstvo, a stačí že niekto zatiahne za nitku, a všetko sa začne akosi rýchlo a nezastaviteľne párať. Autorka aj filmári pomaličky odhaľujú osudy hrdiniek, ktorým ani zďaleka nie je čo závidieť. Rozprávkový život niečo stojí a tragédia je len otázkou času...

Viac o príbehu si môžete prečítať pri novom vydaní s filmovou obálkou – Veľké malé klamstvá (Sedmilhářky).

Objednajte si nové vydanie knihy Veľké malé klamstvá.
Kupit bux.sk

sedmilharky

VEĽKÁ SÚŤAŽ

Ak ste ešte nečítali Veľké malé klamstvá, neváhajte – 2.vydanie je s uvádzacou zľavou 20%. Potom si rozhodne pozrite seriál – prvý diel zadarmo, ďalšie vďaka nám tiež zadarmo :) Keď vyhráte poukaz na HBO GO, bude to jednoduché.

O čo súťažíte?

hbo poukazMáme pre vás 5 balíčkov + dve ceny útechy.
V balíčku nájdete originálnu podložku na jogu + kvalitný jemne ružový uterák. Oboje s logom HBO a názvom seriálu Sedmilhářky. Plus pridáme aj kartu s poukazom na HBO GO zadarmo počas 3 mesiacov!
Takže 5 výhercov získa tento balíček a ďalším dvom pošleme cenu útechy – spomínanú kartu s poukazom na HBO GO na tri mesiace zadarmo.
Takže celkovo 7 výhercov a to už sa oplatí skúsiť šťastie :)

sutaz sedmilharky

Chcem vyhrať – čo mám urobiť?

Nič zložité. Stačí napísať dolu pod článok malé veľké klamstvo, s akým ste sa stretli: možno vám ho povedali deti, možno priateľ alebo kolega.
Alebo ste možno malé veľké klamstvo použili vy, keď vás zastavili policajti, u doktora alebo na úrade, aby ste rýchlejšie vybavili to, po čo ste prišli :)

Jednoducho, pridajte malé veľké klamstvo aj vy a HRAJTE o super ceny.
Nebojte sa, vaše tajomstvo je v bezpečí. Iba tu u nás, na BUX.sk :)
Pre inšpiráciu si na stránke Samapovecerech.cz pozrite 10 lží a zdieľaním môžete dať vedieť svojím priateľom či známym, že viete o ich malých veľkých klamstvách...

Milan Buno, 27.2.2017

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt sedmilhářky hbo

Podmienky súťaže: zapojiť sa môže každý fanúšik stránky Bux.sk na Facebooku alebo jeho partnerskej stránky. Výhercom pošleme výhru na zadanú adresu, príp. ich budeme kontaktovať na zadaný e-mail. Účasťou súhlasíte so zasielaním informačných mailov o novinkách a akciách internetového kníhkupectva Bux.sk v súlade so zákonom č.122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(27. februára 2017 v 17:03)
Malé veľké klamstvo je pre mňa osobne problém s ktorým sa stretávam v práci často. To je práve to veľké klamstvo, ktoré je malé, pretože sa o ňom nevie a veľké, lebo má silný dopad. Klamstvo o tom, že vraj nejaké platy rastú a že sa máme lepšie. Len škoda, že jediné čo vidím rásť, sú ceny a nájmy, a výdavky ako také. Len zdroje - teda príjem - je ten istý. A to už je tak 10 rokov staré klamstvo. Pre iných aj viac. :-)
(27. februára 2017 v 18:35)
Ja osobne dosť často klamem pri komunikácii s deťmi, to poznáme asi všetci/všetky, ktoré sa staráme o drobcov. Neplač, lebo tam ťa čaká malý ružový zajo, a nebude sa s tebou chcieť hrať, ak budeš taký uplakaný... deti nosí bocian ... musíš ma počúvať, lebo Ježiško nedonesie darčeky... :) sladké malé veľké klamstvá :)
(27. februára 2017 v 18:39)
Klamstvo?keď mi môj už bývalí na začiatku hovoril že bude taký a taký a nakoniec po čase z toho čo hovoril nebola ani zďaleka pravda :D že bude starostlivý,on sa neotočí za inou že jeho nezaujímajú iné keď má babu adť.čiže tie svoje rečičky si môže nabudúce nechať pre inú ktorá mu naletí :)
(27. februára 2017 v 18:39)
Klamstvo?keď mi môj už bývalí na začiatku hovoril že bude taký a taký a nakoniec po čase z toho čo hovoril nebola ani zďaleka pravda :D že bude starostlivý,on sa neotočí za inou že jeho nezaujímajú iné keď má babu adť.čiže tie svoje rečičky si môže nabudúce nechať pre inú ktorá mu naletí :)
(27. februára 2017 v 18:39)
Každý mesiac si kúpim niečo na seba a vždy sa mi podarí manžela presvedčiť, že som kúpila drogériu a potraviny, veď jesť sa musí ;-)
(27. februára 2017 v 18:40)
Malé veľké klamstvo: moja kamarátka je veľmi konfliktná vo vzťahoch, dokáže sa hádať ako malé dieťa, kým chlap neustúpi ( a časom nezmizne úplne...)Vždy sa ma potom nervózne pýta, kde robí problém. Prvý ( a poslednýkrát ) som jej povedala, že by mala byť viac nad vecou atď. Urazila sa a vyhýbala sa mi dva mesiace. Odvtedy, keď príde s podobnou vecou ( cca 2x ročne ) jej iba poviem, že chlapi sú komplikované tvory a ten pravý niekde čaká ( FYI má 40 )
(27. februára 2017 v 18:45)
Velke klamstvo som zazila os svojej kamaratky,ked mi tvrdila ze nejde na svatbu svojej rodiny a ja som ju mala cesat a klamala mi a bólla na tej svadbe a aj najakou inou kadernickou ucesana a ja som to zistila podla jej foriek z fb siete. Od vtedy uz jej nefoverujem a aj som sa s nou prestala adi na 1 rok kamaratit.
(27. februára 2017 v 18:45)
ja si myslim, ze v dnesnej dobe klame kazdy den skoro kazdy...ja ked som s malymi neterkami tak vzdy im musim nejako zaklamat preco nemozu pozerat rozpravky a pod
(27. februára 2017 v 18:48)
Posledný mesiac som tak trochu zaklamala rodičom pretože som si kúpila "trochu" viac kníh ako zvyčajne. A keď sa mi pýtali či sú nové tak ja len že "nieeee, to som mala už dávno len si to chcem ešte raz prečítať" :D a vyšlo to :D
(27. februára 2017 v 19:00)
Ja bohužiaľ malé-veľké klamstvá využívam pravidelne keď sa dostanem do kníhkupectva a potom manželovi tvrdím- "nieeee, to vôbec nie je nová kniha, tú už mám dávno." Dostala som totižto ultimátum: jedna kniha do bytu- jedna z bytu a ja sa svojich pokladov nedokážem vzdať.
(27. februára 2017 v 19:02)
Bežne klamstvo,ktore asi pouziva kazdy : Ano o 10 minut som tam :-) už som na ceste nebude to trvať dlho. Samozrejme ked deti nepočuvaju : pride čert vezme ťa zo sebou, zavolame policajtov daju ta do polepsovne :-)
(27. februára 2017 v 19:14)
"Mami to som nebol ja to bol Tomáško..." to je u nás teraz pravidelne :)
(27. februára 2017 v 19:17)
Zväčša sa snažím klamstvám vyhýbať - maximálne klamem sama seba :D a to teda tým klasickým spôsobom ako "áno, budík môj zlatý, už vstávam", "ten koláčik mi určite neublíži" alebo "ráno sa to v autobuse stihnem naučiť" :)
(27. februára 2017 v 19:23)
Také klasické ženské malé klamstvá: "toto nie je nová kabelka, len som ju dlho nenosila; tie lodičky boli za super cenu; tú sukňu som potrebovala, lebo do iných sa nezmestím atď.."
(27. februára 2017 v 19:30)
Idem sa učiť ku kamoške a išla som na rande s chalanom, mala som vtedy 16 rokov ateraz už 42 takže čakám čo a kedy si vymyslí moja najstaršia dcérka a postupne ostatné 3.
(27. februára 2017 v 20:00)
Snažím sa klamstvám vyhýbať, ale niekedy ked som zavalená množstvom úloh a nestihnem to rýchlo vyriešiť ,tak požijem fomrulku:" je to zložitejšie, musím sa poradiť ..... " ..je to také malé klamstvo :-)
(27. februára 2017 v 20:01)
Klamstvá používam denne pri mojej dcérke hlavne keď chce sladkosti! A občas nedvíham mobil a potom poviem, že som mala vypnuté zvonenie....
(27. februára 2017 v 20:09)
Ako prváčka som dostala v škole čierny bod. Doma som nechcela ukázať žiacku knižku,tak som mame klamala,že som školskú tašku stratila :-D
(27. februára 2017 v 20:30)
U mňa klasicky sa zväčšujúci počet kníh v knižnici. Priateľ: Nemáš zase nejak viac kníh? Ja: Ale kdežee, to som si ich iba inak upratala, to vieš, tieto tri boli, schované za týmito :-D
(27. februára 2017 v 20:38)
Ked som mal ist so svojou expriatelkou do kina na jej oblubeny dievcensky film a ja som nesiel, lebo som predstieral zaludocne problemy :)))
(27. februára 2017 v 20:39)
Ked si kupim nieco nove na seba a tvarim sa pred muzom, ze to mam uz dlhooo, len to bolo zahrabane v skrini a nemala som to davno na sebe :-)
(27. februára 2017 v 20:41)
pravdupovediac neznášam keď mi niekto klame, tak sa snažím aj ja klamstvám vyhýbať, kedy to niekedy neide, sú tí "otravní" predavači cez telefón a chcú nám prísť "odovzdať výhru" osobne, narýchlo si neviem vymyslieť prečo nie, tak zvyknem povedať, že sa musím poradiť s manželom, jasné že na to zabudnem, na druhý deň, keď volajú, nedvíham, potom sa už väčšinou s manželom dohodneme, že tak zase nemáme na to čas, aby u nás niekto dve hodiny vysedával, na tretí deň zdvihnem telefon a "zaklamem" že som preto nedvihla, lebo som si zabudla doma telefón. :)
(27. februára 2017 v 20:48)
U nás sú to klasické malé klamstvá: Čo ti je? Nič. Stalo sa niečo? Nie. Urobil som niečo zlé? Nie. Je všetko v poriadku? Jasné. Výsledkom týchto "klamstiev" je zmätený muž a nahnevaná žena. :D
(27. februára 2017 v 20:50)
Neznášam klamstvá, aj tak sa vždy odhalia, ale znesiteĺné sú tie milosrdné/neškodné napr. ako dnes dobre vyzeráš, tie šaty sú ok a pod.
(27. februára 2017 v 20:54)
,,milujem,, manželove malé klamstvá ked trošku kryje maminku čo vravela na moju adresu.ale robí to pre pokoj v rodine :-D
(27. februára 2017 v 22:01)
Namiesto klamstiev radšej mlcim, napr. sa manzelovi určite nechvalim, kolko knih som zase objednala :-D a tak sa to u nas pomaly zbiera, az nakoniec zisti, ze dalsia skrinka alebo policka je zapratana knihami :-)
(27. februára 2017 v 22:13)
Nerada klamem a neznasam, ak mi klamú ... to vždy zabolí... Občas sa prihodí, že doslova musím použiť milosrdnu lož typu, nie vôbec si nepribrala, ten nový rúž/blúzka ti skutočne pristane, tá nová vec vôbec nebola dráha bola v akcii/vypredaji ... :-) Keďže v našej rodine sme traja, tak občas prikrášlim skutočnosť pred tým tretím členom, aby v rodine vládla pohoda a pokoj ...:-)
(27. februára 2017 v 22:17)
Vždy ma pobaví spomienka, keď chcel priateľ "zjednať" pokutu a policajtom zaklamal, že toľko peňazí nemá. A ja ako správna žena, ktorá mu chce vždy pomôcť som to celé zabila a povedala mu pred policajtmi, Zlato, ja mám, požičiam ti. Keby vedel pohľad vraždiť už tu dnes nepíšem :D
(27. februára 2017 v 22:24)
Momentalne asi takove ty male lzi detem. Pokazila se televize nemuzeme se divat, tu cokoladu snedl tatino/jasne, ze jsem to byla ja/:-))
(27. februára 2017 v 22:36)
Som typ človeka čo všade a vždy mešká. No a pri tom zhone často nemám ani čas vymyslieť nejakú fakt dobrú výhovorku, tak trepnem prvé čo mi napadne. Medzi moje obľúbené patria: "Mamka ma zdržala." "Na tých hodinkách mám zlý čas." "Musela som sa 3-krát vracať, lebo raz som zabudla rukavice, potom zas peniaze a nakoniec som vyšla von v papučiach." "Zaspala som." Ale ľudia,ktorí ma už veľmi dobré poznajú mi aj tak týmto ,výhovorkám' neveria, a preto im rovno poviem pravdu.
(28. februára 2017 v 6:48)
Ako školáčka som vždy mame klamala, že som zjedla desiatu, aby mi nenádavala, prečo som to nezjedla... A nezjedené rožteky a chlebíky som dávala v obývačke pod obývačkovú stenu. Bol tam taký priestor, kde to nebolo vôbec vidieť. No a pri najbližšom veľkom upratovaní moja mama objavila veľkú plesnivú "pekáreň". :-)
(28. februára 2017 v 7:59)
Povedzme si narovinu - každý využívame malé či väčšie klamstvá. denne. Možno podvedome, ale skôr vedome, či už nechceme niekomu ublížiť (hmm, vyzeráš naozaj skvele, taký strih vlasom s si mala dať už dávno) alebo chceme získať to, po čom túžime. Môj manžel využil také malé veľké klamstvo, keď som bola tehotná. Poriadne som sa nafúkla, bola som však len v siedmom mesiaci a práve sme sa vracali z Rače domov do Ružinova z návštevy. Veľmi príjemný večer, pohoda, no keďže naša prvá dcérka bola u susedy, chceli sme byť čo najskôr doma. Pre istotu. A tak manžel šliapol na plyn. Ako to už býva, zastavili nás policajti. Rýchlosť prekročil aspoň o 20 km, možno aj viac. Len čo zastavil, pristúpil k okienku policajt a môj manžel spustil, že sa ponáhľa do ružinosvkej nemocnice, že manželka bude čoskoro rodiť, že prišli na ňu bolesti. Policajt pozrel na mňa, na moje vypuklé brucho, chvíľu akoby mu to nedochádzalo. Váhal, potom sa sklonil ešte nižšie k manželovi, ktorý to vtedy zabil: "Skúste byť so ženou tesne pred pôrodom, na ktorú prídu bolesti. Skúste si to a šľak vás trafí, keď jej neurobíte po vôli." Policajt sa pomaly narovnal, spýtal sa, či nám treba nejako pomôcť a keď sme povedali, že to zvládame, pustil sa blahosklonne. Pokynul rukou: "Choďte, ale opatrne. Veľa šťastia." A šli sme. Neviem, čo by sme robili, keby nás chceli sprevádzať...ale to snáď policajti robia len vo filmoch:-)
(28. februára 2017 v 9:03)
Naša kolegyňa nie je na varenie a pečenie. Je konštruktérka a svojmu remeslu sa vyzná. Kolega jej niečo vybavil a za odmenu sa chcela revanžovať koláčom - krémešom. Doniesla ho celkom dosť - bolo pre všetkých. Všetci sme chválili aký je výborný, no opak bol pravdou. Len sme tak čakali, kedy odíde a koláč môžeme hodiť do koša. Aby to nebolo nápadné, koláč sme strčili do obálky a zahodili. Nedal sa jesť! Každý sme talentovaní na niečo iné. ;)
(28. februára 2017 v 10:21)
Snažím sa neklamať.Ale najčastejšie klamem dieťaťu, ale len malé klamstvá, keď chcem aby už išla spať, že dnes nie je večerníček, alebo som zabudla že som jej niečo sľúbila.
(28. februára 2017 v 10:58)
klamala som otcovi,že som dostala pokutu v mhd,prišlo mi to ako milosrdná lož
(28. februára 2017 v 11:24)
Často klamem samu seba: Môžem ešte zjesť tú čokoládu.
(28. februára 2017 v 12:15)
Niekedy je klamstvo na škodu, spomínam si prípad môjho kamaráta - mali sme detskú lekárku, ktorú sme trošku zneužívali, stačilo prísť a zaklamať o bolesti brucha, hlavy a podobne a mali ste v žiackej pečiatku,niekedy aj týždeň voľna od školy. Všetkým nám to prešlo, tak šiel aj on, s bolesťou brucha ho poslala na hadicu cez zadok,,, doteraz sa na ňom smejeme
(28. februára 2017 v 13:32)
Ja som klamala mame že cigaretu je zo mňa cítiť len preto že som stala blízko chalanov zo školy ktorí fajčili. Mamina mi chytila ruku a ovoňala prsty. Mala som štastie lebo mi v tej rýchlosti chytila ľavú ruku a ja som pravačka. Ale mala som na mále :)
(28. februára 2017 v 13:46)
Je to môj syn, stále si kupuje, či objednáva niečo na seba, hlavne oblečenie a keď mu hovorím, že zasa má novú vec, vždy povie, že to má už dávno, hoci som to na ňom ešte oblečené nevidela, už ich nemá ani kde skladovať. Skrátka, veci ktorá sa mu páči nevie odolať...
(28. februára 2017 v 14:08)
Klamstvo synovi, ze Jezisko nosi darceky. Zatial nam to stale zerie :)
(28. februára 2017 v 14:26)
Ďalšia skvelá súťaž na Bux.sk :-D Mám kopec smutných príhod spojených s klamstvom.... Ale život nie je len o smútku, nespravodlivosti či krivde. Život treba brať s humorom a nadhľadom. Spomeniem jednu veselú príhodu s malým klamstvom, ktoré sa so mnou ťahá až doteraz. Pred viac ako 23-24 rokmi sa mi ako malému dieťaťu podarilo rozbiť hrnček. Pri otázke mojej mamičky, kto ho rozbil som zaklamala a "hodila" to na mladšieho brata. Ten sa začal brániť a tak som sa nakoniec priznala. A dodnes mi to brat vyčíta :-)Samozrejme,že dnes sa všetci na tom zabávame.
(28. februára 2017 v 14:52)
Dobrý deň. Keďže ide o klamstvo, ktoré mi povedal niekto iný, tak to neprezradím :) Tiež používam sem - tam malé klamstvo, asi ako každý, ale to tiež neprezradím :) Alebo je to tiež malé veľké klamstvo? :)
(28. februára 2017 v 16:58)
Raz ked sme išli autom k svokre, tak nás zastavili policajti a pýtali od manžela technický preukaz, a manžel ho hľadal po celom aute, a nenašiel ho. Policajtov to prestalo baviť, tak mu povedali nech ho prinesie ukázať k nim na oddelenie. Prito manžel ich oklamal, lebo vedel už popredu, že ho nemá.
(28. februára 2017 v 18:02)
Myslím si, že občas každý zaklame, niekedy pre dobro veci, možno taká milosrdná lož alebo proste preto, že musí. Ja som napr. zaklamala keď som bola po prežúrovanej noci a na druhý deň mi bolo celý čas zle, tak som povedala, že to z našich ženských vecí mi je zle :D alebo čo mám stále dosť výčitky počas spovede sa ma kňaz spýtal na intímnu otázku a ja som mu poklamala, čo mi je doteraz ľuto...ale tak čo už...ale v mladosti tých klamstiev bolo určite viac :D hlavne kvôli diskotékam a zlom stave po nich :D
(28. februára 2017 v 18:44)
Nie si tučná. Vôbec v tom nemáš veľký zadok. Nový účes ti pristane. :D lepšia malá milosrdná lož, než zraniť kamarátkine city a sebavedomie :D
(28. februára 2017 v 18:49)
Na klamstvá som akosi "alergická", no tiež nie som výnimka, každý z nás niekoľko krát denne zaklame, hoci si to ani neuvedomujeme, tie tzv. milosrdné klamstvá. Mojim malým klamstvom je, keď mám super knihu a niekto ma chce od nej odtrhnúť: "Niečo asi na mňa ide, necítim sa dobre, asi by som to mala vyležať..."
(28. februára 2017 v 19:31)
Klamať sa nemá!..ale ja sa priznám,sem tam si veru zaklamem ani neviem ako nejak to ide samozrejme s pusi von.
(28. februára 2017 v 19:43)
Nech zdvihne ruku ten, kto neklame pri zaškrtávaní políčka "oboznámil som sa s obchodnými podmienkami" :)
(28. februára 2017 v 20:47)
Klameme syncekovi ze Jezisko nosi darceky,a ze treba chodit kazdy vecer skoro spat,lebo v noci chodia bubaci a hladaju deti ktore este nespia :-D
(28. februára 2017 v 21:41)
Jedným z mojich menších, ale veľmi často používaných klamstiev je to, ze svojim blízkim hovorim ze tuto a tamtu knihu mam uz dlho. A pritom som si ju nedávno kúpila. Každý mi hovori ze by som nemala míňať peniaze na knihy a mam chodit do knižnice. Ale ja proste neviem odolať ....a knihy len pribúdajú a pribúdajú
(1. marca 2017 v 8:33)
Vzdy, ked varim polievku, spomeniem si na svoje klamstvo ohladom nej...ked som mala zhruba pat rokov, odmietala som jest. Mamina vyvarala rozne dobroty, no mne akosi nic nechutilo. Raz, ked sme mali slepaciu polievku s rezancami, mama mi nabrala tanier, dufajuc, ze mi bude chutit a spon nieco zjem. Na chvilocku ma nechala v kuchyni samu a odisla z miestnosti. Vyuzila som prilezitost a obsah taniera ( aj s rezancami) som vyliala do plneho hrnca horucej, cerstvo navareneho vyvaru. Mama sa vratila, cela stastna, ked uvidela prazdny tanier. Dostala som pochvalu, ze som vsetko zjedla. Vecer sla odlozit hrniec do chladnicky a zistila, ze cely hrniec moze vyliat, kedze vdaka rezancom, vsetko v rnci skyslo...O par dni ma dotiahla k lekarke a odtial som putovala na detske oddelenie, kvoli nechutenstvu. Po navrate z nemocnice, ma uz ani nenapadlo odmietat jest...
(1. marca 2017 v 9:31)
Pred nákupným strediskom nám chcel dať pokutu 10€. A ja som vtedy s povzdychom " a mám už po topánkach" - policajt sa usmial a pokutu manželovi odpustil
(1. marca 2017 v 10:19)
ked sme boli mladsie tak sme isli s tetou na diskoteku a tetinej dcerke sme povedali ,ze mama ide do roboty zarobit peniazky-aby nechcela ist s nami a pustila mamu :)
(1. marca 2017 v 17:51)
asi najčastejšie klamstvá sú: spravilo sa to samo, resp. neviem ako sa to mohlo stať alebo ja som to nebol :-D :-D
(1. marca 2017 v 17:58)
Malé klamstvo v 15 - nie mami, nemám frajera a teraz je to veľké klamstvo - áno mami mám frajera, áno je to vážne, nie neboj sa teraz som seriózna. Zložím mobil a pohladkám svoje mačky :D
(1. marca 2017 v 17:58)
moj ocko ma ako dieťa klamal,že mal samé jednotky a že ,má modru krv..xixi nemal jednotky,našla som neskôr vysvečko a tu krv..no xixi ved viete :) doteraz sa na tom bavíme :)
(1. marca 2017 v 18:14)
Svojim rodičom nikdy neklamem! Až teraz, keď odpočítavam tých pár dní do môjho prvého tetovania, musím :)
(1. marca 2017 v 18:21)
Sefka nam 5 rokov vyhráža prepúšťaním a za 5 rokov nikoho neprepustila :-D
(1. marca 2017 v 18:21)
U nas doma pouzivam klamstvo ked mi nenapadne pribudaju knihy, no akciam sa odolat neda ;)
(1. marca 2017 v 18:27)
Nestiham odovzdá prácu do školy, píšem profesorovi. Prepáčte, že som prácu neodovzdala na čas ale poskytovateľ internetových služieb mal výpadok v našej oblasti a v celom dome nešiel internet, vždy to prešlo. Raz som použila vymyslenú operáciu slepého čreva, aby som mohla ísť namiesto brigády na dovolenku.
(1. marca 2017 v 18:27)
Myslím,že občas každý z nás použije nejaké klamstvo, malé či veľké, a vždy má na to nejaký dôvod. Ale mňa dostalo klamstvo muža jednej mojej kamarátky, keď jej na otázku prečo jej bol neverný, odpovedal: Lebo si mi prestala žehliť trenky! Vtedy som fakt nevedela, či sa smiať či plakať, ale nakoniec sme sa na tom dobre pobavili, aj keď mi jej bolo ľúto.
(1. marca 2017 v 18:29)
Ak si kúpim nejaké nové oblečenie, ale každému vravím že ho už mám dávno, hoci už ho nemám kde dať.
(1. marca 2017 v 19:14)
Ja som sa dlho hmabila ľuďom povedať ,že nemám maturitu...nie že by som klamala ale nechcela som o tom hovoriť dokonca aj manželovy - vtedy ešte priatelovy pred rokmi som to povedala po dlhej dobe- on má vysokú školu- a ja ?? nie že by som sa neučila- učila- na strednej no pri prvom sexe v treťom ročníku som otehotnela a dieťa mi bolo prednejšie tak som urobila skušku aby som mala výučný list aspon a aby som to neskôr mohla dokončiť ,ale poznáte to... deti, život... a tak to bolo moje vnutorne trápenie ... hambila som sa o tom hovoriť, no a ked už boli synovia velký a ja som mala čas tradá... zmaturovala som na jedničky a synovia mi držali palce aj z manželom a bola to sranda... a mne spadol obraovský kameň ZO SRDCA....No a chcela som isť aj ďalej len mám zdravotné problémy z chrbticou a tak mi muž povedal...že mám aj tak najkrajší titul na svete MAMINA a to hneď 3x a na to mám byť hrdá ... a aj som na svelého manžela, synov - všetci vyštudovali Vš - teda najmladší je prvák na Vš .a ja som konečne vnútorne spokojná
(1. marca 2017 v 20:03)
Pre mňa je malá lož to, keď klamete človeka , ktorého máte radi kôli jeho dobru. A zase veľká lož je keď klamete s tým, že chcete pre seba niečo získať. Keď klamete naschvál.
(1. marca 2017 v 20:08)
Take malé klamstvo som použila v práci, ked sa mi nechcelo, ze sa necítim dobre.
(1. marca 2017 v 20:24)
Ja ako dieťa som bola neskutočne malá veľká klamárka. Už ako 6ročná som mala veeeeeľmi veľkú predsrtavivosť a v meste kde sme žili bola alej gaštanov, nič nezvyčajne, že priľahlá ulica sa volala Gaštanová. A raz pri hre v aleji som našla roh divného kameňa, čo sa nápadne podobal na roh náhrobku. Asi tušíte čo som urobila?! :D KOMPLET VŠETKY DETI V MESTE SOM NAHOVORILA, ŽE TAM BOL KEDYSI ŽIDOVSKÝ CINTORÍN! A aby toho nebolo málo túto moju "legendu" som udržiavala celé letné prázdniny. Ani sa nepýtajte koľko deti sa v septembri zrazu zaujímalo o minulosť mesta :DDD O pár rokov na to (keď sme sa z mesta odsťahovali a chodili sme len k babke na prázdniny) som kamarátkynu mamu presvedčila, že tam kde sme sa presťahovali ma chatu B. Rúžičková a aby sme o tom nehovorili všetkým deťom kupuje čo chceme.
(1. marca 2017 v 21:07)
Také malé "milosrdné klamstvá" používa asi každý jeden z nás :-). Napr. keď sa manželka opýta manžela, či pribrala, alebo či sú jej šaty dobré?" Manžel vždy odpovie "pravdivo" :-)
(1. marca 2017 v 21:09)
Svojej dcérke zaklamem, že pokiaľ si neuprace izbičku, prídu škriatkovia a neuložené hračky si zoberú, keď sa o nich nestará :D. Toto jediné zatiaľ zaberá, takže toto klamstvo používam dosť často :D
(1. marca 2017 v 22:16)
Už v novom roku sa snažíme naše predsavzatie dodržať. Sľubujeme si, že nebudeme jesť toľko chipsov, sladkostí, že budeme pravidelne cvičiť, že schudneme. Vychvaľujeme sa každému, aké reálne predsavzatie sme si vymysleli, dokonca máme naplánovaný perfektný život, zdravý život. No problém nastáva keď sa pod náš nos dostane niečo chrumkavé, niečo sladké. To naše malé veľké dennodenné klamstvo:už zajtra začnem cvičiť, už toľko nebudem jesť.
(1. marca 2017 v 22:42)
Moja spolubývajúca chŕli samé "pravdivé" storky :D Napr. minule zahlásila, že si zabudla vo vlaku cestou na intrák kufor, v ktorom mala horolezeckú výbavu za 500/5000€.Jednému povie tak, druhému tak.
(1. marca 2017 v 22:55)
..Ano, bola som dnes cvicit... nie, dnes som nezjedla ziadnu sladkost... nie je mi uplne dobre, asi ostanem doma dnes. :) ale velke veci klamat neviem, kazdy to na mne okamzite zbada. Radsej sa vyhybam odpovedi na otazku na ktoru by som musela klamat.
(1. marca 2017 v 23:26)
Klamem svojmu synčekovi :-) keďže chcem dosiahnuť, aby si hračky upratal (príde bradatý ujo) a aby sedel na nočníku,nočník je predsa kamarát ;-) ale klamať detí sa nemá!, no na druhej strane - toto je pre dobro veci ;-)
(1. marca 2017 v 23:43)
Neviem klamať, vždy očerveniem keď poviem nejakú veľkú lož a preto neklamem. Ale také malé klamstvá používajú napríklad kamarátky, ktoré tvrdia ako vyzerám dobre a pri tom viem, že dnes to fakt nie je môj deň. Ale ako malá som sestru klamala, že chodí Ježiško aj keď som už bola veľké dievča, čo vedelo, že darčeky predsa nosia rodičia ale bola som dobrá veľká sestra a tak som sa vždy starala. :D
(2. marca 2017 v 0:39)
Pozicala som si sestrin zlaty prsten a stratila som ho. Dlho som sa trapila a bala som sa to povedat mame. Nakoniec to sam zo mna dostala a vtedy sa mi ulavilo. Povedala som si, ze vzdy je lepsie pre obe strany povedat pravdu hned a nemusi sa trapit ani jedna strana.
(2. marca 2017 v 7:05)
Sedemročná dcéra bola u susedky ,má tam spolužiačku a začula som susedu ako sa jej opýta či si ešte dá buchty. Dcére som vravela že najprv obed potom sladké...Prišla domov a ja : jedla si niečo u Karolinka?.. nie mami nič,znela jej odpoveď..Tak som jej vysvetlila že nie je potrebné klamať zo strachu(-:
(2. marca 2017 v 8:14)
Klamem pred vnúčatami, že už nemám žiadne sladkosti. Opak jej pravdou. Nieže by som im nedala, ale treba tie sladkosti s mierou. ;)
(2. marca 2017 v 8:44)
Učím dcérky, že klamať sa nemá... ale vlastne zároveň klamem, lebo aj mne sa ich už podarilo pár krát oklamať... samozrejme v dobrom a výchovne :)
(2. marca 2017 v 11:48)
Mojmu manzelovi sa nepaci tetovanie, takze som klamala 2x pri obidvoch dcerach ked sa dali potetovat... A teraz ked su uz velke nemusim klamat, lebo su zodpovedne sami za seba..
(2. marca 2017 v 11:56)
Snažim sa neklamať. Ale proste niekedy je to nutné. Keď musiš tak musiš. Niekedy klamem že nemám čas, že mám veľa práce a pritom relaxujem pri čítaní dobrej knihy :)
(2. marca 2017 v 12:28)
Klamať sa nemá... áno tak to učíme naše deti. Všetci ale vieme, že bez malých a niekedy, žiaľ, ani bez veľkých lží to nejde. Snažím sa klamať naozaj len neškodne - môj syn to nazýva "biele lži"
(2. marca 2017 v 13:01)
niekedy musim klamat v praci ked chcem dovcu a zrovna mna potrebuju....
(2. marca 2017 v 14:16)
Také malé neškodné lži, keď sa Vás kolegyne pýtajú kde ste si kúpili tie krásne veci..no :)
(2. marca 2017 v 17:11)
práve dnes som oklamala suseda,ktorý si prišiel požičať 10eur pre kominára,že nemám,ale on ma oklamal tiež,lebo ich chcel na stávkovanie!
(2. marca 2017 v 20:14)
Klamat sa nema... ale predsa len, male-velke a pre mna zaroven najkrajsie klamstvo je, ze "darceky nosi Jezisko". Uz teraz viem, ze v tomto budem klamat aj svoje deticky. :)
(2. marca 2017 v 21:21)
moje najcastejsie male-velke klamstva byvaju ked ma volaju kamaratky von a mne sa strasne nechce, tak sa vacsinou vyhovorim ze cakame navstevu alebo ze uz niekam idem s drahym :) ony sa aspon neurazia ze som ich odmietla a ja si uzivam pohodu a lebedenie doma ;)
(3. marca 2017 v 5:44)
moje klamstvá občas používam, keď ma kolegyne volajú von, väčšinou použijem deti, sú choré, majú veľa úloh, sú unavené, len aby som mala pokoj a čas na dobrú knihu
(3. marca 2017 v 5:46)
Občas klamem samu seba, že nieeee, veď ja som dnes skoro nič nejedla, tak z čoho priberám? a kde je ten keksík ku káve, čoko poobede a oriešky v posteli?
(3. marca 2017 v 7:01)
Nie, teraz si už neplánujem kupovať ďalšiu knihu . . . a pritom ich mám vyhliadnutých už ďalších šesť. :D
(3. marca 2017 v 8:33)
Velmi klamstva sa nevyplati hovorit, vzdy cloveka dobehnu. Za to mam ale dar, alebo ako to nazvat, ked viem urcit presne, kedy mi klame kamaratka. Jej klamstva su take prehliadne, ze az :-) Napriklad: Nemusis pre mna prist, syn mi vraca od vcera vecera. Uplne jej v hlase citim, ze len nechce byt na obtiaz, alebo sa nechce stretnut. Ale kludne, mne to neva :-D
(3. marca 2017 v 11:34)
Ja nerada klamem, ani to neviem.Niekedy sa až hnevám sama na seba aká som úprimná, pretože pravdu niektorí nechcú počuť. Ale také klamstvo aj samej sebe som povedala nedávno, keď som tvrdila mame neboj ja si už nič v tých výpredajoch nekúpim, idem len s kamoškami pobehať.
(3. marca 2017 v 15:19)
Najväčšie klamstvo je, keď mi niekto povie: "O chvíľu prídem."
(3. marca 2017 v 15:21)
Už som za rohom...:)
(3. marca 2017 v 21:30)
Ak idem ku kamarátke a manželovi poviem, že: "Miláčik, ja som o chvíľu doma."
(4. marca 2017 v 7:35)
Môj muž mi hovorí že : Miláčik, dopijem pivo a idem hore. V preklade za hodinu som doma
(4. marca 2017 v 8:22)
Niekedy ked sa mi nechce ist niekam,pouzijem klamstvo,ze uz mam nieco ine aj ked to nie je pravda a cely den lezim doma.
(6. marca 2017 v 12:22)
malé veľké klamstvo
(6. marca 2017 v 13:15)
Jeden známy ma pri pive presviedčal,že jeho otec kedysi " zabil mŕtve more " :D
(6. marca 2017 v 17:33)
Počúvaš ma?Jasnééé
(8. marca 2017 v 18:12)
Môj muž hovorí, že ja nedokážem klamať, som až priveľmi čestná...klamem iba v prípade, aby nebolo ešte horšie ako je:))
(9. marca 2017 v 12:34)
Trochu som zaklamala, keď sa ma kamarátka spýtala, čo hovorím na jej snúbenca...môj typ to síce nie je, ale podstatné je, že sa páči jej.
(14. marca 2017 v 7:55)
Klamem iba vtedy aby to danej osobe neublížilo. V tom prípade je to potrebné. Niekedy aj klamstvo pomôže.
(17. marca 2017 v 10:04)
Ja sa s klamstvom stretám každý deň. Najsmutnejšie na tom je, že sama u seba, keď si hovorím - "už nebudem tie sladkosti jesť!"
(18. marca 2017 v 17:12)
myslím,že viac-menej sa podarí občas zaklamať každému,aj keď nie vždy úmysene.
(23. marca 2017 v 14:08)
Doma s malými deťmi musím dosť často používať malé veľké klamstva, a to hlavne, keď odchádzam, vtedy im sľubujem hory doly. A tiež keď nechcú jesť,musím ich nejako oklamať.Najčastejšie tým, že keď všetko zjedia, tak ideme vonku. Hoci je už neskoro večer :-)
(23. marca 2017 v 19:54)
TAk ja sa snažím naštartovať zdravé stravovanie a keď sa ma doma spýtajú, či som to dnes dodržala poviem no samozrejme a potom mi len z vrecka vypadávajú obaly z napolitániek.
(27. marca 2017 v 17:58)
Ja som sa s malým veľkým klamstvom nanešťastie stretla hlavne u svojej sestry. Klame o všetkom, či už o maličkostiach každodenných, až po tie najdôležitejšie veci.
(27. marca 2017 v 21:22)
Síce svoje deti učíme,že klamať sa nemá,sami však pritom často klameme. Hoci len drobnými klamstvami,ale aj to sú klamstvá. Poznám vo svojom okolí ľudí,ktorí si svoje klamstvá v skutočnosti ani neuvedomujú ak ich na ne sama neupozorním,pretože ich zo seba dostávajú už úplne automaticky.
(27. marca 2017 v 21:42)
S klamstvami sa stretávam veľmi často aj v práci. Mám kamaráta,ktorý na ústnych pohovoroch tak zveličoval o svojích zručnostiach,čo on všetko dokáže ,že vlastné klamstvo mu narobilo v práci veľké problémy.Neraz sa v klamstvách zamotá i ten najlepší klamár,nehovoriac o tých,ktorí klamať nevedia a napriek tomu to robia.
(19. apríla 2017 v 6:36)
Toto neni ani klamstvo ale skor kanadský žartík ktorí mamina vyskúšala s ocinom. Zobrala fľašu napustila do nej vodu a na spodok fľaše položila cent. Zavolala ocina nech sa pozrie ako premení cent na dvojeurovku. Ako sa ocino pozrel do fľaše stlačila ju a celý zostal mokrý. Toto sa stalo tento týždeň a mamina si dáva teraz pozor lebo ocino povedal že pomsta bude sladká. Som zvedavá na jeho žartík.
(19. mája 2017 v 6:01)
Malé klamstvá sú niekedy nutnosťou života.A veľkým sa snažím vyhýbať.
(9. septembra 2017 v 15:01)
Mne klamal syn že ide do skoly
(8. novembra 2017 v 17:06)
Malé klamstvá sú niekedy nutnosťou života.A veľkým sa snažím vyhýbať.