bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe iBux.skSúťaž o Najmenšiu rodinu na svete

Keďže máme dnes Medzinárodný deň rodiny, rozhodli sme vás trošku potešiť knižkou, ktorá vyšla len nedávno a zamiluje si ju každé dieťa. Môžete si ju čítať spoločne ako rodina, prežijete pri nej veľa dobrodružstiev a radosti. Zahoďte všelijaké Barbie, dinosaurov a vypnite v telke Pokémonov. Konečne vyšla pôvodná slovenská rozprávka, ktorá je moderná, zábavná a poučná. Troch z vás odmeníme touto milou knižkou.

Najmenšia rodina na sveteKeďže máme dnes Medzinárodný deň rodiny, rozhodli sme vás trošku potešiť knižkou, ktorá vyšla len nedávno a zamiluje si ju každé dieťa. Môžete si ju čítať spoločne ako rodina, prežijete pri nej veľa dobrodružstiev a radosti. Zahoďte všelijaké Barbie, dinosaurov a vypnite v telke Pokémonov. Konečne vyšla pôvodná slovenská rozprávka, ktorá je moderná, zábavná a poučná. Troch z vás odmeníme touto milou knižkou.

Najmenšia rodina na svete je úžasná knižka o priateľstve, rodine, o dôležitosti vzdelania a predstavivosti... Prací prášok spôsobí, že rodina Hňatliakovcov sa postupne zmenšuje, až sa stane súčasťou mikrosveta takmer neviditeľného voľným okom. Vo svojej miniatúrnej podobe začnú účinkovať v úspešnej televíznej šou. A ich dobrodružstvá sa môžu začať...

Najmenšia rodina na sveteTieto príbehy vtiahnu deti do sveta fantázie a čo-to ich naučia. Napríklad príbeh Trampoty s vodou je o chlapcovi, ktorý sa nerád umýva, a pred ktorým voda uteká s panickým strachom. „Knižka je oslavou nápadov, ktoré sú všade, kam sa pozrieme,“ vysvetľuje autor Michal Jedinák.

Príbehy sú zručne napísané, ľahko sa čítajú a porozumejú im aj menšie deti. Stretnete v nich napríklad holuba Ferka, ktorý prekoná nástrahy osudu vďaka tomu, že sa učí od múdreho papagája. A určite si obľúbite popleteného psíka Emila, ktorého tiež prezývajú Omyl.

Súťaž

Stačí napísať pod tento článok knihu, či knihy, ktoré ste si v rodine čítali, ktoré ste mali radi ako deti, prípadne ktoré čítate dnes svojim deťom. Jednoducho vaše obľúbené rodinné knižky. Trom z vás pošleme novinku Najmenšia rodina na svete od Michala Jedináka.

 

Výhercovia Najmenšej rodiny na svete

Ešte raz všetkým blahoželáme k dnešnému Medzinárodnému dňu rodiny:-) Ďakujeme za všetky odpovede, nádherne sme si zaspomínali na rôzne detské knižky, ktorými sme žili aj my...a ktorými naďalej žijeme s našimi deťmi. Ste skvelí!
A tu sú traja výhercovia, ktorým pošleme super novinku Najmenšia rodina na svete: Nikola Hamarová, J.EliášováAndrea Bugatová.
Príjemné čítanie o rodine Hňatliakovcov želá BUX!

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(15. mája 2012 v 10:08)
Emil z Lönnebergy - najlepsie huncuctva pre malych sibalov ;)
(15. mája 2012 v 10:08)
Tak u mne naši čítali Maťka a Kubka a ja v tom pokračujem aj u svojho syna. A ešte jedna knižka u nás vedie a to Macko Timko - túto knižku som zase ja (ako prváčka) čítavala svojej malej sestre. A môj syn si ju veľmi zamiloval.
(15. mája 2012 v 10:08)
Moje deti milujú ,asi to zdedili po mne knihu Malý princ..Knižka,ktorá oslovila generácie..a oslovuje ich dodnes :)
(15. mája 2012 v 10:09)
ja som si najradšej čítala všetko, čo mi prišlo pod ruku :) a zostalo mi to dodnes.. najradšej som čítala asi Heidi, dievčatko z hôr.. a tiež knihu 365 rozprávok na každý deň a ešte čosi navyše :)a stále mám rada všetky svoje rozprávkové knižky a kniha je najlepších darom pre mňa až dodnes :)
(15. mája 2012 v 10:09)
Keď som bola malá, mama mi zvykla veľmi často kupovať rozprávkové knihy, z ktorých mi potom čítala pred spaním. Najradšej som mala knihy Walta Disneyho, ktoré mali pekné ilustrácie.
(15. mája 2012 v 10:10)
Najradsej som ako dieta cital verneovky a mayovky. A velmi sa pacila kniha od Marcela Pagnola - Cas tajomstiev.
(15. mája 2012 v 10:10)
naše najobľúbenejšie sú Opice z našej police, Andersenove rozprávky,Harry Potter a Zlatý kompas. Tie s deťmi čítame stále dokola.
(15. mája 2012 v 10:10)
osmijanko rozpráva 8x8=64 rozprávok...moja milovaná kniha ako darček na Mikuláša..v prvej triede..vysnívaná..a Pipi dlhá pančucha..a Dobšinského Rozprávky....
(15. mája 2012 v 10:11)
Milovali sme tu nasu klasiku Matko a Kubko, Janka a Danka o Psikovi a macicke :) - nas syncek je zatial maly a tak u neho momentalne vedie knizka Moj macik, ktoru sme mali radi aj my - ale tesime sa ked mu budeme citat aj ostatne uvedene :)
(15. mája 2012 v 10:11)
V našej rodine vyhráva Leví kráľ, mamina ju mne a mojim súrodencom musela čítať úplne každý večer.
(15. mája 2012 v 10:11)
dnesne rozpravocky ako su princezny, vlaciky ale samozrejme nevynechavam take co som citala aj ja ako je Danka a Janka, Dobsinskeho rozpravky, Div a zazrak
(15. mája 2012 v 10:11)
Tak ja si najviac spomínam na Slovenské rozprávky (Dobšinský), knihu Naši ježkovia, samozrejme Danka a Janka:)), Bambi, Populuška a iné rozprávky, Rozprávky Boženy Nemcovej, Čierny krásavec, Zvieratká sú naši priatelia a kopu, kopu ďalších :) Mamka nám s bratom veľa čítala :) A čo je najlepšie, všetky knihy z detstva stále mám :)
(15. mája 2012 v 10:11)
Rozpravky Oscara Widea, hoci vždy boli smutné, naučila som sa veľa.... Najmä milovať klasiku. Neskôr Malý princ, Čin-Čin a slovenské povesti o hradoch a zámkoch a keď prišiel Harry Potter, tak ma "neochota" mojej maminky čítať tú knihu donútila, aby som si ju prečítala sama a naučila milovať nie len počúvanie ale aj čítanie kníh...
(15. mája 2012 v 10:11)
nam mama citavala od Bozeny Nemcovej, Striebornu knihu rozpravok :D
(15. mája 2012 v 10:11)
U nás sa pred spaním čítalo Dcérka a Mať s mamkou a s tatom sme si striedali Troch pátračov alebo Gombíkovú vojnu :)
(15. mája 2012 v 10:12)
svojim detickam citam vselijake rozpravocky ale 3prasiatka maju najradsej.....a tesime sa aj na na vasu knihu ktoru ak by sme vyhrali tak by sme aj do skolky pozicali...
(15. mája 2012 v 10:12)
Ked boli deti male, "skocili" sme kazdy vecer do postele a citala som im co nam prislo pod ruku. Ferda mravca, Janku a Danku, Zlatu a Striebornu knihu rozpravok, Doktor Jajbolito ... Boli to krasne chvile, na ktore doteraz s usmevom spominame
(15. mája 2012 v 10:13)
Tri prasiatka, šípková Ruženka, Piráti...
(15. mája 2012 v 10:13)
Tak u mňa najlepšia kniha jednoznačne Janka a Danka od Márie Ďuríčkovej . Kto by túto krasnu knihu nepoznal ?!?! Zrejme najlepšia akú poznám a akú mi mama na dobrú noc v detstve kedysi čítavala . A táto tradícia pokračuje aj ďalej , lebo aj ja ju svojím deťom z času na čas čítam a myšlienkami sa vraciam aspoň do detstva a vidieť na očiach mojich detí ako sa tešia na tú knihu keď ju vyberám z poličky je priam na nezaplatenie :-)
(15. mája 2012 v 10:13)
Moja prva oblubena leporelova knizka Moj macik, ktoru mi rodiacia museli citat, kym som ju nevedela celu naspamat a naskor prisiel Zajko Bojko - aj som si s nim poplakala, ked mal dierku v usku a musel ist sam do sveta a som sa tesila s nim, ked nasiel svoju zajacicu Nusku a bola velka svadba... Krasne to spomienky! :)
(15. mája 2012 v 10:13)
moja naj...kniha bola Slovenske rozpravky od Dobsinskeho...Tieto knihy su u nas v starom aj v novom vydani...V rodine mame 4-rocnu dorotku, ktorej sa musi citat kazdy vecer, takze Dobsinskeho rozpravky sa u nas citaju nonstop :)
(15. mája 2012 v 10:13)
Janka a Danka,O psičkovi a mačičke
(15. mája 2012 v 10:13)
mama nám väčšinou spievala básničky ale zvučky z rozprávok z televízie, keď nám čítala knihy, tak to boli rozprávky od Dobšinskeho :)
(15. mája 2012 v 10:13)
moje naj boli Slovenské rozprávky
(15. mája 2012 v 10:14)
Asi v každej rodine sa nájde kniha Môj macík. Bola to moja oblúbená kniha, vedela som ju naspamat. Bola oblubena mojho starsieho syna a teraz naseho maleho synceka. je to krasna kniha s krasnymi obrazkami, kazde dieta si ju oblubi. takze tato kniha sa nesie mojim zivotom dodnes. Recitujeme ju v posteli, vo vani, na prechadzke, proste vsade. Dokonca sme ju naucili aj tatinka a to uz je co povedat.
(15. mája 2012 v 10:14)
Kedže mame 2 rôčky tak teraz u nas fiči Môj macík, Tap,tap tapušky, a Macko Poo :-)
(15. mája 2012 v 10:14)
veľmi radi sme čítavali všetky Andersenove rozprávky,rozprávky bratov Grimmovcov.
(15. mája 2012 v 10:15)
V rodine sme si zatiaľ nič spoločne nečítali. Keď sme boli ešte malí, naša mamina nám zvykla vždy každý večer pred spaním povedať 2 rozprávky - O kozliatkach a Červenej karkulke. Inak krozprávkových kníh máme dosť, ja osobne som preferovala Rozprávky spod vŕby - Kenneth Grahame.
(15. mája 2012 v 10:15)
My čítame Harryho Ppottera,od Disney knihu Dobrú noc a knihu Písmenkovo (pekná kniha pre škôlkárov ale aj pre prvákov)
(15. mája 2012 v 10:15)
Najobľúbenejšia kniha môjho syna: Smelý zajko
(15. mája 2012 v 10:15)
Malého naj rozprávky sú o zvieratkách a autíčkach. Keď som bola ja malá mala som najradšej Popolušku, Snehulienku.
(15. mája 2012 v 10:16)
U nás mala veľký úspech kniha Budkáčik a Dubkáčik :)
(15. mája 2012 v 10:16)
Uz asi rok si so synom kazdy vecer citame knizku v posteli pred spanim; dlhy cas bola oblubena kniha Polepetko. Az tak velmi, ze nam syn velakrat recitovala cele pasaze z nej. ;)
(15. mája 2012 v 10:16)
Ako by to bolo v rodine, kde je plno malých deťúreniec bez poriadnej rozprávkovej knižky? Pekná kniha Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY samozrejme u nás nechýba. Radi sme z nej čítali našim deťom a teraz vnúčatám. Spiaca krásavica, Rozprávky pani husy, Tulenia princezná, Sedem želaní, Svadba líšky Ryšky... to sú krásne knižky, ktoré sa dobre čítali a čítajú dodnes..
(15. mája 2012 v 10:17)
My sme si rady čítavali Zuzanku, Janku a Danku. Teraz v rodine deti preferujú Macka Pooha.
(15. mája 2012 v 10:17)
mi citame Brumkove vesele pribehy a moj macik to sme vedeli naspamat a zo starsich cias Matko a Kubko a tiez 365 rozpravok na kazdy den
(15. mája 2012 v 10:18)
Velmi oblubena knizka u nas doma je Desat malych medvedikov - je krasne ilustrovana a da sa pri nej nenasilnou, zabavnou formou ucit dieta pocuvat, rozvijat jeho fantaziu (ked opisuje obrazky a co medvedikovia prve robia), pocitat, trenovat pamat a vela ineho.
(15. mája 2012 v 10:18)
Malej pred spaním čítam Rozprávočky do ručičky. Má skvelé obrázky a veľmi sa jej páči.
(15. mája 2012 v 10:18)
Všetky detské knihy majú niečo do seba pokiaľ vyčarujú úsmev na detskej tváričke . No poznám jednu pre mňa osobne TOP knihu a tou je kniha o psíčkovi a mačičke :) . Mne sa v destve dosť páčila a pokiaľ viem ešte ju vytláčajú v čiastočne prerobených formách aj dodnes , a teda má po celé tie generácie mimoriadny úspech ....
(15. mája 2012 v 10:18)
Závisí to od veku a výberu detí. klasika ako Môj macík je u nás obľúbená. Všetky rozprávky o princeznách a zvieratkách sú veľmi populárne, Bambuľku máme prelúskanú. Keď som bola malá ja mala som rada ruské rozprávky o cisároch, bohatieroch Krásnych varvarách a čudovi judovi:o)))Keď budú dievčatá väčšie určite im prečítam aj tie.
(15. mája 2012 v 10:19)
čítali sme si hlavne klasické slovenské rozprávky, O ježkoch (Ježko Dežko, sestrička Evička), Popoluška, Snehulienka. Mali sme aj knižku s 365 krátkymi rozprávkami, kde bola na každý deň roka jedna rozprávka. Deti ešte nemám, ale určite im budem čítať, keď budú maličké. Takéto deti sú totiž inteligentnejšie, lepšie rozprávajú a utužuje to vzťah s čítajúcou osobou. Aspoň teda v mojom okolí to bolo tak. Mali sme doma aj platne s rozprávkami. Tie sme so sestrou poznali naspamäť.
(15. mája 2012 v 10:19)
Radi si citavame Minutove rozpravky, knizku plnu kratkych "minutovych" rozpravok s peknymi ilustraciami. Uz sam syn ju berie vecer do ruky a taha ma do postele s pokynom: Budeme citat rozpravky, dobre? ;)
(15. mája 2012 v 10:19)
Ja som v detstve mala najradsej Pom Pomove dobrodruzstva,len som sklamana,ze ju nemozem zohnat teraz pre moje deti.Moja dcera ma rada vsetky knizky a vzdy ju potesi ked dostane daku novu.Aj ja si este v tomto veku rada precitam aj rozpravky.
(15. mája 2012 v 10:19)
Mala som rada knižku Snehulienka a iné rozprávky, pamätám si, že mala biely plátený obal, ktorý je dnes už skoro čierny, toľkokrát sme v ňom listovali a čítali z nej, že stopy rúk si pamätá dodnes, či už teplé dlane mamy alebo naše detské pršteky :) Dnes sme už dospelí, ale stále má táto knižka svoje čestné miesto u mňa na poličke a raz z nej možno budem čítať aj svojim deťom :)
(15. mája 2012 v 10:21)
Šibal Krtko kniha plná básničiek pre Vaše malé ratolesti - jednoduché , výstižné , krátke , ľahko zapamatovateľné s kopou obrázkov je asi ten najjednoduchší spôsob ako Vášmu dieťatku spraviť radosť .
(15. mája 2012 v 10:22)
Najoblubenejsia moja knizka bola Dobšinskeho rozpravky a z tej istej knizky citam teraz mojmu syncekovi, celkovo klasicke slovenske rozpravky ako Pernikova chalupka, Sol nad zlato atd :)Ako dieta som mala vela kniziek a tie knizky mam dodnes, maju pre mna velku hodnotu /krasne spomienky na detstvo/
(15. mája 2012 v 10:22)
Medzi moje najobľúbenejšie patrili Slovenské rozprávky, bola to prvá kniha, ktorú som dostala od rodičov, keď som sa naučila čítať. Síce som odvtedy dostala mnoho kníh, pri rôznych príležitostiach. táto patrila medzi moje naj. A teraz keď čakám svoje prvé dieťa, tak mu z nej plánujem čítať, aby už od malička pochytilo lásku ku knihám.
(15. mája 2012 v 10:22)
Tak tých je mnoho, ale čo ma momentálne napadá je Janka a Danka, Rozprávky starej matere, Rozprávky bratov Grimovcov a keď som bola najmenšia tak jednoznačne každý vecer Moj macík.
(15. mája 2012 v 10:23)
V závislosti od veku - od knihy Môj Macík a Mechúrik Koščúrik cez Pipi Dlhú Pančuchu, Chrobáčiky, Annu zo Zeleného domu, Grimmovcov a samozrejme klasické rozprávky v rôznych vydaniach.
(15. mája 2012 v 10:23)
Mám tri deti, 4 6 a 8rokov. Večer pred spaním si poľaháme na veľkú posteľ, všetci okolo mňa a čítame príbehy. Je taká doba že dnes v škole aj v škôlke ponúkajú na predaj stále nejaké knižky, takže ich doma aj máme: napr. Veselí prváci, Šlabikár včielky Maji, Vrkôčkine tajné objavy, Pinocchiove dobrodružstvá. Samozrejme aj Krtka a aj časopisy, kde sú komiksy, ktoré máme momentálne najradšej a hlavne keď mamka mení hlas pri čítaní, potom sa ide spinkať s úsmevom.
(15. mája 2012 v 10:23)
:-) no tak ja si spominam na knihu klasickych slovenskych rozpravok :-) Myslim, ze ju este niekde mam odlozenu... Bola krasne ilustrovana, v hrubej vazbe, a naaadherne vonala
(15. mája 2012 v 10:23)
knizky mojho detstva: Budkacik a Dubkacik, Smely zajko, Danka a Janka, Ruske ludove rozpravky, Moj macik, O psickovi a macicke, Opice z nasej police :)
(15. mája 2012 v 10:24)
Naša dcérka má najradsej rozprávky o psíkoch,koníkoch a princeznách. páčia sa nám knihy s puzzlami,peknými obrázkami a velkými písmenkami. Ked som bola ja malá naj boli Slovenské rozprávky a Zlatá brána,ktoré mám do dnes.
(15. mája 2012 v 10:25)
No ja som mala najradsej rozpravky od Dobsinskeho , Popolusku, Traja zhavranely bratia, Rozpravky bratov grimovcov. Momentálne uvažujem o tom aké rozprávky budem citat malej ale myslim ze zostanem pri slovenskej klasike, tieto rozpravocky sa mi pacia najviac.
(15. mája 2012 v 10:25)
Mojou najobľúbenejšou knihou bola kniha Môj macík. Tú som ako dieťa milovala. Čítala som ju tak často, až bola ošúchaná, na niektorých miestach už nebolo vidieť ani obrázok :) Mala som rada aj knihy o zvieratkách.
(15. mája 2012 v 10:25)
V detstve som milovala Opice z nasej police od Kristy Bendovej. Vzdy som vyzadovala, aby mi rodicia citali a ked som sa naucila citat sama, tak som si chodila poziciavat knihy do kniznice aj 2-3x za tyzden. ;) Vasen pre knihy mi ostala (citam kazdy den, aspon par stran) a ucim aj mojho syna lasku ku kniham.
(15. mája 2012 v 10:26)
Uff, no bolo ich viac, co si z detskych cias pamatam... Asi som mala najradsej o Popoluske a aj moj syncek ju ma rad :-) Citavam mu momentalne Prihody zo stoakroveho lesa Macka Pu.. Zboznuje ho... Rada by som mu citala aj Najmensiu rodinu na svete od Michala Jedinaka ;O)
(15. mája 2012 v 10:26)
V detstve sme s bratom mali najradšej Ušaté rozprávky na dobrú noc, Smelý zajko v Afrike, Budkáčik a Dubkáčik a mnohé ďalšie. Sú vo výbornom stave aj po dvadsiatich rokoch, čo je úžasné a teraz ich čítam môjmu škôlkárovi. Obľúbil si aj 365 rozprávok o zvieratkách na farme, ktoré čítame zase každý večer pred spaním. Knižky sú súčasťou nášho života.
(15. mája 2012 v 10:26)
Este z mojho detstva je naoblubenejsia - Moj macik, tu podedila aj nasa dcerka :-) Potom take celorodinne to boli Verneovky, ockovi sme brali Winetua :-) Vsetky nase detske knizky teraz posuvame nasej takmer 3-rocnej dcerke a ani jedna z nich nestratila na hodnote! Aj ked mnohe z nich su poriadne "osupane" :-D Jej nove a oblubene su napr. Rozpravocky do rucicky, Moja prva knizka, Tap tap tapusky, Varila mysicka kasicku, Rozpravky o mackovi puf, rozne encyklopedie a atlasy - uz ani nie detske... Knizky milujeme cela rodina a dokonca sme "naucili citat" aj nasho ocka (manzela), ktory k tomu, zial, vedeny nebol.
(15. mája 2012 v 10:26)
Ja som mala v detstve najobľúbenejšiu knihu Môj Macík. No a teraz má môj syn Marek najobľúbenejšiu knižku Nevedkove dobrodružstvá a veľmi sa mu páčila aj Máša a medveď to sme veľmi radi čítali a dalej máme nachystanú na čítanie Zajko Bojko :). Čítanie je pre nás zábava veľa sa nasmejeme a veľa sa synček naučí z knižiek je zvedavý a vždy sa o tom rozprávame a čomu nerozumie vysvetlíme super. Malo by sa veľa čítať a hlavne deťom pretože v tejto dobe už deti len počítača playká atď. My sa tomu snažíme vyhýbať... S pozdravom Bariaková
(15. mája 2012 v 10:29)
Moja dcéra Veronika má 2,8 mes a strašne rada má knihy o zvieratkách. Doma sme si čítali Slovenské rozprávky, ktoré boli našími obľubenými a čítania bolo dosť na každý deň. Teraz malej čítam Popolušku, Cervenú čiapočku a Perníkovú chalúpku a som rada, že počúva s úžasom a teší sa na dobrý koniec.
(15. mája 2012 v 10:29)
Moja dcéra Veronika má 2,8 mes a strašne rada má knihy o zvieratkách. Doma sme si čítali Slovenské rozprávky, ktoré boli našími obľubenými a čítania bolo dosť na každý deň. Teraz malej čítam Popolušku, Cervenú čiapočku a Perníkovú chalúpku a som rada, že počúva s úžasom a teší sa na dobrý koniec.
(15. mája 2012 v 10:29)
Mojou najoblubenejsou detskou knihou bola a vlastne vzdy este je Nevedkove dobrodruzstva. Precitala som ju nespocetne vela krat. Dostala som ju v prvom rocniku na zakladnej skole za dobre vysvedcenie:) Naposledy som si v nej listovala cez minule vianoce a spominala na casy, ked som tuzila zit v rozpravke a mat Nevedka za kamarata. Preslo uz vela rokov, dnes mam dvojrocneho synceka, ktoremu urcite budem citat pribehy na dobru noc, samozrejme aj mojho oblubeneho Nevedka.
(15. mája 2012 v 10:29)
práve čítame riekanky a rozprávky-výber slovenských riekanok a rozprávok
(15. mája 2012 v 10:31)
Mám 2 deti, ktoré už keď idú spinkať si vyžadujú rozprávočku na dobrú noc. Všetky knižky ktoré som mala ja ako aj moji starší 3 súrodenci mám a mám na ne krásne spomienky ako som im ja sedávala na nohách a čítali mi z nich, s úsmevom.. Bola to zábava, čítať knihy. Teraz to prežívajú moje deti. Radi čítajú a objavujú niečo čo ich fascinuje. Moje knihy z detstva sú Danka a Janka, Môj macík ( moja obľúbená), Slovenské rozprávky od P. Došinského a nesmiem zabudnúť na knihu Zuzanka na brehu jazera. Krásna. Moje deti majú obľúbené knižky ako Môj macík, 365 rozprávok o zvieratkách na farme a Šibal krtko a veľa ďalších.
(15. mája 2012 v 10:31)
Najobľúbenejšia kniha z detstva je od Márie Ďuríčkovej - Danka a Janka (dokonca aj so sestrou sa tak voláme :-) ...), potom som rada čítala Dobšinského Rozprávky, ale aj Ferda Mravca. Veľmi rada by som si prečítala aj knihu od Michala Jedináka - Najmenšia rodina na svete, keďže detičky ešte nemám, ale bude zo mňa učiteľka tak by sa mi zišla aj do praxe... :-)
(15. mája 2012 v 10:32)
Za mojich detských čias som zbožňovala Macka Uška,Maťka a Kubka, Rozprávky o psíkovi a mačičke od Čapka,krásne ilustrovanú knižku Moja najkrajšia kniha o zvieratách a Veronika a Buky. U syna síce momentálne vedú skôr disneyovky, ale ani knižkám po mne neodolá,a vychovávam tak z neho kvalitného knihomaniaka :)
(15. mája 2012 v 10:34)
Knihy môjho detstva boli tiež Dobšinského ľudové rozprávky. A mojim deťom sa tiež páčia najviac tie tradičné rozprávky. U mladšieho sú to Medovníková chalúpka, O troch kozliatkach a teraz je to Pampúšik.
(15. mája 2012 v 10:35)
najkrajšia kniha môjho detstva bola od Marie Duričkovej s nazvom Zlata priadka
(15. mája 2012 v 10:36)
Ked som bola dieta( co uz bolo daaavno) tak som nemala ziadne vlastne detske knihy. Ked sa mi vsak narodili deti, knihy nikdy nechybali pod vianocnym stromcekom, alebo na narodeniny. Velmi casto som im citala Zlatu branu, Stevka drievka a Alenku z polienka, ale najradsej mali knihu od Kristy Bendovej - Nezabudky. Okrem rozpravok, tam boli aj basnicky a riekanky. Tuto knihu mame doma dodnes a je pripravena pre vnucika. pekny den:)
(15. mája 2012 v 10:39)
Od prvých mesiačikov mojich detí sme si spolu čítali - Sandbergovci I. a L.: Rozprávky O MALEJ ANIČKE / s tou syn aj spával/, neskôr krásne nemecké knižky plné drobných obrázkov, žiaľ, zabudla som ich názov, Hana Ponická - O štoplíkovi, neskôr sme prešli na Dobšinského rozprávky. A Kniha džunglí od Kiplinga priviedla moje deti k trvalému záujmu o čítanie .
(15. mája 2012 v 10:40)
Takže naša obľúbená rodinna knižka je ZUZANKA ktorej máme celú zbierku :) Čítame ich deťúrencom pred spaním, ale nám zase čita naša prváčka :))) okrem Zuzanky máme ešte obľúbenú Popolušku, 100 Slovenských rozpravok a Janka hraška :) Pekný deň prajem :)
(15. mája 2012 v 10:40)
U nas dominovali knihy od Klary Jarunkovej, Bratov Grimmovcov, Marie Durickovej a tak. :-)
(15. mája 2012 v 10:40)
Ako decko som milovala rozpravky od Pavla Dobsinskeho ako Trojruza, Sol nad zlato, Janko Hrasko. Ale tiez Hansa Christiana Andersena - Palculienku, Cisarove nove saty, Princezna na hrasku. A obzvlast som mala rada rozpravku, ktoru mi stale musela starsia sestra citat :) Modrofuz, ale nepamatam sa kto to napisal. Rozpravky bratov Grimmovcov su tiez velmi fajn :)
(15. mája 2012 v 10:41)
Z detských čias spomínam na knížku O Guľkovi Bombuľkovi od Márie Ďuríčkovej, ktorú máme u babky a doma mi rodičia čítavali napríklad O Štoplíkovi, kým do školy nechodil od Hany Ponickej.
(15. mája 2012 v 10:41)
Mechúrik koščúrik sirota, neužil dobrého života... :-)
(15. mája 2012 v 10:42)
Najviac si spominam na knihu Danka a Janka :-)
(15. mája 2012 v 10:44)
Vrátiť sa do mojich detských čias je veľmi pekná spomienka. Mala som knižku snáď jedinú obľúbenú a to Slovenské rozprávky od Pavla Dobšinského. Listovala som v nej každý deň snáď každú hodinu. Pamätám si na rozprávku Popolvár najväčší na svete, poznám ju ešte naspamäť :-) Moje deti radi čítajú, vždy im kúpim knižky na každú príležitosť, len pod podmienkou že sa musia o ne starať :-) žiadne krčenie, trhanie povolené je len čítanie. Vážia si ich a to ma veľmi teší. Ich rozprávky sú väčšinou o zvieratkách a dopravných prostriedkoch. A moja knižka je pre nich vzácnosť :D
(15. mája 2012 v 10:45)
Ja mam v zivej pamati asi Danku a Janku a Ako slo vajce na vandrovku... Potom nastala era Kukolar Kamarati a Harvepinko :-))))
(15. mája 2012 v 10:45)
Môj macík, Janka a Danka, Bratov Grimmovcov a Dobsinského, a kooopec iných :)
(15. mája 2012 v 10:47)
Ja ako dieťa som veľmi obľubovala rozprávku Dievčatko so zápalkami alebo knižky Škaredé káčatko či Sedem kozliatok a vlk :)
(15. mája 2012 v 10:49)
so sesternicou vždy čítavame odviate vetrom a poplačeme si :) malým bratrancom trojročným čítavam Harryho Pottera či Troch Pátračov. S veľkým bratrancom máme v obľube Bondovky, klasika. A každý predvianočný večer si detská časť našej rodiny čítame Vianonočnú koledu. Nedokážem vymenovať vśetky knihy, lebo celá rodina patríme medzi vášnivých čitateľov.
(15. mája 2012 v 10:51)
My máme tých knižiek požehnane doma a radi si v nic čítame- najviac sa nám páči- Červená čiapočka a potom séria knižiek minirozprávky/ je to sumár rozprávok- z každého rožka troška. Máme doma aj knihu Guliverove cesty a ta zatial úplne vyhráva- je neskutočne krásne ilustrovaná a príbehy Guliveru sú aj pre mna očarujúce.
(15. mája 2012 v 10:53)
no mne moja mamina čítavala z knihy: Z rozprávky do rozprávky a ja v tomto pokračujem pri mojej dcére,samozrejme, že siahame aj po klasických slovenských rozprávkach a množstve iných kníh. Moja malá si rozprávky aj vymýšľa a hrá pri tom bábkové divadlo a niekedy ma až zaskočí akú skvelú pointu dokáže vymyslieť :)
(15. mája 2012 v 10:55)
U starých rodičov dcérka číta naše obľúbené knižky. Spomeniem len niektoré z nich, napr.: bratova obľúbená knižočka - Pik-Pak-Pok - tri tučniaky, básničky a riekanky, potom krásne leporelo O utopenom mesiačikovi od skvelej a nám známej autorky Eleny Čepčekovej... veľmi obľúbené sú aj Rozprávky o psíkovi a mačičke, O Kubkovi a Maťkovi, a o mojej obľúbenej hlavnej hrdinke z detstva nezbednej dlhovlasej blondínke Lucke, len ten názov knihy mi momentálne vyfučal. Leporelá O ovocí a zelenine, o stromoch, o zvieratkách domácich a lesných, o povolaniach, o stavebných autách... Klasika - Červená čiapočka, O troch prasiatkach, O siedmich kozliatkach a pod. vo veľkých rozprávkových knihách s rozprávkami - ako aj Slovenské rozprávky, Kolo, kolo mlynské, Bolo raz kuriatko... Mali sme ich ako deti mnoho, či už leporelá, alebo klasické a všetky sú zachovalé a stále čitateľné :)
(15. mája 2012 v 10:56)
U nás doma sme si stále čítali slovenské Dobšinského rozprávky, neskôr som začala ja čítať mame rozprávky Hansa Ch. Andersena...
(15. mája 2012 v 11:11)
Jednoznacne Traja patraci :) Z tejto serie som precitala ako mala vsetky knizky a velmi sa mi pacili. Pamatam si ako som ich aj v noci tajne citala. S knizkami sa pre mna zastavi cas, prenesiem sa do inych krajin, casov... proste ich milujem. A nielen Troch patracov ale Dievcatko z krajiny drakov, Smely Zajko v Afrike,... takychto kniih je velmi vela a som rada, ze ma tato moja vasen neopustila a citam rada doteraz. Najmensiu rodinu na svete by som teraz precitala mojej sestricke, ktora raz bude tiez taka velka citatelka ako ja :D
(15. mája 2012 v 11:11)
Medzi moje najobľúbenejšie patrí jednoznačne Môj macík,to je legenda, Pipi dlhá pančucha, Dobšinského rozprávky, neskôr Traja pátrači..a zabudla som na dinosaura Pika!
(15. mája 2012 v 11:12)
V detstve som čítala najradšej rozprávky Hansa Christiana Andersena. Jeho rozprávky ma vždy fascinovali a prečítala som celú jeho rozprávku knižku a veru krátka nebola. :)
(15. mája 2012 v 11:18)
ked som bola decko som mala rada knižku Môj macik ktoru som nskôr čítala deťom,Danka a Janka,a Andersenove rozpravky.ale aj Alica v kraji e zázrakov
(15. mája 2012 v 11:22)
Môj macík...syn sa ňou inšpiroval a chodil "topiť" svoje hračky..Ešte spomínam na Zajka Bojka, a neskôr Prostonárodné slovenské povesti od Dobšinského a Púchovské povesti, to teda bolo čítaníčko!
(15. mája 2012 v 11:24)
dcérka miluje akékolvek rozprávky, keď jej ich čítam, momentálne sú to Princezné, Farebné rozprávky a Macko Pu
(15. mája 2012 v 11:33)
Janka a Danka od Márie Ďuríčkovej, Čin-Čin od Ľudmily Podjavorinskej, Môj macík od Márie Rázusovej-Martákovej, ale najmä Prostonárodné slovenské rozprávky od Pavla Dobšinského. Moje deti televízne rozprávky nemuseli, ale čítať, to áno, to sa im páčilo.
(15. mája 2012 v 11:35)
U nás doma idú rôzne knihy od Pipi dlhej pančuchy cez Emila až po osmijanka.Ale máme doma aj veľa disney knižiek a slovenské rozprávky od Pavla Dobšinského.
(15. mája 2012 v 11:37)
Kamarát Cézar a Kubko a MAťko
(15. mája 2012 v 11:38)
najobľúbenejšími knižkami u nás sú momentálne knižky o krtkovi a O Puclíkovi (I.Březimová, M. Tichá)
(15. mája 2012 v 11:38)
Heidi
(15. mája 2012 v 11:38)
Nám mamča najviac čítavala Bibliu, Slovenské rozprávky, Z rozprávky do rozprávky, Tisíc a jedna noc :)
(15. mája 2012 v 11:39)
Dobšinského rozprávky
(15. mája 2012 v 11:39)
Ked som bola malá rada som čítala ČIN-ČIN (vedela som ju naspamat :-) a ešte si spomínam na Budkáčika a Dubkáčika....najstarší syn, ten si už číta sám najradšej Harryho Pottera a najnovšie Denník odvážneho Bojka...a dvaja mladší maju najradšej, ked čítame Levieho krála, Chrobák Truhlík, alebo Kubka a Matka. A kedže máme trošku problém s rozprávaním, oblubili si aj Hovorníček, pri ktorom sa aj zabavia aj precvičia jazýčky.
(15. mája 2012 v 11:46)
Pre mňa najkrajšou detskou knižkou bola a doteraz je Klásky od Jána Andela. Krásne básničky, ktoré si doteraz pamätám a stále sa na nich smejeme. Určite ich budú vedieť raz aj moje detičky. Taktiež som ako dieťa mala rada Dreveného Ivka, Svrček a mravce a mnoho ďalšich, ktoré neviem názvy :)
(15. mája 2012 v 11:51)
O psíčkovi a mačičke, Dubkáčik a Budkáčik, Príbehy na dobrú noc s Biankou, Biblické príbehy pre deti, Príbehy Macka Puf. Prvé 2 sme maliu radi aj my, rodičia, ďalšie 3 plus tie "naše" čítavame deťom. A ešte rôzne z knižnice, ktoré si vyberú :o)
(15. mája 2012 v 12:18)
medzi naše najobľúbenejšie patria : Danka a Janka, edícia Pikoliek (6ks), O krtkovi, najstaršia dcérka mala veľmi obľúbenú Barborku a jej starosti, a tiež nás baví čítať Rozprávky o dievčinke Julke, ale je ich vela, to sa nedá ani napísať :-)))
(15. mája 2012 v 12:20)
Mojou najobľúbenejšou detskou knihou bola Trojruža, ktorú ešte mám niekde odloženú :) Rozprávky z nej som vedela naspamäť, asi aj odpredu, aj odzadu. A potom si pamätám ešte na Danku a Janku a Z rozprávky do rozprávky.
(15. mája 2012 v 12:22)
V detstve som najradšej čítala Danka a Janka, Zajko Bojko, neskôr Slovenská kniha rozprávok, tie farebné knihy rozprávok od Ľubomíra Feldeka, neskôr Jana Eyrová atď.... aj teraz v dospelosti si rada prečítam napríklad Harryho Pottera a plno ďaľších fantastických kníh, ktoré ma dokážu preniesť ďaleko od krutej reality :))
(15. mája 2012 v 12:35)
Keď som bola mala mala som vela oblubenych knižiek ,velmi rada som mala rozprávkyod Dobšinskeho, najviac ako Išlo vajce na Vandrovku to som vedela naspamať,potom Cin Cin od Ludmily Podjavorinskej ,od Andersena ,Rozprávky Bratov Grimmovcov ,velmirada som ich pocuvala apotom hovorila naspamať :0)
(15. mája 2012 v 12:36)
V detstve som milovala knižku od Boženy Nemcovej-Zlatá kniha rozprávok,ale aj Trojružu a iné knižky...Doteraz každý večer čítam a čítame aj naším drobcom,ktorý milujú knižku 365 príbehov na dobrú noc-sú to rôzne krátke rozprávky napríklad o trpaslíkoch,škriatkoch,myške Cilke,strašidielku Cimburákovi a iné:-)
(15. mája 2012 v 12:49)
Mojou najobľúbenejšou knihou v detstve bola kniha s názvom "Medvedík Bambu hľadá svoju mamičku". Doteraz si v nej rada listujem a text už viem naspamäť. Našou rodinnou knihou môžem nazvať román Jana Eyrová. Táto kniha sa u nás dedí už poriadne dlho a je to na nej aj patrične vidno. Kúpila si ju ešte moja prababička, zdedila ju babka, jej deti aj ich deti... a medzi týmito pokoleniami aj moja mama, ktorá ju dala prečítať mne a ja zas mojej sestre. Dúfam, že to takto bude pokračovať ďalej a my túto knihu posunieme ďalším pokoleniam v našej rodine :)
(15. mája 2012 v 12:51)
Trojruža, Danka a Janka, O Psíčkovi a mačičke a teraz keď mám syna je toho viac-O krtkovi, Macko Puf, O Červenej čiapočke, Na dedine, Bodríkove dobrodružstvá...
(15. mája 2012 v 12:54)
Ahojte. Ja som ako dieťa miloval, keď nám čítaval rozprávky Ferdo Mravec a rôzne príbehy o zvieratkách :). Včielka Maja bola tiež veľmi obľúbená. Dnes svojim deťom čítam Popolušku, Noddyho, Autá, Moje najmilšie rozprávky, Zajac a korytnačka - úžasná kniha plná bájok, nádherné sú Rozprávky z lesíka, po mne zdedili napríklad Moja najmilšia kniha o zvieratkách, Dobšinského rozprávky, pribudli nám príbehy o Barbinách,Dinosauroch a mnohé knižky plné básničiek pre deti. Rozprávkových knižiek pre detičky bolo a aj je vždy veľa, len ich treba mať doma a hlavne z nich deťúrencom od útleho veku čítať. Potom si aj oni nájdu cestu ku knižkám a budú ich milovať tak, ako ich milujeme my ich rodičia. Ivo
(15. mája 2012 v 12:58)
Tak napr. Budkáčik a Dubkáčik, Zbojníkova dcéra Ronja a Deduško mráz
(15. mája 2012 v 13:05)
Ja som už babička a už ako dieťa som milovala, keď mi mama či otec prečítali rozprávku z veľkej rozprávkovej knižky plnej príbehov od Dobšinského. Tak som viedla aj ja svoje deti a vždy mali knižky od výmyslu sveta " Včielka Maja, Na hrbe Dromedára, Snehulienka a sedem trpaslíkov, Bambi, Ferdo Mravec, Popoluška, Pinocchio, Macko Puf a mnoho iných. A moje vnúčatká tiež milujú knižky a majú ich plno. Je to najobľúbenejší darček na meniny, narodeniny, Vianoce, alebo len tak, ako vyjadrenie radosti, že ich mám. Naposledy som obom vnúčikom kúpila Denník odvážneho bojka a malej vnučke nádherné obrázkové leporelká. Veľmi sa tešili ako vždy :). A ďakujem za tip, knižka Najmenšia rodina na svete bude ďalší milý darček.
(15. mája 2012 v 13:11)
Ako dieťa som mala najradšej knihu Popoluška, dokázala som ju počúvať dokola každý večer pol roka. Moji rodičia už museli mať toho dosť, ale ja som ju strašne chcela počuť zas a zas a tak čítali... Moj synček má najradšej knihy od Walta Disneyho Bambi, Snehulienka, Na vlásku, Ariel a zlý krab, Toy story, Princezná a žaba, 101 Dalmatincov, Popolušku a samozrejme Autá. Obľubuje knižky s krásnymi obrázkami.
(15. mája 2012 v 13:12)
Carlo Colodi:Pinochio, Rozprávky o dopravných značkách, Mach a Šebestová
(15. mája 2012 v 13:14)
U nás momentálne letí kniha O psíčkovi a mačičke, ktorú som dostala za prospech v škole :-), ďalej je to Krtko a ryba a tiež Zlatá kniha riekaniek. Ja som mala rada Pipi dlhú pančuchu a tiež Makový mužíček :-).
(15. mája 2012 v 13:17)
Mojou najmilšou knižkou bola v detstve kniha Macko Puf a je ňou aj doteraz. Podľa mňa je táto postavička a jej príbehy neprekonateľné. Ja ešte svoje deti nemám, ale svojim trom krsniatkam kupujem rada knihy. Naposledy dostali odo mňa krásnu knihu od Erika Jakuba Grocha TULÁČIK A KLÁRA a PRVÉ RIEKANKY PRE NAJMENŠÍCH. Obe sú krásne :))))
(15. mája 2012 v 13:22)
Išlo vajce na vandrovku, Princezná Kvapôčka, Amurské rozprávky... ako dieťa som prečítala kvantá kníh, ale tieto tri mi výrazne utkveli v pamäti.
(15. mája 2012 v 13:23)
U mňa v detstve bola TOP kniha o zvieratkách, ale už presne neviem, ako sa volala :(. U nás doma letí momentálne u syna nádherná ilustrovaná kniha Rozprávky z lesíka na striedačku s Najmenšou rodinou na svete a u dcérky knižka a CD Moji miláčikovia od Zdenky Studenkovej.
(15. mája 2012 v 13:25)
moja najoblubenejšia kniha bola Vranka Danka,dostala som ju od brata :)
(15. mája 2012 v 13:33)
Moja najoblubenejšia bola Bambi :))) potom Leví kráľ a Macko Puf...tieto knihy mam odložene a budem ich čítať aj mojim deťom..su to krasne knihy až mam chuť si ich hneď prečítať :))
(15. mája 2012 v 13:41)
Bambuľku - tú čítame stále dookola :)
(15. mája 2012 v 13:45)
mala som rada knižku Danka a Janka a neskôr ako tínedžerka som hltala všetky Anny, a moje deti milovali leporelá o KRTKOVI, neskôr všetky Disneyovske knižky a teraz syn hltá všetko o fotení a dcéra zbožňuje J.Wilsonovú a naša najmenšia ratolesť fičí na Mackovi Pú :-))
(15. mája 2012 v 14:02)
rozprávkových knižiek bolo a stále je u nás veľa. momentálne každý večer dcérke čítam Bambuľkine dobrodružstvá. Keď som bola "menšia" som mala veľmi rada sériu Medzi nami dievčatami
(15. mája 2012 v 14:30)
Môj macík, Leví kráľ, ale bolo ich oveľa viac, no teraz si bohužial nespomeniem.
(15. mája 2012 v 14:32)
malý Bobeš,
(15. mája 2012 v 14:41)
Slovenské rozprávky a Rozprávky bratov Grimmovcov. Tieto moje deti zbožňovali a ja som ich mala rada tiež.
(15. mája 2012 v 15:02)
Moja najobľúbenejšia kniha v detstve bola "Tri prasiatka" :)
(15. mája 2012 v 15:15)
jednoznacne u mna viedol Moj macik a moj syn ju ma tiez najradsej
(15. mája 2012 v 15:15)
Začalo to už od malička. Pamätám si, ako nám (mne so sestrou) mamina čítala rozprávkové knižky. Či už šlo o Macka Pú, Levího Kráľa, Bambi a podobné známe rozprávky, ale aj tucet krátkych rozprávok na dobrú noc. Ešte teraz si pamätám, ako sme prosíkali maminu, aby nám nečítala len jednu, ale dve-tri rozprávky a večne sme sa tešili, kedy nám bude čítať. Táto knižná mánia ale neskončila ani teraz, i keď už je v troška inej podobe. Teraz si knižky podávame z ruky do ruky, alebo si navzájom odporúčame knižky, podaruvávame alebo kupujeme. Najkrajšie je na tejto "knižnej mánií" to, že sa dokážeme porozprávať o deji, a nájsť si spoločnú reč aj v takomto "obore", čo nás ešte viac zbližuje.
(15. mája 2012 v 15:16)
pipi dlha pancucha :)
(15. mája 2012 v 15:37)
Ja mám asi úplne najobľúbenejšiu moju prvú knižku - 365 rozprávok a básničiek na dobrú noc :D už je chúďa taká polepená, pokreslená, no napriek tomu vyezrá ešte k svetu a čítať sa dá. Potom neskor to bol Dobšinský, Grimmovci, stále dokoliečka dokola, detská verzia 1000 a jednej noci...a mohla by som menovať ešte hodne dlho. Veľmi sa mi páčilo detstvo s knižkami, čítať som vedela relatívne skoro a moje budúce deti chcem viesť podobným smerom :)
(15. mája 2012 v 15:47)
Obľúbené boli aj sú Dobšinského rozprávky.
(15. mája 2012 v 15:56)
U nás nesmeli chýbať príbehy o psíčkovi a mačičke.
(15. mája 2012 v 16:56)
365 rozprávok a básničiek na dobrú noc, Dobšinského rozprávky, rozprávky bratov Grimmovcov, Leví Kráľ, Pocahontas, Ľudové rozprávky, ruské rozprávky, a kopec ďalších a musím povedať, že to bolo krásne detstvo bez PC ale s knihou v ruke....mnohé boli poučné, zábavné ale aj smutné...teda svojím spôsobom ale šťastným koncom :) a určite by som chcela aby aj tie moje deti raz spoznali čaro ktoré v sebe ukrývajú rozprávky :)
(15. mája 2012 v 17:03)
Keď som bola malá,mamička nám rada čítala knižky,učila nás básničky.Moja najobľúbenejšia bola kniha Danuška od Boženy Mačingovej,mám ju doteraz.Medzi obľúbené patrili aj knihy Ferdo Mravec,Danka a Janka,Čin-čin,Môj macík.Neskôr som si čítala Dobšinského rozprávky.Mojim deťom som žiaľ nečítala rozprávky,lebo som ochorela,tak to za mňa robili starí rodičia a manžel.Vďaka nim majú radi knihy,dcérka študuje ruskú a anglickú literatúru.Keď bola malá, mala rada knihu Pocahontas,keď sme jej ju kúpili,každý večer jej museli čítať o príbehoch princeznej a spávala s ňou.Synkovi sa páčila kniha Modrý zajačik a neskôr Ferdo Mravec.Ja si vynahrádzam,že som nebola pri ich prvých knižkách tým,že čítam svojim malým neterkám,keď prídu k nám na návštevu.Najnovšie ich zaujímajú knihy o Popoluške,Červenej čiapočke,ale aj Veľká kniha pre malých majstrov,ktorú máme doma ešte z čias,keď boli naše deti malé.Tešia sa,aj keď im nejakú kúpim.Prajem pekný deň.
(15. mája 2012 v 17:05)
1. Dobšinský 2. Môj macík 3. Krtko 4. Zlatá brána 5. Babička
(15. mája 2012 v 17:12)
Dievčatko v mušli, psíčkovi a mačičke, Ferdo mravec,
(1. júna 2012 v 9:42)
U nás knihy zbožňujeme. Ja ako dieťa som sa nevedela odtrhnúť od Winnetua a samozrejme Dobšinského rozprávky. Moje deťúrence zasa radi čítajú Harryho Pottera, Psíček a mačička a všetky knihy od Futovej.
(5. júna 2012 v 14:57)
U nas doma sa cita vsetko.Najoblubenejsou je Matilda od Roald Dahl,a tiez vsetko od Gabriela Futova
(8. januára 2013 v 15:46)
ja teraz čitam roman portret doriana graya od oscara wilda
(14. januára 2016 v 20:41)
Úplne prvá kniha na ktorú si spomínam bola príbeh : O svrčkovi, s výrezmi, a Popolušku - presne to "moje" vydanie som si nedávno zháňala po antikvariátoch. Synovia fičali na Príbehoch rušňa Tomáša Bleska McQueena. Ale teším sa, že starší syn sa pustil do dobrodružných kníh z edície Stopy, na ktorú nedám dopustiť doteraz.