bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVeľká súťaž pre milovníkov prírody a Slovenska!

Ste typický domased? Tak už radšej nečítajte ďalej. Ak ste fanúšik vysedávania pred telkou, pešo prejdete nanajvýš k autu a bicykel ste mali naposledy ako malé dieťa, kliknite niekde inde. A ak ste navštívili tak akurát múzeum vína a Veľkomoravské hradisko si pletiete s Velkopopovickým kozlom... nuž, toto nebude pre vás. Máme totiž 5 úžasných kníh o Slovensku, jeho histórii, prírode, tipy na pešie túry aj cyklookruhy.

Knihy DajamaVydavateľstvo Dajama nás stále zásobuje nádhernými knihami, ktoré presne napĺňajú ich motto: Príroda a inteligencia sa majú radi.

Blíži sa jar, pomaličky sa oteplilo a snáď ani tá predpovedaná studená vlna nebude dlho trvať. Niektorí už vytiahli bicykle, ďalší vyrazili na víkendové pešie túry...a preto sme si pre vás pripravili skvelú súťaž o knihy, ktoré sa vám rozhodne zídu!

Výlet do krajiny


Najkrajšie pešie okruhy
je prvý titul z novej edície Po Slovensku. Na 208 stranách obsahuje 25 túr od Zárub po Kremenec, tipy a zaujímavosti na trasách, 250 farebných fotografií, profily trás, časové rozvrhy, prevýšenia mapové výrezy so zakreslenými trasami. Prejsť si môžete Roháče, Rysy, Babiu Horu aj Blatnickú či Gaderskú dolinu. Nechýba Volovec, Chopok a Ďumbier, či Kráľova hoľa.

Aby ste toho videli ešte viac, Rohľadne ponúkajú 65 lokalít s rozhľadňami po celom Slovensku. Konečne zastať na najvyššom mieste rozhľadne, vnímať splašený tlkot vlastného srdca po namáhavom výstupe a opájať sa nádhernými rozhľadmi na krásnu krajinu, s ktorou nás spájajú zážitky a pocity – úžasné dobrodružstvo, čo poviete? V knihe nájdete históriu výstavby rozhľadní, technickú špecifikáciu, prístupové trasy, výhľady, zaujímavosti v okolí  a 250 farebných fotografií.

Len nedávno vyšli Veľkomoravské hradiská z edície Kultúrne krásy Slovenska – kniha odkrýva takmer zabudnutý vzácny historický fond, ktorý máme ukrytý v archeologických lokalitách na miestach bývalých veľkomoravských hradísk či sídlisk. Dozviete sa všeličo o živote Slovanov na našom území v období cyrilo-metodskej misie. Kniha je tak trochu sprievodcom, opisuje polohu, podáva krátku históriu, ponúka prierez archeologických výskumov i nálezov.

33 cyklistických trás + samostatná mapa, to sú Najkrajšie cyklistické okruhy, juhozápad Slovenska. Tipy a zaujímavosti na trasách, viac ako 200 farebných fotografií, profily trás, časové rozvrhy s prevýšeniami a mapové výrezy so zakreslenými trasami. Perfektný sprievodca pre milovníkov bicyklovania, odporúčame!

A napokon Regionálne múzeá – kniha predstavuje najvýznamnejšie regionálne múzeá a ich expozície v jednotlivých oblastiach Slovenska. Každé predstavenie múzea sa začína stručným opisom histórie jeho vzniku a pokračuje prechádzkou po expozíciách, počas ktorej sa čitateľ dozvie veľa zaujímavostí o jednotlivých artefaktoch nachádzajúcich sa v objekte múzea. Nechýbajú ani súčasné fotografie objektov a expozícií.

 http://data.bux.sk/book/032/782/0327828/medium.jpg http://data.bux.sk/book/033/017/0330178/medium.jpg http://data.bux.sk/book/033/095/0330957/medium.jpg http://data.bux.sk/book/032/961/0329617/medium.jpg http://data.bux.sk/book/033/095/0330958/medium.jpg

Súťaž o 5 kníh od Dajamy!

http://www.geoinformatika.sk/sites/default/files/logos/dajama.jpgZaujali vás tieto knižky? Veríme, že áno – sú naozaj skvelé a pre milovníkov, prírody a histórie Slovenska neoceniteľným sprievodcom. Môžete si vybrať, ktorú chcete – najskôr nám však pod tento článok napíšte, čo zo svojho mesta a okolia by ste odporučili ostatným, aby navštívili.
Čo by sme si mali pozrieť tam u vás? Máte svoje obľúbené miesto, lokalitu? Dajte tip.
A k svojmu tipu pripíšte názov knihy (alebo kníh), ktoré by ste z tejto ponuky chceli, ak vás vyberieme. V stredu popoludní vyberieme 5 z vás, ktorých odpovede nás zaujmú, oslovia a pošleme želané knižky.
Tešíme sa na vaše tipy :)

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(12. marca 2013 v 11:31)
Jednoznačne Pustý hrad nad Zvolenom... pekná prechádzka pre celú rodinu a krásny výhľad :) Potešili by najkrajšie pešie okruhy :)
(12. marca 2013 v 11:33)
Hrad Somoska, slnecne hodiny a faru Pavla Dobsinskeho v Driencanoch, tatarske pivnice v Luboreci, Budinu, Timravinu studnicku - Abelova a Polichno.... Knizku by som si prosila Rozhladne alebo Regionalne muzea, Pesie okruhy uz mame. Dakujem a pekny den prajem.
(12. marca 2013 v 11:34)
V mojom okolí je veľa krásy :) hlavne tej prírodnej. Neďaleko mňa leží najvyššie položená zrúcanina na Slovenku - Muránsky Hrad. Kde cítiti históriu na každom rohu. Neďaleko sa nachádza Skala Cigánka na lezenie. A nedá sa nespomenúť Muránska Planina. Jeden a podľa mňa najkrajší národy par na Slovensku. Taktiež pre milovníkov koní Veľká lúka - kde sa môžte povoziť na koníkoch a pokochať sa krásnou prírodou. Každá jedna prechádzka v mojom okolí stojí za to. Z vašich ponúkaných kníh ma zaujala každá. Ale určite najviac Najkrajšie pešie okruhy. Turistiku milujem a určite sa rada nechám inšpirovať :)
(12. marca 2013 v 11:35)
Podhradie pri Topoľčanoch....potesila by knižka Najkrajšie pešie okruhy alebo Veľkomoravské hradiská
(12. marca 2013 v 11:35)
obľúbené miesto - Chata Borišov Veľká Fatra , najkrajšie pešie okruhy
(12. marca 2013 v 11:36)
Dobrý deň,bývam v Trnavskom okrese-v dedine Dechtice.Rada by som Vás pozvala na prechádzku lesom,na jej konci vás čaká Prekrásna zrúcanina Kláštoriska Katarínka.Na mape by ste to našli medzi Dechticami a Naháčom.Tu sa každoročne v lete schádzajútzv.Katarínkovia,ktorí sa snažia o zachovanie tejto skvelej prekrásnej pamiatky-a pomaly ju reštaurujú bez nároku na odmenu.Ak tam zavítate,určite neolutujete,že ste tam boli. Potešila by ma knižka,, Najkrajšie pešie okruhy,,.
(12. marca 2013 v 11:37)
V každom kúte Slovenska sa nájde pekne miesto, ale mojim obľúbeným je sú asi Oponice. Veľkomoravské hradiská alebo Najkrajšie cyklistické okruhy
(12. marca 2013 v 11:37)
v našom okolí je veľa pekných miest na turistiku či už pešiu alebo cyklotrasy, či je to Slovenský raj, Dedinky, Betliarsky park, Ochtinská aragonitová jaskyňa... z kníh by potešili pešie túry alebo cyklistické okruhy
(12. marca 2013 v 11:39)
Ja zo svojho okolia určite odporúčam každému aspoň raz v živote navštíviť CHKO Poľana. Jej príroda je úžasná a vodopád Bystré je jej nádhernou súčasťou! :) Mala by som záujem o knihu Najkrajšie pešie okruhy alebo Rozhľadne. Ďakujem. :)
(12. marca 2013 v 11:40)
Jednoznačne Kostol všetkých svätých v Ludrovej a hrad Likava, to sú najkrajšie historicke pamiatky na Liptove, a ešte isto na prechádzku s rodinkou Prosiecka dolina. Najviac by ma potešili Veľkomoravské hradiská
(12. marca 2013 v 11:41)
Odporúčam - Baziliku Sedembolestnej Panny Marie v Šaštíne, Rekreačné stredisko Gazarka v Šaštíne, zrúcanina hradu Branč. Potesila by knizka Najkrajsie pesie okruhy.
(12. marca 2013 v 11:42)
Ja by som určite odporučil Banskú Štiavnicu - je to nádherné historické mesto, celé dýcha atmsférou...a príroda okolo je nádherná - je tam mnoho tajchov, v lete sa v nich spolu s užovkami môžete okúpať...:) moje najmilšie sú Veľká Vodárenská a Ottergrundský tajch...vraciam sa tam už roky a nikdy ma mesto ani krajina nesklamala :)
(12. marca 2013 v 11:43)
V okolí môjho bydliska, v Bytči, je niekoľko zaujímavých pamiatok, ako napríklad Bytčiansky zámok, ak by som vám mala odporučiť nejaké miesto, tak by to bolo práve toto. Okolo celého priestoru je krásny park, takže človek sa môže kochať krásnou kultúrou práve pri prechádzke.
(12. marca 2013 v 11:43)
Dobrý deň.Rád by som vás pozval na výpravu po miniatúrach hradov,zámkov,kostolíkov...do Podolia-ktoré sa nachádza nedaleko Čachtíc.Nájdete tu množstvo prekrásnych miniatúr aj hradov,ktoré sú už dnes len zrúcaniny,autor sa ich snaží ukázať v zmenšenej skutočnej podobe,aby sme mali zážitok a predstavu,ako tie monumenty našej historie v minulosti vyzerali.Ak si nájdete čas,určite tam prídite na prechádzku parčíkom aj so svojou rodinkou-určite neolutujete.Otvorené je každý deň,okrem pondelka. Ak by som náhodou patril medzi šťastných výhercov,prosím o knihu Regionálne múzeá.Dakujem.
(12. marca 2013 v 11:43)
Zámčisko pri Poprade a celé Zamagurie ... potešila by kniha Najkrajšie pešie okruhy alebo Rozhľadne
(12. marca 2013 v 11:44)
Celé Kysuce sú krásne svojou prírodou :) Najviac by som odporúčala ísť na rozhľadňu na Veľkej Rači, kde je za jasného počasia dovidieť až do Tatier :) Potešili by ma knihy Veľkomoravské hradiská alebo Regionálne múzeá. Ale brala by som aj pre môjho brata Najkrajšie cyklistické okruhy :)
(12. marca 2013 v 11:45)
urcite by som odporucila kastiel betliar a dobsinsku jaskynu v pripade vyhry: pesie alebo cyklo trasy :)
(12. marca 2013 v 11:45)
Bývam v Košiciach a tu je toho na okolí teda požehnane (našťastie!). Veľmi rada sa prechádzam popri jazere na Sídlisku nad Jazerom, takisto mám rada oddychovú zónu Anička, kde sa dá popri rieke skvelo vyšantiť so psíkom. Veľmi rada chodím na rozhľadňu Hradovú, teraz tam je vynovený náučný chodník a pribúdajú atrakcie pre deti ako napr.hojdačky, ale dá sa tam aj opekať, no a zhora z veže je krásny výhľad. Rovnako super výhľad, ale na centrum, je zhora z veže Dómu sv.Alžbety - schody sú síce tmavé, úzke a kus klaustrofobické, ale zážitok je to. Skvelým miestom je aj košická botanická záhrada, kde sa dejú mnohé zaujímavé akcie a je to skvelý tip na rodinný výlet (a vstupné je vtipne nízke na súčasné pomery, čo je určite plus pre viacčlennú rodinu:). Čo sa týka turistiky, dá sa vybehnúť na neďalekú Jánošíkovu Baštu, Sivec, no mojou najobľúbenejšou destináciou je túra po trase Turniansky hrad - Zádielská dolina hore po hrebeni - krásny výhľad, motýliky, kvietky, no paráda. A ak by sa zadarilo, tak by som si priala buď Rozhľadne (celkovo sa v každej novej destinácii snažím vždy vydriapať na čím vyšší bod a obdivovať všetko z výšky), alebo Najkrajšie pešie okruhy, lebo aj turistiku veľmi veľmi môžem, mám rada, ľúbim:)
(12. marca 2013 v 11:47)
Pochádzam z Kysúc, takže kraj je sám o sebe prekrásny. Stačí si odskočiť na Veľkú Raču, nadýchať sa čerstvého vzduchu, na túru, zalyžovať si. Obísť skanzen vo Vychylovke by bol hriech. :) Jedine u nás na Kysuciach - Milošovej Megoňky si môžete pozrieť pieskovcové skalnaté gule, napiť sa z Bukovského alebo Vojtovského mnerálneho prameňa a duši i telo pohladí návšteva pútnického miesta Živčákova, kde sa údajne objavila Panna Mária a odkiaľ si ľudia z celého okolia a štátov odnášajú liečivú vodu,...
(12. marca 2013 v 11:49)
Ja milujem a vždy budem milovať naše krásne hory, špeciálne Tatry... Turistikovala som veľa na severe (nórsko, fínsko, island), ale Tatry sú neopakovateľné a sú mojou srdcovou záležitosťou... Každý Slovák by mal vyliezť na Kriváň a užiť si jeho väčšinou nepriaznivé počasie (aj tak je to čarovné, aj keď si na jeho vrchole dovidíte akurát tak na špičku vlastného nosa)... Vyliezť na Téryho chatu a ochutnať skvelé buchty... alebo sa prejsť na Rysy a užiť si vyhliadku z panoramatického WC. Naše Tatry ponúkajú toľko možností :) Z mimotatranských mám rada trasu na Veľký Rozsutec.. Hory sú nádherná ukážka, aký je človek bezmocný... Keď stojíte na vrchole, obklopujú Vás štíty a vy ste úplne maličký... to je ten krásny moment, kedy naplno prežívam súzvuk s prírodou.
(12. marca 2013 v 11:49)
v mojom okoli skalise a holica je vela krasnygh pamiatok na pozeranie rotunda sv. juraja rozne kostoly hradby batov kanal alebo holicsky zamok vyborny skalicky trdelnik modra frankovka a krasne skalicke hory vhodne na turistiku,kupanie s mnozstvom rekreacnych chat i s obcerstvenim potesila by ma kniha najkrajsie pesie okruhy
(12. marca 2013 v 11:49)
ad komentár 11.47. Knihu v prípade výhry si želám Regionálne múzea
(12. marca 2013 v 11:49)
Dobry den, kedze byvam v dedinke Močenok , typicke pre tuto dedinu je letny festival Gorazdov Močenok ktorý sa oplati navstit, taktiez tu mame vela zaujimavých pamiatok hlavne vela kostolikov, a kaštiel , odporučila by som z blizkeho okolia navstit nitriansky hrad ktory je velmi pekny a často chodievam na nitrianske kalvarium odkial je prenadherny vyhlad hlavne v podvecer. Z ponuky knih by ma potesila kazda jedna :)
(12. marca 2013 v 11:50)
Zatiaľ najobľúbenejšie miesto Veľký Rozsutec :) trocha z túry boleli kolená a nohy ale stojí to zato:) cestou dolu Jánošíkove diery, no krása, to treba zažiť, vidieť a prejsť:) Najkrajšie pešie okruhy alebo Veľkomoravské hradiská alebo Najkrajšie cyklistické okruhy...to by ma veľmi potešilo :)
(12. marca 2013 v 11:51)
Keďže mojim rodným mestom je Levoča, odporúčam každému kto nemal možnosť ju doteraz navštíviť, aby tak urobil. Je to nádherné historické mestečko, ktoré vo Vás určite zanechá dojem. Môže sa pýšiť mnohými umeleckými skvostami, akým je dielo Majstra Pavla z Levoče a to v Chráme sv.Jakuba. Mesto obklopujú hradby, má námestie obklopené renesančnými domami, známu radnicu a krásne kostolíky. Pre návštevníkov zanechá dojem aj Mariánska hora, známa každoročnou púťou. Okolie obklopuje nádherná príroda, takže je čo navštíviť. Mojim obľúbeným miestom na prechádzky je neďaleký Slovenský raj preto by ma potešila kniha Najkrajšie pešie okruhy :)
(12. marca 2013 v 11:51)
Ahojte, ja som z Trnavy. Je tu toho dosť na pozeranie napríklad kostoly, hradby, múzeum, výstavy, galérie,... ak máte radi prírodu, máme tu rekreačnú oblasť Kamenný mlyn, kde sa dá dobre zrelaxovať, tí ktorí holdujú športu si tiež prídu na svoje: športový areál Slávia, klzisko, strelnica,... A ktorá z knižiek by potešila? - každá jedna :-D , ale najviac asi Najkrajšie pešie okruhy.
(12. marca 2013 v 11:52)
Tak u nás v Snine by si prišli na svoje peší turisti, ktorí by mohli vystúpať a objavovať krásy Sninského kameňa, kochať sa pohľadom na Morské oko, a ak by stále vládali,tak môžu prejsť aj blízke Poloniny. Mňa najviac zaujala knižka Regionálne múzeá
(12. marca 2013 v 11:55)
Bývam v Senci, takže mojím typom sú jednoznačne Senecké/slnečné jazerá. Sú fakt úžasne. Chodím tam po cel, či je zima, či je leto, samozrejme v lete sú ideálnejšie. A najmä, v lete tam máme neskutočné množstvo turistov. Je tam fakt príjemne :)
(12. marca 2013 v 11:55)
Ahojte, u nas v Bardejove by sme doporucili vsetko :) Sme v UNESCU, cize je na co sa pozerat! Radnica, klastory, Bazilika a celkovo namestie vyraza dych. V blizkosti su aj Bardejovske Kupele, tam je to tiez na nezaplatenie. Uzasne cerstvy vzduch, vyborna lieciva vodicka. No jednoducho - parada :) V pripade vyhry by sme mali zaujem o knihu NAJKRAJSIE PESIE OKRUHY. MARTIN.
(12. marca 2013 v 11:55)
Teraz som sa presťahovala do Bratislavy a bývam v Devínskej Novej Vsi. Odporúčam si zájsť do Národnej prírodnej rezervácie Devínska Kobyla. Hlavne na jar je tu záplava kvetov, snežienok, pečeňovníkov, rastie tu cesnak medvedí a iné druhy rastlín. Cez Devínsku Kobylu, po náučnom chodníku s krásnym výhľadom do okolia sa dostanete na hrad Devín, ktorý stojí pri sútoku Dunaja s Moravou. Na Devínskej kobyle prejdete aj cez Sandberg, ide o pozostatok bývalého mora, kde môžete nájsť aj skameneliny. Určite sa dá naplánovať krásny celodenný výlet v tejto lokalite :-) Mám záujem o knihu Najkrajšie pešie okruhy.
(12. marca 2013 v 11:56)
Určite je to Kaplnka sv. Valentína s barokovým oltárom v Krížovanoch, malej dedinke na východnom Slovensku odkiaľ pochádzam. Ide totiž o unikátnu kaplnku v celej košickej diecéze. A pravdepodobne aj na celom Slovensku. V 17. storočí ju totiž prestavali zo stredovekej obranno-obytnej veže. Je nádherná. Čítajte viac: http://spisskanovaves.korzar.sme.sk/c/4434105/kaplnka-sv-valentina-v-krizovanoch-je-jedinecna.html#ixzz2NK0iZxxO
(12. marca 2013 v 11:56)
Mojím pôvodným rodným mestom je Prievidza, a kedže momentálne pracujem na svojej záverečnej práci, v ktorej dávam do popredia prírodné a kultúrne pamiatky. a do popredia by som dala kostoly nielen v Prievidzi, ale v celom okrese. Porubský gotický kostol, Rímsko-katolícky kostol Nanebovzatia panny Márie, Rímsko-katolícky kostol sv. Bartolomeja, Kostol sv. Kataríny v Handlovej akopu iných.
(12. marca 2013 v 11:57)
Pochádzam z Holíča.Na pozeranie máme zámok Márie Terézie, hoci je schátralý, okolo valov je prekrásna pechádzka, ďalej je tu veľmi zachovalý Veterný mlyn, viacero kostolov, všetko sa dá nájsť na internete. Kniha poteší vždy a každá, možno Veškomoravské hradiská.
(12. marca 2013 v 11:57)
Ahoj všetkým turistom/neturistom akéhokoľvek veku, z vlastnej skúsenosti odporúčam urobiť si okruh drevenné kostolíky (minulý rok sme to absolvovali, samozrejme nie všetky, len tie vybrané a "naj"), lokality nádherné (napr. Poloniny, Kremenec...) ľudia úžasní a pohostinní, hrdí na kultúru...odporúčam aj keď nie som práve z tejto lokality. Potešili by ma Veľkomoravské hradiská alebo Regionálne múzeá, zrejme ale všetko, len niektoré z nesúťažných už doma máme :-)
(12. marca 2013 v 11:58)
V blízkosti Starej Ľubovne ale aj v meste je viacero krásnych miest na pozretie, či hrad nad mestom alebo Červený kláštor, turistický chodníček do Lesnice, možnosť plavby po Dunajci... Zaujala ma kniha Najkrajšie pešie okruhy
(12. marca 2013 v 12:00)
Ja by som odporučila zrúcaninu hradu Hrušov. Je to krásna zruekonštruovaná pamiatka hlbovko v horách. Bola som tam už veľa krát a chystám sa aj túto jar. Je to v okolí Zlatých Moraviec. Zaujala ma kniha VEĽKOMORAVSKÉ HRADISKÁ
(12. marca 2013 v 12:02)
U nás je krásny park z čias grófa Eszterháziho. Je to nádherné miesto, stromy sú staré viac ako 100 rokov. Rada tam sedávame na lavičkách a vnímame ten čistý vzduch :-) Keby som si mohla vybrať tak by ma veľmi potešila kniha "Najkrajšie pešie okruhy" alebo potom v poradí Rozhľadne, Veľkomoravské hradiská. Ďakujem.
(12. marca 2013 v 12:04)
Ani Bratislava sa nemusí hanbiť za svoje okolie. Pre rodiny aj s malými deťmi je pekná prechádzka z Devínskej Novej Vsi do Devína cez Devínsku Kobylu, s krásnym výhľadom na hrad Devín, sútok Moravy a Dunaja. Alebo aj na Hainburské vrchy, a keď ma človek troška šťastia, tak uvidí aj zasnežené vrcholky Álp. Prírodná rezervácia ostrov Kopáč prekvapí nielen mŕtvym dunajským ramenom ale aj dunajskou hložinou, holými štrkovými a pieskovými poliami. A ak by som smel, tak by som si rád vybral Najkrajšie pešie okruhy.
(12. marca 2013 v 12:06)
Vo svojom okolí by som odporučil jednoznačne Arborétum v obci Vieska Nad Žitavou. Je tam prekrásna príroda hlavne na jar a jeseň. Z uvedených kníh sa mi páči Kultúrne Krásny Slovenska Veľkomoravské hradiská
(12. marca 2013 v 12:13)
Jednoznačne Slovenský raj so svojimi krásnymi roklinami a tiesňavami, Levoču a Spišský hrad, kto vyhladne blízko je Spišský salaš a nádherná Spišská Kapitula. A komu by bolo ešte málo turistiky, neďaleko máme aj Vyskoké Tatry. Ak by som vyhrala potešili by ma Najkrajšie pešie okruhy alebo Regionálne múzea.
(12. marca 2013 v 12:14)
Keďže som zo Zlatých Moraviec, iba malý kúsok od nás je krásna dedinka Topoľčianky. Každý tam nájde to svoje - či už nádherný Topoľčiansky zámok (letné sídlo prezidentov ČSR), rozľahlý zámocký park s niekoľkými jazierkami, Národný žrebčín Topoľčianky, ktorého ponuka pre turistov zahŕňa napríklad aj jazdu na koči. Ďalej hipologické a národopisné múzeum a ako čerešnička na torte - zubria obora. Toľko krásy a zážitkov na jednom mieste, to nenájdete len tak. ;) ... Z Vašej ponuky ma zaujala predovšetkým kniha Najkrajšie pešie okruhy a Regionálne múzeá, tie by ma skutočne potešili.
(12. marca 2013 v 12:14)
Dobrý deň, ja som z Bratislavy, ale manžela mám z Oravy a preto by som určite odporúčila Malú Fatru ... z Kriváňa na Chatu pod chlebom a potom cez Šútovské vodopády ... no krása Aj preto by som prijala Najkrajšie pešie okruhy alebo Rozhľadne. Prajem pekný deň ...
(12. marca 2013 v 12:15)
Tak ja bývam kúsok od Nitry v malej dedinke Jarok .Naša dedinka je pekná a aj také dedinske klebetnice ako vo filmoch máme,ale pozvala by som Vás na takú peknú prechadzku pohorím Zobor.Je tu veľa možností a aj náročnosť si môžete vybrať podľa zdatnosti.V jarnom obdobý je les posiaty jarnými kvietkami ako su sneženky,poniklec je to nadhera.K videniu je aj Drážovský kostolík,svoradova jaskyňa,Svoradov prameň,Pyramída,sedlo Tri duby a veľa iného.Tak batoh cez plece a šup sa na jarnú prechádzku do Nitry,začať môžete v Jakrku kde Vám za jeden štartovný ulejeme a ide sa
(12. marca 2013 v 12:15)
U nás je asi najkrajšie centrum mesta - Prešov. V okolí je veľa turistických chodníčkov a cestičiek pre cyklistov. Prípadne pre lenivejších sa dá odviesť autobusom pod hrad, ale zvyšok si človek musí vyliezť sám :-) V lete ale najradšej sedím na terase v centre mesta, prípadne si vyjdem na vrchol kostolnej veže, odkiaľ je výhľad na všetko - od hradu až po hrad :-) (Šarišský, Kapušiansky)
(12. marca 2013 v 12:15)
ja by som odporúčila lokalitu Súlov okr.Bytča je tam krásne, nakrúcali sa tam aj filmi chodník je až na zrúcaninu hradu.V Bytči je krásny zámok a sobášný palác.Smerom na Považskú Bystricu je Manínska tiesna odporúčam všetkým turistom.Ak by som vyhrala tak knihu regionálne múzeá alebo hoci ktorú inú.
(12. marca 2013 v 12:20)
ja som z pohoria Inovec (+ - pár km), sú tu krásne hrady a zámky (zrúcanina Beckov, Katarínka, Čachtice,...) no najkrajšia túra bola v Tatrách, peši od Skalnatého plesa po Zámkovského chatu, (môj priateľ daj aj Terryho chatu) cez Studenovodské vodopády, Raynerovu chatu až k hotelu späť do Tatr.Lomnice. Nohy sme mali zodraté až po kolená ale bolo to krásne. Regenerovali sme sa potom vo wellnesse :)
(12. marca 2013 v 12:20)
unas by som odporucila pozriet si morske oko sninsky kamen kramenec alebo riabu skalu
(12. marca 2013 v 12:21)
+ vybrala by som si knihu Najkrajšie cykl.okruhy :)
(12. marca 2013 v 12:23)
Ja by som odporúčila celý region Muránska planina, je tu neskutočne krásne, nádherná príroda, množstvo zaujímavých vecí spomeniem tak najznámejši Sálaš zbojská ktorý je zaujímavý tým že má veľa atrakcii, stále sa tu robia niejake projekty. Ešte tu máme nádhernú zrúcaninu hradu Muráň. A veľa, veľa pekného. Veľmi by som bola rada keby som vyhrala knihu Veľkomoravské hradiska, bol by to skvelý darček pre môjho vnúčika k je ho nadchadzajúcim narodeninám. Táto kniha vyzerá zaujímavá a využil by ju aj v škole. majte sa krásne
(12. marca 2013 v 12:25)
Ja mám šťastie na to, že žijem v lokalite ,kde máme krásne pamiatky v celom okolí/ ale to máme asi všetci tu na našom malom ale krásnom Slovensku/, ktoré spolu s rodinou často navštevujeme. V prvom rade je to úžasný Bojnický zámok a jeho okolie, kaštieľ v Čereňanoch či menej známy kaštieľ v obci Brodzany. Práve tento posledný navštevujeme najradšej, pretože ku kaštieľu je obrovská záhrada-park, ktorá je voľne sprístupnená pre návštevníkov, takže ak by ste aj nemali chuť na prehliadku múzea A.Puškina, ktoré sa nachádza vo vnútri a poteší nielen milovníkov histórie ale aj milovníkov literatúry ,pokojne sem môžte prísť na nedeľnú prechádzku s deťmi a o krásny zážitok sa neukrátite.. V parku je množstvo stromov, domácich aj cudzokrajných, pokojnú atmosféru dotvára aj potok čo cezeň preteká a hlavne jazero s obrovským dreveným mostom.Presne tak ako múzeum spája históriu s literatúrou v parku nájdete spojitosť histórie s prírodou. Z vašej ponuky by som si vybrala Regionálne múzeá alebo Veľkomoravské hradiská,pretože sa mi hodia do zbierky z edície Kultúrne krásy Slovenska,k tým, čo už mám doma.
(12. marca 2013 v 12:26)
Odporúčam jaskyňu Driny - z Ba je to neďaleko a presvedčí Vás to na návštevu aj tých vzdialenejších. Alebo potom vínne pivnice pod Malými Karpatami. Uvítal by som Najkrajšie cyklistické okruhy.
(12. marca 2013 v 12:28)
ja by som odporúčil hrad Slovenská Ľupča ktorý je nádherný a ešte Jaskyňu netopierov ktorá je na Mýte. Pre deti bude určite zaujímavá aj bystrianska jaskyňa. A aby som nezabudol mám tu nádhernú prírodu. Odporúčam turistiku na Chopok a previezť sa lanovkou.
(12. marca 2013 v 12:29)
ja by som odporúčil hrad Slovenská Ľupča ktorý je nádherný a ešte Jaskyňu netopierov ktorá je na Mýte. Pre deti bude určite zaujímavá aj bystrianska jaskyňa. A aby som nezabudol mám tu nádhernú prírodu. Odporúčam turistiku na Chopok a previezť sa lanovkou.Zabudol som napísať že by som si prial vyhrať knihu Veľkomoravské hradiska. Prosím, prosím
(12. marca 2013 v 12:32)
Bardejov...hradby, bazilika radnica...a kazdopadne trevba zajst i do blizskych lesov ...chcela by som vsetky :) najviac asi Velkomoravske hradiska
(12. marca 2013 v 12:32)
Určite by som odporučila Bojnický zámok. Bola som tam niekoľko krát a vždy sa tam rada vraciam. Tak isto ako na Devín. A priala by som si vyhrať Najkrajšie pešie okruhy
(12. marca 2013 v 12:33)
Pochádzam z historického mesta Bardejov, ktoré je jedno z najkrajších miest na Slovensku, bohaté na pamiatky. Centrum mesta obkolesujú gotické meštianske domy, v strede sa vyníma mestská radnica, ktorá je prvou rannou renesančnou stavbou na území Slovenska. Najvzácnejšou neprehliadnuteľnou obdivovanou pamiatkou je gotická trojloďová Bazilika Minor sv. Egídia. Nie je to však všetko, čím je mesto unikátne. Za obdiv stoja tiež bašty, hradby, kláštor, múzea a samozrejme neďaleké Bardejovské Kúpele, ktoré boli pred vyše 100 rokmi poctené aj návštevou cisárovnej Alžbety – Sissi.
(12. marca 2013 v 12:35)
lesopark v Trebisove, aj ked je ho stale menej a stale viac je niceny, treba hostihnut, kym z neho este nieco je. Nachadza sa v nom aj mauzoleum Andrassyovcov.
(12. marca 2013 v 12:36)
Keďže máme chatu v Štiavnických baniach, stala sa táto lokalita mojou srdcovkou. Kraj, ktorý dýcha históriou. Každoročne absolvujeme túru na Sitno, cestou dole zástavka na Počúvadle. Ale samozrejme sú tu aj iné krásne miesta, jazerá a Banská Štiavnica, ktorá je krásnym mestečkom. V zime si tu prídu na svoje lyžiari v stredisku Salamandra. Táto lokalita má niečo do seba, jednoducho sem prísť, relaxovať, prechádzať sa, dýchať čerstvý vzduch a vnímať krásy prírody :)
(12. marca 2013 v 12:36)
Ja mám veľmi rada Liptov, ale na Slovensku je v každej oblasti niečo, čo sa oplatí vidieť. Odporučila by som napr. Banskú Štiavnicu, kde je veľa historických pamiatok v meste, ale aj nádherná príroda okolo. Priala by som si Najkrajšie pešie okruhy.
(12. marca 2013 v 12:36)
Pochadzam z malebnej dedinky Chrenovec-Brusno (okres Prievidza). Hoci to nie je velka dedina, v nasej obci najdete par zaujimavosti, ktore stoja za to, aby ste ich videli. Velkou raritou su u nas pieskove gule. Nachadzaju sa v prirodnom pieskovom lome a minuly rok bol v tejto lokalite vybudovany naucny chodnik s miestom na maly oddych a opekanie. Zaujimavy je aj Mariansky stlp s plastikou Immaculaty z 18. storocia, ktory bol v roku 2011 posvateny po niekolkorocnej rekonstrukcii. Pozriet si mozete aj Rimsko-katolicky kostol sv. Michala Archanjela zo 14. storocia, k vystavbe ktoreho sa viaze zaujimava skutocna udalost. Na prieceli kostola sa nachadza pamatna tabula Jozefa Murgasa - vynalezca radiotelegrafie, maliar, rybar, knaz, ktory posobil v nasej obci. V obci dalej najdete aj mnoho kaplniek, krizov, ci pamatnik Gaspara Drozda - ucitel, zahradnik, ovocinar. Posobil v nasej obci 42 rokov. Z jeho zbierky pochadza znama vianocna koleda "Daj Boh stastia tejto zemi". No a ked vycerpate vsetky zaujimavosti v nasej obci, mozete zajst do nedalekych Bojnic, kde si mozete pozriet zamok, ZOO, pripadne zrelaxovat v kupeloch. Potesila by ma knizka Velkomoravske hradiska, pripadne Najkrajsie pesie okruhy.
(12. marca 2013 v 12:37)
Keďže máme chatu v Štiavnických baniach, stala sa táto lokalita mojou srdcovkou. Kraj, ktorý dýcha históriou. Každoročne absolvujeme túru na Sitno, cestou dole zástavka na Počúvadle. Ale samozrejme sú tu aj iné krásne miesta, jazerá a Banská Štiavnica, ktorá je krásnym mestečkom. V zime si tu prídu na svoje lyžiari v stredisku Salamandra. Táto lokalita má niečo do seba, jednoducho sem prísť, relaxovať, prechádzať sa, dýchať čerstvý vzduch a vnímať krásy prírody :) Kniha: Najkrajšie pešie okruhy
(12. marca 2013 v 12:38)
Som zo Spišskej Novej Vsi a rovnako odporúčam Slovenský raj - nádherný Tomášovsky výhľad, Havraniu skalu,túru cez Prielom Hornádu, ktorou vedú stupačky priamo nad riekou Hornád a ak začínate od Sp.N.Vsi dá sa skončiť až v Hrabušiciach, o niečo ťažšiu cez tiesňavu Suchá Belá, kde sa nachádzajú Misové vodopády, Okienkový vodopád a ďalšie.. V Slovenskom raji je bohato vyvinutý podzemný kras a nachádza sa v ňom veľa jaskýň. Verejnosti je prístupná len Dobšinská ľadová jaskyňa. Pre turistov sú zriadené turistické centrá s možnosťou ubytovania na Podlesku, Kláštorisku a Čingove.. všetkým milovníkom prírody a turistiky vrelo odporúčam a pozývam osobne sa presvedčiť o tejto nádhere. Ak by som mohol vybral by som si Najkrajšie pešie okruhy.
(12. marca 2013 v 12:42)
Odporúčam Zamgurie a Pieniny. Je to kraj obdarovaný nádherným reliéfom a pestrou prírodou. Vhodná oblasť na turistiku, cykloturistiku, splav a rafting Dunajcom ( jednej z najčistejších riek v strednej Európe). Pohľad z Troch korún na panorámu je nádherný. Z ponuky by som si vybrala Najkrajšie pešie okruhy
(12. marca 2013 v 12:51)
Pochádzam z Východného Slovenska, kraja chudobnejšieho, ale skôr na prácu a nie na krásne prírodné scenérie, turistické lokality a historické pamiatky. Aj keď zubom času poznačené, ale stále romantické miesta sú tu napríklad v podobe zrúcanín Slanského hradu (nachádzajúceho sa na úbočí Slanských vrchov) ako aj Vinianskeho hradu (a okolie Vihorlatskych vrchov), Zemplínska šírava, jazero Vinné, Tokajská vinohradnícka oblasť, jazero Izra ako aj jazero Byšta (voľakedy aj Kúpele Byšta, dnes už žiaľ nefunkčné). Navôkol sa rozprestiera nádherná Východoslovenská nížina ... Voľakedy sme tieto miesta často prechádzali s manželom, vychutnávali si tichú a pokojnú atmosféru na miestach, kde zastal čas. Potom prišli deti a priority a záľuby zmenili trochu zameranie. No postupne deti rastú – ako tomu radi vravievame: „prichádzajú konečne k rozumu“, sú stále zvedavšie a tešia sa na akékoľvek trasy, ktorými sa vyberieme. Plánujeme preto čoskoro s príchodom teplejších a slnečnejších dní zrealizovať zaujímavé výlety peši, autom, vlakom ... k bližším aj vzdialenejším cieľom: hradom, zámkom, kaštieľom, jazerám, potokom, kopcom, vrchom, jaskyniam i dolinám. Skrátka všade tam, kde sme my dospelí už boli, priviesť aj svoje deti, ale aj na miesta, ktoré pre nás všetkých budú nové a obohatia nás o nezabudnuteľné spoločné zážitky a spomienky. Určite si zbalíme fotoaparát, dobrú náladu a ak sa podarí aj knihu od Bux-u (akúkoľvek z vášho výberu okrem cyklistickych okruhov, na to sa s drobcami ešte predsa len neodvážime). Oceňujeme aj túto súťaž – už samotné súťažné príspevky sú výbornou inšpiráciou, kam sa vybrať obdivovať krásy Slovenska :-)
(12. marca 2013 v 12:54)
Som zo Šale. Aj keď je to malinké mestečko, aj tu máme všeličo zaujímavé. Ako napríklad DOm ľudového bývania (múzeum), Pomník padlým, Renesančný kaštieľ, kostol sv. Margity Antiochijskej z roku 1830, Neskorobarokový kostol Svätej Rodiny, kostol Panny Márie, pomocnice kresťanov z roku 2007; Jaskyňa Lurdskéj Panny Márie a mnoho ďalších. Z okolia Šale by som určite zaviedla ľudí na Nitriansky hrad, farma Humanita a množstvo ďalších miest, kde by sa dalo pokochať. Ak by som mala vymenovávať všetko, čo sa mi v blízkosti môjho mesta páči, neskončila by som asi ani o týždeň. Myslím si, že každé mesto, dedina a každý kúsok Slovenska, má v sebe nejakú zvláštnosť a každé miesto je niečim krásne, len tú krásu treba nájsť :) .... Ak by sa šťastie obrátilo práve na mňa, najradšej by som bola, keby som vyhrala knižku: Najkrajšie turistické okruhy, pretože milujem turistiku a myslím si, že je ešte množstvo turistických trás na Slovensku, ktoré sú krásne a výnimočné.
(12. marca 2013 v 12:57)
Ano, knizky ma zaujali, niektore mam aj doma, je to moj oblubeny zaner" :-)Ja by som rozhodne odporucala jaskynu "Zla diera".Nachadza sa blizko Presova nedaleko obce Lipovce. Ide o mensiu jaskynu,takeho nazvime to rodinneho typu, nie je osvetlena, do jaskyne zostupujete len s prilbou s karbidkou. Je to vhodne pre rodinne vylety s detmi.Jaskynu zvladnu prejst aj mali nadsenci :)A po vydatnej prechadzke sa obcerstvia a zahraju v krasnej prirode na ihrisku, ktore je tam k dispozicii. Koho laka nedostupnost autom, lesna cisticka, vona lesa, pritomnost vevericiek, absencia civilizacie ten je na spravnej ceste-smer Zla diera!:-) Z vasej ponuky mi doma chybaju este Najkrajsie pesie okruhy a Najkrajsie cyklisticke okruhy :)
(12. marca 2013 v 12:59)
Som z Popradu a navštíviť Vysoké Tatry je pre turistov povinná jazda, takisto ako Slovenský raj, kde sa tiež je na čo pozerať. S priateľom z Podolínca však najradšej chodíme po tamojších lesoch, kde chodí málo ľudí, veľakrát zbadáme aj lesnú zver :) Ak si chcete v kľude a v súkromí oddýchnuť odporúčam navštíviť Podolínec - na ktorúkoľvek stranu sa z mesta vyberiete, nájdete krásny kus prírody, ak by ste však chceli vidieť aj pamiatky, je tam Kláštor Piaristov s veľmi pekným areálom alebo neďaleký hrad Stará Ľubovňa :) Takisto z Podolínca už nie je ďaleko na Červený kláštor :) Mám rada Slovensko a vyhľadávam typy na pešie výlety, kde sa naozaj oplatí ísť, preto ak by môj príspevok vyhral rada by som si prevzala od tety poštárky knihu Najkrajšie pešie okruhy :)
(12. marca 2013 v 13:00)
Veľmi by som sa potešila knihe Najkrajšie pešie okruhy, pretože najradšej mám túry, kedy sa nemusím vracať tou istou trasou. A ešte ušetrím čas, ktorý by som strávila plánovaním :)
(12. marca 2013 v 13:00)
V Brezovej pod Bradlom môžu turisti vidieť krásnu mohylu M.R. Štefánika, ktorá je umiestnená na Bradle v Myjavskej pahorkatine (okolo 540 m.n.m.) a navrhol ju architekt p. Jurkovič. Vyrobená je z travertínových blokov. Povráva sa, že určitú dobu v nej bol Štefánik naozaj pochovaný. V máji sa tu konajú oslavy M.R.Štefánika (každoročne sa tu schádzajú najvyšší politickí predstavitelia, aby si uctili pamiatku M.R. Štefánika) a v lete sa môžete zúčastniť akcie s názvom Noc pod hviezdami - návštevníci vyjdú večer na bradlo, rozložia si stany a ďalekohľadmi pozorujú hviezdy. Niekedy sem vybehneme, vyjdeme po schodoch až na vrch mohyly a pozorujeme západ slnka. Je tam neskutočne krásny výhľad, zo všetkých strán sa dá niečo pozorovať: napr.: Čachtický hrad, Rozbehy v Jablonici, Košariská (kde sa nachádza múzeum M.R. Štefánika). Cez zimu je spustená lanovka a návštevníci bradla sa môžu s chuťou zalyžovať a ak by im bola prílišná zima, môžu navštíviť chatu pod bradlom a dopriať si teplé nápoje a jedlá. V lete sa dá vonku opekať. Okrem asfaltovej cesty vedú na bradlo rôzne turistické chodníčky krížom cez les. Je to príjemný turisticko-športový zážitok pre všetky vekové kategórie pre malých aj veľkých, pre rodiny s deťmi (prípadne aj psami), pre študentov, športovcov a všetkých, ktorí majú radi prírodu a históriu. Okrem iného priamo v meste máme niekoľko historických pamiatok: Pomník majstra Jána Husa ako jediný na Slovensku, pamätná tabuľa venovaná tvorcom prvého slovenského filmu Jánošík 1921, pamätník rokov meruôsmych „Víťazstvo“ – pamätník hurbanovských bojov r. 1848, pamätník SNP, pomník padlým II. svetovej vojne a mnoho ďalších (Pamätník Dr. Jána Papánka, Štefana Osuského, Dušana Jurkoviča, Samuela Jurkoviča, Jozefa Miloslava Hurbana, pamätná tabuľa Jána Lešku, Štefana Fajnora, Tomáša Tvarožka, pamätná tabuľa na dome Martina Šašku, Rímskokatolícky kostol, evanjelický kostol (patrí k najväčším na Slovensku). Jednu z najobľúbených reštaurácií a barov v našom meste považujem reštauráciu Sváka Ragana. Sváko Ragan sa narodil na Brezovej a možno ho poznáte aj z 3-dielneho filmu Sváko Ragan v hereckej kreácii Jozefa Krónera. Druhý najobľúbenejší bar je Vo dvore (Vináreň vo dvore). Krásne prírodné prostredie s pieskoviskom pre deti, súkromie, kľud, v lete možnosť grilovania, Na námestí je vybudovaná menšia ale zato veľmi pekná pešia zóna s fontánou, kde sa konajú v lete rôzne akcie ako napr. koncerty hudobných skupín (Cigánski diabli, Robo Šimko), Deň motorkárov, Brezofský jarmok, výstavy a pod. Milovníkom prírody odporúčam prechádzku do Baranca. Po pri vychádzke v lete sa môžete zúčastniť poľovníckeho plesu pod Skalou a prípadne okoštovať prírodný prameň (Studnička v Baranci) prípadne vybehnúť po cyklotrase na pizzu na košariská alebo pozrieť už spomínané múzeum M.R. Štefánika. V Myjave (10 km od Brezovej) sa nachádza dom pani Koléniovej - Pamätný dom Slovenskej národnej rady z roku 1848, ktorý tiež stojí za povšimnutie spolu s folklórnym festivalom. Ak by sa mi náhodou pošťastilo :), priala by som si buď Kultúrne krásy Slovenska: Veľkomoravské hradiská, alebo Najkrajšie pešie okruhy.
(12. marca 2013 v 13:03)
Mojim najobľúbenejším miestom na Slovensku, kde sa cítim naozaj ako doma je obec Glabušovce (asi 15 km od V. Krtíša). Glabušovský rybník - nádherné miesto, pokoj, vinice. Je to čarovné miesto, kde človek môže v pokoji popremýšľať, zarybárčiť si, a blízko sú aj Maďarské hranice (Szécsény - kde je nádherný kaštieľ s parkom). Keďže bývam v okolí Banskej Bystrice, iste odporučím hrad Slovenská Ľupča, alebo drevený kostolík vo Vlkanovej. Z kníh ma zaujali: Najkrajšie pešie okruhy, alebo regionálne múzeá.
(12. marca 2013 v 13:09)
Bývam v Nitrianskom Pravne a hneď vedľa mňa sa nachádza Vyšehradné( ktoré je súčasťou našej dediny) kde je aj kopec Vyšehrad, ktorý bol v minulosti osídlený Keltami aj Slovanmi. Bolo to významné Veľkomoravské hradisko. Pokiaľ však máte radi dlhé túry môžete zájsť na kopec Kľak. Výstup trvá približne 2 hodiny pokiaľ vyrazíte z Fačkovského sedla. Ak však nemáte radi túry sú pre vás ideálne Bojnické kúpele, vedľa ktorých sa nachádza Bojnický zámok(na ktorom sa tradične konajú každý rôzne akcie) a Bojnická ZOO. V prievidzkom okrese je toho naozaj dosť vrelo odporúčam, či už turistiku alebo relaxáciu :)
(12. marca 2013 v 13:11)
Za najkrajsi kut Slovenska pokladam Liptov, takze aj moja najoblubenejsia pesia tura je v tomto kraji - turisticko-naucny chodnik Kvacianska-Prosiecka dolina. Tura je nenarocna, zavedie vas do nadherny zakuti oboch dolin, s rebrikmi, vodopadmi, nadhernymi lukami a roklinami. Z knih ma zaujala Najkrajsie pesie okruhy.
(12. marca 2013 v 13:12)
Bývam v malom meste na juhozápade Slovenska ... takže, aby som videla niečo zaujímavé, tak musím najprv sadnúť do auta a previesť sa pár kilometrov do blízkych obcí .. aj keď prechádzka po hrádzi pozdĺž Hronu je tiež zážitok, či už v zime alebo v lete ... a na turistiku odporúčam výstup na Veľký Inovec, prípadne Benediktínsky kláštor v Hronskom Beňadiku, blízko je aj dedinka Brhlovce a unikátne skalné obydlia :DD tiež sa oplatí vidieť Levický hrad a múzeum :))..na prechádzky sú najlepšie okolité Štiavnické vrchy a kto si chce dopriať relax a kúpanie, tak hor sa do Dudiniec :))
(12. marca 2013 v 13:13)
určite by som odporučil v mojom okoli navstivit zrucaninu Pajštun..je to velmi prijemna tura, kedy clovek moze splinut s prirodou a vychutnat si pokojnu a rozkvitajucu jarnu atmosferu :) najviac by som sa potešil vyhre Najkrajšie cyklisticke okruhy, kedze sa chystam kupit si na jar novy horsky bicykel ;)
(12. marca 2013 v 13:15)
Bývam v Nitrianskom Pravne a hneď vedľa mňa sa nachádza Vyšehradné( ktoré je súčasťou našej dediny) kde je aj kopec Vyšehrad, ktorý bol v minulosti osídlený Keltami aj Slovanmi. Bolo to významné Veľkomoravské hradisko. Pokiaľ však máte radi dlhé túry môžete zájsť na kopec Kľak. Výstup trvá približne 2 hodiny pokiaľ vyrazíte z Fačkovského sedla. Ak však nemáte radi túry sú pre vás ideálne Bojnické kúpele, vedľa ktorých sa nachádza Bojnický zámok(na ktorom sa tradične konajú každý rok rôzne akcie) a Bojnická ZOO. V prievidzkom okrese je toho naozaj dosť vrelo odporúčam, či už turistiku alebo relaxáciu :) A priala by som si Najkrajšie pešie okruhy. Chcela by som to pre môjho dedka, ktorí mi poukazoval všetky krásy nášho okresu :)Prepáčte že to sem dávam ešte raz ale zabudla som niečo dopísať :)
(12. marca 2013 v 13:15)
pochadzam z banoviec, je tam krasna priehrada, inovec, dom l stura v uhrovci,paci sa mi kniha najkrajsie pesie okruhy
(12. marca 2013 v 13:25)
Je veľa krásnych a známych miest na Slovensku, ale ak niekto nemá dosť času, privíta aj miesto, ktoré možno nepatrí k tým top destináciam, ale zato ho má pomerne blízko k domovu. Môj tip je Jánošíkova bašta, ktorá sa nachádza na obcou Kysak s výbornou dostupnosťou autom aj vlakom z Košíc, alebo Prešova. Z obce vedie turistická unačka až na Jánošíkovú baštu. Je to skôr príjemná prechádzka, ako túra, ale odmenou je krásny výhľad na okolité pahorky, ako aj hlboko dole do košickej kotliny. Je to výborná prílšžitosť, ako stráviť napríklad nedeľňajšie popoludnie v prírode. Z ponúkaných kníh ma oslovila najmä kniha Najkrajšie pešie okruhy.
(12. marca 2013 v 13:37)
Pochádzam z mesta Považská Bystrica. Je to malé mestečko, ktorého okolie však ukrýva krásy, ktoré si vždy rada idem pozrieť. Odporúčam Považskobystrický hrad, pod ktorým sa rozprestiera nádherná panoráma. Z hradu však nezbadáte len krásny výhľad, ale aj samotný hrad je nádherným úkazom, iba zrúcaninou no s historickou originalitou stavby, s ktorou sa spájajú aj rôzne povesti. Ďalším krásnym miestom je Manínska tiesňava. Dá sa tam dostať autom, bicyklom a aj pešo. Dokonca tadiaľ vedie aj každoročná trasa turistického podujatia Jileminického 25-ťka. Krásy skál sú neopísateľné, preto ich musíte vidieť na vlastné oči. No a o ktorú knižku mám záujem? Samozrejme že o Najkrajšie pešie okruhy a môže byť aj Najkrajšie cyklistické okruhy.
(12. marca 2013 v 13:40)
V oblasti Turca je tých typov na príjemne prežitý deň v prírode dosť. Začala by som asi spomenutou Gaderskou alebo Blatnickou dolinou, odtiaľ na Ostrú a Tlstú, dole okolo Mažárnej jaskyne...je to veľmi pekná túra. samotná Gaderská dolina je pekná,hneď na začiatku popri ceste aj skrytý Blatnický hrad na konci sú Čertové brány. Ďalšia pekná prechádzka je zo Sklabinského podzámku hore na Katovú skalu, zísť sa dá do Podhradia alebo Turč.Štiavničky. Z Necpal skej alebo Kantorskej doliny je pekný výstup na Borišov, pokračovať po hrebeni na Ploskú...a ďalej podľa nálady a času :-))Alebo z Jasenskej doliny na Lysec...Z Malej Fatry je nádherný výstup na Kľak z Vrícka okolo vodopádu. alebo na Zniev z Kláštora pod Znievom...Zo Stráni cestou pre peších na Martinské hole a odtiaľ pokračovať po hrebeni na Minčol...pri peknom počasí vidno odtiaľ Suchý, Kriváne, masív Veľkej Fatry, a dokonca Roháče, Nízke Tatry. Z druhej strany Rajecké Teplice, Žilina. Z Minčola sa dá pokračovať až do Strečna okolo nového hradu. Ale veľmi pekná túra je práve zo Strečna okolo zrúcaniny starého hradu na chatu pod Suchým, pokračovať na Suchý, a odtiaľ pokračovať cez Biele skaly na malý a Veľký Kriváň, alebo zo Suchého len na chatu pod Magurou a odtiaľ do Turč.Kľačian. A keď spomínam Fatr,Kriváne...dá sa na ne dostať aj zo Šútova. a v Šútove je aj prekrásny šútovský vodopád...ako prechádzka s deťmi alebo menej zdatní turisti po náučnom chodníku...nemá chybu. Tí, čo sú zdatnejší, môžu pokračovať až hore na Chleb, cez Mojžišové pramene je to veľmi pekná túra. A mojími obľubenými lokalitami je Šíp zo Stankovian a Veľký a Malý Rozsutec spolu s Jánošíkovými dierami z Terchovej, alebo zo Štefanovej. Stačí len prejsť po rebríkoch okolo padajúcej vody, a ručím za skvelý adrenalín :-)). Knižku, ktorú by som si vybrala je "Najkrajšie pešie okruhy"...Pekný deň!
(12. marca 2013 v 13:54)
Jazierce pri Ružomberku
(12. marca 2013 v 13:54)
Bývam v Lučenci aj ked´je to malé mestečko je tu veľa zaujímavých miest. Tak napríklad už len ked´sa človek prechádza po hlavnej ulici a nepozerá sa len po výkladoch obchodov ale aj hore na budovy, vidí,že sú architektonicky veľmi zaujímavé. V Lučenci sú aj zaujímavé staré kostoly, ktoré sú krásne z vonka aj z vnútra. Okrem kostolov sa tu nachádza aj Synagóga, ktorá keby sa zrekonštruovala,tak by mohla byť pýchou tohto mesta, ale momentálne je v dezolátnom stave a je skôr hanbou ako pýchou mesta.Na také nedeľné prechádzky je najlepší mestský park, ktorý aj ked´nie je veľmi veľký,ale má svoje čaro a vždy si tam oddýchnem od všetkého zhonu, ktorý zažívam počas pracovného týždňa. Ale okrem parku je v okolí Lučenca aj krásna príroda a vodná nádrž, v ktorej sa síce nedá kúpať, ale v letných dňoch je okolie vodnej nádrže ideálne trebárs aj na piknik. Ked´počasie nie je práve najideálnejšie môžeme navštíviť Novohradské múzeum alebo galériu. Blízko Lučenca sa nachádza zrúcanina hradu Šomoška okolo ktorej je taktiež nádherná príroda. Ponuky knižiek ma zaujali asi všetky, lebo rada chodím na všeliake druhy výletov či už po okolí Lučenca, ale aj po celom Slovensku. :)
(12. marca 2013 v 14:07)
Určite odporúčam zrúcaninu Zborovského hradu v okrese Bardejov(dobrovoľníci hrad postupne obnovujú a zveľaďujú jeho okolie, je tam naozaj krásne) a taktiež Becherovská tisina ( rastú tam vzácne a staré tisy) a taktiež rašelinisko, tiež obec Becherov v okrese Bardejov a pre miovníkov histórie vojenské cintoríny z 1.sv. vojny - obec Stebník a Becherov, tiež okres Bardejov - cintoríny sú po rekonštrukcii(Klub vojenskej histórie Beskydy sa podieľal) . A samozrejme Bardejovské Kúpele a drevené kostolíky v bardejovskom okrese :D výber je na vás, náš okres je krásny a ponúka mnohé možnosti :) Páčila by sa mi publikácia Rozhľadne. dakujem.
(12. marca 2013 v 14:18)
stredné Slovensko - Dolná Strehová - Hotel Aquatermal - zaujala ma kniha Rozhľadne a Najkrajšie pešie okruhy
(12. marca 2013 v 14:45)
1. Bývam v okrese Gelnica. Aj keď je to malý okres, rozhodne má čo ukázať. Okrem toho ho z každej strany obklopujú oblasti prekypujúce prírodnými krásami. Z tých ,,menších" krás rozhodne odporúčam jazero Thurzov, vyhľadávaná lokalita ľuďmi z celého Slovenska. Nielenže je tam krásna príroda, sú tam aj chaty, ubytovne, reštaurácie. Ďalej odporúčam vodnú nádrž Ružín, ktorá je v lete plná turistov. V blízkosti sa nachádzajú aj chaty na prenajatie. Na Ružíne je možné sa člnkovať, v jeho blízkosti stanovať,je to oblasť ideálna na letné kempovanie a varenie guláša či opekanie :D Ďalej je možné spomenúť Spišský hrad, Slovenský raj - dedinky, Mlynky, Dobšinskú ľadovú jaskyňu, Betliar, Krásnu Hôrku. Preto sa určite oplatí zavítať aj na východné Slovensko. Sme na naše prírodné krásy a pamiatky veľmi hrdí. 2. Mám záujem o Regionálne múzeá.
(12. marca 2013 v 15:24)
Žiaľ priamo v ZH toho veľa nieje Ale ak pôjdete len kusok na hociktoru stranu otvori sa Vám svet historických miest...Kremnica, B. Štiavnica, aj vrchov Kremnických, Stiavnických. Možností je tak veľa. Túry po prírode aj po kultúrnych pamiatkach. Šašovský hrad, Pustý hrad nad Zvolenom sú síce zrúcaniny ale s pekným výhľadom. Určite po túre, či už po múzeách alebo po prírde dobre padnú kúpele v Sklených Tepliciach, alebo wellnes a pivko z miestneho pivovaru vo Vyhniach. Určite si nenechajte ujst sfáranie do bane v B. Štiavnici. PS: Veľkomoravské hradiská a Regionálne múzeá.
(12. marca 2013 v 15:42)
Samozrejme Slovensky raj/Rozhľadne a Najkrajšie pešie okruhy
(12. marca 2013 v 15:53)
V okoli mojej obce toho vela na vylety nie je,ale vzdy sa nieco najde, mame krasne lesy a prirodu. No urcite by som odporucila Sulov, Sulovske skaly a vrchy, Sulovsky hrad. Moj priatej je zo Sulova a mozem vam povedat ze sa tam vzdy rada vraciam. Je to krasa, odnevidim, donevidim skaly, staci sa pozriet z okna, uzasny vzduch a miliony moznosti na vylety :) A z vasej ponuky ma zaujali Rozhladne alebo Regionalne múzeá
(12. marca 2013 v 15:55)
Bývam v Kremnici, takže toto krásne historické mesto poznám ako svoju dlaň, a vždy ho všetkým odporúčam, je tu nádherne! :) A okrem môjho domovského mestečka milujem Bojnice, Zvolen, Banskú Štiavnicu, a Čiernohronskú železničku v Čiernom Balogu. (Najkrajšie pešie okruhy a Veľkomoravské hradiská)
(12. marca 2013 v 16:15)
Bývam v dedine Obyce, je to neďaleko Zlatých Moraviec. Skvele prostredie na turistiku. Cez veľké pole sa dá ísť na všetky strany, či už Topoľčianky, Machulince, Hostie.... Krásny výhľad na hory a okolité obce. V Topoľčiankach je krásny zámok, žrebčín, veľký park. Cez park sa dá prejsť na Babylon smerom ku statku s koňmi a dá sa ešte stadiaľ prejsť na zrúcaninu hradu Hrušov kde výhľad stojí zato. Nádherné prostredie na oddych, premýšľanie, behanie, turistiku, cyklistiku. Keď človek má šťastie môže stretnúť srnky, bažanty a sem tam nejakého diviaka. Ale srnky sú krásne. Dá sa tu všeličo vidieť. Trasa vhodná na turistiku ako vyšitá. Stačí sa prísť pozrieť a budete ohromený a veľmi spokojný ale hlavne unavený. Stojí to však zato. Moje obľúbené miesto je na viniciach u nás v Obyciach, je odtiaľ krásny výhľad na celú dedinu, aj mesto Zlaté Moravce. Najkrajšie pešie okruhy
(12. marca 2013 v 18:44)
Pochádzam z turčianskeho regiónu. Je tu toho tak mnoho, čo by sa dalo navštíviť, ale spomeniem len dve veci a to park so serpentínami v Turčianskej Štiavničke a Blatnicka alebo Gaderská dolina. Uchváti vás očarujúca príroda a prekrásne prostredie.
(12. marca 2013 v 18:47)
V Turzovke na hore Živčák pútnicke miesto Živčákovu, miesto kde sa zjavyla Panna Mária. Najkrajšie pešie okruhy, Rozhľadne
(12. marca 2013 v 19:36)
Ja odporúčam moju "srdcovku" a to kamenná chata na Chopku. Najkrajšie pešie túry
(12. marca 2013 v 19:54)
moje detstvo = Súľovské skaly, vrchy (neviem presne ako sa volajú :) )ale pochodili sme tam všetko. teraz tam už len dcérku zobrať - vyhrať? napríklad Najkrajšie pešie okruhy alebo Rozhľadne či Regionálne múzeá :)
(12. marca 2013 v 20:22)
Pochádzam zo západného Slovenska, konkrétne z okolia Trenčína. Či už sa rozhodnete pre samotné krajské mesto Trenčín alebo sa vydáte niektorou zo svetových strán, všade je čo obdivovať, objavovať alebo zažívať. V rámci Trenčína odporúčam v žiadnom prípade neobísť hlavnú dominantu mesta a to Trenčiansky hrad. Na návštevníkov dýcha z múrov kus histórie a legendy o Matúšovi Čákovi Trenčianskom ožijú vo vašich mysliach. Okrem stálej expozície sa na hrade konajú mnohé ďalšie podujatia, ako napríklad Trenčianske hradné slávnosti v letných mesiacoch. Rytierske súboje, dobové oblečenie, ukážky remesiel potešia tak deti ako aj dospelých divákov. V lete hrad otvára svoje brány aj v noci a ponúka nočné prehliadky. Prechádzka po nádvorí a výstup na vežu keď ste takmer na dosah hviezd a pod vami leží celé mesto ponorené do pokoja noci je naozaj neopísateľným zážitkom. Po hrade by si mal každý návštevník dopriať relaxačnú prechádzku po centre mesta a obzrieť si či už morový stĺp, Piaristický kostol alebo si pochutnať na zmrzline na útulnom Štúrovom námestí. Zo Štúrového námestia je len na skok Synagóga, krásna orientálna budova, ktorej priestory určite stoja za návštevu. Pre milovníkov histórie bude povinnou zástavkou aj Trenčianske múzeum a obhliadka historického nápisu z roku 179 na hradnej skale, ktorý po sebe zanechali Rimania. Nápis je možné vidieť z renovovaného hotela Elizabeth. Ak Vám zostane čas aj na oddych alebo zatúžite po športovej aktivite na čerstvom vzduchu, odporúčam dve možnosti, z ktorých je pravdupovediac ťažké vybrať nakoľko obe sú výborné. Prvou možnosťou je lokalita s názvom Ostrov. Príjemná prechádzka po hrádzi, korčule, bicykel, beh, badminton, frisbee, volejbal, squash, tenis alebo len jednoduché leňošenie na lehátku na upravenej pláži dobije baterky každému. Druhá možnosť je lesopark Brezina. Táto voľba je vhodnejšia pre ľudí, ktorí milujú nekonečnú výšku stromov, zdolávanie strmých svahov a dobrodružné objavovanie tichých zákutí za "hradbami" mesta. Na záver, celkom určite sa zastavte aj v Trenčianskych Tepliciach na aspoň jednu z mnohých procedúr v kúpeľoch a z Trenčína a jeho okolia si odnesiete nie len mnoho zážitkov a čerstvú myseľ plnú nových poznatkov, ale doprajete blaho aj svojmu telu a v konečnom dôsledku zdraviu. Verím, že Trenčín si vás získa rovnako ako si získal mňa a vždy sa radi vrátite do pohostinnej atmosféry tohto útulného, historického mestečka. Mirka Knihy z vydavateľstva Dajama sú všetky skvelé a z týchto ma najviac zaujali Najkrajšie pešie okruhy, Rozhľadne a Regionálne múzeá.
(12. marca 2013 v 20:47)
byvam na vychode v dedinke blizkosti mesta Stropkov...a tu v regine sa nachadza mnzostvo krasnych drevenych kostolikov, udolie smrti z vojnovych cias, nedaleko známa Dukla...clovek si pri takom vylete oddychne, poprechadza, spozna nieco nove z historie....:) a ak by sa podarilo vyhrat tak napriklad by s apacila mi kniha Velkomoravske hradiska, alebo Rozhladne :)
(12. marca 2013 v 22:04)
Ja by som Vás pozvala do susednej dedinky v Malých Karpatoch Smoleníc v okrese Trnava. Mohli by ste si prezrieť nádherný zámok , pod zámkom jazierko a tiež aj jaskyňu Driny. Uchváti Vás nádhernými výtvormi prírody. Na Jahodníku sa môžete zastaviť v útulnej reštauráciu na občerstvenie. Tak vážení knižní priatelia, batohy na plece a hurá do Malých Karpát, poďte nabrať nových síl. Nebudete banovať, lebo pobyt na čerstvom vzduchu osvieži nielen telo, ale aj dušu. V prípade, že šťastena je mi súdená, si prosím knihu Veľkomoravské hradiská. Ďakujem pekne.
(12. marca 2013 v 23:03)
tak ako ja by som odporucil akurat tak ponitrianske muzeum alebo samotnu kalvariu .(Najkrajšie pešie okruhy, Najkrajšie cyklistické okruhy)
(12. marca 2013 v 23:04)
tak ja by som odporucil navstivit kalvariu.(Najkrajšie pešie okruhy, Najkrajšie cyklistické okruhy)
(12. marca 2013 v 23:08)
bývam v Trebišove takže je to asi jasné. Ide o kaštieľ v ktorom je múzeum a o historický park. v parku historická hrobka a rybník. Blízsko Trebišova začína tokajská vinná oblasť s nenapodobniteľnými pivnicami. potešila by ma knižka regionálne múzea alebo najkrajšie pešie okruhy.
(12. marca 2013 v 23:35)
Bývam v okrese Košice-okolie a odporúčala by som navštíviť obec Nižnú Myšľu neďaleko Košíc. Do povedomia sa síce dostala aj zosuvmi pôdy po záplavách v roku 2010, ale najmä vďaka unikátnemu archeologickému nálezisku z doby bronzovej. Archeológovia odhaľujú tajomstvá myšlianskeho kopca Várhegy už 37. sezónu. Doteraz sa im podarilo preskúmať viac ako 800 hrobov. Ukázalo sa, že tu pred 3500 rokmi bolo akoby hlavné mesto – minimálne Košickej kotliny. Podarilo sa odkryť zhruba tretinu samotného náleziska a popri zvyškoch opevneného mestečka nájsť aj súveké pohrebisko. Táto obec predstavuje jedno z najbohatších archeologických nálezísk na Slovensku zaznamenávajúce praveké osídlenie okolia Košíc. V snahe ukázať archeologické predmety čo najbližšie od miesta nálezu zriadili v obci Nižná Myšla obecné archeologické múzeum. Umiestnili ho do budovy bývalého premonštrátskeho kláštora z 13. storočia. Múzeum má 400 štvorcových metrov výstavnej plochy a laboratórium na reštaurovanie archeologického materiálu. Osobitosťou múzea je expozícia hornín a minerálov a unikátny vstup do podzemných katakomb, ktoré kedysi vybudovali mnísi. V súčasnosti už začali budovať aj archeologický skanzen, v ktorom by malo byť 10 domčekov a opevnenie. Mali by tam byť aj ukážky, ako ľudia žili pred 3 500 rokmi, aké remeslá ovládali alebo ako pochovávali zosnulých a pod.
(12. marca 2013 v 23:37)
K predchádzajúcemu komentáru (obec Nižná Myšľa) som zabudla dopísať knihu, o ktorú by som mala záujem. Páčia sa mi Veľkomoravské hradiská príp. Najkrajšie pešie okruhy. ďakujem.
(13. marca 2013 v 7:23)
Bývam v Nitre a určite by som všetkým odporučila výlet na Zobor,prípadne zrúcaninu hradu Gýmeš,ktorý sa nachádza v blízkom okolí,Arborétum Mlyňany-príjemná prechádzka. Knižka sa mi páči Najkrajšie pešie okruhy
(13. marca 2013 v 7:25)
Všimla som si, že je tu veľa komentárov z východného Slovenska, z ktorého pochádzam aj ja a tak ma to veľmi potešilo. Najbližšie mesto, ktoré sa pri mne nachádza je Trebišov, no pre mňa nie je vzdialené nič. O Trebišove stále počuť ako chátra, je mi to veľmi ľúto, pretože toto mesto kedysi vyzeralo krásne. No vždy sa v ňom dá nájsť niečo očarujúce - krásne aj dnes. Jednoznačne by som odporučila navštíviť trebišovské múzeum, ktoré sídli v priestoroch kaštieľa a ponúka pre návštevníkov mnoho expozícií a to napríklad expozíciu poľnohospodárske stroje a mechanizmy, ľudový odev južného Zemplína, ľudová drevorezba a plastika Zemplína, parná oracia súprava, južný Zemplín v pravekom až stredovekom období, tradičné remeslá južného Zemplína, tokajské vinohradníctvo a vinárstvo, Andrássyovci na Trebišovsku, Lapidárium, Cestami práce a bojov za chlieb. Na výber je veľké množstvo expozícií, v múzeum si môžete zakúpiť aj zaujímavé publikácie, ktoré Vám budú pripomínať výlet do tohto malého mestečka ležiaceho na východnom Slovensku. Odporúčala by som každému návštevníkov zájsť sa poprechádzať do historického parku v centre mesta najmä v tomto období je tam krásne. V tomto parku sa nachádza mauzóleum grófa Júliusa Andrássyho a nádherný rybník. Mesto má svoje čaro a keď vyhladnete určite sa tu oplatí dať si nejakú dobrú pizzu alebo niečo iné. V blízkosti môjho domova je tiež hrad Slanec, ktorý je v dnešnej dobe už zrúcaninou. Môže však poslúžiť na veľmi krásny turistický výlet s rodinou či priateľmi. Výstup na hrad trvá cca 20 minút no výhľad z neho je nenahraditeľný a jedinečný. Vidno z neho veľmi ďaleko a vy sa môžete kochať krásnou prírodou. Neďaleko odo mňa sa nachádza aj tokajská oblasť, kde na vyrábajú tie najlepšie lahodné vína, ktoré ulahodia nejednému labužníkovi. Pre mňa však nie je ďaleko nič ako som už spomínala tak ani Nižná Myšľa, ktorá je už nižšie opísaná a ani najväčšie mesto východného Slovenska Košice, v ktorých nájdete mnoho pamiatok a múzeií. Určite by som odporúčala v Košiciach navštíviť Východoslovenské múzeum, Slovenské technické múzeum, ktoré má teraz výstavu leteckých modelov, modelov železníc. Takisto sa nezabudnite pozrieť na Dóm sv. Alžbety, Ubranovu vežu, kaplku sv. Michala, Župný dom, Jakabov palác, Miklušovu väznicu, Dominikánsky kostol. V meste je mnoho reštaurácií a pizzérií takže hladom by ste tu jednoznačne netrpeli. A po obede sa môžte vybrať na túru na Aničku, kde si môžte zahrať minigolf a sú tu aj rôzne atrakcie pre deti ako hojdačky, šmýkačky, preliezky, trampolína. Ak by ste boli v Košiciach dlhšie odporúčam tiež zájsť do divadla na jedno z krásnych predstavení, vybrať si môžte zo širokej ponuky či už komédií, ktoré sú veľmi obľúbené alebo opery. Mne sa východné Slovensko veľmi páči a dúfam, že aj návštevníkom, ktorí tieto mestá navštívia. Osobne mám veľmi rada knihy s kultúrnou tématikou doma mám už knižku Kultúrne krásy Slovenska - Ľudová kultúra, taktiež som si nedávno kúpila knihu Východné Slovensko, v ktorej sú opísané mnohé krásne a zaujímavé tipy na výlety a kúpila som aj turistického sprievodcu po Viedni. Môžem knihy s touto tematikou len odporučiť vždy Vám niečo nové dajú, sú veľmi pekné a poučné, ľahké na čítanie a dajú Vám určite nápady, čo by ste si mali pozrieť. Ak by som si mala vybrať z týchto knižiek určite by to bola kniha Regionálne múzea.
(13. marca 2013 v 10:33)
1. Bývam v Bratislave. Odporúćam sa prísť poprechädzať centrom, pri Dunaji(Eurovea) a navštíviť nejaké kultúrne podujatie, napr. Opera, činohra... V Novom Närodnom Divadle. 2. Najkrajšie pešie okruhy
(13. marca 2013 v 10:58)
Každý rok chodíme niekam na túry na Slovensku je veľa krásnych miest ktoré som videla ale aj take ktoré som ešte nevidela :) Určite by som odporučila isť do Slovensého raja je to tam nádherné, keď som zbadala tie krásne vodopádiky,rieky, stromy a vlastne všetko až mi to vyrazilo dych akú krásu máme na Slovensku :) Nesmiem zabudnúť ani na Vysoké tatry tí ktorý si trúfnu aj na dlhšie trasy určite odporúčam Svišťovku úplne nádherný výhlad na Zelené pleso a iné kopce a štíty, keď som tam bola a pozerala som sa naokolo cítila som sa ako v inom svete neverila som že až taká krása môže byť na Slovensku *_* Ak chcte vydieť aj nejaké horské zvieratká určite by ste sa mali ísť pozrieť na Kopské sedlo my sme tam vydeli svište a kamzíky ....... Ja bývam v Nitre aj tu máme pekné miesta napríklad Zobor je tam krásny lesík na jar keď všetko začína kvitnúť je to tam nádherné ;)....tak určite je ešte veľa krásnych miest na Slovensku na ktoré by som sa chcela určite ísť pozrieť a preto by ma potešila kniha Najkrajšie pešie okruhy :)
(13. marca 2013 v 15:36)
Pochádzam z Telgártu (okres Brezno)a ak by som vás mala niekde zobrať v rámci svojho okolia,určite by sme si spravili malú túru na Kráľovú hoľu. Ak je krásne počasie a inverzia,výhľad je naozaj na nezaplatenie!!!Dokonca dovidíme na Vysoké Tatry...Človek vtedy zabudne na všetky problémy a starosti bežného dňa, len tam tak stojí a ďakuje za toľkú krásu. Určite by som však odporučila aj návštevu susednej dediny Šumiac..Človek sa tam môže pokochať pohľadom na staré,ale zachované drevenice, navštíviť múzeum zvoncov, stretnúť hromadu milých ľudí,... Môj kraj je jednoducho nádherný, treba ho len navštíviť ;) A ak by som si mohla vybrať jednu z týchto knižiek,určite by to bola Najkrajšie pešie okruhy,keďže rada neustále spoznávam Slovensko a väčšinou sa vyberám s priateľom po tých najznámejších okruhoch,ale myslím že táto knižka by nám odhalila veľa neznámych,ale zato krásnych miest :)
(13. marca 2013 v 16:02)
Pochádzam z Nových Zámkov a odporučila by som tu pozrieť si Múzeum Jána Thaina, vodné kaskády Zúgov a lesopark Berek a z okolia hurbanovkú hvezdáreň. Páčia sa mi knihy Veľkomoravské hradiská a Regionálne múzeá. Ďakujem.
(13. marca 2013 v 20:08)
Ja by som z nášho okolia odporučila návštevu Arboréta v Tesárskych Mlyňanoch alebo zrúcaninu hradu Gýmeš. Rada by som súťažila o knihu Najkrajšie pešie okruhy. Ďakujem
(13. marca 2013 v 20:08)
1. Pochádzam z Nitry, v okolí mám najradšej prechádzky po poli pri západe slnka - má to naozaj zvláštne čaro. Pekné tiché miestečko, kde si môže človek vychutnať západ slnka sa dá nájsť takmer v každej obci a každý si môže povedať tu som doma :) 2. Najkrajšie pešie okruhy
(13. marca 2013 v 20:08)
Som Liptacka celym srdcom, od detstva som rastla uprostred krasnej prirody, rodicia mi dali zaklady a teraz uz so svojou rodinkou spoznavame krasy Slovenska, netreba chodit daleko, vsetko mame pod nosom- staci sa dobre pozriet, rovno zo spalne mam vyhlad na Krivan, takze kazde rano sa pozriem na tento kopec, je nadherny, odporucila by som turu na Ziarsku chatu, nenarocnu ale velmi peknu, chystame sa tam teraz na velkonocne sviatky, za hodinku je clovek hore a ma krasny vyhlad:-)
(13. marca 2013 v 20:09)
byvam v Dubnici nad Vahom a odporucila by som tu pozriet v parku grottu ,kastiel a v okoli Trenciansky hrad.pacia sa mi knihy: regionalne muzea a velkomoravske hradiska
(13. marca 2013 v 20:12)
Pochádzam z Komárna a myslím že stojí zato navštíviť toto mesto. Okrem historických pamiatok ako napríklad Hradné opevnenie -Bašty, je tu aj krásna príroda v prostredí dvoch riek Dunaja a Váhu, popri riekach je prakticky okolo celého mesta vybudovaná cyklistická dráha, možno navštíviť chránenú oblasť Apáli, prípadne múzeá, prístav Lodenice. Knižky ma zaujali Rozhľadne a Veľkomoravské hradiská.
(13. marca 2013 v 20:12)
Takže ja som z Topolčian a radsej by som odporučila niečo z okolia ja osobne aj s mojou rodinkou milujeme zvieratka a preto často navštivujem Babicu na Bojnej je tam nadherne daju sa tam loviť a udiť pstruhy, potom za Nemečkami Kulháň, su tam divé prasiatka krasna priroda s naučnymi chodnikmi a možnosť prejsť až na Duchonku pozrieť si priehradu a. pokračovať smer Podhradie a Topolčiansky hrad krasna tura.Pacila by sa nam s manželom kniha najkrajsie pesie okruhy
(13. marca 2013 v 20:12)
som zo SENCA a určite by som odporučila Slnečné jazerá ako atraktivitu tohto mesta ale aj ostatné časti, napríklad turecký dom alebo stĺp hanby.. je tu toho dosť, určrte prídte :)
(13. marca 2013 v 20:13)
V mojom okolí by som turistom a objaviteľom krás Slovenska jednoznačne odporučila Arborétum Mlyňany. Na jar a v lete je tam neopísateľná atmosféra, rôzne rastliny, kvety a dreviny zo Slovenska a zahraničia. Ideálne na prechádzku s deťmi, či partnerom. A taktiež ideálne na fotenie svadobných fotografií. Nájdete tam príjemné odreagovanie, či úžasný výhľad na okolité obce.
(13. marca 2013 v 20:13)
V mojom okolí by som turistom a objaviteľom krás Slovenska jednoznačne odporučila Arborétum Mlyňany. Na jar a v lete je tam neopísateľná atmosféra, rôzne rastliny, kvety a dreviny zo Slovenska a zahraničia. Ideálne na prechádzku s deťmi, či partnerom. A taktiež ideálne na fotenie svadobných fotografií. Nájdete tam príjemné odreagovanie, či úžasný výhľad na okolité obce.
(13. marca 2013 v 20:13)
Bojnický zámok, Topoľčiansky hrad, Uhrovec, Brodzany - Kaštieľ, Letohrádok Babylon, Kulháň - robia tam úžasné rybky a v okolí sa dá poprechádzať v lese, priehrada vo Veškých Uherciach, Rudno - vodná nádrž, Duchonka - priehrada. Je toho asi aj viac ale ja som bola zatiaľ len na týchto miestach a preto ich môžem odporúčať :) potešili by ma Veľkomoravské hradiská - určite by sme využili :)
(13. marca 2013 v 20:16)
Pochádzam z Martina a odporúčam Šútovské vodopády. Je to mierna turistika , dá sa absolvovať aj s deťmi . Pohľad a atmosféra turistov pri vodopáde stojí za to .... (Najkrajšie cyklistické okruhy)
(13. marca 2013 v 20:17)
Od narodenia bývam v okolí Nových Zámkov, dá sa tu nájsť niekoľko čarovných miest, medzi ne patrí napríklad odľahlé jazero v blízkosti rieky Nitry, ktoré je ukryté za stenou stromov, alebo samotná rieka Nitra, aspoň v niektorých jej oblastiach a ktorú kniha by ma potešila najviac? Keďže milujem bicykel tak by to boli Najkrajšie cyklistické okruhy juhozápad.
(13. marca 2013 v 20:18)
Nuž keďže ja som veľká hradofilka, určite by som odporučila 4 hrady v okolí, Brekovský, Jasenovský, Viniansky a Čičvu. Nemôžem vynechať prekrásne Morské oko. A výhľad zo Sninského kameňa :)
(13. marca 2013 v 20:23)
Hoci byvam v malej obci Slovenska Lupca v okrese Banska Bystrica, turisti by si mohli u nas pozriet viacere krasne a chranene pamiatky : Národnú prírodnu pamiatku vápencovy utvar Skalny hríb, Národnú kultúrnu pamiatku Lupčiasnky zámok, Národnú kultúrnu pamiatku arecheologickú lokalitu Kláštorisko, chránený strom 700 ročnú lipu Mateja Korvína, unikátny Dom remesiel s výukov ľudových remesiel. Na okolitých svahoch kvitnú krásne kvetiny endemit Cyklamen Fatrasnký a tiež Poniklec Slovenský. Takže pozývam vštkých na návštevu Slovenskej Ľupče. Môžete sa k nám priplaviť aj po Hrone a ubytovať sa napr. v lone prírody v Lodenici na Mlynčoku.
(13. marca 2013 v 20:26)
narodila som sa na dedine v Cervenom Kameni,odporucila by som vylet na zrucaninu hradu Vrsatec a Lednica,ktore sa nachadzaju v blizkosti mojej dedinky.prosim knihu najkrajsie pesie okruhy,dakujem
(13. marca 2013 v 20:30)
ja aj spolu s manželom by sme vám v okolí Sekúl mohli odporučiť mnoho cyklistických chodníčkov blízko rieky Moravy, hraničné miesto 3 štátov...Česká republika, Rakúsko a samozrejme Slovensko. Kedže je tu blízy prechod do Rakúska dá sa na bycikli aj tam, krásne prostredie viničného kraja, samozrejme aj blízke územie Moravy má čo ponúkať, každoročné prvomájové splavovanie Dyje a Moravy zo začiatkom V Breclave,ukončením v moravskom sv. Jáne, krásne zámočky Pohánsko, Janov hrad a ich nádherné prírodné okolie, Baťov Kanál alebo kto by si chcel pozrieť pútnicke miesto, bazilika v Šaštíne,zrúcanina hradu Branč...je toho veľa, prídite na záhorie. mala by som záujem o knihu Najkrajšie cyklistické okruhy
(13. marca 2013 v 20:32)
Slovensko ponúka nesmierne množstvo úžasných miest, očarujúcu prírodu však môžeme nájsť rovno pod nosom- stačí sa len porozhliadať vo vlastnom okolí. Bývam v malej dedinke na severe Slovenska. Naozaj je to taká dedinka v údolí, keďže ju obkolesujú kopce a lesy. A práve v lesoch nachádzame príbehy z kníh. Cítime inšpiráciu, pokoj a šťastie. Kdekoľvek sa na Slovensku nachádzame, môžeme obdivovať krásu prírody.
(13. marca 2013 v 20:43)
Bývam síce v Bratislave, ale zobrala by som Vás do Vrátnej... niekam medzi stromy, mimo developerov, mrakodrapov a cesty plné áut.... pekne po hrebeni na všetky strany kam len oko dovidí a človek vládze došlapať. A ak by som si mala vybrat knižku tak asi tie pešie okruhy :)
(13. marca 2013 v 21:00)
Moje najobľubenejšie miesto na túru je zaručene Veľký Inovec a Štrbské Pleso... Ale je aj veľa iných krasných miest, ktoré som nenavštivila, ale určite ich chcem navšteviť. Preto keby som vyhrala, priala by som knihu Rozhľadne.
(13. marca 2013 v 21:23)
I keď bývam v susedstve historickej perly Levoče a neďaleko máme Spišský hrad, mojou obľúbenou lokalitou je obec Markušovce, ktorá sa nachádza 7km juhovýchodne od Spišskej Novej Vsi na východnom Slovensku. Obec bola v trvalej majetkovej držbe jednej z najznámejších východoslovenských feudálnych rodín - Máriássyovcov a patrila jej až do zrušenia poddanstva. Preto sa tu nachádza kaštieľ, v ktorom je Expozícia historického nábytku a jednoposchodová budova určná na spoločenské a reprezentačné účely letohrádok Dardanely, kde je Expozícia klávesových hudobných nástrojov a dodnes sa v jeho Spoločenskej sále, ktorá je dominantná a vyzdobená freskami z gréckej mytológie usporadúvajú rôzne hudobné podujatia. Priamo v obci sa nachádza aj čiastočne zachovalá a zastrešená ruina Markušovského hradu. 5 km od obce v Hornádskej kotline sa nachádza chránený objekt Markušovský skalný hríb. Je sprístupnený náučným chodníkom a prechádzka naň z Markušoviec trvá max. 2 hodiny. Ďalšou zaujímavosťou je aj národná prírodná pamiatka Markušovské steny - ide o chránené územie o rozlohe cca 13,44 ha. Leží v Hornádskej kotline na ľavom brehu rieky Hornád medzi obcami Markušovce a Matejovce nad Hornádom. Neopakovateľný obraz územiu dávajú strmé skalné steny, v ktorých príroda počas štvrtohôr zvetrávaním, činnosťou vody, ľadu, slnka a vetra vytvorila ojedinelé skalné útvary. Takže v tejto lokalite si isto všetci prídete na svoje - či po kultúrnej, alebo po turistickej stránke..:) Zaujali ma Najkrajšie pešie okruhy.
(13. marca 2013 v 21:26)
Teraz žijem v Trenčíne a vedela by som odporučiť naozaj skvelé miesta na výlet, pozoruhodné miestečka, hodné obdivu a návštevy. Ale svoju pozornosť teraz upriamim na kraj, kde som vyrastala a strávila úúžasné detstvo: Severné Kysuce. Kdekoľvek sa vyberiete, čakajú vás mierne strmé kopce, vhodné na túru pre milovníkov prírody všetkých vekových kategórií a akejkoľvek kondície. Môžete stráviť príjemný poldeň v skanzene vo Vychylovke, kde okrem iného skvelou atrakciou parná lokomotíva a unikátna úvraťová úzkorozchodná koľajnica vedúca až na Oravu (sú len dve tohoto konkrétneho druhu na svete, druhá je v Amerike). Krásne kaštiele v okolí taktiež stoja za zmienku, rovnako ako množstvo prírodných úkazov a krás (čertove gule, ropný prameň, slovenský orloj,....) Nehovoriac o vzduchu, ktorý tu v každom ročnom období vonia zázrakom a čarom.. Kto tam bol, vie, o čom hovorím :)
(13. marca 2013 v 21:40)
Narodila som sa na východnom Slovensku, ale už nejakú dobu bývam v Nitre. Prísť bývať do mesta z prírody bolo dosť desivé, no zistila som, že aj Nitra ponúka množstvo miest kam človek môže prísť upokojiť rozbúrenú myseľ. Zvykla som si na pravidelnú vychádzku popri rieke až k parku, okolo jazier. Veľa zelene, daniele v parku, prípadne dominantný pokoj hradu. S obľubou chodím aj na Kalváriu, na kúsok ticha uprostred mesta. Prekrásny výhľad a pocit, že ste uprostred všetkého, tie ponúkne vždy. Ja mám to šťastie,že som tam pozorovala hrať sa veveričky, ďatľa v červenej čiapočke a dokonca raz aj mladé sovy ako sa učili lietať. Nitra je mesto, plná ruchu a ľudí... Aj srdce otvorenej prírody si ju však dokáže vďaka jej zákutiam obľúbiť.
(13. marca 2013 v 21:44)
Za úžasnú považujem oblasť Malej Fatry (skoro všetky jej kopce a doliny, napr. Chleb, Rozsutec, Jánošíkove diery...). Je tu krásna príroda a neskutočné výhľady z vrcholov kopcov. Baví ma turistika, tak by som si vybrala knihu Najkrajšie pešie okruhy, príp. Rozhľadne
(13. marca 2013 v 21:55)
Treba navštíviť okolie Tisovca, Muráňa,náš NP Muránska planina,moja obľúbená lokalita sú Zbojská,Čertova dolina,sedlo Chlipavica a okolie...rada by som mala knižky Najkrajšie pešie okruhy, Regionálne múzeá Ďakujem
(13. marca 2013 v 21:58)
Po jednom výlete, mi v srdci ostal Kežmarok, v centre ktorého je Kežmarský mestský hrad - v ňom je veľa rôznych zaujímavých expozícii vlastivedného charakteru, ak je pekné počasie z jeho veže je nádherný výhľad na Vysoké Tatry. Ďalej sa tu nachádza drevený artikulárny evanjelický kostol, ktorý je zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, Nový evanjelický kostol, Paulínsky kostol a ďalšie pamiatky..Pravidelne sa v tomto meste koná Medzinárodný festival remesiel a ľudovej kultúry. Nedá mi nespomenúť, že neďaleko tohto krásneho mesta sa nachádza obec Strážky, v ktorej je veľmi významná pamiatka Spiša - renesančný kaštieľ. V ňom sa nachádza expozícia Ladislava Mednyánszkeho a historická knižnica. Pri kaštieli sa nachádza krásny park a oproti je zvonica. Kto cestuje do Poľska, odporúčam spraviť si takúto malú zástavku, prípadne zastaviť sa v Spišskej Belej, kde je Múzeum fotografie a optiky Prof. Dr. Ing. Jozef Maximiliána Petzvala.
(13. marca 2013 v 22:41)
Ako sa hovorí na Orave dobre na Orave zdravo. A fakt. Orava za to stojí. Pešia túra Ťatliakova chata - sedlo Zábrať - Rákoň - Volovec - Jamnické sedlo - Ostrý Roháč - Plačlivô - Smutné sedlo - Smutná dolina - Ťatliakova chata. Niečo úžasné. Aj odpredu aj odzadu. Táto túra stojí za to a odporúčala by som ju každému. Z roka na rok sa s radosťou vraciam do Zuberca a okolitých hôr. Preto sú pre mňa jednoznačne najzaujímavejšie Najkrajšie pešie okruhy. Ďakujem.
(13. marca 2013 v 22:48)
Keď sa Ti konečne času zvýši, do prírody utekaj sa stíšiť. Veď okolo je toľko krás, i tu na Východe, u nás. Malá dedinka-Bartošovce, vraj tu Bartoš pásol ovce. Dolín a lúk už veľa nieto, neďaleko však lesov jesto. V nedeľu túra na Čergov, o týždeň prejdeme Bardejov. V sobotu dôjdeme z vysokej Lisy, a tak do Bard.kúpeľov pozdraviť Sisi. A na strane druhej máš kde ísť, keď vládzeš na prešovskú kalváriu vyjsť. Tam nielen výhľad krásny a prechádzky, ale aj ticho,kľud a zastavenia lásky. Šarišský hrad Ťa trošku potrápi, ale naberieš sily do ďalšej etapy. Možností je teda veľmi veľa; musíš len prekonať lenivého seba! :-) A kniha o múzeách dušu poteší preto, nech trošku načerpeme aj v oblasti tejto. :-)
(13. marca 2013 v 23:20)
Nuž, čo je krajšie okolo nás? Jak dumem, tak dumem, ten Muráňsky hrad je skvelý. Ale ba! Krása zdychavských lesov a vrchov je číre blaho a dar zhora pre nás. Hej! Zabudli sme na Veľkú lúku, veď nikdy nie je neskoro inšpirovať sa a začať chovať koníky.. Ale to najprv treba študovať! Ozýva sa dnes zovšadiaľ okolo..dobre teda, poďme sa pozrieť do 1.slovenského gymnázia, možno sa na nás niečo cez tie steny nalepí :) No je dosť možné, že si len uvedomíme, aká bieda nás tlačí v tomto štáte, že človek nemá ani čas zájsť si do prírody a oddýchnuť si, tak len vás prosím, nezačnite hneď preto piť! Viem, aj prechádzka lesom k Prednej hore je turistika, ale to už by bol tento príspevok o inom ;) Ach, tie krásy okolia Revúca, to proste treba vidieť a zažiť... PS: Potešila by kniha Naj peších okruhov, ale aj každá iná.. :)
(13. marca 2013 v 23:29)
Moje najobľúbenejšie miesto a zároveň turistická trasa , ktorú by som odporučila každému milovníkovi našich hôr ,sú Západne Tatry -Roháče.Je to už 5 rokov, čo som ich faninkou. Každý rok sa k nim vraciam :) a vždy ma vedia ohúriť svojou krásou a jedinečnosťou. Veľmi by som sa poťešila knihe Najkrajšie pešie okruhy.
(14. marca 2013 v 0:31)
Je tu už mnoho popísane ľudia majú radi Slovensko a Slovenskú prírodu Poľa mňa je na Slovensku krásne všade mojim minuloročným najväčšími prekvapením je jednoznačne výstup na Sidorovo a pohľad do z vrchu na Vlkolínec ďalej kto by povedal že Ružomberok tak fádny z hlavnej cesty má prekrásne prerobené námestíčka či pasáže ktoré sú v terasových úrovniach. Ďalším prekvapením bol výstup po novej žltej značke cez Biele skaly na Rokoš skoro som dušu vypustil a to ľudia tvrdia že náročná turistika je iba vo Vysokých Tatrách. Keď sme v tatrách určite najkrajšia dolina je Javorová do Sedielka naj krajšie vrcholy Kriváň, Ďumbier, Kráľová Hoľa a moja naj obľúbenejšia Krížna.Viete o tom že najkrajší po Veľkú Fatru je z Bohom zabudnutého Lysca? Viete že východným Slovenskom na severe NP Poloniny kopce nekončia? Ale Karpatský oblúk pokračuje v Pľsko Ukrajinskom území samozrejme až do Rumunska. Je to nádherný pohľad. Ak máte radi kvetenu tú treba hľadať určite na jar a podľa mňa v Šípskej Fatre. Technickými pamiatkami sa Slovensko len tak hemží. Vysoké pece na Horehroní, Banskými v Hondruši a Banskej Štiavnici úzko koľajkov na Balogu a Vydrove či úvraťovkou na Kysuciach a to nespomínam rôzne tunely či viadukty. Slovensko určite očarí aj svojimi malebnými dedinkami či mestami ako napríklad Čičmany, Kremnica, Banská Štiavnica , Banská Bystrica, ale aj mnoho iných ako napríklad Spišská Nová Ves či Bardejov. Jedným z mojich dajme tomu poeticky brané siedmych divov je určite Zádielská tiesňava či jaskyne Ochtiná alebo Gombasecká určite mi dáte za pravdu keď napíšem že najnáročnejšia konvenčná túra rsp. túra po turist.začke je na Jakubinú cez Otrhance :D Samozrejme že súhlasím s ľuďmi čo vravia o Rohačoch či Západkach ako naj ale prešli ste Červené vrchy? alebo Liptovské kopy? ja len toľko zem zasnúbená. Nebudem už vypisovať kde je naj dám radšej tip na dobrú turistiku s mamičiek s deťmi ak ste zo Stredného Slovenska tak určite ste tam už boli. Na Sitno od Počúvadla keď si to tak rozoberete pre tých najmenšich maju to kratučké po ceste je studnička potom schodíky, bralá, vyhliadku občerstvenie, Hrad a v neposlednej rade kúpanie v Počúvadle, alebo v okolitých Štiavnických tajchoch.
(14. marca 2013 v 13:37)
Zvolen - jednoznačne jarná túra na Pustý hrad . Galéria na Zvolenskom zámku . Na relax - pokojná prechádzka kúpeľnými trasami v mestečku Sliač.
(14. marca 2013 v 19:45)
Zvolen a jeho okolie - jednoznačne Zvolenský zámok,Slovenskú národnú galériu na Zvolenskom zámku, okrem túry na Pustý hrad, by som doporučila náučný chodník na Čertovu skalu, ktorý začína za obcou Budča, trasu pre cyklistov cez Sekiersku dolinu do Zvolenskej Slatiny, Môťovskú priehradu vo Zvolene - raj pre rybárov ako aj pre priaznivcov športu, ktorí majú k dispozícii športový areál Orlík s novovybudovaným kúpaliskom s tobogánom a pre milovníkov kvetov a stromov odporúčam Arborétum na Borovej hore
(15. marca 2013 v 12:50)
V našom okolí by som každému doporučila navštíviť Vršatecké bralo. Je to krásny prírodný útvar, opradený miestnymi povesťami a je odtiaľ pekný výhľad na okolie. Z kníh Dajama by ma potešili Jaskyne- tie slovenské sa snažím navštíviť postupne všetky.
(15. marca 2013 v 13:13)
Všetkým, ktorí zavítajú do Rače a okolia aby som odporučila prejsť sa cez vinice keď dozrieva hrozno, všade to rozvoniava sladkým hroznom, vtáčiky štebocú.... a ked už toho budete mať naozaj dosť, vybehnite hore do Malých Karpát a dajte si krátky okruh na Biely kríž a Červený kríž. No a za odmenu tejto krátkej túry sa hore na Bielom kríži posilnite nejakou dobrotkou.... Potešila by ma knižka o rozhľadniach.
(17. marca 2013 v 21:00)
V okolí nášho mesta je veľa pekných miest, kde sa oplatí ísť. Jedným z tých menej navštevovaných je Omšenská Baba nad obcou Omšenie. Na vrchole je kríž a z vrcholu je pekný výhľad na okolie. Z kníh by ma potešili Rozhľadne.
(18. marca 2013 v 16:35)
V okolí nášho mesta je veľa pekných miest, kde sa oplatí ísť. Určite je to Nitriansky hrad, a zobor a konkretne Žibrica, je tu nadherne. A asi 12km od Nitry je to Gymeš, sú to zachovalé zrucaniny hradu prostredie tu je skutočne nadherne
(19. marca 2013 v 9:03)
Skalka nad Vahom - putne miesto, Pruske
(19. marca 2013 v 14:29)
Trnava je nazývaná malý Rím, je to skutočne tak, oplatí si pozrieť naše krásne chrámy, okolitú prírodu,jaskyňu driny i smolenický zámok, v trnave sa aj dobre varí vo veľa reštauráciách a hoteloch.
(19. marca 2013 v 14:31)
Okolo Nitry je veľa zaujímavých prírodných aj historických zaujímavostí a navyše fyzicky nenáročné a vhodné na prechádzky pešo ;).
(17. septembra 2014 v 10:32)
Navštíviť rodný dom - múzeum Milana Rúfusa v Závažnej Porube a potom krásnou túrou lesom okúpať sa v kadi-liečivá voda v Liptovskom Jáne. Program na celý deň. Mám záujem o knihu Najkrajšie cyklistické okruhy, nakoľko bicykel používam aj do práce.