bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSúťaž o 3x Na vine sú hviezdy + 3x špeciálne zápisníky

Ak hľadáte knihu, ktorá vás rozosmeje, rozplače, chytí za srdce a tak ľahko na ňu nezabudnete, určite ste už objavili príbeh Hazel a Gusa.

Dojímavú knihu Na vine sú hviezdy ocenil časopis Time ako najlepšiu knihu roka 2012 a po celosvetovom úspechu sa stal predlohou rovnomenného filmu.

Ten príde do kín už o pár dní, môžete získať lístky do kina a už hneď teraz sa zapojiť do súťaže o knihu s filmovou obálkou a k tomu špeciálny zápisník. Hráte?:)

Najvtipnejšia smutná lovestory
Takto označujú filmári svetový knižný hit Na vine sú hviezdy, silný a emocionálne nabitý príbeh, aký ste už dlho nečítali.

Hazel a Gus sú dvaja výnimoční teenageri, ktorých spája čierny humor, pohŕdanie konvenciami a predovšetkým láska.

Ich vzťah je o to neobvyklejší, že sa zoznámili a zamilovali na stretnutí podpornej skupiny pacientov s rakovinou.

Na vineMovieFilm v kinách
Takýto príbeh nemohol ležať dlho skladom a filmári po ňom okamžite siahli. Pre spoločnosť Twentieth Century Fox ho nakrútil režisér Josh Boone a na Slovensku ho od budúceho štvrtka 5.júna distribuuje do kín Barracuda Movie.

Počuli sme celý soundtrack, videli sme ukážky a verte, že sa máte na čo tešiť.

Pozrite si zatiaľ oficiálny trailer:

Beseda o YOLi knihách
A pozor. O knihe Na vine sú hviezdy bude reč aj dnes večer v bratislavskom kníhkupectve Martinus na Obchodnej ulici. Hosťom bude prekladateľ Milan Kopecký a Dominika Mirgová, ktorá porozpráva dojmy z knihy Half Bad – tá vyšla ako prvá pod vydavateľskou značkou YOLi – knihy pre mladých. Nasledovala Prozreteľnosť a dnes vyšla tretia, Na vine sú hviezdy s filmovou obálkou. Dozviete sa tiež o ďalších pripravovaných knihách YOLi. 
A DARČEK - pre 100 z vás, ktorí si tam kúpia dve knižky YOLi sú pripravené vstupenky do kina na predpremiéru filmu Na vine sú hviezdy!
Takže zastavte sa dnes o 18:00 na Obchodnej ulici v Martinuse.

Yoli

Na vine★★★SÚŤAŽ★★★
Na vineA teraz už poďme súťažiť – máme pre vás pripravené 3 balíčky: knihu Na vine sú hviezdy (nové vydanie s filmovou obálkou) + špeciálny zápisník The Fault in Our Stars. Vaša úloha je absolútne jednoduchá.
Stačí pod tento článok do komentárov napísať svoj tip na podobný dojímavý, srdcervúci a ľudský príbeh, ako je Na vine sú hviezdy. Ktorá kniha vás rozplakala, rozcitlivela v poslednom období a prečo? Z vašich odpovedí vyberieme tri a autorov odmeníme knihou so zápisníkom.
Súťažíme do piatka 30.mája. Tešíme sa na vaše tipy.

Sutaz

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(28. mája 2014 v 13:33)
1. Zoznam zákazov, Púštny kvet...
(28. mája 2014 v 13:33)
nebolo to nedávno, ale aj tak...keby sa natočil film podľa knihy "Predtým ako som ťa spoznala" od Jojo Moyesovej, bolo by to podľa mňa fajn a mohol by z toho byť celkom úspešný film...
(28. mája 2014 v 13:33)
Asi to nie je moc podobný príbeh ako Na vine sú hviezdy ale myslím si že každý príbeh má niečo iné čo má v sebe to čaro a preto volím Hunger Games (Hry o život) ktoré som dočítala nedávno a tento príbeh ma strašne dostal a posledná stránka bola celá premočená od sĺz určite stojí za prečítanie :)
(28. mája 2014 v 13:34)
Nie každá kniha ma tak dostane svojim príbehom ako táto. Nedávno som ju čítala zase a opäť ma dojala. Myslím, že podobnou literatúrou môže byť Ak zostanem od Gayle Forman, ktorá bola tiež skvelá. Taktiež aj Charlieho malé tajomstvá od Stephna Chbosky.
(28. mája 2014 v 13:34)
Ticho je liek od Vasilkovej
(28. mája 2014 v 13:34)
Na vine sú hviezdy sa stala mojou osobnou bibliou, rovnako ako mala hlavná hrdinka Kráľovskú trýzeň. Túto knihu by som vedela čítať do konca života či už v angličtine alebo v slovenčine. John Green je génius s fantáziou a s pohľadom na svet aký niektorým ľuďom v tejto dobe už chýba.
(28. mája 2014 v 13:34)
Randy Pausch - Posledná prednáška. Bolo smutné, že taký úžasný človek musí umrieť na niečo také otrasné ako je rakovina.
(28. mája 2014 v 13:34)
Rozplakal ma jednoznacne zapisnik jedenj lasky, aj ked tam nejde o niekoho choreho, okrem toho, ze milovana ochorie na Alzheimera. To je prava laska.
(28. mája 2014 v 13:35)
Zoznam zakazov
(28. mája 2014 v 13:35)
Je to i môj život od Jodi Picoultovej :) nádherný príbeh o rodine, ľudskom živote a porozumení a práve porozumenie mnohým ľuďom dnes chýba..odporúčam :)
(28. mája 2014 v 13:35)
Markus Zusak-Zlodejka kníh, nie celkom love story ale príbeh Liesel a Rudyho aj jej náhradných rodičov počas vojny, ma teda určite rozplakal. Plakať som nechcela prestať ani pár minút po dočítaní a neverila som,že to je pravda.
(28. mája 2014 v 13:35)
Naposledy ma rozcitlivela skvela kniha Predtym ako som ta spoznala,ktora ma chytila za srdce. Bol to iny,zaujimavy pribeh kde svoju ulohu tiez zohrala smrt a smutna nahoda. Kniha ma sice smutny koniec,ale svojim sposobom taka snutna nie je :)
(28. mája 2014 v 13:36)
Kniha, ktorá ma naposledy rozplakala bola 4. časť Mariotových dedičov od slovenskej autorky Marje Holecyovej. To bola dokonca jediná kniha, ktorá ma rozplakala. Naozaj ten koniec je taký hrozný a zároveň taký krásny, že to človeka proste dostane. :D Ďalšia kniha, ktorá bola tiež smutná bola kniha Medzi odtieňmi sivej od Ruty Sepetysovej. Tá kniha bola krásna, naozaj veľmi krásna, ale zároveň aj smutná, pretože to ľudské utrpenie bolo naozaj kruté a nepriala by som to ani najväčšiemu nepriateľovi. Toto sú také dve knihy, ktoré ma chytili za srdce. :)
(28. mája 2014 v 13:36)
Dojímavý a určite srdcervúci príbeh je z pera Mirky Varáčkovej - Tri kroky do pekla. Nazerá až na dno dievčenskej duše, ktorá je zneužívaná, no napriek tomu u nej zakvitne láska ♥ :)
(28. mája 2014 v 13:36)
James Patterson - Denník Jedna z najromanickejších kníh!:) Napínavé, koniec nepredpokladateľný :) proste wau! :) odporúčam :)
(28. mája 2014 v 13:36)
pre mňa bol dojímavý príbeh kniha Rez do živého od Abrahama Verchezeho
(28. mája 2014 v 13:36)
V poslednej dobe ma najviac zaujala kniha-Zlodejka kníh.A to hlavne tým že to píše ako akoby smrť.Ne-sku-to-čná
(28. mája 2014 v 13:36)
Neviem, či to bude podobný príbeh ako je v tejto knihe, ale naposledy ma rozplakala, či rozcitlivela kniha Najdlhšia cesta od Nicholasa Sparksa. A prečo? Pretože je to príbeh, ktorý v každom zanechá veľa pocitov, a aj pochopí, že víťazstvo a peniaze nie sú všetko, ale láska najmocnejšia :-)
(28. mája 2014 v 13:36)
Zaujal ma trailer k filmu, tak určite prečítam aj knižku :)
(28. mája 2014 v 13:37)
Mamin zoznam... To bolo zatiaľ naposledy, čo som pri čítaní knihy musela normálne prestať, a pred pokračovaním v čítaní si utrieť slzy. Silný príbeh silnej ženy to bol.
(28. mája 2014 v 13:37)
Knihá Beznádejná od Colleen Hooverovej.
(28. mája 2014 v 13:37)
Tak je to kniha podla ktorej nedavno chodil v kinach film Liečiteľ, čiže kniha Liečiteľ od Noaha Gordona, úžasný príbeh o ľudskom pribehu ktorí utrpenia ktoré zažil v detstve od jeho smrti matky a odobratie sestier sa vydal na životne dobrodružstvo pri čom ani sám netuši kde bude hranica tohto dobrodružstva pri tom všetkom stretava lasku svojho života a lasku k vede a liečeniu druhých. Úžasná kniha ktorú odporúčam prečítať.
(28. mája 2014 v 13:37)
Určite Federica Bosco: Zamilovaná do anjela. Ten príbeh je o obyčajnou dievčati, ktoré prechádza pubertou a pritom sa snaží nájsť samu seba. Má svoje sny, ktoré jej nikto nepodporuje a je zamilovaná od malička do kamarátkinho brata. A keď sa už zdá, že všetko bude v poriadku, tak sa to proste celé znova zosype a záver donúti každého vyroniť aspoň jednu slzu, pretože to ako sa k nej život zachoval je nespravodlivé. :)) Veľmi pekný príbeh a hlavne reálny.
(28. mája 2014 v 13:37)
uteč jane od joy fieldingovej
(28. mája 2014 v 13:37)
Tip na príbeh: Voda pre slony. Určite pre mňa najromantickejší príbeh.
(28. mája 2014 v 13:38)
Knihy ktoré ma rozplakali: Na vine sú hviezdy, Umenie pretekať v daždi a Zldoejka kníh. Rozplakali ma, pretože popisujú reálne situácie, ktoré sa stali, práve teraz sa dejú alebo na niekoho natrafí podobná situácia opísaná v týchto knihách.
(28. mája 2014 v 13:38)
Skôr než zomriem .........kniha o dievčati s rakovinou , ktoré si napísalo zoznam vecí ktoré chce pred smrťou stihnúť
(28. mája 2014 v 13:39)
Dostala ma kniha Zlodejka kníh...taký dojímavý koniec knihy som ešte asi nezažila...
(28. mája 2014 v 13:39)
Púštny kvet, asi netreba písať prečo...
(28. mája 2014 v 13:40)
Zápisník jednej lásky od Nicholasa Sparksa. :) je to dojímavý príbeh, i keď nie najnovší. Takisto sa mi veľmi páčilo aj filmové spracovanie, kde hrali špičkoví herci. Knižka nie je dlhá, ale zanechá vo vás stopu. Rozplakal sa pri nej aj môj priateľ - chlap ako hora. A to už o niečom svedčí ;)
(28. mája 2014 v 13:40)
Nečítala som veľa smutnych knižiek, ale naposledy som plakala pri poslednej knižke zo série divergencia - experiment. Ďalšia srdcervuca kniha je zlodejka kníh. To ako je napísana a ako sa čitateľ hneď vzije do deja a všetko prežíva spolu s Lisel je neuveriteľné. A ná zaver vsetky knižky od nicholasa sparksa. Pri vsetkych jeho knihách som si poplakala aj ked som ich čítala po 5x.......preto by som strasnr chcela vyhrať pretoze tento žáner kníh zbožňujem najviac na svete a túto knihu mam už dlho vyhliadnutu..)
(28. mája 2014 v 13:40)
Dojalo ma viacero titulov. Dávnejšie to bola kniha od Soni Rebrovej Ema. Nezabudnuteľné pre mňa sú takmer všetky knihy od Márqueza, ale najviac ma dojali Láska v čase cholery a Opadané lístie. Taktiež ma rozplakala kniha Brieždenie v Dženíne
(28. mája 2014 v 13:41)
Prednedávnom som sestre na narodeniny kúpila knihu. Nikdy som ju necítila ale ešte ako malé dieťa som videla film. Pamätám si že som vtedy pri nom dosť plakala. Oliver Twist. Áno poviete si stará klasika i chudobnom chlapcovi ktorý žije v sirotinci. Ale nie je to iba o tom. Ukazuje silu, ktora veľa z nás chýba. Silu predierat sa životom a nenechať sa zničiť problémami a neprajnosťou osudu. O tom je vlastne aj kniha The Fault in Our Stars. Preto dúfam že kazdy kto ju ešte nečítal ju prečíta a stane sa silnejším.
(28. mája 2014 v 13:41)
Urcite Zapisnik jednej lasky (The notebook)
(28. mája 2014 v 13:41)
Veľmi ma dojala kniha Jana Eyrová od Charlotte Brontiovej. Proste klasika, ktorá neomrzí! :)
(28. mája 2014 v 13:41)
Priateľ do Dažďa od Daniela Glattauera, ktorý bol celý o emailovej konverzácií 2 mladých ľudí, ktorí sa postupom času do seba zamilovali.
(28. mája 2014 v 13:41)
Zlodejka kníh knižka je nádherná rovnako film. Páči sa mi ako tam vyjadrujú lásku k rodičom aj keď nie sú biologický. Veľmi som plakala na konci strašne smutná ale zároveň krásna knižka.
(28. mája 2014 v 13:41)
velmi pekna kniha je - Zlodejka kníh od Markus Zusak
(28. mája 2014 v 13:42)
Ja mám rada klasiku. V. Hugo a jeho bájny Notre Dame v Paríži. H.de Balzac a jeho Bratranec Pons a Otec Goriot. Pri tom som plakala, smiala, niekedy aj naraz. Z niečo novšieho sa mi veľmi páčilo Od A. Činčárovej: Piatok dvanásteho. Tiež som čítala aj Púštny kvet od W. Dirieovej... Veľa kníh ma chytilo za srdce, to by musela byť dobrá blbosť, ktorá ma nezaujme :)
(28. mája 2014 v 13:42)
My Sister's Keeper od Jodi Picoult :) jeden z najkrajších príbehov
(28. mája 2014 v 13:42)
Naposledy ma úplne dojala kniha Mamin zoznam. Z iného súdku bol Modrý zápisník, no tiež som pri ňom plakala ako malá.
(28. mája 2014 v 13:43)
kniha Liečitel, kto videl film určite vie prečo
(28. mája 2014 v 13:43)
Kniha, ktorá ma rozplakala je EMA od Soni Rebrovej. Kniha je o malom troj ročnom dievčatku, ktorá ma rakovinu a na konci knihy zomrie. Milujem dojimavé knihy, pretože je v nich plno emócií a uvedomím si pri nich,že moje problémy sú nič v porovnaní s problémamy iných ľudí.
(28. mája 2014 v 13:43)
Ako prvá mi označeni dojímavý, srdcervúci a ľudský príbeh napadla kniha od Jany Shemesh Smrť si neškrtne.
(28. mája 2014 v 13:43)
Zápisník od N. Sparksa - čítam ju už viackrát za sebou a dojíma ma stále rovnako.. je to neskutočne silný príbeh lásky a odhodlania.
(28. mája 2014 v 13:43)
ako prvá mi pri tejto otázke napadla kniha A hory odpovedali ozvenou od Khalida Hosseinino - ako všetky od neho, veľmi silné čítanie, úžasné postavy - veľmi ľudské, svojské, nemajúce čiernobiele videnie, robiace chyby, niekedy sa poučia, niekedy nie, hľadajúce seba a svoje miesto. naozaj knižka, ktorá stála za to:)
(28. mája 2014 v 13:44)
Predtým ako som ťa poznala- smutná, krásna.
(28. mája 2014 v 13:44)
Naposledy ma rozplakala kniha Radšej nikdy. Táto kniha bola ako húsenková dráha, z ktorej som nemohla vystúpiť. Jednoducho nezabudnuteľná.
(28. mája 2014 v 13:44)
Kto ešte nečítal, tak odporúčam knihu Zlodejka kníh.
(28. mája 2014 v 13:44)
odporucam knihu Voda pre slony
(28. mája 2014 v 13:45)
Beznádejná od Collen Hooverovej- je to príbeh mladého dievčaťa, ktoré zrazu zistí, že celý jej život je klam a nič nie je také aké sa zdá..
(28. mája 2014 v 13:45)
Predtým ako som ťa poznala. Nádherný príbeh s neskutočným koncom, kde som cez slzy už nevidela ani na riadky :)Jedna z mojich srdcoviek ...
(28. mája 2014 v 13:45)
Mne na city najviac zaútočila kniha od pána Banáša Posledná nevera. Každá jedna poviedka ma donútila na chvíľu prestať čítať a zamyslieť sa nad životom jej hrdinov. Veľmi nenápadne predkladá otázku dôvery človeka človeku a tiež Bohu, čo popisuje prvá poviedka - príbeh onkologického pacienta. Kniha plná lásky v najrôznejších podobách...
(28. mája 2014 v 13:45)
Kam zmizla Aljaška, jednoznačne najkrajšie kniha aká bola kedy napísaná
(28. mája 2014 v 13:45)
Dublin Street...
(28. mája 2014 v 13:46)
Tuto knihu Na vine sú hviezdy, som nedavno čítala je naozaj dobrá a preto som aj k nej napisala napisala komentar vo vasej sutaz... a dalsia kniha, ktora ma taktiez velmi zaujala je Kráľovná z Tammiru od Vladimíra Štefanoviča, príbeh dievčaťa, ktoré nemalo rodičov iba tetu a bývalo v dedine kde bola chalupa a v nej býval dedko, ale záhodou bolo to, že tá chalupka tam niekedy bola a niekedy nie a taktiež keď sa raz stratila v lese tak ju jeleň odviezol práve za týmto dedkom...atď... strašne zaújmavá a podľa mňa dobrá kniha! Vrelo odporúčam.
(28. mája 2014 v 13:46)
Anjel Johnny od Danielle Steel. Nečítam Steelovky, ale túto knihu som dostala ako darček a slziam som sa nedokázala ubrániť. Príbeh chlapca, ktorý má všetko. Úspechy v škole, dievča ktoré ľúbi, milujúcu rodinu. A práve v tom najkrajšom období zasiahne jeho rodinu najťažšia rana. Jeho nečakaná smrť. Ale on s rodinou zostáva stále, aj keď nie v takej podobe, ako ho všetci poznali. Je pri nich vždy a všade, len mu musia umožniť priblížiť sa k nim.
(28. mája 2014 v 13:46)
Kniha s názvom "Malo to zmysel" ... v dnešnej dobe sú ľudia uponáhľaní a akoby mali klapky na očiach, nevnímajú jeden druhého, idú iba za svojím cieľom. Žiaľ, vo väčšine prípadov je to tak. V tejto knihe je pravý opak, aj keď človek neverí, že by bol niekto ochotný zaoberať sa problémom toho druhého, predsa sa nájdu ľudia, ktorí sa aspoň na chvíľu zrieknu svojich priorít a venujú zlomok svojho života tomu druhému ... Bolo veľmi milé uvedomiť si (aj vďaka tejto knihe), že takí ľudia ešte existujú a sú niekde v našom okolí, aj keď to mnohokrát tak nevyzerá.
(28. mája 2014 v 13:47)
Zápisník jednej lásky :)
(28. mája 2014 v 13:47)
Jednoznačne Než jsem te poznala,,Ja neplačem, už som veľké dievča, ale pri tomto príbehu som tak bučalaaa,,, neviem si predstaviť rozhodnúť sa pre smrť, ale zas na druhej strane, aký to bol život? Láska ťa nevylieči,, Pre mňa rozhodne top! A ešte by som odporúčala aj Skôr než zomriem. To bol tiež pekný príbeh.
(28. mája 2014 v 13:48)
Ja plačem pri veľa knihách. Najviac asi pri vojnových, ale knihu z takéhoto súdka som ešte nečítala a ani sa nechystám. To by ma už úplne vystrelo, ale keby som ju vyhrala, tak ju rada podarujem kamarátke a ja si nechám ten pekný zápisník. :D Ale filmovo spracovanú knihu som videla - Púštny kvet a pri tej som plakala, ale mala som aj nervy, ale hlavne, že to skončilo šťastne :)
(28. mája 2014 v 13:48)
Zapisnik jednej lasky. Bol to úžasný príbeh s úžasnými emóciami. Naozaj ma dojal, ale bola som s knihou veľmi spokojná.. Ale aj Nebo nie je výmysel bola dosť silná kniha, ktorá ma síce nerozplakala, ale tiež tam boli dojímavé a emocionálne časti.
(28. mája 2014 v 13:48)
V poslednej dobe ma rozplakalo viac kníh. Sľub od Keleovej-Vasilkovej, pretože opisoval príbeh mladých manželov, ktorí sa konečne rozhodnú ísť na dovolenku, ale už sa z nej nevrátia. Ich priateľka sa teda musí postarať o ich deti. Veľmi dojímavý príbeh, dobre spracovaný nielen z pohľadu detí a ich straty rodičov, ale aj z pohľadu priateľky, ktorá nemá deti a zrazu jej dve padnú do lona a jej starosti a radosti, ako to všetko zvládne. No a potom ma ešte zaujala kniha od autora Stewart Fred M. - Slzy láske nesvedčia. Umierajúce dievčatko sa svojím svojským správaním a sebe-zvláštnym humorom vysporiadava s poslednými dňami života a pritom myslí na štastie iných - svojej matky. Zanechajú stopy na duši.
(28. mája 2014 v 13:48)
Kúpili sme ZOO od Meeho a Noc v Lisabone od Remarqua... knihy, ktoré si môžete prečítať sto krát a nikdy vás neomrzia
(28. mája 2014 v 13:48)
Liek na smutok-pribeh zeny,ktora prisla o muza kratko na to aj o syna a potom nahodou zbranila tomu aby priatelka jej syna isla na potrat,ujala sa jej a stala sa jej novou rodinou :-)
(28. mája 2014 v 13:49)
Zlodejka kníh - táto kniha ma dostala po všetkých stránkach tak, ako už dávno žiadna iná.
(28. mája 2014 v 13:49)
Dobrý deň, asi pred rokom som sa konečne dostala ku knihe Púštny kvet. Pri tejto knihe mi nezostalo ani jedno oko suché. Možno aj kvôli tomu, že som vďaka tejto knihe pochopila veľa vecí vo svojom živote. Pochopila som z nej aj to, že aj ľudia ktorý si žijú na vysokej nohe to v živote nemuseli mať vôbec ľahké a aj keď sa niektorý ľudia usmievajú v skutočnosti trpia. Vďaka tej knihe som sa nad sebou mohla zamyslieť a uvážiť či idem v živote tou správnou cestou. Zobrala som si z nej aj to, že ak niečo chceme, mali by sme si ísť za tým bez ohľadu na to čo hovoria iný :).
(28. mája 2014 v 13:49)
bola to napríklad kniha so smutným koncom Zlodejka kníh alebo pentalógia Kvety v podkroví
(28. mája 2014 v 13:50)
knizocka Ema, ale aj Ciganka, na konci knizocky Ema som revala uz naozaj....
(28. mája 2014 v 13:50)
Zlodejka kníh
(28. mája 2014 v 13:50)
Doslatala ma kniha "Mamin zoznam". Veľmi smutná a emotívna.
(28. mája 2014 v 13:51)
Keď sa mi do rúk dostal Corban Addison a jeho Kroky k slnku, pristupoval som k tomu ako experiment - skúsime a uvidíme. Tá kniha ma očarila, nadchla, príbeh o kupliaroch s deťmi, sestrami Ahajlá a Sitá ma voviedol do sveta nelegálneho obchodu s ľuďmi. Vynikajúco napísané, pútavé a pritom nesmierne ľudské, dojímavé. Nevedel som sa dočkať novej knihy od Adisona Záhrada horúceho piesku, ktorá ma nesklamala a opäť nadchla. Príbeh o americkej právničke Zoe, ktorá spolupracuje s mimovládkou v boji proti sexuálnym útokom na deti. Hneď od prvých strán ma autor vtiahol, doslova som súcitil s dievčatkom, ktoré našli ako s apotuluje po ulici a evidente mu ublížili. Je v šoku, no nik ho nepozná, roztáča sa vyšetrovanie, pri ktorom ide aj o život. Je to nemilý pohľad na jednu africkú krajinu Zambiu, kde sa znásilňujú deti, málokedy sa niekto potrestá, no ak nepriložíte ruku k dielu, hoci aj jeden človek, tak sa nič nezmení. Nádherný príbeh o tom, ako si vieme pomáhať, ako sa nemožno vzdávať, treba byť vytrvalý, odvážny a že aj na jednom človeku záleží.
(28. mája 2014 v 13:51)
Krasna kniha
(28. mája 2014 v 13:51)
pre mňa dojímavý príbeh bol Great Gatsby, obaja sa ľúbili boli si tak blízko a pritom tak vzdialení , a keď už to vyzeralo nádejne, tak sa všetko zvrtlo...
(28. mája 2014 v 13:51)
túto knihu mám prečítanú dávnejšie...Z mimoriadne dojímavých bola pre mňa aj To najlepšie zo mňa od Nicholasa Sparksa,hlavne ten záver bol nečakane smutno-krásny,kniha Modlitba za unesené o utrpení malých dievčat v mexických horách,drsné a pritom pravdivé.A kniha pri ktorej sa plače je určite Mamin zoznam..citlivé čítanie plné utrpenia,ale mama sa postarala,aby zvíťazila láska k životu..
(28. mája 2014 v 13:51)
Nemám rada smutné knihy, ale niektoré si prečítam viac krát - napríklad Príbeh našej lásky, alebo aj Zelenú míľu
(28. mája 2014 v 13:51)
Pred pár dňami som si zase raz zobrala do ruky knihu Malé ženy. Tento príbeh ma rozplače zakaždým. Aj keď táto kniha nie je smutná v pravom slova zmysle, skôr pravdivá a väčšinou sú pri nej moje slzy zmesou pocitu akejsi straty, ale aj šťastia zároveň.
(28. mája 2014 v 13:51)
Akokoľvek dlho by som rozmýšľala asi by ma nenapadla jedna konkrétna kniha. Niežeby som ich čítala tak málo ale v mojej knižnici asi nieje kniha v ktorej by nenastal moment, aspoň maličký pri ktorom človeku nevyhŕkne slza alebo sa aspoň bez dychu na chvíľočku nepozastaví. Naozaj niesom slzavé údolie ale plakala som ako pri Harrym Potterovi tak pri Kam zmizla Aljaška , Talizmane a naposledy pri Zlodejke kníh to som sa nemohla ani zastaviť. (bola som v práci a nejeden človek sa počudoval:))
(28. mája 2014 v 13:54)
jednoznačne Mamin zoznam .... ako mama som prežívala každé jedno slovo a pri pohľade na deti sa mi slzy len tak rinuli z očí
(28. mája 2014 v 13:54)
Dojímavosť a neha sú boli tým, ktoré ma rozplakalo (na konci) a doslova prišpendlíkovalo ku knihe Traja kamaráti od Remarqua. Táto nenápadná kniha má v sebe čaro rokov minulých avšak s nadčasovou témou...a je pre mňa tou romantikou, ktorá je jemná, ale silná zároveň :)
(28. mája 2014 v 13:54)
Dojala ma kniha Pomaľované vtáča.Naozaj tvrdé opisy ako sa s malým rómskym chlapcom počas vojny zahrávala príroda a najmä ľudia.
(28. mája 2014 v 13:54)
Naposledy som čítala Beznádejnú od Colleen Hooverová... bol to dojímavý príbeh, ktorý sa postupne rozuzľoval až prišiel ku krutej pravde... žiaľ nie som veľmi citovo založený človek... nezvyknem pri knihách plakať... no možno sa raz nájde nejaká ktorá by ma rozplakala....
(28. mája 2014 v 13:54)
Smutné príbehy zvyčajne nečítam, ale niektoré proste stoja za to.. Skvelá bola napr. Zlodejka kníh..
(28. mája 2014 v 13:54)
Pre mna zrejme najsmutnejsou knihou pri ktorej som presmrkala viac ako 5 balickov servitkou bola kniha KACIR od S.J.Parris. Bolo mi luto hlavneho hrdinu giordana bruna ktori kvoli svojim pokrokovim myslienkam musel opustit domovinu, v Oxforde sa zamiluje do dekanovej dcery, no ta uz je tehotna. Ale najviac som plakala v zavere ked zabili knaza a dekanova dcera zostala sama s jeho dietatom.a to ako giordano stale myslel len na nu a o to ako sa o nu postarat a nemslel na seba.
(28. mája 2014 v 13:55)
Jednoznačne Zlodejka kníh. Knihu mi kúpila mama keď som bola v nemocnici. Príbeh ma chytil za srdce. Na konci som dokonca aj plakala, a to sa mi veľa krát nestáva. Rozhodne odporúčam. Poplačte si aj vy :D
(28. mája 2014 v 13:55)
V poslednej dobe ma rozplakalo viac kníh, ale podľa mna veľkú pozornosť si u mňa zaslúži kniha, ktorú som dostala ešte ako puberťáčka, ale dodnes som na ňu nezabudla. Ide o knihu USMIEVAT SA ZAKAZANE od Betty MacDonaldovej. Táto kniha bol môj prvý román, ktorý som ešte aku puberťáčka čítala. Dodnes som nezabudla na jeho obsah a rada sa k tejto knihe vraciam hoci som už dospelá. Vždy sa pri tejto knihe rozplačem, pretože ide o dojímavý príbeh dvoch sestier Nancy a Plum. Tieto sestry sa dostali do penziónu v ktorom prežívali ťažké chvíle. Tento príbeh je veľmi pekný a zaujímavý tým, ako sú opísané hlavné hrdiny. Aj napriek ich smutnému osudu, skutočnosti kde žili a strachu ktorý prežívali dokázali byť aj veselé a vtipné. Nakoniec si z penziónu u pani Mondayovej naplánovali útek. Chcela by som byť aj ja sama taká statočná ako tieto sestry. Aj napriek tomu, že mi táto kniha vyvoláva slzy na tvári ju hodnotím veľmi veľmi pozitívne a zaslúži si u mňa veľkú pozornosť a určite ju odporúčam prečítať každému.
(28. mája 2014 v 13:55)
Deti môjho srdca ... najdojímavejšia kniha akú som čítala
(28. mája 2014 v 13:55)
Slzy otcov
(28. mája 2014 v 13:56)
Kniha od Sylvie Mozerovej - Motýlik, je úplne úžasná a smutná, od Danielle Steel - Príď, láska, k nám, alebo aj Garth Stein - Umenie pretekať v daždi
(28. mája 2014 v 13:56)
Správa vo fľaši od N. Sparks
(28. mája 2014 v 13:56)
Kniha Zlodejka kníh... Ale napríklad nedávno som čítala Noc v Lisabone a aj to bolo smutné.. A aj Púštny kvet bola veľmi dobrá a zaujímavá kniha :-)
(28. mája 2014 v 13:56)
Ako z románu od Zuzky Šulajovej. Je to velice dojemný príbeh a povedala by som, že v skutku aj celkom reálny.
(28. mája 2014 v 13:57)
budem sa opakovať a túto knihy písať všade. Ale kniha, ktorá ma dostala a ktorej príbeh vo mne ešte dlho rezonoval bola trilógia Medený jazdec od Pauliny Simonsovej. Pre mňa to bol príbeh lásky, ktorá to nemala jednoduché od začiatku po koniec. Ktorá musela prejsť mnohými prekážkami, hrôzami vojny, ktorá zmenila oboch aby nakoniec mohli byť spolu a šťastný. No aj napriek tomu museli stále o svoje šťastie bojovať a dokazovať, že sú tu jeden pre druhého. Pri čítaní tejto knihy som sa cítila ako na horskej dráhe či kolotoči. Kniha ma chytila od začiatku, držala ma po celý čas až ma emocionálne nevycicala a nevypľula po dočítaní emočne zničenú. Počas celej knihy vo mne prebiehali pocity šťastia a radosti, len preto aby ich o chvíľu vystriedali pocity beznádeje, strachu či nenávisti. táto kniha stojí človeka milión nervov, sĺz a smiechu. Je to horská dráha príbehom dvoch ľudí. Je to dokonalá a neskutočne krásna séria. Na nič sa nehrá, na nič nepozerá cez ružové okuliare. Ukazuje realitu života, taká aká je, so všetkými kladmi a zápormi.
(28. mája 2014 v 13:57)
odporúčam: Predtým ako som ťa poznala
(28. mája 2014 v 13:57)
Naposledy ma tak rozcitlivela kniha od Jenny Downhamovej - Skôr než zomriem krásna kniha aj film
(28. mája 2014 v 13:57)
Zlodejka kníh
(28. mája 2014 v 13:57)
Sila lásky a Tajomstvá žien z pera Evy Bielej Brndiarovej. Neviem či ich zaradiť práve k dojímavým a smutným, ale pre mňa sú to knihy so silným príbehom, ktorý chytí za srdce. Taktiež už nižšie spomínaná kniha Tri kroky do pekla od Mirky Varáčkovej. Medzi knihy, ktoré ma rozplakali patrí štvrtý diel Mariotových dedičov od Marji Holecyovej a Milenec z věčnosti od J. R. Ward
(28. mája 2014 v 13:58)
s
(28. mája 2014 v 13:58)
s
(28. mája 2014 v 13:58)
Mňa dokáže dojať veľa kníh... neviem či je to tými knihami alebo tým, že som citlivka :) Ale dojala ma kniha Predtým ako som ťa spoznala alebo Prežiť. A po niektorých knihám nemôžem hneď len tak niečo začať čítať lebo mám pocit, že postavy v knihe si zaslúžia, aby som sa na chvíľu zastavila a zamyslela nad ich životným príbehom.
(28. mája 2014 v 13:58)
Mojim favoritom je Slepačia polievka pre dušu od J. Canfielda a M. V. Hansena. Táto kniha je plná poviedok zo života, ktoré Vás chytia za srdce, inšpirujú, prinútia zamyslieť sa... :-) Môžem Vám ju len a len odporučiť!
(28. mája 2014 v 13:58)
Jednoznačne Mariotovi dediči 4. Nádherný príbeh,ktorý ma strašne rozplakal :) Autorka to výborne napísala, až sa mi hrnú slzy do očí ,keď na to spomínam :) Odporúčam :)
(28. mája 2014 v 13:58)
Terapia laskou ma doslova zmiatla; nemala som odvahu pozriet si film, aby som si nepokazila uzasny zazitok z knihy.
(28. mája 2014 v 13:59)
Najviac ma v poslednej dobe zasiahla asi kniha "Príšerne nahlas a neuveriteľne blízko". Kniha má neopakovateľnú atmosféru, ktorú podporuje aj jej neobyčajná forma.
(28. mája 2014 v 13:59)
Hry o život sú moja najobľúbenejšia kniha.. Hlavne 3. časť je smutná ale aj ak mám najradšej 1. časť
(28. mája 2014 v 13:59)
V poslednej do be čo som čítala kihu Na vine su hviezdy a ešte čo je dost smutná kniha Liek na smutok hned na začiatku je dost smutná myslela. som si ,že ju ani nedočítam cela kniha je viac smutku ako radosti
(28. mája 2014 v 14:00)
Mňa úplne dostala kniha od Jojo Moyesová Predtým ako som ťa poznala. Je to úžasný, trochu drsný príbeh toho, ako láska nepozná hraníc a vysvetlenie toho, čo vlastne nesebecká láska je.
(28. mája 2014 v 14:01)
Burlive výšiny, nedávno som si ju opät prečítala a zase na man zaposobila
(28. mája 2014 v 14:01)
Mňa najviac v poslednej dobe dojímajú štátnicové otázky, ale slzu som uronila pri týchto knihách: Zápisník jednej lásky, Mamin zoznam, Zlodejka kníh, Predtým ako som ťa poznala, ale aj Utekl jsem z Osvětimi, Dítě zvané "To" ... Keď som bola malá, tak som plakala pri knihe E.T. mimozemšťan
(28. mája 2014 v 14:01)
Nicholas Sparks - The Notebook
(28. mája 2014 v 14:02)
Zlodejka kníh
(28. mája 2014 v 14:02)
Veľmi dojímavá kniha je Liek na bolesť od Táni Keleovej Vasilkovej.Dostala som ju od kamarátky a veľmi som pri nej plakala.Chcem ju podarovať do našej obecnej knižnice.Tam nie sˇu takéto nové knihy.Niektoré susedy a kamarátky si chodia požičiavať ku mne.Ja knihy milujem od detstva.Tánička má najmä smutné knihy a vždy niečo rieši.Tak aj v tejto hneď na začiatku manželom sa stane niečo,radšej nepíšem,čo.Mladá žena sa s tým nevie vysporiadať...Čítajte.
(28. mája 2014 v 14:03)
Naposledy som si poplakala pri knihe od J.Grishama - Cela smrti.
(28. mája 2014 v 14:03)
V poslednej dobe som sa skôr vrátila ku klasike a teda som si prečítala tú ruskú. Annu Kareninu. Bol to naozaj silný príbeh a neviem si predstaviť, ako by som ja reagovala na mieste ženy, ktorá má dve deti s dvoma rôznymi mužmi a je postavaná pred naozaj krutú voľbu. Akokoľvek, samovražda však nikdy nie je riešenie. Vždy sa oplatí bojovať až do konca, rovnako ako bojujú hrdinovia tejto knihy.
(28. mája 2014 v 14:05)
Kniha s podobným, no zároveň veľmi odlišným príbehom, ktorá mi priam až vyrazila dych, tak ako aj Na vine sú hviezdy, sa volá Kam zmizla Aljaška. Je od toho istého autora ako kniha spomínaná vyššie, a preto by sa mohlo zdať, že príbehy budú rovnaké. No zdanie klame.Veľkou zmenou, čo mňa zároveň veľmi potešilo, je to, že dej je prerozprávaný z pohľadu dospievajúceho chalana, ktorý takisto ako aj dievčatá,si prechádza prvými sklamaniami, zradami a podrazmi, no zároveň zisťuje, čo znamenajú pojmy "skutočné priateľstvo" a "láska". Nechcem tu veľmi, ako sa hovorí "spoilerovať" a prezrádzať dej, pretože by nečitatelia tejto knihy prišli o silný zážitok. Preto chcem len odporučiť všetkým, ktorí radi čítavajú love story nabité emóciami, či už pozitívnymi, ale aj negatívnymi, určite si túto knihu prečítajte! :)
(28. mája 2014 v 14:05)
Mitch Albom: Päť stretnutí v nebi
(28. mája 2014 v 14:05)
Pre mňa to je Predtým ako som ťa poznala od Jojo Moyes. Do poslednej chvíle som mala nádej, že príde happy end a keď neprišiel, bola som nielen prekvapená ale aj smutná. Aj napriek tomu to však bol prekrásny príbeh. A svojim spôsobom aj happy end mal - len možno nie práve taký, aký som očakávala. Nuž, aj taký je život, nie? :)
(28. mája 2014 v 14:06)
veľmi som plakala pri knižke Ema od Soňi Rebrovej, a ešte ma dostala kniha Zázraky sú možné od Wendy Wunderovej, ktorá aj napriek chorobe hlavnej hrdinky bola optimistická no zato stále pre mňa veľmi silným zážitkom...
(28. mája 2014 v 14:06)
Podobne dojímavé love story som zatiaľ ešte nečítal, ale kniha ktorá mi pokaždé nahná slzy do očí je jednoznačne Charlieho Malé Tajomstvá (The Perks Of Being A Wallflower) od Stephen Chrbovsky. Čítal som ju minimálne 5x a nikdy som sa neubránil slzám. :)
(28. mája 2014 v 14:06)
Ja som vyronila slzičku pri knihe Nesmrteľná na vodách. Krásny príbeh, kde je láska a vôľa byť s niekým silnejšia ako čokoľvek iné, aj napriek tomu, že milovaného nakoniec stratíte.
(28. mája 2014 v 14:06)
John Green- Kam zmizla Aljaška. Kniha je od rovnakého autora, takže je zrejmé, že autor bude využívať rovnaké finty. táto kniha ma podobne ako Na vine sú hviezdy rozplakala. Má to neuveriteľný koniec pri ktorom som nevedela, či sa mám smiať, že to john Green urobil znova, alebo plakať nad tým aký je to idiot. Tá kniha mi rovnako ako Na vine sú hviezdy dodala nový pohľad na svet. Zmenila mi život, rovnako ako Na vine sú hviezdy.
(28. mája 2014 v 14:07)
Kniha od spisovatela Francisa Scott Fitzgeralda-Podivuhodný prípad Benjamina Buttona... ;) proste krása.. :) každého to dojme..
(28. mája 2014 v 14:07)
Super dojimava kniha je Nic nas nerozdeli dalej aj Hry o život ale aj Zlodejka knih ;) Je vela dobrych knih ale vsetky sa tu napisat nedaju ;)
(28. mája 2014 v 14:07)
Before I die (Skôr než zomriem)- Jenny Downham Je to úžasná knihy.Je pútavá, dokáže rozosmiať ale aj rozplakať. Je o túžbe zažiť, čo najviac z reálneho života, o nájdení nádeje a neodvrátiteľnom konci. Veľmi rada čítam takýto žáner. Odporúčam každému, kto má záujem o knihu Na vine sú hviezdy, určite sa vám bude páčiť.
(28. mája 2014 v 14:08)
dojali ma vela knižiek,Terapia láskou,Skor než zomriem,Zlodejka kníh,všetky sú krásne.
(28. mája 2014 v 14:08)
Nedávno som plakala pri čítaní posledného dielu trilógie Divergencia - Experimente. Slečna Roth je tiež tak trochu malý génius ako pán Green :)
(28. mája 2014 v 14:10)
Andrea Coddington - Židovka
(28. mája 2014 v 14:10)
Túžba a zrada )Hannah Kentová) Zaujalo ma, že autorka vychádzala zo skutočného príbehu a z reálnych faktov. Pre mňa táto kniha bola veľmi krásna, hoci smutná zároveň. Pekné čítanie, ktoré podnieti zamyslieť sa, kam až môžu človeka dohnať jeho nenaplnené sny.
(28. mája 2014 v 14:10)
Na ostrove,výborná,krásna kniha,pri ktorej som sa zasmiala,ale aj som si poplakala.Knihe niet čo vytknúť,je to kvalitka a je napísaná štýlom,ktorý milujem.Autorka krásne,s citom opísala ich rozvíjajúci sa vzťah a hlbokú lásku
(28. mája 2014 v 14:13)
Kúpili sme ZOO - krásna, dojímavá knižka, ktorá rozpráva o ľudskej spolupatričnosti a láske. Odporúčam.
(28. mája 2014 v 14:14)
Terapia láskou, Hry o život(trilógia), Zomrieť mladý- tieto knihy ma dokázali rozplakať aj pri druhom či tretom čítaní :-)
(28. mája 2014 v 14:14)
Púštny kvet, úžasná a veľmi smutná kniha, ale poučná, nikdy sa nevzdávať a ísť za svojim cieľom
(28. mája 2014 v 14:15)
Bola to Zlodejka kníh,skutočne som plakala,nádherná kniha.
(28. mája 2014 v 14:15)
Milý John od Sparksa, Jeden deň od Nichollsa
(28. mája 2014 v 14:15)
Hry o život (Hunger games)- Suzanne Colinnsová je to užasná kniha so silným príbehom. Ked ju zacnete citat neviete sa od nej odtrhnut kym ju nedočítate celu. Bola uz aj sfilmovana, ale kniha je kniha :) Je to silný príbeh o láske, priatelstvách a moci, uvedomite si pri nej hodnoty v zivote...je to naozaj na zamyslenie...
(28. mája 2014 v 14:17)
Maľovaný závoj (William Somerset Maugham) - strašne krásny príbeh, ktorý hovorí o nájdení lásky a o strate. Taktiež o tom že máme vnímať okolie a uvedomiť si čo máme nie to čo nemáme!
(28. mája 2014 v 14:17)
Predvčerom som videla film s Natalie Portman - Láska a jiné kratochvíle... ešte že bol môj chlap na nočnej a mohla som si v kľude poplakať... krásny film... normálne som bola prekvapená, že to nebolo natočené podľa knihy, vedela by som si to predstaviť
(28. mája 2014 v 14:18)
Pre mňa je to Zlodejka kníh
(28. mája 2014 v 14:19)
Naposledy som čítala knižku, ktorá bola vložená v Eve - Poviedky o nás dvoch. Bol tam jeden úžasný príbeh(podobný tomuto), ktorý keď som dočítala vo mne zanechal silný pocit a more sĺz. Autorkou je Eva Urbaníková - Chyba v nastavení. Tiež ma rozcitlivela kniha Posledná pieseň, ktorú som čítala už dávnejšie, ale tá mala relatívne dobrý koniec. :)
(28. mája 2014 v 14:20)
Miroslava Varáčková- Tri kroky do pekla Jenny Downham -Skôr než zomriem John Green- Kam zmizla Aljaška
(28. mája 2014 v 14:21)
Prave som docitala knihu Iba jeden den a uz sa tesim aj na pokracovanie !
(28. mája 2014 v 14:21)
Zápisník jednej lásky
(28. mája 2014 v 14:23)
Najviac ma v poslednej dobe dojala kniha Jeden deň. Prečítala som ju na jeden dych. Tak trochu sa s dejom a hlavnou hrdinkou tejto knihy v sučasnosti stotožňujem. Dojalo ma to, ako si hlavný hrdnina po celú tú dobu neuvedomoval, že to najlepšie v jeho živote má rovno pred nosom.
(28. mája 2014 v 14:23)
Podobné srdcervuce knihy som v poslednej dobe necitala, takze táto by ma istotne potesila :) ale naposledy som čítala Volám sa Malala a táto kniha predstavuje životný príbeh mladej dievčiny, ktorá sa pustila do boja zo systémom státu a bojovala za práva dievcat a zien aj ked skoro pri tom sama zomrela. Velmi silný skutocný príbeh kt. ma oslovil. A plakala som aj nad Hiraxovým Šlabikárom štastia, z časti nad sebou, z časti nad ranami života a aj úľavou a nádejou, že už bude lepšie a že všetko sa dá časom a chcením prekonať ... :)
(28. mája 2014 v 14:25)
Jeden deň-veľmi dojemná kniha tak ako aj film. Veľmi pekné.
(28. mája 2014 v 14:25)
Je to i můj život od Jodi Picoult ..Zmení Vám pohľad na rodinu a priateľstvo
(28. mája 2014 v 14:25)
Možno to nie je úplne srdcervúci príbeh, no mňa naposledy dohnala k slzám kniha Experiment, posledná časť série Divergencia od Veronicy Roth. A prečo? Nezvyčajný príbeh Tris a Tobiasa sa mi páčil od začiatku. Nebola to typická lovestory, práve preto som im držala palce a čakala úplne do konca série na to, ako skončí všetko zlé a oni budú môcť byť spolu bez akýchkoľvek prekážok. Lenže, presne ako príbeh Hazel a Augustusa, ani ich príbeh sa neskončil tak šŤastne, ako si predstavovali a takisto to prežil len jeden z nich. Pri tejto časti knihy som naozaj ostala v šoku a preplakala nasledujúce poobedie. Niektorí by sa možno smiali, no s knižnými postavami sa niekedy tak vžijete, že keď jedna z nich umrie, zdá sa vám to, akoby umrel niekto vám skutočne blízky.
(28. mája 2014 v 14:25)
Drahý John-smuntý, no veľmi pekný púríbeh
(28. mája 2014 v 14:26)
Jednoznacne The Perks Of Being A Wallflower (neviem, ako sa to vola v slovenskom preklade a ci vobec nejaky je, citala som to v anglictine). "This one moment when you know you're not a sad story. You are alive, and you stand up and see the lights on the buildings and everything that makes you wonder. And you're listening to that song and that drive with the people you love most in this world. And in this moment I swear, we are infinite."
(28. mája 2014 v 14:28)
Zbohom neznamená navždy - Lurlene McDaniel. Túto knihu som prvý krát čítala asi pred 15 rokmi a vždy sa k nej rada vraciam. Aj keď je to smutná kniha, nakoniec si vždy uvedomím, akú cenu má život a že si mám vážiť to čo mám.
(28. mája 2014 v 14:28)
Nikdy som neplakala viac, ako pri knihách od Nicholasa Sparksa, začalo to s knihou A walk to remember, pokračovalo so Správou vo fľaši a potom Zápisník jednej lásky
(28. mája 2014 v 14:28)
Určite kniha - Skôr než zomriem - strašne krásna a dojímavá, až človeka núti zamyslieť sa nad tým, že si máme vážiť svoj život a čas strávený so svojimi blízkymi. Je hrozné keď musí človek zomrieť taký mladý, keď mal všetko pred sebou..A taktiež kniha od Doris Lundová - Erik, veľmi dojímavý príbeh založený na skutočnej udalosti. Nenechal moje oči suché :(
(28. mája 2014 v 14:28)
Nesmiem to vzdať...je pekný príbeh zo života,trošku smutného.Neroním slzy na počkanie,ale tu mi na konci nejaká kvapla :-)Rada by som napísala,že sa teším na výhru...uvidíme :-)
(28. mája 2014 v 14:29)
Mňa vždy dokáže dojať Babička od Boženy Nemcovej... nestarnúca klasika :)
(28. mája 2014 v 14:31)
Mňa chytili za srdce romány americkej spisovateľky Lurlene McDaniel. Píše naozaj krásne a dojímané romány. Čítala som od nej viac kníh a ani neviem vybrať jednu, ktorá by sa mi z nich páčila najviac. Všetky boli krásne.
(28. mája 2014 v 14:32)
Moje nové srdce - Aline Feuvrier-Boulangerová, knižka bola dojímavá, a bolo to ľahké čítanie, odporúčam každému.
(28. mája 2014 v 14:33)
Momentálne je to Zlodejka kníh
(28. mája 2014 v 14:34)
Zápisník jednej lásky, Drahý John...
(28. mája 2014 v 14:35)
Naposledy ma rozcitlivela knizja od David Levithana-Every day..dostala som ju od kamarata z arizony s tym ze je to jeho oblubena knizka..ked som ju docitala, prekvapil ma jej smutny koniec (ktory vam neprezradim :) .Nadherny pribeh lasky, ktorej nezalezi na vyzorr veku a dokonca ani na pohlavi. A tak sa stala aj mojou najoblubenejsou knižkou :)
(28. mája 2014 v 14:36)
Kniha ktorá ma dojala je Smrť si neškrtne - Jana Shemesh a prečo? Príbeh o rakovine, skutočné pocity, skutočná bolesť.. To isté som si prežila aj ja so svojou mamkou, bohužiaľ, ona boj prehrala. Kniha je o skutočnom prežití, o vnímaní nie len matky, ale aj manžela a dieťaťa.. Kniha na vine sú hviezdy bude niečím podobná a preto by som ju rada mala. Ak ju nevyhrám, určite si ju zakúpim ak na ňu budú financie.
(28. mája 2014 v 14:36)
Pre mňa najkrajšia zamilovaná kniha je Krutá láska od Reşat Nuri Güntekin. Je to kniha plná lásky, citu,smútku, šťastia,....skutočne krásna kniha :)
(28. mája 2014 v 14:43)
Nemilovaná. Vďaka tejto kihe som začala čítať. Nikdy pred tým som nečítala žiadne knihy. Považovala som ich za nudné. Ale po prečítaní tejto knihy som ich začala milovať. Páčila sa mi pretože hlavná postava mi bola blízka. Neustále som ju čítala, aj do noci. Od vtedy čítam knihy pravidelne. I love books :)
(28. mája 2014 v 14:44)
Selection the one-lebo som dozvedela že láska je naozaj ovela väčšia ako konflikty:)
(28. mája 2014 v 14:45)
Divergencia.. Preto, lebo je to o buducnosti v povojnovom obdobi, v ktorej sa musite rozhodnut ako dalej a je to velmi tazke... Zomieraju tam priatelia, rodina... Castokrat smutne situacie, no super kniha :)
(28. mája 2014 v 14:46)
Eva Hrašková - Len kým si tu, síce je to iná káva v porovnaní s Na vine sú hviezdy, ale ťiež to má niečo do seba :)
(28. mája 2014 v 14:48)
Voda pre slony - Sara Gruenová. Životný príbeh zo zaujímavého prostredia (cirkusu) prerozprávaný deväťdesiatnikom Jacobom Jankowskim, čo dodáva príbehu originalitu. Kontrast mladosti a staroby, lásky a zlomyseľnej tyranie, života a smrti ...
(28. mája 2014 v 14:50)
Zápisník jednej lásky :)Niečo perfektné!
(28. mája 2014 v 14:50)
pre mňa jednoznačne Predtým ako som ťa poznala .... krásna kniha.
(28. mája 2014 v 14:55)
Naposledy ma takto rozplakala stará klasika Kvety v podkroví, ktorá je vlastne príbehom matky,ktorá je schopná otráviť svoje štyri deti a držať ich celé roky zamknuté v podkroví len kvôli túžbe po majetku. Nakoľko je to príbeh založený na realite, prežívanie tej knihy je o to ťažšie, pretože keď aspoň viete že sa to nikdy nestalo,tak to môžte zvaliť na morbídnu kreativitu autora, no toto nie. Táto kniha je vlastne časťou pentalógie ,ale reálna je len táto prvá, ostatné sú už fantáziami samotnej autorky. Toť vše :)
(28. mája 2014 v 14:57)
Druhý diel Twilightu. Tá atmosfére, ktorá je tam opísaná, tie pocity a pohľad do vnútra skvelý. Nech je Twilight, aký chce, druhá časť je top, vždy ma vtiahne a prežívam to na 100percent.
(28. mája 2014 v 14:57)
Možno to bude zvláštne ale posledne to bola manga.... Death Note :)
(28. mája 2014 v 14:58)
Nicolas Sparks- Posledná pieseň Je to síce strašia kniha a nie čerstvo vydatá ale chytí ma za srdce vždy keď po nej siahnem a prečítam si ju.
(28. mája 2014 v 14:59)
Nič nás nerozdelí, pretože to bola prvá kniha, pri ktorej som sa fakt rozplakala! :)
(28. mája 2014 v 14:59)
Nerada čítam smutné príbehy a nerada plačem keď čítam ... nevidím potom na písmenká :) Ako pubertiačka som prečítala a poplakala si pri knihe Skôr než zomriem a minulý rok sa mi dostala do rúk kniha Pomaľované vtáča a pri nej som tiež smoklila...veľmi silný a veľmi autenticky napísaný príbeh... uf,ešte teraz mi je ťažko.
(28. mája 2014 v 15:01)
Myslím, že moja takáto naj kniha je A walk to remembre od N. Sparksa. Je to kniha plná emócii, bolesti zo straty milovanej osoby, ale aj šťastia, ktoré spolu prežili. Táto kniha ma jednoducho všetko to, čo moje srdiečko poteší i rozplače..
(28. mája 2014 v 15:01)
Posledná pieseň - Nicholas Sparks
(28. mája 2014 v 15:02)
V poslednom období ma najviac rozplakala kniha: Mesto lásky od Anne Ch.Østbyovej.Bol to hrozne krutý príbeh.
(28. mája 2014 v 15:02)
uprimne musim priznat ze mna rozplakala Drozdajka zo serie hry o zivot - je to young adult dystopia a slzy mi sli na konci knihy ako hrachy :) no a potom Harry Potter ked zomrel Dobby.
(28. mája 2014 v 15:03)
Pre mna bola strasne dojemna tretia cast trilogie Divergent. Aj ked koniec nebol taky aky som dufala rozplakal ma. Strasne krasny pribeh.
(28. mája 2014 v 15:05)
Púštny kvet, Beznádejná, Liek na smútok
(28. mája 2014 v 15:05)
Kniha, ktorá ma prvý krát rozplakala je tiež podobná aj tejto a to: Zázraky sú možne. Druhá kniha, pri ktorej som plakala celý epilóg bola Mechanická princezná aj keď táto kniha nie je reálna, ale aj tak bola nádherná :)
(28. mája 2014 v 15:08)
Kniha Hry o život, lebo ukázala,že vzťahy sú o niečom viac ako len o dôvere.
(28. mája 2014 v 15:09)
Zrejme to bola Zlodejka kníh. O tom, ako malému dievčatku (ale samozrejme nielen jemu) všetci blízky umrú sa nečíta ľahko. A aj keď nemám až tak rada happyendingy, mala som pocit, že Liesel si ho zaslúžila a navyše to bol krásne prerozprávaný príbeh - veď ho rozprávala sama Smrť!
(28. mája 2014 v 15:11)
Keď som čítala knihu Nesmrteľná na vodách od Joseph Monninger plakala som. Kniha je nádherná. Jednoduchý príbeh o láske k žene a prírode. Kniha je veľmi pútavá, vety sú jednoduché. Autor vie o čom píše, občas som mala pocit akoby som si niektoré veci prežila. Koniec je krásny a dojímaví. Odporúčam si prečítať! :)
(28. mája 2014 v 15:12)
kniha: Krajina anjelov je velmi dobra rad ju citam a je taka aj dojimava odporučuju :)
(28. mája 2014 v 15:13)
Kniha, ktorá ma vždy dostane je Most do krajiny Terabithia. Hlavní hrdinovia sú jednoducho iní než ostatní a dáva im to zabrať. A aj keď to vyzerá, že sa cez všetko dostali, osud môže kedykoľvek zasiahnuť a všetko zničiť. No je nutné sa cez to dostať...
(28. mája 2014 v 15:14)
Kniha, ktorá ma rozplakala je Púštny kvet. Je smutné, že sa také veci vo svete dejú. Páčilo sa mi ako Waris proti tomu začala bojovať.
(28. mája 2014 v 15:17)
Z filmov pre mna najdojímavejší Zapisnik jednej lasky , hlavne ked som ho videla prvy krát a pochopila som ako sa manžel obetoval a kazdy den manželke čítal, aby si čo i len na chvľku spomenula ako ho miluje .... a kníh bolo viac , plakala som pri Harrym Potterovy ked zomrel Dumbledore. Alebo pri Twilight, ked Edvard opustil Belu , v tej casti kde su prazdne strany a v strede je len mesiac , velmi pekne a vystižne podanie spisovatelky ake zufalstvo prezivala (plakala som nad každou prazdnou stranou) naposledy som plakala nad knihou Som bosorka (od Vity Jamborovej) ked zomrel Ardet a ona sa vratila z buducnosti aby sa s nim rozlučila a nebol sam .....
(28. mája 2014 v 15:19)
kniha ktora ma asi najviac dojala je Jeden deň
(28. mája 2014 v 15:21)
Doris Lundová - Erik
(28. mája 2014 v 15:21)
Najdojimavejsia pre mna bola kniha Kvety pre Lauru...bola to prvá kniha ktorá ma rozplakala, lebo nie je nič horšie ako stratiť dieťa. Laura si skutočne kvety zaslúži.
(28. mája 2014 v 15:24)
Kniha ktorá má dokazala rozplakať ? Medzi takéto knihy určite patrí kniha Púštny kvet... práve pri tejto knihe si uvedomujeme aký je vlastne náš život "úbohy". Zaoberáme sa a riešime veci ktoré za to nestoja, sú zbytočné a robia z nás sebcou. A medzi takéto dojímavé knihy určite patrí Stretla som ťa v Paríži. Kniha je mi o to bližšia že sa väčšia časť z nej odohráva tu na Slovensku neďaleko Bratislavy. Kniha má zaujímavý dej, zo začiatku na nej nie je nič dojímavé, ale pri posledných stránkach moje oči nedokázali ostať suché. Určite môžem odporúčať obe knihy :)
(28. mája 2014 v 15:24)
neviem ci je to podobny pridebh,ale dojimavy je urcite,zo vsetkych knih co som za svoj zivot citala doteraz mam v pamati knihu V mojom nebi od Alice Seboldovej ktora ma asi najviac zaujala,je to pribeh o mladom dievcati ktore znasilnia a zavrazdia,z neba sa pozera na svoju rodinu. Velmi pekne je to napisane,aj ked je to dost smutny pribeh.pamatam sa ze tuto knihu sme citali naraz s mojou mamou a doslova sme sa o nu bili, lebo kazda chcela citat prva.
(28. mája 2014 v 15:26)
Film, ktorý ma vždy rozplače je jednoznačne Zelená míľa (kto videl, vie prečo), ďalej koniec Pána Prsteňov, ked Frodo odišiel s Gandalfom a elfmi bez SAMA!! a nemožem nespomenuť film Hachiko (to mi tiekli slzy ešte polhodnu po filme)...a kniha? okrem The fault in our stars...Storočný starček, ktorý vyliezol z okna :) ale tu som neplakala od dojatia, ale od smiechu :) inak sa vyhýbam smutným knihám, potom ma človek len depku zo zlých koncov :D
(28. mája 2014 v 15:27)
No najsilnejšie spomienky vo myne zanechala kniha Púštny kvet, nielenže ma rozplakala, ale zároveň aj prinútila zamyslieť sa nad tým v akej krajine žijeme, s akými zvykmi a tradíciami sa stretávame a aj ked si este v mnohých prípadoch nie sú pohlavia úplne rovnocenné, aj tak majú ženy v našej spoločnosti rešpektované miesto a naozaj som za to vďačná... Pozrieť sa takto s nadhladom na veci ma prinútila práve táto kniha Waris Dirieovej a jej životný príbeh...
(28. mája 2014 v 15:30)
Mna rozplakala kniha jeden den velmi pekna kniha
(28. mája 2014 v 15:31)
Rozhodne by to bola kniha Púštny kvet, ako žena si nedokážem predstaviť aká bolesť a potupa to musí pre ženu byť. Pravdaže som bola dojatá aj z konania Waris, je to skvelá žena.
(28. mája 2014 v 15:35)
Zelená míľa :)
(28. mája 2014 v 15:35)
Aj tato kniha ma rozcitlivela, ale uz davnejsie. Je to jeden nadherný príbeh. Urcite chcem vidiet filmove spracovanie. Krasne dojimave pribehy ma na svojom konte Khaled Hoseini. Ani jedna jeho kniha nenecha citatela bez povznesu citov, dojmov a slz. Tisíc žiarivých slnk a dojímavý príbeh moslimských žien v ich ťažkých životných podmienkach. Majter šarkanov a vernosť sluhu- brata. A hory odpovedali ozvenou- no proste nádherné srdcervúce príbehy.
(28. mája 2014 v 15:36)
Krasna katastrofa. Je to sice trochu novsie a urcite si este tato kniha nenasla cestu ku kazdemu srdcu ale je nadherna a mna skoro rozplakala. Ukazuje sa tam aky silny vpliv ma zena na muza a aj ked je kniha podana humornou formou tak myslienka ostava. Naozaj hned po Na vine su hviezdy je to kniha ktora ma dojala...
(28. mája 2014 v 15:37)
Určite kniha To najlepšie zo mňa od Nicholasa Sparksa. Sila jeho lásky k nej mi vohnala do očí slzy. Donútila ma premýšľať, ako v sebe môže jedna ľudská bytosť niesť toľko lásky, ako pre ňu dokáže obetovať vlastný život. Uvedomíte si, že pokiaľ nie ste s osobou, ktorú nadovšetko ľúbite, nestojí váš život za zmienku. Zvíťazí nad vami potreba povedať milovanému človeku, čo k nemu naozaj cítite, pretože "ak niekoho ľúbite, nenecháte ho len tak odísť".
(28. mája 2014 v 15:37)
Kniha, ktorá ma naposledy dojala je Kam zmizla Aljaška od geniálneho autora Johna Greena. Všetky jeho preložené knihy ma rozplakali. :)
(28. mája 2014 v 15:38)
Kniha, ktorá ma najväčšmi dojala bola Zlodejka kníh. Vyronila som liter sĺz a nad príbehom som premýšľala dni. Doteraz mám jasné spomienky na čítanie tej knihy a na jednotlivé scény tak, ako som si ich ja predstavovala.
(28. mája 2014 v 15:38)
Voda pre slony. nadherny a dojimavy pribeh. Hned po Na vine su hviezdy je to kniha ktora ma rozplakala. Uzastne a krasne . :) Je to jedna z knich ktora ma najblizsie k mojmu srdcu.
(28. mája 2014 v 15:39)
Jednoznačne "Liek na smútok" od T.K.Vasilkovej - už dávno som sa toľko pri žiadnej knihe nenaplakala
(28. mája 2014 v 15:39)
Ja som plakala pri knihe experiment,nemyslela som si že to nakoniec dopadne takto.Najviac sa mi páčila obeta za rodinu,no bolo to smutné preto lebo nakoniec nemohli byť spolu.
(28. mája 2014 v 15:41)
aj keď to už nie je novinka určite Sofiina voľba
(28. mája 2014 v 15:41)
naposledy čo som čítala knihu, ktorá ma rozplakala bolo Radšej nikdy od J. A. Redmerskej. kniha je o tom ako sa do seba zaľúbili dvaja ľudia, ale hrozí, že ich cesty sa rozídu na konci a nebudú môcť byť spolu.
(28. mája 2014 v 15:42)
aj keď to už nie je novinka určite Sofiina voľba
(28. mája 2014 v 15:42)
Knihy, ktoré ma dokázali rozplakať sú jednoznačne "Päť stretnutí v nebi" a "Chatrč". A z filmov určite odporúčam "50/50". Skvelý film, ktorý chytí za srdce. Sympatickí herci, veľa emócií, dokonalá hudba a hlavne neodolateľný príbeh o tom, že sa nikdy netreba vzdávať :)
(28. mája 2014 v 15:42)
Prezit nadherny emotivny pribeh o dievčati menom jane ktora ide na vianoce domov z ustavu a chce spachat samovraždu kvoli tomu ze aj jej otec spachal samovraždu a to na vianoce ale po pade lietadla s jedinym clovek ktory prezil mimo nej Paulom robi vsetko aby prezili. Plakala som ked Paul na konci v tej jaskyni zomiera. Dojemny pribeh vrelo doporucujem
(28. mája 2014 v 15:44)
Z kníh, ktoré som v poslednom čase čítala ma rozplakal koniec poslednej časti trilógie Divergencia - Experiment,pretože som samozrejme očakávala pekný koniec. Z dávnejšie prečítaných kníh asi Kvety pre Lauru (pretože stratiť dieťa takýmto spôsobom je hrozné) a Rozbité šťastie (pretože pre mňa bolo smutné sledovať, ako nás môže celé roky klamať človek, ktorého milujeme až zistíme, že sme ho vlastne vôbec nepoznali)
(28. mája 2014 v 15:46)
Narevala som sa už pri veľa knihách ale najviac asi pri: Skôr než zomriem, Jeden den, Prežiť, Zápisník jednej lásky, Kam zmizla aljaška, Experiment, If I stay a samozrejme pri Na vine sú hviezdy...
(28. mája 2014 v 15:48)
Pre mňa to bol jednoznačne Experiment.Koniec tej knihy bol ako zabiják pre moju dušu, stále neverím čo urobila Veronica a ako dokázala tak chladnokrvne zničiť hlavnú postavu :( S Johnom si spokojne môžu podať ruky a premýšľať nad ďalšími epickými knihami, ktoré nakoniec aj tak skončia ako tragédia.
(28. mája 2014 v 15:52)
Naposledy som asi plakala pri knihe Skôr než zomriem. Už podľa názvu som vedela, že to bude dojímavé, ale netušila som, že preplačem toľko strán. Trošičku menej som plakala pri knihe Ahoj z neba.
(28. mája 2014 v 15:53)
Erich Segal - Pribeh nasej lasky... Knizka, ktora uz ma svoje roky, no stale rovnako krasna a smutna... Tak, ako aj laska dokaze byt :-)
(28. mája 2014 v 15:54)
mňa čo dojala kniha, čo si pamätám, tak bola "Ema" od S. Rebrovej - Skutočný príbeh o tom, že nádej umiera posledná. Ale predsa umiera.. a od Peggy Pažitnej - jednej skvelej sestričke s veľkým srdcom z Kramárov, - tam tiež klobúk dole a slza do dlane za tú knihu nazbieraných príbehov "Deti môjho srdca" a "Deti môjho srdca - príbehy pokračujú"
(28. mája 2014 v 15:54)
Asi Zlodejka knih teraz naposledy. Niektore casti boli na slzu.
(28. mája 2014 v 15:54)
Asi najviac pri Charlieho malé tajomstvá a potom pri filme :) ale tiež ma dostal film Now is good a z kníh Svet mi je dlžny od E. Urbaníkovej
(28. mája 2014 v 15:55)
Najviac ma rozcítila kniha Jeden deň - bola aj sfilmovaná - proste na konci knihy - aj filmu - mi šli slzy ako potok. . .
(28. mája 2014 v 15:56)
Zlodejka kníh, keď Liesel medzi sutinami zbadala rodičov a následne chlapca s citrónovo žltými vlasmi...triaslo mi bradou
(28. mája 2014 v 15:56)
Kam zmizla Aljaška, ďalšia z kníh od Johna Greena. Tento autor vie ako človeka rozplakať ale aj rozosmiať.Chcela by som si prečítať všetky jeho knihy, škoda že zatiaľ vyšli iba dve.
(28. mája 2014 v 15:57)
The lovely bones. Dojimavy pribeh o laske medzi otcom a dcerou. Bolo tam velmi vela casti, pri ktorych sa mi chcelo plakat a aj som plakala.
(28. mája 2014 v 15:59)
A zajtra bude nový deň od Lenky Gahérovej. Je to strašne dojímavý pravdivý príbeh
(28. mája 2014 v 15:59)
Rozhodne Vojnový kôň.Plakala som polovicu knihy a tak aj pri filme.Nikdy som vojnové filmy a knihy nemusela,ale Vojnový kôň ma dostal do kolien.:)Osud koníkov a ľudí v tom období vôbec nebol ľahký a Joey je pre mňa najväčší hrdina.
(28. mája 2014 v 16:01)
momentalne citam knihu demi lovato bud silna su tam pekne citaaty a aj myslienky na zamyslenie a knihy ktore ma dojala bola aj nebo nie je vymysel a knihy od waris direovej maju moje miesto v srdci vsetky su dojimave a tak moja prvotina ktora ma dostala bola kniha biely oleander ja som ju zrala niekedy :)
(28. mája 2014 v 16:01)
Sofiina voľba a Židovka
(28. mája 2014 v 16:05)
Pre mňa je veľmi podobnou knihou The perks of being a wallflower. Hoci sa dejovo nepodobá na The fault in our stars je o to ľudskejšia, smiala som sa, plakala som, skutočne som si priala aby mala ešte o tisíc strán viac. Krásna kniha, ktorá po dlhom čase zmenila moju top 3. Nejedna slzička padla aj pri Zlodejke kníh a pri poslednom Harry Potterovi, to bez sĺz hádam ani nejde:)
(28. mája 2014 v 16:05)
Zlodejka kníh asi.. a to už hneď na začiatku ako prišla o brata.. a potom, celý príbeh... čistý dojak, aj keď je pravda, že ja pri skoro každej knihe či filme plačem :)
(28. mája 2014 v 16:05)
Denníky princeznej od Meg Cabotovej vás síce veľmi nerozplačú, no sú napísané veľmi vtipne a dosť romanticky :) Krásny príbeh má Quo vadis od Sienkiewicza, no naozaj ma rozplakal Zápisník od Nicholasa Sparksa. Krásny a trochu smutný je aj príbeh Aragorna a Arwen, ktorý si človek užije pri čítaní Pána prsteňov :)
(28. mája 2014 v 16:06)
Prečítala som už veľa kníh,ale kniha,ktorá ma najviac rozplakala bola kniha Chatrč.Nádherný obraz Boha,na človeka.Čo sa mi najviac páčilo,bolo,že Boh sa stal človekom,zľudštil sa, aby sme aj my na zemi začali žiť ako ľudia lásky,porozumenia,odpustenia a hlavne chápania jeden druhého.
(28. mája 2014 v 16:08)
Najviac som sa naplakala pri knihe Ostrov od Victorie Hislopovej, ale aj Zlodejka kníh má dojímavé miesta, no a nesmiem zabudnúť na Erika od Doris Lundovej
(28. mája 2014 v 16:09)
Naposledy to bola Kam zmizla Aljaška od Johna Greena, dojal ma tiež Dear John od Nicholasa Sparksa...Slzy sa mi tisli tiež pri Zozname zákazov aj keď to je kniha z úplne iného súdka..príbehy, ktoré sú zo života a zároveň pre život sú presne to, čo má dobrá kniha pre mňa mať :)
(28. mája 2014 v 16:09)
Ako už bolo spomenuté..Zlodejka kníh...aj kniha, aj film....Kniha písaná spôsobom, ktorý chytí za srdce asi každého...skvelá kniha.:) A samozrejme aj Harry Potter (opať aj film :)
(28. mája 2014 v 16:09)
Prvá kniha, ktorá mi prišla na um, ako kniha, ktorá ma rozplakala je tretí diel The Hunger Games trilógie aj keď to nie je podobný príbeh :) ale srdcervúcim príbehom je určite Zlodejka kníh, ktorú som neraz prečítala ale stále ma dokáže svojím spôsobom dojať :)
(28. mája 2014 v 16:10)
Jednoznacne najdojimavejsia kniha bola pre mna Mandolina kapitana Corelliho.
(28. mája 2014 v 16:11)
Pre mňa druhá najlepšie kniha hneď po ,,na vine sú hviezdy" bol rozhodne vojnový kôň...knihy o vojnách som nikdy nemusela tak isto aj filmy ale vojnový kôň je niečo iné polovicu knihy som plakala a vciťovala sa do roli Joeya mal to naozaj ťažké ale je to hrdina ako má byť! ;) Knihu som prečítala asi tri krát a film videla asi milion krát a stále ma neomrzela...Film taktiež úžasný, nikdy som po prečítaní knihy nechcela vidieť film pretože by sa mi pokazila moja predstava o úžasnosti a celej atmosfére s knihy ale vojnový kôň nesklamal úžasné ...
(28. mája 2014 v 16:13)
jednoznačne som plakala pri knižke EMA
(28. mája 2014 v 16:14)
Naposledy ma rozplakala kniha "Posledná prednáška" (Randy Pausch, Jeffrey Zaslow). Nie je to síce ľúbostný príbeh, ale je z neho cítiť úžasnú chuť do života.. aj napriek chorobe a takmer žiadnej dlhodobej perspektíve.
(28. mája 2014 v 16:14)
Neviem pri knihe som ešte asi neplakala a ak tak sa mi zdá,že pred tridsiatimi rokmi pri knihe MOTÝĽ. Ja si skôr poplačem pri filme.
(28. mája 2014 v 16:17)
Rozhodne by som sem zaradila všetky knihy od Johna Greena (škoda, že ich je v slovenčine preložených tak málo :( ), okrem toho je to i kniha Charlieho malé tajomstvá od Stephena Chboskyho, ktorá ma neraz rozplakala (film k tejto knihe bol tiež úžasný, rozhodne odporúčam - podľa mňa je toto nejlepšie sfilmovaná kniha vôbec). Ešte by som možno spomenula Zlodejka kníh od Markusa Zusaka, ktorú mám práve rozčítanú ale už teraz vidím, že to bude riadna pecka. A na koniec nemôžem zabudnúť na moju najobľúbenejšiu knihu, ktorú som čítala hádam už sto razy, i keď to nieje žiadna moderná novinka - Peter a Lucia od Romaina Rollanda. Táto je proste a jednoducho dokonalá (keď som ju čítala prvý raz, tak som ju prečítala do rána do tretej a potom som nevedela vôbec spať, ako sa ma veľmi dotkla).
(28. mája 2014 v 16:18)
Čítala som veľa kníh, no naviac ma dojala kniha od J.Downham : Before I Die (ktorá je tiež sfilmovaná) a taktiež na mňa zapôsobila kniha J.Grogan : Marley&Me. Odporúčam prečítať, knižka je predsa vždy lepšia ako film ;-).
(28. mája 2014 v 16:20)
Podobným srdcervúcim príbehom, pri ktorom som plakala, je určite Skôr než zomriem od Jenny Downham - tá predstava, že by mal človek naozaj zrátaný čas a musel by s ním čo najlepšie naložiť je smutná sama o sebe, nie to ešte, keď všetko pokračuje tak ako v knihe. Prípadne stojí za zmienku Ak zostanem od Formanovej, ktorá je príkladom toho, aké ťažké je pokračovať v niektorých situáciách a akú silu to vyžaduje, no napriek tomu to nie je nemožné... Alebo napríklad aj autorova ďalšia kniha Hľadá sa Aljaška, ktorá ma šokovala, rozplakala a vydesila, pretože poukazuje na to, že stať sa môže čokoľvek a kedykoľvek.
(28. mája 2014 v 16:21)
Mňa rozplakala kniha Moře klidu od Katja Millay. Je to od dievčati, ktorá si v minulosti vytrpela svoje a teraz je na novej škole, stretáva nových ľudí....A ešte jedna séria z názvom Leaving Paradise od Simone Elkeles, ktorá bude asi známa hlavne pre tých čo čítajú po anglicky. Je to o Calebovi a Maggie, ktorý sa aj napriek okolnostiam do seba zamilujú.
(28. mája 2014 v 16:21)
Naposledy som si poplakala pri knihe Nicholasa Sparksa,Správa vo fľaši,pretože je podľa mňa naozaj úchvatná. Je až neuveriteľné, ako tento spisovateľ čitateľovi predstavuje každý detail, každým slovom ho stále viac vťahuje do príbehu a sprostredkúva tak výnimočný čitateľský zážitok. Niekto takéto zamilované príbehy považuje za gýče,no ja v nich vidím krásne vykreslenie pravej lásky, ktorá nám ľuďom niekedy tak veľmi chýba a po ktorej tak veľmi túžime...
(28. mája 2014 v 16:21)
Gayle Forman - Ak zostanem.Momentálne to lúskam v angličtine a už na prvých stranách ma rozplakala. Pri opisovaní svojich rodičov po autonehode (pri otcovi kúsky mozgu, mamka celá fialová, vôbec nekrvácala, lebo jej srdce takmer okamžite prestalo biť a nemohlo pumpovať krv, tak jednoducho akoby vyschla)a pri nájdení seba, sa jednoducho nedalo neplakať. Krásna kniha. Obyčajná a pritom taká neobyčajná zároveň.
(28. mája 2014 v 16:23)
V dobrom aj v zlom, navždy. Pretože hlavná hrdinka má nádor na mozgu, nevie sa vyrovnať so smrťou snúbenca. Nakoniec stretne iného chlapca, do neho sa zaľúbi, no v závere knihy dievča umrie.
(28. mája 2014 v 16:25)
Evelyn Elsaesser-Valarinová: Krajina anjelov....najviac ma dojala sila dievčaťa, ktoré opisovalo svoj život ovplyvnený rakovinou. Opisovala každý deň, svoje bolesti, bolesť rodičov a priateľov.
(28. mája 2014 v 16:27)
Ja som naposledy od dojatia plakala pri knihe P.S.Milujem ta...aj ked musim priznat,ze najskor som odslzila film...vrelo odporucam...ale slzy smiechu mi dala kniha Spoved sialenej matky...miestami som mala pocit, akoby opisovala moje pocity a zazitky...uzasne na zasmiatie....
(28. mája 2014 v 16:28)
Mňa vždy rozplače film Manželský slub :) a dalej tiež Príbeh od Nicholasa Sparksa,ktorý bol aj sfilmovaný a to Zápisník jednej lásky :) krásne príbehy o tom ako može láska trvať aj cez všetky prekážky :)
(28. mája 2014 v 16:29)
David Nicholls - Jeden deň Ťažko povedať, ktorá kniha ma najvac dojala, rozplakala. Častokrát sú tak krásne napísané, že je len ťažké zastaviť slzy od dojatia. Tých kníh je viac, no iste by veľmi potešila výhra a bol by to pekný darček keďže s priateľkou oslávime čoskoro výročie nášho vzťahu a radi obaja čítame knihy a potešíme sa každej novej :)
(28. mája 2014 v 16:30)
Nikdy som pri knihe neplakala, až kým som sa nedostala ku knihe Most do krajiny Terabithia. Nič srdcervúce, nič slávne, ale niečo v tom diele ma chytilo za srdce. Niekto si povie "Kniha pre deti", áno, je to možno pravda,ale aj tie knihy majú dej. Vlastne je to o malých deťoch, povedzme,že majú 11-12 rokov. Je to o chlapcovi a dievčati, ktoré si za potokom tzv. Tvoria vlastný svet. Predstavujú si,že sú kráľmi krajiny Terabithia. Nakoľko chlapcova rodina je chudobná, nemajú vymoženosti ako by mohli mať rodičia bohatého dievčaťa. Tvorí sa medzi nimi silné puto, a to je kamarátstvo. Kniha mi vyrazila dych. A to u mňa znamená smutný koniec. Dievčatko umrie, pretože spadne do rieky, cez ktorú musí prejsť aby sa dostala do " svojej krajiny Terabithia", dojalo ma neskoršie správanie chlapca. Dlho som pri iných knižkách neplakala. Dojala ma, je mi jedno, kto ako pochopí tú knihu, aj ja som si ju len náhodne požičala, no neľutujem. Ukázalo sa v nej kamarátske puto, jeho sila, fantázia detí, láska rodičov, krátka krásna kniha...
(28. mája 2014 v 16:30)
Tak, ale už by som hádama aj ja raz mohla vyhrať, nesmierne by ma to potešilo...
(28. mája 2014 v 16:31)
Tak, ale už by som hádama aj ja raz mohla vyhrať, nesmierne by ma to potešilo...
(28. mája 2014 v 16:33)
Kniha, pri ktorej som naposledy plakala, bol Fracis Thompson a jeho Nebeský chrt, ide o báseň človeka, ktorý sa nevie vysporiadať s Bohom a prirovnáva ho k psovi,,, je to naozaj hlboké a dojímavé aj pre neveriacich ľudí
(28. mája 2014 v 16:35)
Mňa rozplakal kniha Ak zostam od Gayle Formanovej. Naozaj veľmi smutná knižka. A potom ešte Experiment od Veronicy Roth.
(28. mája 2014 v 16:36)
Neviem či je to rovnaký žáner ale je to kniha Punková princezná od Dominiky Ponechalovej
(28. mája 2014 v 16:39)
Séria Pekelné stroje od Cassandry Clare. Nie je to síce podobný príbeh, ale je to najemotívnejší príbeh aký som kedy čítala. Je to príbeh, ktorý hovorí o láske mladej Tessy k dvom mužom Willovi a Jemovi. Samozrejme nie je to len o tomto ľúbostnom trojuholníku, je tam toho veľa čo sa deje, je to fantasy žáner. No myslím si, že tento ľúbostný trojuholník je spomedzi tých vecí najemotívnejší. Nikdy som neplakala pri čítaní knihy tak veľa. Slzy smútku, radosti, smiechu. Boli momenty keď som plakala pri čítaní jednej strany a pri čítaní nasledujúcej som sa dusila smiechom. V týchto knihách bolo všetko - akcia, láska, dobrodružstvo, smútok, prekvapenia, nebezpečenstvo, napätie a veľa emócii. Ľúbostný trojuholník medzi Tessou, Willom a Jemom mi zlomil srdce a nemyslím to obrazne. No napriek tomu sa cítim šťastná že som mala príležitosť prečítať si tieto knihy, spoznať tento príbeh a tieto úžasné postavy. Postavy, ktoré ma rozosmiali, rozplakali, a neskutočne mi na nich záležalo/záleží. Neviem si predstaviť, že by som tento príbeh nepoznala. Tieto knihy ma toho naučili veľa, no najmä to, že slová majú moc zmeniť nás. Najťažšia bola rozlúčka pri čítaní poslednej knihy. Ale tieto príbeh a postavy nikdy nebudú skutočne preč. Budú žiť ďalej v mojich spomienkach. A kedykoľvek uvidím kačicu, začujem husle alebo uvidím knihu Príbeh dvoch sídelných miest, vždy si na tento príbeh spomeniem. Pretože keď milujete niečo, čo je pre vás jedinečné, nikdy nato nemôžete zabudnúť.
(28. mája 2014 v 16:41)
čítala som ju už dávno, ale bolo to Ak zostanem... ale inak ma vie rozplakať veľa kníh...a taká dojímavozvláštna, nie však na plač bola kniha Krysař od Viktora Dyka
(28. mája 2014 v 16:43)
Prežila som svet alebo Kukačka sú dojímavé príbehy :)
(28. mája 2014 v 16:44)
Kniha ma nerozplakala už dávno, ale veľmi emotívny príbeh je určite Beznádejná od Colleen Hoover. Taktiež knihy od Johna Greena, napríklad Kam zmizla Aljaška. Je to jedna z tých kníh, ktoré Vás rozosmejú do plaču a rozplačú do smiechu... rozhodne odporúčam! :) Ďalej by som do tejto kategórie zaradila aj trilógiu The Hunger Games. Rozplakali ma všetky 3, každá z rozdielneho, a predsa viac či menej rovnakého dôvodu. Na záver by som odporučila tým, ktorý sa do niektorej z týchto kníh pustia aby si pred čítaním zabezpečiť veľa vreckoviek... ;-)
(28. mája 2014 v 16:46)
Ooh, takže..mńa dokáže rozosmiať silná a pútavá kniha, rozplakať však nie hocičo! Ja väčšinou čítam to, po čom ostatní v žiadnom prípade nesiahnú! :) Naposledy to bol Jozef Mak (ale to nepatrí do rovnakého žánru a taktiež je to stará literatúra, hoci je to srdcovka :D) ..plakala som i pri knihe Pittacus Lore -Som číslo 4, ale aj Ak zostanem od Gayle Forman alebo John Green: Kam zmizla Aljaška :)
(28. mája 2014 v 16:49)
Predtým ako som ťa spoznala od Yoyo Moyesovej. Kniha plná ľudskej sily a odhodlania to s niekým nevzdať, aj keď ten niekto to už dávno vzdal. O tom ako spraviť život niekomu koho milujeme lepším a plnším. Ukázať mu, že nám na ňom záleží a milujeme ho takého aký je, so všetkými chybami i bolesťami.
(28. mája 2014 v 16:49)
tak naposledy som pustila slzicku nad knihou Obycajna tvar od R.J.Palaciova.a ze preco?lebo aj ked v nej chlapcek trpi vaznou chorobou neopusta sa,aj napriek tomu ze sa mu ludia smeju sa na nich nehneva ale naopak snazi sa ich pochopit preco su voci nemu tak kruty.tiez poukazuje na medziludske vztahy ako sa menia ci uz deti alebo dospely ked spoznaju niekoho kto je ,,iny,,.
(28. mája 2014 v 16:49)
Kniha, ktorá ma rozplakala teda okrem Na vine sú hviezdy bola Búrlivé výšiny. Možno kniha, ktorá nie je považovaná za takú smutnú a srdcervúcu no mňa dostala. Osud dvoch pre mňa zlých charakterov, ktorí sa zamilujú. Je to dôkaz, že milovať môžeme všetci.
(28. mája 2014 v 16:54)
No skutočne naposledy to bola kniha Na vine sú hviezdy,revala som ako malé decko :) ale kedže chcete môj typ tak to bola každopádne knižka od Veronicy Roth: Experiment :)
(28. mája 2014 v 16:54)
Rozplakalo ma už veľmi veľa knih.Každá z iného dôvodu.Ako malá som bola smutná pri čítaní knižky Moja sestra Jodie od Jacqueline Wilsonovej.ďalej napríklad Most do krajiny Terabithia.Nedávno to bola aj trilógia Hunger games,pri ktorej som na konci plakala od šťastia.
(28. mája 2014 v 16:54)
Veľmi ma dojal Príbeh našej lásky od Ericha Segala, pretože bol veľmi smutný a žiaľ, aj realistický. Okrem toho však aj plný lásky. Podobne ma v poslednej dobe zasiahla kniha z úplne iného súdka, a to V melónovom cukre od Richarda Brautigana. Napriek tomu, že zaláskovaná línia deja sa tam zdá byť len veľmi okajová, ja som jej podtón cítila veľmi silno v celej knihe - na jednej strane láska, ktorá sa skončila, no z jednej strany stále chorobne trvá, na strane druhej nový ľúbostný vzťah, čistý a krásny - a toto všetko v kontraste, resp.súlade s predstavou ideálneho sveta. Od Johna Greena som zatiaľ nečítala nič, no skúsila by som, a rada:)
(28. mája 2014 v 16:56)
Kniha Nič nás nerozdelí od Veroniky Vajayovej ma rozplakala ked som ju čítala ale naposledy to bola kniha Dieťa zmierenie od Francine Riversovej ktorá ma velmi dojala ale príbeh je tam uplne iný ako v tejto knihe....tu ide o veriace dievča ktoré je znásilnené, otehotnie a rozíde sa potom so svojim snúbencom, jej rodičia sú za to aby si dala dieťa vziať ako aj ten jej snubenec. V tejto knihe sa hovorí hlavne o potratoch a pocitoch žien čo to s nimi urobilo a ako sa cítia aj po rokoch.
(28. mája 2014 v 16:56)
Sú hneď dva podobné príbehy, ktoré ma rozplakali. Jedným je A walk to remember od Nicholasa Sparksa a druhým je Before I die od Jenny Downhamovej. Oba končia tragicky, tiež rakovinou. Popravde, takéto príbehy sú mi najmilšie. Celý príbeh je krásny, no nekonečný happy endom, ako život. :)
(28. mája 2014 v 17:00)
Knihu, čo ma najviac rozplakala a dojala bola Chladná noc, ktorú som čítala už veľmi dávno. Nedávno som ju čítala opäť a aj keď som vedela, ako to dopadne, prežívala som rovnaké pocity ako prvýkrát. Je to skutočne dojímavá kniha, ktorá je písaná podľa skutočného príbehu, preto má ešte o to väčšiu silu...
(28. mája 2014 v 17:04)
a co mam napisat ked som pri ziadnej knihe este neplakal tak snad klamat nebudem :)
(28. mája 2014 v 17:08)
Dohodnuté manželstvo.
(28. mája 2014 v 17:09)
Poplakala som si už pri mnohých knihách. Strašne ma dostala smrť Siriusa a Freda v Harrym Potterovi. Už je to od ich vydania dobrých pár rokov a roním slzy zakaždým, keď si tie knihy znova prečítam. Taktiež bolo veľa plaču na konci Inheritance a počas Perks of being a Wallflower...
(28. mája 2014 v 17:09)
Pri filmoch a knihách nezvyknem plakať, ale v poslednom období ma rozcitliví hocičo, veľmi sa mi veľmi páčia Sparksovky ako napríklad A walk to remember, To najlepšie zo mňa, Zápisník jednej lásky, vždy si pri nich poplačem,jeho konce sú vždy tak pekné a dojímavé :) Na knihu Na vine sú hviezdy si robím zálusk už dlho a podľa odporúčaní sa mám na čo tešiť :)
(28. mája 2014 v 17:15)
Poslednú knihu,ktorú som zatiaľ čítala bola "Daj si pozor na želania". Táto kniha ma skoro vždy rozosmiala ale samozrejme boli tam scény kde sa mi tlačili slzy do očí...odporúčam si ju prečítať,pretože je tam zmes smiechu,plaču verím,že Vás chytí za srdce ako mňa. :)
(28. mája 2014 v 17:20)
Pri knihách plakať nezvyknem, no pri niektorých mám vážne na mále. Napríklad pri knihe The Perks of Being a Wallflower. Jej koniec a rozuzlenie je veľmi pekné a dojímavé. Taktiež koniec knihy Experiment od Veroniky Roth je dosť neočakávaný, smutný a človek má pri ňom problém neplakať. Ale už je to asi v povahe človeka, že keď ho niečo rozľútostí číta to znovu a znovu. Inak to nie je ani pri mne. Tieto knihy som čítala už mnohokrát a stále sú rovnako krásne.
(28. mája 2014 v 17:25)
Dojímavá a srdcervúca kniha? Tak pri týchto slovách ma okamžite napadla kniha od Jaqueline Wilsonovej - Moja sestra Jodie. Autorka sa síce preslávila knihami určenými skôr mladším čitateľom, ale myslím si, že táto kniha chytí za srdce naozaj každého. Ľahkosť s akou píše vás okamžite vtiahne do deja a nakoniec si zamilujete aj postavy, o ktorých by ste to nikdy neboli povedali. Čítala som síce už niekoľko veľmi dojímavých kníh, ale práve táto bola prvá, ktorá vo mne dokázala vyvolať hlbšie pocity a rozplakala ma. Nemyslím si, že "detské" knihy musia čítať výlučne iba deti. Odporúčam ju naozaj každému - či máte 10, 40 alebo 70...
(28. mája 2014 v 17:26)
doteraz som plakala pri knihach len vynimocne ale to bolo davno, nazvy si nepamatam, ale snad ma rozplace NA VINE SU HVIEZDY, ked vyhram, vopred dakujem. :-)
(28. mája 2014 v 17:27)
Jedna z kníh, ktorá ma naozaj hlboko dojala, rozplakala a veľmi dlho som ju nemohla dostať z hlavy bola pred pár rokmi kniha od Nicholasa Sparksa Zápisník. No a potom tradične Madisonské mosty - aj kniha, aj film.
(28. mája 2014 v 17:33)
Medzi moje najviac dojímavé knihy patria asi: P.S Milujem ťa (Cecelia Ahern) ale aj Zápisník jednej lásky a To najlepšie zo mňa (Nicholas Sparks)
(28. mája 2014 v 17:34)
Keďže ja väčšinou čítam fantasy, na um príde jedine If I Stay od G. Formanovej.. tá sa asi najviac približuje popisu ;) Ale najviac ma rozcitlivela kniha Medený jazdec od P. Simonsovej a ešte doteraz nechápem, ako naše vydavateľstvá nemohli vydať aj zvyšné diely. Nádherný, strhujúci príbeh, ktorý ma vôbec nenechal spať.
(28. mája 2014 v 17:37)
Jedna z posledných bola Ak zostanem. Je to úžasná kniha o mladom dievčati, ktorá má na výber či žiť ďalej bez rodičov a brata, alebo zomrieť. Kniha, ktorá mne mladému dievčaťu dala iný pohľad na svet a vážiť si to čo mám. Teším sa keď si budem môcť isť pozrieť film do kina. Ďaľšie knihy,ktoré majú niečo do seba a rozplakali ma boli Dcéra snehu a Predtým ako som ťa spoznala.No pri knihách som len neplakala, ale aj na smiala. Tak isto ako aj Na vine sú hviezdy. Knihy, ktoré sa oplatí mať v knižnici.
(28. mája 2014 v 17:44)
Aj ked velmi rada čítam,nie často sa stáva že by som sa pri knihe rozplakala.Ale medzi tie naj príbehy čo som čítala patrí určite Krásna katastrofa,Tajomstvo duší,Láska na dvoch kolesách a určite aj Džínsový denník.
(28. mája 2014 v 17:50)
Mňa chytila za srdce séria kníh Upírska akadémia.Prečítala som už takmer celú sériu a som z toho nadšená.
(28. mája 2014 v 17:53)
Knižka, ktorá ma naposledy rozplakala (nie, nebola to len slzička, ale celé more sĺz), nie je romantickým príbehom o láske, spojítkom je však rakovina. "Ema" od Sone Rebrovej je príbehom matky, ktorej trojročnej dcérke Emke nájdu nádor na mozgu. Je to príbeh o nádeji na vyliečenie, ktorá sa strieda s beznádejou, s utrpením dievčatka i matky. Že Emka svoj boj prehrá, je nám jasné už na začiatku knihy, ale opis jej smrti ma rozplakal. Aj na druhý deň, aj na tretí. Asi to vyznie bizarne, ale bola to najkrajšie opísaná smrť v knihe, s akou som sa kedy stretla.
(28. mája 2014 v 17:54)
Kniha, ktorá vo mne zanechala hlboké pocity (áno, nejeden raz viedli k slzám) nesie názov Medzi odtieňmi sivej. Je to príbeh mladej Litovčanky Liny, ktorú aj s rodinou počas druhej svetovej vojny deportovali na Sibír. Mnohí si môžu povedať: to je ťažké čítanie. Avšak napriek tej téme je v nej ukryté neuveriteľné množstvo úžasných myšlienok a predovšetkým nevyčerpateľná nádej, ktorá Line dodávala odvahu žiť aj v mrazivých podmienkach a nezabúdať, kým je a v čo verí. Kniha má byť sekerou na zamrznuté more v nás a táto kniha ňou zaručene bola.
(28. mája 2014 v 17:59)
Tak takýchto kníh mám zopár, napr. : Skôr než zomriem, Tigria séria, Kam zmizla Aljaška ( ktorá je taktiež od Johna Greena)
(28. mája 2014 v 18:01)
Mne sa veľmi páčila kniha Obyčajná tvár od autorky Palaciovej.Naozaj príbeh ktorý chytí za srdce.Najviac sa mi páčila myšlienka byť V živote viac láskavý ako je nutné. Silný príbeh O silnom chlapcovi ktorý bol napriek vrodenej chybe veselým milým múdry A živým chlapcom. Odporúčala by som to každej vekovej skupine.
(28. mája 2014 v 18:02)
Mňa vždy najviac dostanú sci-fi, kde na konci hlavný hrdina zomrie, ako napríklad Hry o život či Experiment. Nikdy tomu nemôžem uveriť a tie pasáže si čítam ustále dookola
(28. mája 2014 v 18:06)
Asi najviac ma v poslednom čase dojala Zlodejka kníh od Markusa Zusaka. Pôvodne som to čítať nechcela, kedže ma historické knihy nebavia, ale toto je úplne iné. A aj keď sa to odohráva počas druhej svetovej vojny, nie je to drastické. Iba ak na vaše city :)
(28. mája 2014 v 18:06)
Podľa mňa je kniha ktorá vás rozplače, zanechá vo vás veľa otázok prečo ste na svete, ako to všetko vo svete chodí a prečo je to tak sa nazýva Zázraky sú možné. Keď si chcete prečítať dobrú knihu nezaujíma vás koľko je hodín, či je deň alebo noc, kde ste a čo robíte. Čítate ju stále. Hneď na prvý raz som sa do tejto knihy zamilovala a zamilujete sa do nej aj vy.
(28. mája 2014 v 18:17)
Ak máte radi historické knihy určite si prečítajte knihu Zlodejka kníh. Malé dievčatko Liesel, ktoré je negramotné sa dostane do rodiny Hansa a Rosy. Žije za veľmi ťažkej doby druhej svetovej vojny. Ak si túto knihu prečítate dozviete sa dojímavý a srdce vrúci záver. Vrelo odporúčam.
(28. mája 2014 v 18:18)
Ak máte radi historické knihy určite si prečítajte knihu Zlodejka kníh. Malé dievčatko Liesel, ktoré je negramotné sa dostane do rodiny Hansa a Rosy. Žije za veľmi ťažkej doby druhej svetovej vojny. Ak si túto knihu prečítate dozviete sa dojímavý a srdce vrúci záver. Vrelo odporúčam.
(28. mája 2014 v 18:20)
Pre mňa je jednou z najdojímavejších kníh Zápisník jednej lásky... čítala som ju už niekoľko krát a vždy so slzami v očiach na konci
(28. mája 2014 v 18:20)
Zistila som, že je dobré si viesť zoznam prečítaných kníh, lebo takto si mnohé z nich, bohužiaľ, nepamatám. No tie, pri ktorých som plakala aj po snáď treťom prečítaní si pamätám veľmi dobre :) Do knihy Bez rozlúčky od L. Barclayho som sa tak vžila, že som nemohla prestať čítať, a to som mala horúčky. Odporúčam. Napínavá, dojímavá, strhujúca. Ďalšou silnou knihou pre mňa bola kniha Motýlik od slovenskej autorky S. Mozerovej. Skutočný príbeh zo slovenského mesta o dievčati,jeho živote, láske, prekážkach ... Silné a smutné ...A knihu Na vine sú hviezdy som doslova zhltla. Dostala ma, rozplakala a prinútila premýšľať. Knihy sú pre mňa ako film, kde som režisérom ja :)
(28. mája 2014 v 18:23)
Ja som plná dojmov z knihy Jany Shemesh Dobrá krajina - odporúčam
(28. mája 2014 v 18:27)
Dojímavý, srdcervúci a ľudský príbeh? Určite Medený jazdec, Zlodejka kníh, Prežiť, Predtým ako som ťa poznala a na odporúčanie kamarátky If I stay (Ak zostanem) a samozrejme, Na vine sú hviezdy. To sú knihy, ktoré môžem čítať znova a znova, a stále ma rovnako chytia za srdce ako keby som ich čítala po prvý krát.
(28. mája 2014 v 18:31)
A walk to remember - Nichalas Sparks
(28. mája 2014 v 18:36)
jednoducho a skrátka je to Zlodejka kníh
(28. mája 2014 v 18:40)
Poslednú knihu, ktorú som prečítala je Aljaška od Johna Greena, kniha je putava, dojímavá,krásna. Tesne predtým som prečítala Zlodejku kníh, ktorá ma rozosmiala, potešila, pripomenula detské časy a nakoniec som celý koniec preplakala. Asi môj jednoznačný top je Ten, kto stojí v kúte alebo Charlieho malé tajomstvá ( The Perks of Being Wallflower), tak ako som sa vcitila do Charlieho som sa už dlho nevcitila. Každý jeden moment šťastia, lásky, nádeje aj vo mne prebudzal to isté, táto kniha sa mi dostala do rúk ked som ju najviac potrebovala. Jeho život bol tým mojím...
(28. mája 2014 v 18:41)
Posledná kniha, ktorú som čítala a docela ma dojala bola Ak ostaneš od Courtney Coleovej. Je to príbeh mladého potetovaného chlapca, ktorý si vôbec neváži svoj život berie drogy zapíja ich alkoholom a vychutnáva si radovánky života, no vo svojom vnútri sa cíti úplne prázdny s otcom sa takmer nerozpráva a mama mu zomrela. Nezáležalo mu vôbec na ničom. Jeden večer keď znovu pocítil úzkosť vo svojom vnútri sa predávkoval a našla ho mladá umelkyňa menom Mila, ktorá privolala záchranku. Mila ho chodila navštevovať aj do nemocnice, on sa do nej zaľúbil a kvôli nej sa snažil zmeniť svoj život no stále ho prenasledovala nočná mora, ktorá mu nedala spať. Začal navštevovať kvôli Mile psychológa a ten mu pomohol odhaliť čo tá nočná mora znamenala. Zmenilo mu to život od základov a on znovu začal pociťovať prázdnotu a odstrčil od seba dokonca aj Milu, čo znamenala tá nočná mora a ako to skončí Vám radšej neprezradím prečítajte si to sami tá kniha stojí za to  No a teraz mám rozčítanú knihu London Road od Samanthy Youngovej tento príbeh je o mladom dievčati Johanne, ktorá sa väčšinou vrhá do vzťahov s o dosť staršími a bohatými mužmi, všetci si o nej myslia, že je to zlatokopka. Johanna sa pri tom len snaží zabezpečiť lepšiu budúcnosť pre svojho mladšieho brata Colla, keďže otec sa niekam stratil a matka je alkoholička. Johanna ťažko pracuje a snaží sa byť pre mladšieho brata matkou a zaplatiť mu štúdium aby nemusel skončiť školu ako ona už v 16 rokoch. Do jej života sa pripletie nový chlap nie je od nej oveľa starší ale opovrhuje ňou za to že si myslí že je zlatokopka a len vyciciava svojho terajšieho partnera, no medzi ňou a tým novým chlapom to začne iskriť a zatiaľ neviem ako to dopadne ale zatiaľ je to veľmi dobrá kniha.
(28. mája 2014 v 18:42)
Na prvom mieste u mňa určite Zlodejka kníh od Markusa Zusaka a potom Skôr než zomriem od Jenny Downhamovej.
(28. mája 2014 v 18:43)
Krásny a dojímavý príbeh? Určite iná greenovka- Kam zmizla Aljaška. Druhú polku knihy som strávila zahrabaná vo vreckovkách...
(28. mája 2014 v 18:43)
A walk to remember (Nichalas Sparks) pretož je jednoducho krásny
(28. mája 2014 v 18:44)
Kniha,ktorá ma rozcitlivela,rozplakala?Posledná,ktorá to dokázala bola Majster šarkanov od Khaleda Hosseina.Prekrásny,smutný a dojemný príbeh,ktorý opisuje priateľstvo dvoch chlapcov vyrastajúcich v Afganistane.Ukazuje nielen ťažké časy počas vojny,ale aj to,že vzťahy nie sú len čierno-biele.A aj odpustenie a vykúpenie z dávnych prehreškov môže nastať aj po dlhých rokoch.Priznávam poplakala som si.Ale chcela by som odporučiť určite ešte jednu knižku.Strácam svoje ja od Lis Genovej.Prináša pohľad na Alice-sebavedomú a silnú ženu,ktorú postihne skorá forma Alzheimerovej choroby.Spisovateľka ukazuje ako sa postupne zo sebestačnej ženy stáva troska,ktorá si na konci nepamätá ani svoje meno.Jedinečný a zároveň desivo realistický príbeh,ktorý vami otrasie.Túto knihu som čítala zhruba pred rokom,ale mám pocit akoby to bolo len včera,čo som dočítala poslednú stranu.Takéto knihy vás poznačia.Môžem jedine odporúčať!
(28. mája 2014 v 18:44)
V poslednej dobe som už 4-krát čítala Delírium - Lauren Oliver Citovo ma odrovnala. Vlastne sa v nej nič nedialo, bolo to skôr o myšlienkach, o vymanení sa spod nadvlády a nátlaku, ale bolo to celé podané tak citlivo a jemne, že ma táto kniha naozaj veľmi hlboko zasiahla. je hrozne úžasná....
(28. mája 2014 v 18:45)
Pošli to ďalej od Catherine Ryan Hydeová túto knihu som síce čítala dávno ale bola veľmi dojímavá a mala som slzy na krajíčku odporúčaj pre dnešnú mladež :)
(28. mája 2014 v 18:46)
Kniha, ktorá ma skutočne chytila za stredne je Nekonečná láska od Scotta Spencera.
(28. mája 2014 v 18:48)
Príbeh lásky 20. storočia sa volá Veľký Gatsby. Konal každodenné mega párty len aby mohol stretnúť svoju veľkú lásku. Zaujímavý nevšedný príbeh, ktorý vás zaručene chytí za srdce.
(28. mája 2014 v 18:54)
Nicholas Sparks Posledná Pieseň. Vzťah medzi Ronnie a jej otcom bol na začiatku knihy všelijaký, no postupne sa medzi nimi upevnilo puto. A tak to to má byť! Perfektná kniha. :)
(28. mája 2014 v 18:54)
Kniha Odpúšťam a milujem od Renaty Beňačkovej...Dojímavá kniha o žene ktorá túži po dieťati a keď sa jej konečné splní tento sen...bojuje o život svojho syna hoci vie že tento boj nevyhrá...
(28. mája 2014 v 18:55)
Andrew M. Greeley - Padnutí anjeli. Je to jeden veľmi smutný príbeh inteligentnej ženy, ktorá sa ocitla v osídlach tyrana. Veľmi smutné čítanie.
(28. mája 2014 v 19:01)
mili spolucitatelia, vdaka za nekonecne mnozstvo tipov na letne citanie na deke! :) musim si tie komentare ulozit.. :)) pripajam moj typ: "Moja studena vojna". Nie je to sice lovestory, no isto neolutujete ;)
(28. mája 2014 v 19:01)
Izba a Zlodejka kníh
(28. mája 2014 v 19:04)
Urcite od cecelii ahern-ps. milujem ta ♥
(28. mája 2014 v 19:07)
SPILER EXPERIMENT (DIVERGENCIA 3. ČASŤ)To bude asi pre mňa Experiment a Hunger Games. Experiment kvôli tomu,že zomrie hlavná hrdinka aj keď smutná nebola iba tá podstata smrti ale skôr to ako neskôr Tobias (jej životná láska) prekonal svoj strach z výšok a rozsypal jej popol pri spúšťaní sa z mrakodrapu len preto lebo by to tak chcela. Bolo tam smutné aj spôsob akým zomrela, že sa obetovala za brata len aby mu dala možnosť žiť čo najdlhšie (ebo ako povedal John Green v Na vine sú hviezdy: " Každá záchrana je len dočasná.") Hunger Games bolo smutné už len kvôli tomu, že sa deti každoročne zabíjali. V tejto knihe je vidieť koľko toho hlavná hrdinka musela obetovať aby ľuďom vydobyla mier. Síce sú tieto knihy veľmi smutné a poriadne som si pri nich poplakala ale aj sa zasmiala tak stále u mňa vedie svojím smutným príbehom najvtipnejšua smutná lovestory Na vine sú hviezdy pri ktorej som pri čítaní nevidela cez slzy.
(28. mája 2014 v 19:07)
Knižiek, ktoré ma rozplakali je viac. Som človek, ktorého rozplakala aj smrť Dobbyho z Harryho Pottera a keď ide o romantiku a smutný príbeh, stačí málo. Spomeniem ale knižku Nesmrteľná na vodách. Kniha, ktorá ma dojala už len tým, akým spôsobom je napísaná. Od chlapa by som nečakala toľko romantiky a opisu lásky ku žene. Škoda, že každá knižka nemôže mať ten šťastný koniec... Z tých šťastných koncov si pamätám knižky ako Výnimočná, Ohnivá a Iskrivá. Trilógia, pri ktorej mi tiež párkrát vyskočili slzy, no je to skôr kniha pre dospievajúcich. Ešte odporúčam knihu Peter a Lucia. Stará klasika, ktorú mnohí odsudzujú. Podľa mňa je to krásny príbeh dvoch mladých ľudí, ktorým nedoprial osud tak ako v knihe Na vine sú hviezdy.
(28. mája 2014 v 19:18)
Doris Lundová - ERIK Maximálny zážitok. Smutné, tragické a predsa krásne, i ked možno nie také vtipné ako TFIOS. A predsa má svoje čaro <3 Plakala som po dočítaní asi pol dňa. Trhalo mi pri nej srdce. Cez leto, ked budem mať čas prežívať znova jeho príbeh, pustím sa do neho. Možno aj viackrát. :) Odporúčam!!!!!
(28. mája 2014 v 19:20)
pre mňa top ktorá ma rozplakala je: Skôr než zomriem od Jenny Downhamovej ;)
(28. mája 2014 v 19:21)
No, určite rovnako srdcervúca a zaujímavá kniha je Farba citov. Skutočne ľudská kniha, ktorá nezatvára oči pred neprávosťami, ktoré sa dejú vo svete. Ukazuje pravdu takú, aká v skutočnosti je, nie prikrášlenú ale pravdivú.Pri tejto knihe si človek uvedomí, aké dôležité sú niektoré veci v živote a môžme byť šťastní, že mnohí z nás nezažili niečo podobné. Táto kniha dokáže rozosmiať ale aj rozplakať. Ukazuje realitu. Je z perspektívy človeka, takého ako sme my, len odlišného pleťou. Ale predsa je to človek. Tak prečo ho odsudzujeme za niečo, čo on nedokáže ovplyvniť? Kniha vám dá veľa, naučí vás mnoho a určite si aj mnoho veci uvedomíte. Knihu Na vine sú hviezdy som nečítala, no prečítala som si recenzie a hned mi na um prišla Farba citov, pretože to je tiež dojímavý príbeh. Už len pri čítaní anotácii mi zvieralo srdce..
(28. mája 2014 v 19:21)
No, určite rovnako srdcervúca a zaujímavá kniha je Farba citov. Skutočne ľudská kniha, ktorá nezatvára oči pred neprávosťami, ktoré sa dejú vo svete. Ukazuje pravdu takú, aká v skutočnosti je, nie prikrášlenú ale pravdivú.Pri tejto knihe si človek uvedomí, aké dôležité sú niektoré veci v živote a môžme byť šťastní, že mnohí z nás nezažili niečo podobné. Táto kniha dokáže rozosmiať ale aj rozplakať. Ukazuje realitu. Je z perspektívy človeka, takého ako sme my, len odlišného pleťou. Ale predsa je to človek. Tak prečo ho odsudzujeme za niečo, čo on nedokáže ovplyvniť? Kniha vám dá veľa, naučí vás mnoho a určite si aj mnoho veci uvedomíte. Knihu Na vine sú hviezdy som nečítala, no prečítala som si recenzie a hned mi na um prišla Farba citov, pretože to je tiež dojímavý príbeh. Už len pri čítaní anotácii mi zvieralo srdce..
(28. mája 2014 v 19:21)
No, určite rovnako srdcervúca a zaujímavá kniha je Farba citov. Skutočne ľudská kniha, ktorá nezatvára oči pred neprávosťami, ktoré sa dejú vo svete. Ukazuje pravdu takú, aká v skutočnosti je, nie prikrášlenú ale pravdivú.Pri tejto knihe si človek uvedomí, aké dôležité sú niektoré veci v živote a môžme byť šťastní, že mnohí z nás nezažili niečo podobné. Táto kniha dokáže rozosmiať ale aj rozplakať. Ukazuje realitu. Je z perspektívy človeka, takého ako sme my, len odlišného pleťou. Ale predsa je to človek. Tak prečo ho odsudzujeme za niečo, čo on nedokáže ovplyvniť? Kniha vám dá veľa, naučí vás mnoho a určite si aj mnoho veci uvedomíte. Knihu Na vine sú hviezdy som nečítala, no prečítala som si recenzie a hned mi na um prišla Farba citov, pretože to je tiež dojímavý príbeh. Už len pri čítaní anotácii mi zvieralo srdce..
(28. mája 2014 v 19:22)
Pardon, nemala som v úmysle to pridať trikrát..:)
(28. mája 2014 v 19:26)
Liej na smutok, tato knizka sa mi tazko citala, ale ajknizky od Benackovej Žila som v tme
(28. mája 2014 v 19:30)
Ja som nemohla pri knihe One week girlfriend. Je tam veľa dojímavých a smutných životných situácií, také silní emočné výkyvy a takisto veľká a úprimná láska, čítala som ju po anglicky a je to naozaj skvelá kniha. Odporúčam 8)
(28. mája 2014 v 19:34)
Prvá kniha čo ma rozplakala bola kniha Posledná pieseň od Nicholasa Sparksa. Bolo to už pred pár rokmi no rozplačem sa vždy keď si ju čítam.Posledné knihy čo ma rozplakali boli moje učebnice dnes pred maturitou :D ....ale určite by som odporučila knihy od Sparksa. Tie ma dojmú zakaždým-plačem, smejem sa, snívam...Sparks je proste nejvíc! :)...ale treba prečítať aj Janu Eyrovú,Skôr než zomriem-Jenny Downhamová,Anjeli neplačú-Marta Fartelová, Jeden deň-David Nichols a veľa ďalších..berte to ale z rezervou lebo mňa rozplače skoro všetko :)
(28. mája 2014 v 19:35)
Posledná kniha ktorá má rozplakala bola 50odtienov šedej Áno viem je to erotický román ale v druhej knihe ked to začína z tej erotiky prechádzať do romantiky a ako ju bude zachraňovať a ich bábätko niektorí chlapi by si ju mali tiež prečítať nieje to na hanbu je to intímne v zmysle ako najlepšie pochopiť ženu A pri niektorých častiach slzy stekaju ani neviete ....
(28. mája 2014 v 19:38)
Ja plačem pri každej dobrej romantickej knihe ale nezabudnuteľná je E. Segal - Príbeh našej lásky. Ale táto výhra by určite potešila mám narodeniny a najviac sa teším darčeku - knihe.
(28. mája 2014 v 19:41)
Rozplakala ma kniha tretia kniha z trilógie-Krvavá Ruža, a to kvôli tomu, že už nie je pokračovanie. :)
(28. mája 2014 v 19:41)
Najsmutnejší príbeh lásky - Andrej Ferko, Jedna z najsmutnejších kapitol slovenských dejín
(28. mája 2014 v 19:42)
Veľmi ma zaujala kniha Je to i můj život od Jodi Picoultová ( My sister's keeper) kniha o rodine kde nie je všetko ružové. Jedná sa tam o ťažké rozhodnutie zničiť život jednej dcére alebo zachrániť druhú ? Celú knihu som preplakala. Páčilo sa mi, že aj napriek všetkému bola tá rodina silná a súdržná.
(28. mája 2014 v 19:45)
Samozrejme, Zlodejka kníh... Dostala ma nielen pre moju lásku ku knihám :)Je výborná
(28. mája 2014 v 19:48)
Mňa teraz nedávno rozplakala tretia časť Divergencie - Experiment. Musím uznať, že koniec tejto knihy bol naozaj srdcervúci a dosť som sa pri ňom naplakala, ale aj napriek tomu to bola veľmi dobrá kniha :)
(28. mája 2014 v 19:51)
Kniha, ktoru si snad navzdy zapamatam, sa vola TRUST ME od Lesley Pearse. Vzdy je u mna "number one", ktoru odporucam, pretoze som pri nej skutocne vyronila slzu. Naozaj dojimavo a skutocne realisticky napisana, clovek ju jednoducho neodlozi, kym ju nedocita!
(28. mája 2014 v 19:59)
Zlodejka kníh a Kamenár :). Sú to hrozne úžasné a dojemné knihy.Určite prečítať :)
(28. mája 2014 v 20:06)
minulý týždeň som dočítala knihu Som číslo štyri... celá kniha je v pohode až na ten koniec. Keď mu zomrie jeho opatrovník... dlho potom som rozmýšľala prečo musel zomrieť.
(28. mája 2014 v 20:09)
Na2 vine su hviezdy
(28. mája 2014 v 20:09)
Kniha,ktorá bola pre mňa dojímavá,ktorá ma rozplakala a v ktorej bolo tak úžasne vyjadrený život niektorých žien bola určite kniha Púštny kvet od Waris Dirieovej a Cathleen Millerovej.Aj keď možno to nie je veľmi romantické ale pre mňa to bolo neuveriteľne dojímavé :)
(28. mája 2014 v 20:12)
Krásna od Katie Piper- Pri čítaní tejto knihy som mala zimomriavky.Je to smutný,dojímavý príbeh.Obdivujem ju.
(28. mája 2014 v 20:19)
Jednoznacne odporucam uzasneho spisovatela Nicholasa Sparksa a jeho nezabudnutelny Zapisnik jednej lasky. Krasny a hlavne putavy pribeh lasky napisany tak, ze nenecha ani jedno oko suche...Aj osttatne jeho knihy stoja za precitanie, takze kto ma romanticku dusicku, pride si na svoje :)
(28. mája 2014 v 20:23)
kniha Zázraky sú možné od W.Wunder, námetom je to podobné ako Na vine sú hviezdy. Mne sa tam strašne páčila tá energia a hlavná hrdinka bola skvelá.
(28. mája 2014 v 20:31)
Bez dcéry neodídem od Betty Mahmoodyovej a Williama Hoffera bola nezabudnuteľná kniha pre mňa a určite aj pre ostatných.
(28. mája 2014 v 20:31)
K slzičkám ma dojali tri knihy: 1, Zlodejka kníh 2, Spievaj v mojom srdci 3, Mníška. Úžasné a zároveň veľmi silné príbehy. Poznačia čitateľa a prinútia zamyslieť sa...
(28. mája 2014 v 20:31)
Modlitba za Owena Meanyho - veľmi zaujímavé čítanie s prekvapivým, avšak pomerne smutným koncom.
(28. mája 2014 v 20:33)
podobne riesena kniha pre mladych? asi ziadna, ale rovnako dychberuca bola Veronika sa rozhodla zomriet
(28. mája 2014 v 20:35)
Kam zmizla Aljaška - John Green. Veľmi dojímavý príbeh, krásne napísaný, ako to už býva u Johna Greena zvykom. Postavy mi boli veľmi sympatické a kniha mala príjemnú atmosféru, preto ma nakoniec rozcitlivel koniec (teda skoro celá druhá polovica) knihy...
(28. mája 2014 v 20:39)
Pre mňa "klasika" Jana Eyrová, Odviate vetrom a Bez dcéry neodídem..láska, vášeň a boj o to najvzácnejšie v živote...
(28. mája 2014 v 20:42)
Zápisník jednej lásky je krásny príbeh, ktorý ma úplne dostal :) vážne odporúčam :)
(28. mája 2014 v 20:47)
Kniha, ktorá ma naposledy rozplakala bola jednoznačne Before I die odJenny Downham. Príbeh je podobný ako v knihe Na vine sú hviezdy a tak isto je to aj sfilmované, ale statočnosť dievčaťa ako bralo svoju chorobu a život tak ako je je pozoruhodné. Mnoho ľudí vidí v takýchto chvíľach svoj koniec no aj napriek pokročilému štádiu svojej choroby bola plná energie a plnila si svoje sny. Plakala som ako pri knihe tak aj pri filme. A samozrejme knihu, ktorú som čítala asi osem krát a stále pri nej plačem, pretože sama v nej vidím svoj život tak trochu je The last song od Nicholasa Sparksa.
(28. mája 2014 v 20:49)
mňa dojala Hlava XXII., ale v tom dobrom táto kniha mi prišla miestami veľmi smiešna. :)
(28. mája 2014 v 20:51)
Zlodejka kníh - mám rada historické knihy a ešte ked sú takto napísané, ako táto určite stojí za to si ju prečítať aj napriek tomu, že hrozí riziko dojatia :)
(28. mája 2014 v 20:54)
Som skôr ten sci-fi a fantasy typ čitateľky, ale aj tie príbehy ma dokázu rozplakať. Trilógiu Divergencia (Rezistencia, Experiment)vrelo odporúčam každej odvážnej povahe, ktorá si stojí za svojím a vie sa aj napriek drsnej povahe zamilovať. Hrdinka Tris (Beatrice) ma v mnohom inšpirovala. Pri všetkých troch knihách vytryskol prúd sĺz! Na naliehanie svojej kamarátky som však siahla po inom žánry a do rúk sa mi dostala Kam zmizla Aljaška od Johna Greena. Knihu som "zhltla" za necelé dve hodiny! John Green je proste génius. Po pátraní ďalších jeho kníh sa mi do ruky dostala aj táto Na vine sú hviezdy. Obe knihy ma prinútili hlbšie sa zamyslieť (popri mojom pár hodinovom plakaní a úchylke, keď niekto povie OKAY, že sa znovu rozplačem). Chcem sa pustiť do čítania aj nepreložených kníh, pretože viem, že budú stáť za to. Po tejto skúsenosti som si od fantasy dala ešte jedno-knihovú pauzu a siahla som po knihe Charlieho malé tajomstvá. Som v tretine knihy a celý čas plačem! Včera večer som si ešte poplakala pri krásnej knihe, ešte z obdobia vojny Chlapec v pruhovanom pyžame, pre ktorú som sa znovu zamyslela nad svojím životom. Tieto knihy mi dali iný pohľad na svet a vďaka nim nevidím veci iba čierno-bielo, viac si všímam ľudí a seba. Vrelo všetky spomenuté knihy odporúčam!
(28. mája 2014 v 20:58)
V malom kníhkupectve som našla knihu Goyove prízraky od Jean-Clauda Carriéra. Veľmi ma prekvapilo,že táto kniha bola napísaná až po sfilmovaní. Ešte som sa s takým niečim nestretla a chcela som vedieť aké to bude. Keď som začala čítať, tak som nevedela prestať. A ten koniec! Bolo to asi prvýkrát, čo som plakala pri knihe. Nemyslím si, že každého kniha dojme, ale podľa mňa to je perfektné vyobrazenie života v tom období.
(28. mája 2014 v 21:03)
Mne sa veľmi páčila zlodejka kníh,zaujímavo sa tu opisuje smrť a boj človeka,aby prežil takúto hroznu udalosť. A dodala ma aj knižka Ema. Je to boj matkyaby zachránila dcéru,ktorá dostala rakovinu. A ona jej nakoniec podľahne a zomrie.
(28. mája 2014 v 21:12)
Naposledy to bola kniha Paper Towns taktiež od Greena. Získala si ma záverom, kedy zistíte, že ani ten najšťastnejší možný koniec nie je v skutočnosti šťastný a nič nevyrieši. A taktiež obsahuje veľa na prvý pohľad pre dej nepodstatných momentov či "one liner", po ktorých človek musí zavrieť knihu a keby mohol tak Johnovi zavolá a poďakuje sa.
(28. mája 2014 v 21:14)
Mňa určite rozplakala Zlodejka kníh :') Bola to skutočne pekná, ale zároveň smutná kniha. Určite prečítajte!
(28. mája 2014 v 21:16)
Prečítala som už hrozne veľa kníh. Niektoré vo mne zanechali veľa pocitov, či už šťastných alebo smutných. Možno si to ani neuvedomujeme ale knihu, ktorú prečítame môže ovplyvniť náš život. Môžeme si z nej zobrať ponaučenie, môžme nájsť zmysel svojho života a spoznať priority ktoré by mali byť pre nás najdôležitejšie. Pri knihách sa človek môže vžiť do príbehu, môže sa stotožniť s postavou a cítiť podobne ako ona. Jedným slovom - snívať.Čítala som knihy pri ktorých som mala slzy na krajíčku a nedokázala som vôbec pochopiť ako niektorí ľudia mrhajú svojim životom a naopak druhý musia bojovať o to aby mohli so svojimi blízkymi na svete pobudnúť aspoň o deň dlhšie. Podľa mňa je to totiž veľmi nespravodlivé. Práve preto by som veľmi rada chcela odporučiť knihu Dvojčatá od Saskie Sarginsonovej. Bol to neuveriteľný príbeh dvoch sestier Isolty a Violy. Boli dvojičky. Je len ťažko uveriteľné z čím všetkým museli vo svojom živote bojovať. Hoci boli ešte len malé dievčatká prekonali také ťažké prekážky, ktoré by nedokázal prekonať ani dospelý človek. No i napriek tomu stále držali spolu. Boli proste neodlučiteľné. Všetky útrapy síce poznačili ich životy no najmä Viola to znášala veľmi zle. Veľmi zaujímavé na tejto knižke bolo i to, že Isolte a Viola mali dvoch kamarátov Johna a Michaela, ktorí boli taktiež dvojčatá. Trávili spolu všetok voľný čas a práve oni im vo všetkom pomáhali. Dalo by sa povedať že všetkým prekážkam, ktoré prežili sa nakoniec podarilo ich životy rozdeliť. Isolte bola úspešná. Mala prácu, domov, priateľa. No naopak Viola sa trápila,nikomu sa nezdôverila a preto skončila v nemocnici. Viola a Isolte sa od seba odlúčili a vznikla medzi nimi priepasť. Každý by asi povedal, že osud ich znova spojil. No podľa môjho názoru ich spojilo to puto a láska, ktorá medzi nimi stále bola po celý ten čas len si to neuvedomili. Tak a toto je teda kniha, ktorá ma po dlhom čase prinútila znova sa zamyslieť nad životom. Zamyslela som sa nad tým čo všetko môžem vo svojom živote stratiť a preto sa budem snažiť aby som o to nikdy neprišla.
(28. mája 2014 v 21:18)
Kniha Vábivé ticho od J. Simpsona. Je to mrazivo úprimná spoveď o tom, akú vysokú cenu musia horolezci platiť, aby mohli hrať túto nebezpečnú hru s horami a prírodou. Príbeh pri ktorom spolu s hl. hrdinom budete oplakávať svojich mŕtvych priateľov... divoko sa vám rozbúši srdce a so strachom budete zvierať pomyselný skalný úchyt.
(28. mája 2014 v 21:20)
Prečítala som veľa dojímavých príbehov,dojímavých takpovediac k slzám, už aj preto, že dosť citlivo reagujem, ak sa spomínajú slzy a plač ale ak mám z nich vybrať, tak stavím na klasiku - je to ozaj lovestory tej doby - kniha od Erika Segala - Love story, čiže Príbeh našej lásky, ktorá bola aj sfilmovaná, videla som film, neskôr ho dávali aj v TV a pamätám si, hlavnú hrdinku hrala Ali Mc Grave, ak som si dobre spomenula, ale nespomínam si na hlavnú mužskú postavu, kto ho hral. Príbeh má smutný koniec a sprevádza ho aj krásna pieseň, ktorá sa vtedy stala hitom, u nás ju v preklade spievala myslím speváčka Jana Kociánová. Ak by som viacej rozmýšľala, prišla by som aj na ďalšie romány a príbehy, ktoré mi vohnali slzy do očí. A nie je ich málo....
(28. mája 2014 v 21:21)
Prečítala som veľa dojímavých príbehov,dojímavých takpovediac k slzám, už aj preto, že dosť citlivo reagujem, ak sa spomínajú slzy a plač ale ak mám z nich vybrať, tak stavím na klasiku - je to ozaj lovestory tej doby - kniha od Erika Segala - Love story, čiže Príbeh našej lásky, ktorá bola aj sfilmovaná, videla som film, neskôr ho dávali aj v TV a pamätám si, hlavnú hrdinku hrala Ali Mc Grave, ak som si dobre spomenula, ale nespomínam si na hlavnú mužskú postavu, kto ho hral. Príbeh má smutný koniec a sprevádza ho aj krásna pieseň, ktorá sa vtedy stala hitom, u nás ju v preklade spievala myslím speváčka Jana Kociánová. Ak by som viacej rozmýšľala, prišla by som aj na ďalšie romány a príbehy, ktoré mi vohnali slzy do očí. A nie je ich málo....
(28. mája 2014 v 21:26)
Asi Jeden deň. Síce nie je úplne pre tínedžerov, ale pre mňa to bolo rozhodne srdcervúce. Koniec som preplakala vo veľkom. Celkovo sú oba príbehy realistické, veselé, smutné, romantické. Možno sa tam riešia trochu iné problémy, ale aj tak...
(28. mája 2014 v 21:45)
Jeden den, knihy od Johna Greena- paper towns a aljaska ;)
(28. mája 2014 v 21:48)
Určite to sú knihy od Nicholasa Sparksa, a to najmä Posledná pieseň a Zápisník jednej lásky, ale aj Šťastlivec. Aj keď sa síce príbehy odohrávajú v reálnom živote, knihy od tohto autora človeka nenudia, ale vždy sa ho nejako dotknú. Niekedy až tak, že si pri nich skutočne poplačete. Príbehy o láske a jej prekážkach sú proste vždy neodolateľné a práve tieto patria medzi tie naj. :)
(28. mája 2014 v 21:49)
skutočne ma rozplakal Denník Anny Frankovej, čítala som ju síce už dávnejšie, ale naozaj ma dojala. odporúčam prečítať!!
(28. mája 2014 v 21:53)
Nedávno mi kamarátka odporučila prečítať si Zápisník jednej lásky a neoľutovala som ani na chvíľočku. bola to jedna z kníh, ktoré ma naozaj rozplakali, no túto mám v čerstvej pamäti.
(28. mája 2014 v 21:55)
Síce som veľa kníh prečítala, ale som nenatrafila na takú, ktorá by ma dojala, resp. rozplakala. Avšak, to bolo kým sa mi do rúk nedostala "The book thief", ktorú som nepustila z ruky aj počas vyučovania v škole. Príbeh rozprávaný z pohľadu Smrti bol humorný, no keď sa človek nad všetkým zamyslí a vezme zo strany človeka, tak je to všetko veľmi smutné. Koniec tej knihy to celé ako kladivko o klinček pribilo a neubránila som sa slzám. V knihe je skvele zobrazené obdobie vojny, čím si ľudia prechádzali a popri tom i príbeh detskej nevinnej lásky, alebo skôr náklonnosti a vzájomnej úcty hlavných hrdinov. Je to doposiaľ jediná kniha, ktorá vo mne zanechala toľko dojmov a pocitov a uvedomenia si, že nemáme márniť časom a vážiť si momenty s tými, ktorých máme radi. Samozrejme aj vzácnosť kníh som si uvedomila. Ten kto si ich môže dovoliť mať plnú miestnosť si ich neváži ako niekto, kto na jednu musí ťažko robiť, potom sa naučiť čítať aby ocenil ich obsah.
(28. mája 2014 v 21:55)
Dojala ma kniha od Audrey Niffenegger Žena cestovateľa v čase,príbeh jednej veľkej lásky a chceniu zdolávať všetkých prekážok sveta.
(28. mája 2014 v 21:58)
Teším sa na knihu Na vine sú hviezdy, ale pozriem si rada aj film.
(28. mája 2014 v 22:02)
Mne sa veľmi pačila trilógi 50 odtieňov. Na knihe ma najviac dojalo ako je tam pekne napísane ako láska dokáže zmeniť človeka. Viem že tu knihu vníma väčšinou každy z jej erotickej stránky, no mňa zaujala a dojala ta romanticka stránka.
(28. mája 2014 v 22:22)
Všetky knihy maju niečo do seba,čitala som toho už strašne vela a všetky mi niečo dali.NAposledy ma ale rozplakala kniha od Nicholas Sparks-POsledná piesen.Je to nádherná kniha.A nadherny príb,ako si otec a dcera znovu najdu cestu k sebe.Film je tiež nádherny.
(28. mája 2014 v 22:31)
Myslím, že každá kniha má niečo do seba a nemusí nás rozplakať cielene. Na vine sú hviezdy patrí k tým, ktoré každého rozplačú len tým, že Gus zomrie, ale ja som neplakala. Dávnejšie ma rozplakali Lekcie Lásky od Jacqueline Wilsonovej a práve vtedy som si uvedomila, aké sú smutné konce krásne. Ale nemusí to bť len smutný koniec. Kam zmizla Aljaška ma donútila plakať od hnevu. The notebook od toho, aké je to pritiahnuté za vlasy a mnoho kníh len preto, že boli proste strašné. A napríklad teraz chcem revať, pretože musím prečítať Otca Goriota. A to vážne nie je môj štýl. :D
(28. mája 2014 v 22:55)
Nenájde sa veľa kníh, ktoré by ma rozplakali, a keď sa už predsa nejaká nájde, väčšinou sú to skutočné príbehy. Reálny život dokáže rozplakať svojim trápením ale aj dojať svojou silou vstať a nevzdať sa. Naposledy sa mi tak nahrnuli slzy do očí, keď som čítala zbierku príbehov KEĎ BOH ROBÍ CITRONÁDU. Každý ľudský osud tam bol jedinečný a aj napriek tomu, že každý mal to svoje trápenie, vždy ponúkal posolstvo nádeje. Pretože Boh je stále s nami. Rozhodujúce je, či sme aj my s Ním. Všetky príbehy boli dojímavé, ale ja som plakala iba pri jednom. Bol to príbeh o skutočnej, pravej a nežnej láske starčeka, ktorý každý piatok sedel pri hrobe svojej milovanej manželky a tým verne dodržiaval ich pravidelné rande - čas, ktorý si vždy vyhradili iba pre seba. A... v tom príbehu bolo ešte oveľa viac, ale nebudem už viac prezrádzať. Podstatné je, že starček dokázal jediným rozhovorom o svojej pravej láske zmeniť život jednej mladej žene... Celá tá kniha je veľmi silná, ale mňa rozplakal iba tento príbeh, ktorý si navždy uchovám v pamäti.
(28. mája 2014 v 23:00)
Tak ja sa síce tak ľahko nerozplačem ale naposledy som slzu uronila pri knižke Bela a Sebastian. Túto knižku som čítala ako malá a teraz som sa k nej vrátila a dobre som urobila. Nádherný vzťah dieťaťa a psa.
(28. mája 2014 v 23:17)
takýto obsah kníh sa mne osobne čita velmi tazko :-( medzi skutočne dojimave knihy patri jednoznacne- P.S.-Milujem ta, Dear John, A walk to remember ... vsetky su nadherne napísané,človek si mysli, ze mozno predsa sa len nieco stane a oni ostanu spolu... ale realita na konci nam da triezvo najavo, v akom krutom svete zijeme.
(28. mája 2014 v 23:24)
Tiez sa lahko pri knihe nerozplacem ale kniha kvety v podkrovi mi nejakym sposobom prirastla k srdcu uz od prvej chvile ako som ju chytila do ruky. Mozno preto ze je tak strasne krasne depresivna. Napisana podla skutocnej udalosti takze nejaka slza vypadla.
(28. mája 2014 v 23:34)
veľmi sa mi páčila kniha Chatrč,keďže som veriaca,táto kniha mi prirástla k <3 :) určite by som si rada prečítala aj knihu Na vine sú hiezdy
(28. mája 2014 v 23:55)
ja som naposledy čítala knižku svitanie nad púšťou ktorá ma dojala odporúčam bola skvelá, potešilo by ma ak by som bola tou šťastnou a vyhrala knižku obsah ma zaujal dufam ža sa konečne aj na mna šťastena usmeje
(28. mája 2014 v 23:59)
Dojímavým príbehom lásky pre mňa rozhodne bola kniha Ty proti mne ako aj Nech prší keď plačem. A mnoho ďalších, keďže každý príbeh je trošku romantický a aj tragický. Avšak najdojímavejší príbeh, ktorý som čítala nebol o láske ako o zamilovaní ale o materinskej láske úžasnej matky voči svojej chorej dcére, ktorá sa za život svojej dcéry vzdá všetkého a bojuje... je to príbeh Ema, ktorý rozhodne dojme a rozplače každého.
(29. mája 2014 v 0:01)
Harold Robins - Dedicia
(29. mája 2014 v 0:06)
Divergencia... keď Tris zomrela mama... plakala som...
(29. mája 2014 v 0:35)
Dosť ma dojala kniha Mechanická princezná od Cassadri Clare ...keď Will zomrel a potom Tessa bola s Jemom to mi bolo trošku ľúto...
(29. mája 2014 v 1:32)
Posledná kniha pri ktorej som plakala je Radšej nikdy. Je to kniha, ktorá spojila osud dvoch ľudí v autobuse. Ona utekala pred problémami a on išiel domov. Každý z nich mal svoj život s ktorým museli žiť. Tento príbeh nebol len o tom že sa do seba zaľúbili ale o tom čo boli schopní jeden pre druhého spraviť. Knihu mi požičala kamarátka ktorá mi povedala že koniec ta prekvapí. Nevedela som čo tým myslí ale keď som bola pri konci začala som plakať. Cesta ktorú spolu prežili ich spojila a posilnila. Andrew ktorému diagnostikovali chorobu pred časom chcel si užiť posledné dni života s Camryn ktorá o tom netušila. Chcel ju ušetriť trápení ale hlavne toho aby s ním nebola len z súcitu. Ale ona ho ľúbila a to dokázalo prekonať všetko a prekonal aj svoju chorobu. Je to kniha ktorú by si mal prečítať každý koho neodrazia takéto typy kníh kde ide o ľudský život.
(29. mája 2014 v 1:32)
Mia tanečnica srdcom. Tanec milovala a chcela ho študovať na najlepšej škole aká je. Milovala brata svojej najlepšie kamarátky. Poznala ho celý život mysliac nato že on ju berie len ako kamarátku svojej mladšej sestry. Nikdy by nepovedala že s ním bude, že ho pobozká. Ale to všetko sa jej splnilo v tom momente bola najšťastnejší človek na svete. Mala svoju lásku, sen ísť na školu sa jej pomaly splnil. Patrik bol námorník tak cestoval ale ich lásku si aspoň hovorili cez telefón. Keď sa mal vrátiť mali ísť na výlet len oni dvaja. Mali byť spolu ale stalo sa to čo nečakali. Náhoda či osud ? Patrik zomrel pri záchrane jej psíka. Vtedy som začala plakať pretože som si myslela že konečne sú spolu a šťastní. Mia neverila, plakala a chcela zomrieť. To čo ju postihlo je hrozné, prišla o človeka ktorí ju podporoval, človek ktorí jej veril a posúval dopredu. Kniha plná emócií, lásky a osudu. Kniha sa volá Zamilovaná do anjela.
(29. mája 2014 v 6:20)
milujem knihy a neviem si bez nich predstavit svoj zivot...pri nich vecer zaspavam, castokrat sa pod nou aj budim :-), s nimi sa smejem, placem, smutim, rozmyslam.....kazda kniha ma pre mna moje naj, a kedze citam naozaj vela,nedalo by sa tu spomenut vsetky....vcera vecer som docitala knihu Zlatokopka...surova vypoved o znicenom zivote bez lasky, tato kniha ma dojala a na konci som sa pristihla, ze placem...nad hlavnou hrdinkou i nad zenami, ktore realne existuju medzi nami a ktore si takto dobrovolne nicia svoj zivot...hned som isla pobozkat svoje spiace deti a manzela, lebo len s laskou sa da zit nadherny zivot a ja mam to stastie, ze mozem kricat do celeho sveta, ze milujem a som milovana
(29. mája 2014 v 6:55)
Práve som dočítala Všetky moje tváre, i keď príbeh je o návratoch do minulosti, láska je tam ako hlavná zápletka a vlastne všetko je tam hlavne o predošlych vzťahoch a hlavne láske, ktorá má veľa podôb.
(29. mája 2014 v 7:20)
Strašne rada čítam, pocit , keď si človek kľudne sadne a vezme do ruky knihu je hotový relax. Teraz hľadám knihu Červená zem - z austrálskeho prostredia. Už dávnejšie ma rozplakala knižka Mastičkár.
(29. mája 2014 v 9:05)
Ja by som odporúčila knihu Obyčajná tvár od R. J. Palacio, pretože tento príbeh je zaujímavý. Keďže je to skutočný príbeh, zaujal ma a veľmi som bola unesená tým, ako všetko vnímal hlavný hrdina August. Kniha mi dokázala, že na ľudí, ktorí majú nejakú poruchu, netreba pozerať ako na iných. Sú to ľudia ako my a taktiež chcú mať okolo seba priateľov, ktorí ich podržia a nechcú, aby ich odsudzovali alebo inak im znepríjemňovali život. Niekedy stačí, že na toho človeka budeme pozerať a jemu to dokáže spôsobiť depky, nové myšlienky ohľadom seba a pod. Je to silný príbeh, v ktorom sa August ukáže ako vtipný a milý chlapec, ktorý neskôr bude mať oveľa viac priateľov, vďaka tomu aký je a nie preto ako vyzerá, či koľko má peňazí. Po prečítaní knihy, som sa nad sebou zamyslela a zmenila som sa v tom smere. :-)
(29. mája 2014 v 9:21)
Soňa Rebrová-Ema,príbeh o malej Emke,ktorá bojuje s rakovinou,no bohužiaľ ten boj nevyhrá...
(29. mája 2014 v 9:36)
Knížka Pokrevní pouta:Ohnivé srdce..Ten konec jsem prostě probrečela. Sydney prošla velkou proměnou, byla konečně šťastná a nikdo jí nemohl nic přikazovat. A kvůli debilitě vlastní rodiny(sestry a otce) o všechno přišla. Navíc ten konec byl tak strašně otevřený, že mě to prostě nutilo brečet a totálně mě to dostalo.
(29. mája 2014 v 9:37)
Knížka Pokrevní pouta:Ohnivé srdce..Ten konec jsem prostě probrečela. Sydney prošla velkou proměnou, byla konečně šťastná a nikdo jí nemohl nic přikazovat. A kvůli debilitě vlastní rodiny(sestry a otce) o všechno přišla. Navíc ten konec byl tak strašně otevřený, že mě to prostě nutilo brečet a totálně mě to dostalo.
(29. mája 2014 v 9:39)
The Notebook( Zápisník jednej lásky) alebo Beznádejná tieto dve knihy sú veľmi krásne a rozhodne by som ich odporúčala :)
(29. mája 2014 v 9:40)
David Nicholls - Jeden deň. HJe to nádherná knižka ale tiež na konci veľmi smutná :(
(29. mája 2014 v 9:41)
Posledná pieseň - pekný príbeh ako si k sebe nájdu cestu otec a dcéra
(29. mája 2014 v 9:45)
The Notebook( Zápisník jednej lásky) alebo Beznádejná tieto dve knihy sú veľmi krásne a dojímavé rozhodne by som ich odporúčala :) Milujem knihy o láske, ktoré má vedia rozplakať, pretože sa s postavami niekedy stotožňujem. Takže ak má niekto rád typ knihy ako je napr. Na vine sú hviezdy tieto dve knihy sa vám budú určite páčiť :) :)
(29. mája 2014 v 9:46)
Tiež som z tých, čo pri knihách veľmi neplačú,ale dojali ma niektoré príbehy z knihy Slepačia polievka pre dušu: Mysli pozitívne
(29. mája 2014 v 9:47)
Som veľmi rada, źe ma moje okolie odmalička podporovalo a viedlo k čítaniu kníh. Všetkým som za to vďačná. A kniha, ktorú som asi dostala (alebo kúpila - nepamätám) nedávno, ma teľmi potešila. Anjeli neplačú. Tak sa volala. Potešila ma a zároveň príbeh veľmi dojaĺ tak, že som tú slzu z môjho oka nedokázala nevypustiť. Avšak jednoznačne mojou naj takéhoto typu je A walk to remember. Do tejto som sa zamilovala. Páči sa mi aj Na vine sú hviezdy, preto by som ju veľmi rada mala doma..
(29. mája 2014 v 9:49)
Medzi knihy ktoré ma naozaj dojali patrí napríklad zlodejka kníh, alebo veĺmi na mňa zaposobila aj kniha P.S. Milujem ťa dear John :) ale zase nemožem za seba jednoznačne vybrať iba pár kníh, pretože každá sa ma nejakým sposobom dotkne zaleži aj od momentálneho duševného rozpoloženia ktorá kniha sa nás dotkne, ale každá má svoje isté čaro :)
(29. mája 2014 v 9:55)
Strácam svoje ja -Lisa Genová dostala som ju od dcéry rada čítam a táto kniha ma dostala behali mi zimomriavky po rukách a aj som si poplakala hned som si to premietla na seba ved taká diagnóza je dojemným, hrozivým i krásnym opisom života so skorou formou Alzheimerovej choroby môže postihnúť každú z nás vrelo odporúčam
(29. mája 2014 v 10:10)
Tiež mám doma The notebook a aj keď som k nej videla aj film, hltám z nej písmenko po písmenku. Spomenula som si aj na starú knižku z knižnice mojich rodičov - Romeo, Julie a Tma. Kniha o židovskom dievčati a chlapcovi, ktorý sa do nej zaľúbi. Dej sa odohráva v čase druhej svetovej vojny, preto ju chlapec ukrýva v starom byte. Všimnú si to jeho rodičia, susedia a iní, dievčina už vie, že tu nie je viac v bezpečí, preto utečie a títo dvaja sa už nikdy nestretnú. Kniha obsahuje aj tajomný akt ich vzájomnej lásky v prítmí izby, kde v tomto šere dievčina prebýva ukrývajúc sa. Pri tejto knihe mi srdce silno trieskalo od strachu, čo bude nasledovať i od smútku z toho, čo nasledovalo a z toho, že to mohol byť aj skutočný príbeh dvoch mladých ľudí žijúcich v tomto období. Smutnou knihou, ale aj jednou z mojich obľúbených je aj autobiografia od Júliusa Fučíka - Reportáž spod šibenice, ktorú písal stránku po stránke z väzenia a posielal ich tajne svojej manželke..
(29. mája 2014 v 11:12)
Khaled hosseini Tisíc ziarivych slnk. Dojimavy príbeh afganských žien a hrubosti ich mužov.
(29. mája 2014 v 11:12)
Knižka o dojímavom ľudskom osude a živote je pre mňa knižka Strom v srdci od spisovateľky Kim Edwardsovej. Len tak som sa raz potulovala po kníhkupectve a keď som zbadala tú obálku a začala si čítať o čom je, hneď som si ju kúpila a urobila som dobre. Ide o to, že doktor počas snehovej búrky privádza na svet dvojčatá svojej manželky, no žiaľ, jedno z nich sa narodí postihnuté a on nedokáže prijať skutočnosť a prikáže sestričke, aby dievčatko umiestnila do ústavu, no ona sa rozhodne vychovať ju ako vlastnú dcérku, za čo som ju veľmi obdivovala. Život plynie a tajomstvá pomaly vychádzajú na svetlo. Je to krásny príbeh o tom, že človek si niekedy neuvedomí, ako môže svojim konaním zasiahnuť do života svojim blízkym a zmeniť im ho. Neuvedomujú si, že im spôsobia bolesť a trápenie. Ale....to krásne v knižke bola práve tá láska náhradnej mamičky k dievčatku. A tie opisy a metafory v knihe sú krásne. Je to kniha plná emócií, zvratov, priateľstva a lásky, ale aj smútku a trápenia. Tiež je táto kniha poukázaním na to, že život nemusí byť až taký ťažký, aký si ho človek dokáže predstaviť, nemusí to byť len trápenie, ale že život môže byť radostný a plnohodnotný, aj napriek prekážkam :)
(29. mája 2014 v 11:27)
Príbeh nemá podobu
(29. mája 2014 v 11:39)
Kniha EMA od Soni Rebrovej. Podobne dojímavý príbeh o zlom osude.
(29. mája 2014 v 12:05)
Kniha od Soni Rebrovej...Neodolatele vabenie. Skutočne krásny príbeh ktorý vás vtiahne do deja už od prvej vety.
(29. mája 2014 v 12:09)
Kniha: Mockingbird od Kathryn Erskine Caitlin piatačka a nadaná umelkiňa. Taktiež má Aspergerov syndróm, a žije vo svojom vlastnom scete. Jej brat, Devon, bol vždy pre ňu oporov. Ale streľba na strednej škole mu vzala život. Caitlyn ostala sama s otcom a obaja sa snažia nájsť spôsob ako sa so stratou vyrovnať. Knižka je písaná v prvej osobe z pohľadu Caitlin a je naozaj dojímavá.
(29. mája 2014 v 12:09)
Kniha: Mockingbird od Kathryn Erskine Caitlin piatačka a nadaná umelkiňa. Taktiež má Aspergerov syndróm, a žije vo svojom vlastnom scete. Jej brat, Devon, bol vždy pre ňu oporov. Ale streľba na strednej škole mu vzala život. Caitlyn ostala sama s otcom a obaja sa snažia nájsť spôsob ako sa so stratou vyrovnať. Knižka je písaná v prvej osobe z pohľadu Caitlin a je naozaj dojímavá.
(29. mája 2014 v 12:10)
Keleová-Vasilková Táňa - SLZY A SMIECH.. krásna kniha :)
(29. mája 2014 v 12:12)
kniha pomocoun ktorej som sa vo svojej fantázie vyniesla až do vesmíru je kniha od Zuzany Burgerovej-Cacciabue a to kniha ako sa SFARBIA JAVORY, túto knihu som dostala na Vianoce a čítala som ju tak že s napätím lebo sa tam stále niečo nového dialo, je to plné romantiky, vášni , sklamaní, nečakaných obratov a taktiež o viere ... s tejto knihy som si vybrala aj úryvok o kanárikovi, ktorého vysala a vyhrala som s ním prvé miesto na Hviezdoslavovom kubíne a tretie meisto na Vansovej lomničke ... s tou knihou sa dá aj zabaviť aj poplakať ... obľúbila som si ju a určite ju budem čítať ešte mnohokrát.... prajem pekný deň :)
(29. mája 2014 v 12:21)
kniha upálená zaživa... je to príbeh ktorý ukazuje aké to majú ženy- moslimky a celkovo ako berú moslimovia ženy... a zároveň je to o sile hrdinky... pri tejto knihe som mala stále slzy na tvári...
(29. mája 2014 v 12:25)
mna jednoznacne kniha Bez dcery neodidem,citala som ju uz asi 10 krat a vzdy pri nej placem,je to nadherne
(29. mája 2014 v 12:29)
mňa teda rozplakala kniha od Diany Hellmannovej - Dve ženy.Príbeh ženy, ktorá vyhrala svoj boj s rakovinou.
(29. mája 2014 v 13:00)
Kam zmizla Aljaška. Jedno meno - tisíc emócií. John Green. Teším sa na Papierové mestá. Je to... ah. Neuveriteľné.
(29. mája 2014 v 13:18)
Mňa veľmi oslovila a aj dojala kniha od W. P. Younga CHATRČ, čítala som ju už dávnejšie, ale asi v pre mňa správnom čase. Je mi jasne že to nie je kniha pre každého. Moja známa vyhlásila že je to celé čudné a že to ani nedočítala. Mne sa ale páčila a chystám sa aj na pokračovanie Návrat do chatrče.
(29. mája 2014 v 13:25)
Mňa osobne dojala kniha Bozk nad kytičkou frézií od Márii Hamzovej, nao je t síce slovenská kniha a nie je to žiadny americký bestseler ale aj tak si myslím že to malo veľmi zaujímavý, neočakávaný a hlavne dojímavý koniec.
(29. mája 2014 v 13:31)
Čítam si tu komentáre a páči sa mi ako niekto napísal, že po prečítaní nejakej myšlienky alebo príbehu zavrie knihu a keby mohol zavolá autorovi a poďakuje sa. PRESNE s tým súhlasím. Ja mám takéto chvíle keď čítam P. Coelha, Na brehu Rio Piedra som si sadla a plakala, Veronika sa rozhodla zomrieť alebo Alchymista. Vlastne by som mohla menovať všetky jeho knihy :) A už ma doma čaká Víťaz je sám (z antikvariatu za par €) tak sa na ňu teším.
(29. mája 2014 v 13:50)
Čo koho do toho - pokračovanie Očistný debakel.. je to dojímavé a pre mna aj zaujímevé :) a ešte Upríske denníky :)
(29. mája 2014 v 13:51)
Čo koho do toho - pokračovanie Očistný debakel.. je to dojímavé a pre mna aj zaujímevé :) a ešte Upríske denníky :)
(29. mája 2014 v 14:21)
Kam zmizla Aljaška. Proste celý John Green, ktorý dokáže rozplakať každú jednu. :) A táto obálka TFIOSu hore je neskutočne krásna, ale na Okay? Okay to nemá. :D
(29. mája 2014 v 14:37)
Skôr než zomriem od Jenny Downhamovej.Podobná tematika ako Na vine sú hviezdy ale opäť nejde o rakovinu nejde o krátky život. Ide o lásku, ktorá prekoná smrť, chorobu smútok ... A táto kniha je tiež o oslave života a o tom, že každý deň sa má žiť akoby bol posledný ...
(29. mája 2014 v 14:37)
Zlodejka Kníh.Táto kniha ma dostala už ked som mala asi 14 rokov,doteraz pri nej plačem.príbeh sa odohráva v nechutnej dobe a napriek tomu je tak dojímavý ..
(29. mája 2014 v 14:40)
Kam zmizla Aljaška od Johna Greena. Toho autora milujem ale často ho aj nenávidím. A obdivujem jeho myšlienkové pochody. KZA sa pýta kam sa dostaneme keď zomrieme, hovorí aký je život dôležitý a možno sme len bezvýznamný ale sme aj neporazitelný veď koniec koncov sme z hviezdneho prachu :)
(29. mája 2014 v 14:42)
Odporúčam knihu Benjamina Buttona.. ;) krásna kniha...aj film ;)
(29. mája 2014 v 14:58)
odporucam Paper Towns od Johna Greena. Ako vzdy vynikajuce postavy, Margo aj Quentin, neobycajne ako vzdy. Uvedomime si ze aj ked si myslime ze niekoho pozname dokomale, nemusime ho v skutocnosti poznat ani trochu. Green opat nesklamal. :)
(29. mája 2014 v 15:04)
Tancovala jedno leto... Skvelo napísaný príbeh s dojímavým koncom.
(29. mája 2014 v 15:05)
Paper town od Johna Greena :) milujem ju ako aj Na vine sú hviezdy, ktorú bohužiaľ nemám ale počula som o tom :)
(29. mája 2014 v 15:10)
Podobne pekny ale aj zaroven smutny kniha ktora je velmi zaujimava velmi dobre napisana je Nezapomenutelná cesta / A walk to remember autor Nicholas Sparks.
(29. mája 2014 v 15:18)
Prečítala som knihu Chatrč od WM. Paul Young a cítila som sa skvele. Táto kniha je sice náročná no vie veľmi osloviť a prejsť až do vašich najhlbšich pocitov a myšlienok. Začnete sa viac zamýšľať a pozerať na veci ktoré boli pre Vas všedné. Po dočítaní po mne prešla husia koža a 5 minút som len tak sedela na posteli a premýšľala. Tá kniha ma úplne pohltila. Možno nieje všetko pravda, čo sa v nej píše, no aj tak som sa zamyslela. Dojala mi teda poriadne a chystám sa čítať aj Návrat do Chatrče. Vrelo odporúčam
(29. mája 2014 v 15:19)
Krásny príbeh o 5 priateľov, od škôlky kde sa spoznali až do konca ... Navždy priatelia od Danielle Steel :3 :)
(29. mája 2014 v 15:38)
s podobnou tématikou ma chytil za srdce príbeh Skôr než zomriem. Dokonca som ho nedávno videla aj v sfilmovanej verzii. Tá energia s akou chcela hlavná hrdinka postihnutá rakovinou splniť svoj zoznam vecí čo chcela pred smrťou stihnúť, ma uplne prekvapila. dojali ma posledné chvíle jej života ktoré autorka velmi s citom a dojímavo podala. skutočne ma kniha rozplakala lebo som si uvedomila pominutelnosť života
(29. mája 2014 v 15:40)
Síce to nebolo v poslednom období, kedy ma tieto knižky úplne dostali, ale predsa. Sú to knihy od Sparksa - Zápisník jednej lásky a Nezabudnuteľná cesta. Knihy, ktoré v sebe nesú hlboké myšlienky, kedy človek začne uvažovať nad tým čo má v skutočnom živote hodnotu a zmysel. Knihy plné skutočnej lásky a priateľstva. Knihu od Greena som síce nečítala (zatiaľ) ale podľa recenzií a ohlasov som presvedčená, že sa mi bude páčiť a dúfam,že film taktiež nesklame.
(29. mája 2014 v 15:43)
Námet na podobný príbeh ako je zrovna táto kniha by som nevedela povedať. Možno tak podľa seba. Písala by som o sebe a svojom priateľovi. Spoznali sme sa na internete a nevedeli sme sa od seba odtrhnúť. Postupom času sme sa dali dokopy. Prechádzali sme všeličím. Nesúhlasmi rodičov, nadávkami od kamarátov, zhadzovanie seba samých. Potom som zistila, že ma podviedol. Jednoducho a sucho. Týždeň pred naším prvým stretnutím. Povedala som, že prísť môže, ale či mu odpustím ... to je vo hviezdach. Prišiel a keď som zbadala tie nádherné oči, tak zo mňa všetka nenávisť opadla. Dlho u mňa nebol .. sotva 3 dni a už musel. Tá bolesť je neskutočná. No žili sme ďalej. Po polroku mu vzali počítač, pretože sa sťahuje k otcovi a 3 mladším sestrám. Teraz prišla bolesť akú som ešte nezažila. Len nemo sedím na posteli a pozerám na každé miesto v izbe, kde sme sa spolu maznali a bozkávali, na každé miesto vonku, kde som ho objala a vypýtala si úsmev. Proste len sedím a smútim, pretože z každého dňa, čo som počula jeho hlas, sa stal jeden, alebo dvakrát za týždeň. A v poslednom období ma rozplakala kniha Zamilovaná do anjela od autorky Frederica Bosco. Spočiatku tá kniha bola trošku nudná, ale ako sa chýlila ku koncu tak som sa od nej nevedela odtrhnúť. Rozplakala ma smrť priateľa hlavnej hrdinky. Konečne mohli byť spolu a on umrie. Neskutočne ma to dostalo. :/
(29. mája 2014 v 16:01)
Mna najviac zaujala knižka od Lenky Gaherovej - Kým nejde o život. Mám ju velmi rada , pretože jej príbehy sú aj dojímavé alee aj dost často zábavné. Pri jej knihých ujdem z reality a oddýchnem si
(29. mája 2014 v 16:27)
Čítala som knihu Neznámich nemiluj.Je to príbeh znásilneného dievčaťa,ktoré sa so svojimi priatelmi snaží zabudnúť na to čo sa jej stalo.Priznávam na začiatku sa mi to moc nepáčilo , ale ked som sa začítala nevedela som sa odtrhnúť a neraz som si aj poplakala.Odporúčam si prečítať !
(29. mája 2014 v 16:33)
Jedna z mojich najväčších srdcoviek je Before I die od spisovateľky Jenny Downham. KEď som knihu čítala prvýkrát pred pár rokmi, tak mi stekali slzy po tvári a doteraz mám zimomriavky, keď si spomeniem na ten koniec. Keď som zistila, že knihu sfilmujú, tešila som sa ako dieťa v dráčiku. Od kedy som videla film, stal sa mojim najobľúbenejším. Videla som ho už toľkokrát a vždy ma dokáže rozplakať. Silný príbeh. Ak máte radi podobné príbehy, vrelo odporúčam.
(29. mája 2014 v 16:41)
S podobnou tematikou ako Na vine su hviezdy je aj kniha Wendy Wunderovej Zazraky su mozne. Hlavnou postavou je tiez dievca s rakovinou, je typicke svojim sarkastickym humorom a svojskym pohladom na zivot. Pri konci som sa nemohla ubranit slzam, nadherne napisana kniha
(29. mája 2014 v 16:48)
Medzi top knihy,ktoré ma zaujali a o ktorých netreba veľa písať, ktoré stačí jednoducho prečítať a všetko pochopíte,určite patrí Modrý zápisník.Krásna a dojímavá kniha, ktorá ma dojala k slzám. Má hlboký morálny odkaz. Hlavná hrdinka - malá Batuk, je neskutočne vnímavé a úžasné dieťa, ktoré zosobnilo trápenie mnohých detí na svete.Odporúčam prečítať všetkým tým, ktorým nie je ľahostajné utrpenie druhých.
(29. mája 2014 v 16:52)
Ja budem teraz možno trochu mimo, ale pre mna je teda extrémne srdcervúci Harry Potter 7 (Dary Smrti) kde zomierajú všetky moje obľúbené postavy :D Ale čo sa podobného žánru týka, tal jednoznačne knihy od Nicolasa Sparksa, prečítala som skoro všetky a čo kniha, to skvost. :) Naozaj odporúčam každému, komu sa na vine sú hviezdy páčia, aby siahol po Sparksovi :)
(29. mája 2014 v 16:58)
Až tento rok som začala poriadne čítať a to vďaka knihe Na vine sú hviezdy. Poriadne som si pri nej poplakala,ale aj zasmiala :) ďalšie knihy, ktoré som od vtedy čítala boli skôr ešte také babské keďže mám len 15. Ale oproti Na vine sú hviezdy sú slabé. To bol príbeh kde dvoja nemali sprosté problémy, ale strach, že o seba prídu! Preto nemám žiadnu knihu s top dojímavým príbehom okrem tejto, lebo táto si ma 100% získala :)
(29. mája 2014 v 16:59)
Podľa mňa najkrajší a najdojímavejší film, aký som doteraz videla je Now is good. Silný príbeh, no so smutným koncom, podobne ako Na vine sú hviezdy. Určite každému odporúčam pozrieť.
(29. mája 2014 v 17:02)
Medzi naj knihy aké som kedy čítala patrí jednoznačne Zlodejka kníh. Príbeh sa odohráva v nacistickom Nemecku. Neuveriteľný príbeh o dievčati menom Liesel je vyrozprávaný netradičným spôsobom. Je len málo kníh, pri ktorých mi do očí vošli slzy. Táto k ním jednoznačne patrí. Nevedela som sa od nej odtrhnúť. Neskutočne pútavá, hoci smutná. Určite odporúčam, pretože človeku poskytne iný pohľad na vojnu.
(29. mája 2014 v 17:05)
Dojala ma kniha Kam zmizla Aljaška (Looking for Alaska)tiež od Johna Greena. Je to krásny príbeh o hľadaní samého seba, o priateľstve a o živote, ako sa dostať z toho "labyrintu utrpenia", ako sa spomína v knihe. Sú tam zaujímavé myšlienky, vtipné úseky a tiež dojímavé zavŕšenie. Na vine sú hviezdy ma rozplakalo a dojalo viac, ale toto je tiež veľmi dobrá kniha.
(29. mája 2014 v 17:06)
Pri knihe Na vine sú hviezdy som plakala asi najviac... No rovnako to bolo aj pri Harrym Potterovi keď zomrel Sirius Black, Dobby a Fred Weasley :'( čítala som to už asi 20x ale nikdy ma to nenechá chladnou :'( Alebo ešte Kam zmizla Aljaška (zhodou okolností tiež Greenova kniha) a Experiment od Veronici Roth. Zaujímavé je, že ma až tak nerozplakala smrť (SPOILER, ak ste to ešte niekto nečítali a čítate tento komentár) Tris, skôr to, čo potom prežíval Tobias :/
(29. mája 2014 v 17:24)
Velmi ma dojala kniha Most do krajiny Terabithia.Tá kniha je dokonalá!Leslie je hotový anjel.Kamarátstvo Jessa a Leslie bolo neuveritelné.Kvôli tejto knihe som preplakala 2 dni.Stojí za to prečítať si ju.
(29. mája 2014 v 17:25)
MAMIN ZOZNAM - veľmi silná a emotívna kniha!! Smutná a zároveň veľmi inšpiratívna! Preplakala som ju síce takmer celú, miestami som premýšľala nad tým, že by som ju kvôli tomu ani nedočítala, no som rada že som to neurobila, pretože po jej prečítaní som sa cítila odhodlane a inšpiratívne. Pripomenulo mi to, aký je život pominuteľný a že by sme si mali užiť každý jeden deň, ako keby bol náš posledný, pretože nevieme, ktorý bude naozaj tým posledným! Z tohto príbehu som čerpala silu, ako zvládnuť banálne problémy, ale aj návod na prežitie tých zdanlivo neriešiteľných situácií. Jej manžel Singe cez svoje aj Katine postrehy ukazuje napríklad na zmene uhla pohľadu, ako možno aj zo zlého vyťažiť to dobré. Veľmi bolestivé čítanie ... Naučí vás nadýchnuť sa a žiť ďalej, s láskavou spomienkou na milovanú osobu...
(29. mája 2014 v 17:25)
plačem pri všetkých knihách kde zomrie dieťa alebo niekto kto je statočný a nezaslúži si to.... Krajina anjelov
(29. mája 2014 v 17:30)
Najdojímavejšia kniha akú som kedy čítala bola Posledná pieseň...Ten príbeh ma naozaj dostal, dokonca som si pri ňom aj poplakala. Donútil ma premýšľať o svojom živote a premýšľala som skutočne dlho :D Z filmov bol pre mňa veľmi emotívny Now is good. Je to tiež príbeh zo života, dokazuje, aká krutá realita dokáže byť...:/
(29. mája 2014 v 17:38)
Najkrajšou a najdojímavejšou knihou akú som kedy čítala bola kniha Hostiteľ od autorky Stephenie Meyerovej. Je to príbeh veľkej lásky skombinovaný so sci-fi. Na tejto knihe na najviac rozplakalo stretnutie Jareda a mimozemskej bytosti ktorá obsadila telo Melanie. Jared si myslel že táto bytosť zabila Melanie ,ibaže ona stále žila spojená s touto bytosťou v rovnakom tele a stali sa kamarátkami ... Háčik bol však v tom že táto mimozemská bytosť mala možnosť oslobodiť Melanie a samú seba nechať zomrieť. Toto bola ďalšia časť pri ktorej som bola tak dojatá že som nemohla prestať plakať. Bytosť tamojší ľudia pomenovali Vanda a stala sa súčasťou ich veľkej rodiny pridala sa na stranu ľudí a pomáhala im v boji o ich prežitie. Po čase sa do Vandy zamiloval muž ktorý sa najskôr pokúsil Vandu zabiť. Preukazoval Vande náklonnosť a to sťažovalo Vande rozhodnutie či sa má nechať vyňať z tela ktoré patrilo Melanie aby ona mohla žiť so svojou láskou Jaredom. Príbeh má však šťastný koniec pri ktorom sa samozrejme patrí zmáčať nejednu vreckovku a inak by to v tomto prípade najdojemnejšieho príbehu aký som kedy čítala ani nešlo :) Medzi knihy ktoré ma dokážu najviac rozplakať patria také pri ktorých sa viem vcítiť do situácie hrdinov alebo mi situácie v knihe pripomínajú niečo z môjho života a jednotlivé postavy pripomínajú mojich blízkych. Najradšej som keď ma rozplačú šťastné konce ako smutné osudy postáv ...
(29. mája 2014 v 17:53)
Kníh som prečítala už mnoho, ale len jedna ma dokázala rozplakať. Waris Dyrie- Púštny Kvet. Túto knižku som si prečítala ešte pred tým, ako som videla film. Jediné, čo vám môžem povedať, že je to príbeh o jednej silnej žene, ktorá to v živote nemala ľahké, a nikto z nás si nevie ani len predstaviť, čím prešla. Po prečítaní tejto knihy som vďačná aj za kvapku vody, takže som si istá, že plní svoj sociálny účel,a keďže rozplakala mňa, rozplakala by aj vás. Je to skvelé čítanie, nevedela som od tejto nižky odlepiť oči. Nie je to síce podobné knihe Na vine sú hviezdy, ale je to úžasný príbeh. Vrelo odporúčam, aj keď ste už videli film. :)
(29. mája 2014 v 17:59)
Jedna z najlepších kníh, ktorá ma dokázala rozplakať sa volá Zázraky sú možné. Bez váhania by som dokázala povedať, že ak by Gusov a Hazelin príbeh nedopadol tak, ako dopadol, tak by mohol skončiť jedine tak, ako ten v knihe Zázraky sú možné. Naozaj, táto kniha má veľmi dojímavý príbeh o dievčati Campbell,- onkologickej pacientky, ktorá už vyskúšala všelijaké možné spôsoby liečby, no zatiaľ žiadna nepomáha, a zdá sa, že len dovtedy, kým sa Campbellina mama rozhodne, že zoberie Cam a jej mladšiu sestru do zázračného mesta Nádej. Po príchode do Nádeje sa ubytujú vo veľkom dome a keď sa Cam rozhodne preskúmať Nádej, stretne nádherného chlapca, do ktorého sa zamiluje na prvý pohľad. Neskôr zistí, že chlapec sa volá Asher. A po tom, ako spolu prežijú pár týždňov, zahŕňajúc smrť Caminej najlepšej kamarátky, jej prvú párty, romantické výlety, dokonca i jednu hádku,- to všetko s tým, že Asher vedel, že Cam má rakovinu,- nakoniec rakovina dobehne Camin, na prvý pohľad veselý život, Cam sa s rakovinou dostane do nemocnice a jasne vie, že toto je jej koniec. Nestihla sa ani rozlúčiť s Asherom, dokonca je s ním rozhádaná. Práve to, ako aj napriek hádke sa nakoniec Asher dostaví do nemocnice, a spoločne sa rozlúčia a zmieria ma najviac rozplakalo. Tento príbeh sa mi naozaj vryl hlboko do pamäte a som si istá, že aj ostatným, ktorí túto knihu čítali. Naozaj veľmi emotívny príbeh, ktorý nás donúti pozastaviť sa nad niektorými dôležitými vecami.
(29. mája 2014 v 18:03)
Slzy a smiech od T.Keleovej-Vasilkovej,ale aj klasika a moja srdcovka Anna zo zeleného domu
(29. mája 2014 v 18:21)
Nicholas Sparks Posledná pieseň- je jediná kniha, ktorá ma dojala, pretože som takéto typy príbehom nevyhľadávala, no bolo to krásne a ako stránky ubúdali mi bolo viac smutno, pretože takýto silný príbeh chytí za srdce a niečo si z neho odnesiete
(29. mája 2014 v 18:24)
Najemotívnejšia kniha v poslednom čase bola Púštny kvet. Príbeh Waris malého dievčatka ktoré utieklo zo Somálska pred svadbou so starým mužom do Londýna kde si privyrábala ako sa len dalo a vtom ju uvidel známy fotograf a prepracovala sa až do sveta medzinárodného modelingu. Dnes Waris žije vo Viedni a bojuje proti obriezke, ktorú podstúpila aj ona a dokonca života je takto bohužiaľ poznačená...
(29. mája 2014 v 18:26)
Hovorí sa, že chlapi neplačú ... to však nie je pravda. Pri dojímavom, srdcervúcom a ľudskom príbehu sa to stáva aj nám ... Skvelý a zároveň smutný príbeh zúfalstva a nádejí hľadania milovanej dcéry - ZÁBLESKY NÁDEJE,ktorý je fantasticky vyrozprávaný, pri prečítaní knihy sa mi do oči nahrnuli slzy a pýtal som sa prečo je na svete toľko zla ... a to si niekedy hovorím, že som tvrdý chlap :(
(29. mája 2014 v 18:28)
Určite kniha s názvom Skôr než zomriem.
(29. mája 2014 v 18:32)
Pre mňa to bola kniha Kite Runner od Khaleda Hosseiniho. Táto kniha je vybavená veľkou dávkou hĺbky a zložitosti rodinných vzťahov, rozhodnutí,ktoré robíme a obrazu ako nás ovplyvňujú tie dalšie, je obrazom vykúpenia a spoločenských hodnôt. Umožní sa vám pozrieť na Afganistan z inej strany a aj keď nemusíte súhlasiť s mnohými hodnotami afganského ľudu, budete vedieť schopní aspoň lepšie pochopiť tieto hodnoty. Kniha ma prinútila plakať pri rozmanitých príležitostiach a z veľmi rozdielnych dôvodov. Hosseini povedal: "Písanie beletrie je akt tkania série klamstiev,ktorými sa dospeje k väčšej pravde." čo vystihuje knihu Kite Runner dokonale.
(29. mája 2014 v 18:35)
Fuh, asi to bude znieť divne, no ja som sa dosť naplakala aj pri knihách Fifty shades of Grey, Darker a Freed. Asi si poviete, ako ma môžu rozplakať knihy plné sexu, no ten, kto ich čítal, si určite spomenie, že nie len sex bol hlavnou témou týchto kníh. Tretiu časť som dočítala pred pár dňami a môžem povedať, že po dočítaní sa cítim taká, nesvoja. Neviem, chcela by som tie knihy čítať znovu a znovu sa zamilovať do toho príbehu, no odrádza ma to,že viem, ako to skončí a o čo tam ide. Pravdu povediac, tie intímne scény začnú postupom času človeka nudiť, lebo sú opísané v každej jednej kapitole! No, tým, čo mi naozaj roztrhalo srdce bola láska hlavných hrdinov. Any a Christiana. On si prešiel v živote toľkými vecami, že nehľadal lásku a necítil sa byť ľúbený, no Ana mu ten pocit dopriala a on jej ho po istej dobe oplácal dvojnásobne. Dojali ma scény, kedy boli spolu fakt zlatý, kedy pred ňou Christian padol na kolená a prosil ju, aby nedochádzala. Takéhoto chlapa by som si želala hneď. Ak by sa to dalo, tak lusknutím prstov. Ďalej som slzila, keď ju požiadal o ruku. Mňa dokážu rozplakať smutné, no aj tie nádherné a šťastné chvíle, takže knihy a filmy dosť prežívam. Týmto chcem povedať, že poslednou knihou, ktorá ma rozplakala, bola práve táto séria. Na vine sú hviezdy som čítala skoro pred pol rokom a to bol plač, plač a plač. Aj napriek tomu, že boli Hazel a Augustus smrteľne chorí, ich láska ich proste spojila. Preto budem veľmi rada, ak by som túto súťaž vyhrala. Zápisník sa mi strašne páči, môžem ho použiť na hocičo a knihu by som si znovu prečítala, tento obal sa mi hrozne páči, no určite sa k nej chcem ešte vrátiť. Prajem vám všetkým pekný deň. Bye :)
(29. mája 2014 v 18:40)
knihy ma rozplačú skôr ako živí ľudia v mojom živote, aj to len máloktoré. knihy o harrym potterovi ma uviedli do sveta kníh a rozplakali ma nejedenkrát tak, až som mala pocit, že vyplačem všetku vodu vo svojom tele. rozplakala ma looking for alaska//kam zmizla aljaška od johna greena. the perks of being a wallflower//charlieho malé tajomstvá ma nielenže rozplakali, ale dostali do takého špecifického stavu, ktorý doteraz neviem popísať a ktorý je jedinečný len pre túto knihu. a hoci to nie je tak úplne kniha na citové vydieranie, búrlivé výšiny mali na mňa bezprostredne po dočítaní tiež efekt veľmi... zaujímavý. táto kniha je tiež jedna z tých, ktoré zahrali na struny, o ktorých som ani netušila, že ich mám. ale kniha, ktorá ma prinúti cítiť milión vecí naraz, ktorá má pre mňa neuveriteľnú citovú hodnotu, ktorá sa s rovnakou jednoduchosťou, s akou je napísaná, usadila v mojej hlave, srdci, pamäti a už len myšlienka na ňu automaticky pôsobí na tvárové svaly aby sa zorganizovali do malého úsmevu... where the wild things are od mauricea sendaka. takže knihy vyššie uvedené, plus na psychiku neuveriteľne pôsobiaca mara dyer trilógia - to sú knihy pôsobiace na moje city a slzné kanáliky, ktoré mi najviac utkveli v pamäti. .)
(29. mája 2014 v 18:43)
Priznám sa,som maniak na knihy. A to doslova. Väčšinou síce plačem pri filmoch, ale jedna kniha ma dokázala rozplakať. Bol to Hostiteľ. Viem,že mnohí z vás si pomyslia,či som normálna keď som sa pri nej rozplakala ale ten koniec je naozaj smutný. Aj keď to nakoniec končí happyendom :)Je zaujímavé ako rýchlo dokážete zbožňovať postavu,ktorú ste predtým nenávideli. Ja viem,že tá kniha nie je srdcervúca, ale je naozaj pekná ;) Strašne sa teším keď príde Na vine sú hviezdy aj do nášho kina,pretože podľa mňa to bude naozajstný trhák ;) Veď ja som plakala už pri traileri tak neviem čo budem robiť v kine :D
(29. mája 2014 v 19:00)
Mňa rozplakali knihy od Lauren Kate- Fallen angels, pretože tá kniha mi ukázala, že láska nemá hranice, že obetovať sa pre druhého je to najviac, pretože láska nie je obyčajná vec, je to niečo prečo sa oplatí bojovať, pretože tá láska čo mali Daniel a Luce bola obrovská, nadprirodzená...bola taká po akej túži každý človek na tejto planéte.
(29. mája 2014 v 19:20)
Nečítam príliš romantické knihy a dobrovoľne priznávam, že skôr ma rozplače smutný ale výborne urobený film, ale pamätám si na jednu knihu, ktorú som čítala niekoľkokrát a vždy, vždy, vždy som na konci plakala. POŠLI TO ĎALEJ. Neskutočne silný príbeh, ktorý bol aj sfilmovaný. Urobte trom ľuďom nezištne dobrý skutok a každý z nich by mal pomôcť ďalším trom - to vymyslel malý školák, keď dostal od nového učiteľa domácu úlohu. Príbeh končí veľmi smutne, ale napriek tomu je nádherný. Vrelo odporúčam.
(29. mája 2014 v 19:33)
Posledná pieseň od Sparksa,posledná a vlastne jediná kniha,ktorá ma naozaj dojala.Po dočítaní som si pozrela film a s ním to bolo rovnaké,aj keď,kniha sa mi páčila viac,pretože je to proste kniha :)
(29. mája 2014 v 19:36)
Nieje nad to, prečítať si obľúbenú knižku,v ničím nerušenom prostredí domova, aby sa človek maximálne vžil do deja príbehu. Vtedy naozaj dokáže precítiť každé slovo, myšlienku, vžiť sa do hlavnej postavy, vnímať jej svet, prežívať jeho nálady- radosť,hnev,lásku,žial,...takýchto kníh je mnoho, no mňa zatiaľ asi najviac zaujala trilógia Hry o život od Suzanne Collinsovej (klobúk dole). Nieje to typický sladký romantický príbeh, ktorého koniec poznáte od začiatku. Je plný nečakaných zvratov, akcie, súčasne lásky, ktorú cíti mladý pekár k hlavnej hrdinke, ktorá mu lásku spočiatku neopätuje. V tejto knihe nájdete emócie každého druhu. Chvíľami Vás rozosmeje, inokedy Vás zarmúti zamyslenie nad tým, že možno raz svet bude vyzerať podobne, dojmú Vás radostné okamihy postáv alebo rozplače ich bolesť a ťažký život, ktorý bohužial má dnes mnoho ľudí...Najviac ma rozslzil koniec, pretože aj napriek všetkej bolesti, ktorú postavy prežili, všetkých strát na životoch, strachu a ťažkých chvíľ, dokázali nájsť šťastie aj v maličkostiach a radosť z víťazstva. Zarmútila ma nielen predstava našej možnej budúcnosti ale aj skutočnosť, že je to koniec úžasného príbehu, ktorý bohužial nemá ďalšie pokračovanie...Pevne dúfam, že ešte nájdem podobne silný príbeh o statočnosti, sile a láske.:)
(29. mája 2014 v 19:39)
Pád od Lauren Kateová je to úžasná kniha o dvoch ľuďoch ktorí si zakaždým vedie najsť cesto k sebe aj keď to nemajú ľahké. Láska a pritelstvo je to najcenejšie čo máme a preto nás strata najbližšieho človeka čo máme veľmi bolí
(29. mája 2014 v 19:40)
Rozplakalo ma veľa kníh, najmä konce sérii bývajú vždy taký doják, že mám chuť sa hodiť do postele a revať, revať, revať...No a taká, jednodielna čo ma rozplakala...Skôr než zomriem - témou síce trochu podobná TFIOS (obe hlavné hrdinky mali rakovinu) ale predsa iná. Tú knihu som čítala ešte pred TFIOS a takisto ako pri TFIOS, aj tu som si uvedomila, že by som mala byť vďačná za to čo mám, a trochu viac si to vážiť. Hl. hrdinka v tejto knihe mala zoznam vecí, ktoré chcela zažiť skôr než zomrie...Bol to (hodne) zaujímavý zoznam, ale keďže nechcem všetko prezradiť, poviem iba, že sa to fakt oplatí prečítať - nie kvôli jej zoznamu, nie kvôli rakovine, ale hlavne kvôli tomu aký mala vzťah k rodičom, priateľom, susedovi... :)
(29. mája 2014 v 19:54)
Mna najviac dostala kniha odMarii Lodiovej=Az ked umrieme,draha.1;2;...Je to uz velmi stara kniha,ale neskutocna....na nu sa neda zabudnut...
(29. mája 2014 v 20:18)
Mňa osobne dokáže rozplakať každá kniha,ale je tu pár kníh, na ktoré neviem zabudnúť napr. Mariotovi dediči, Experiment a Na vine sú hviezdy. Tieto knihy sú perfektné ale také neskutočné smutné. Tieto knihy som tiež čítala nedávno, ale dojímaky až des :-) ....
(29. mája 2014 v 20:26)
Sú to dva roky čo som oslávila svoje desiate narodeniny... Za tieto dva roky som prečítala množstvo kníh v podobe románov, detektíviek, sci-fi a mnohé ďalšie. No zatiaľ ma najviac dojala knižná séria Sladké údolie, prečo? Je to možno klasický stredoškolský román o populárnych dvojičkách ktoré si budujú estu za svojim šťastním. Jedna z dvojičiek si svoje šťastie našla - Jessica ale druhá Elizabeth také šťastie nemala... Dlho si hľadala chlapca, keď našla toho pravého nevydržalo jej to moc dlho... O niekoľko mesiacov zhavarovala aj s ním na motorke a pri tejto tragédii zahynula. S postavami som sa od prvej až po šiestu knihu tejto série veľmi dôkladne zoznamovala a snažila som sa predstaviť si to v hlave... Keďže som ešte veľmi mladá (12) dokázala som to vďaka predstavivosti, a práve preto ma posledná stránka poslednej knižky tak dojala, pre Elizabeth... Mrtvú Elizabeth a jej rodinu ktorá veľmi verila že to šťastne dopadne, žiaľ nestalo sa. K tomu by som dodala iba to že aj keď som ešte nedovŕšila rčitú hranicu veku som si vedomá že život nieje len cukrová vata a čerešňový lesk na pery, pretože život je boj o čom hovorí aj táto kniha od Francine Pascalovej.
(29. mája 2014 v 20:28)
Kníh, ktoré ma dokážu rozplakať, je strašne veľa (plačem vždy aj pri Titanicu, lebo dúfam, že sa raz zachráni). Asi najviac som ale plakala pri knihe Hostiteľ, keď Melanie prišla za doktorom, že chce aby z nej vybral dušu - Pútnička. Tú stranu som mala zaznačenú záložkou a každý jeden raz čo som po nej siahla som znovu a znovu plakala. Bolo to proste strašne smutné, že sa chcela obetovať, aby mohla byť s Jaredom. Okrem nej ma ešte strašne rozplakala kniha Kapitánova dcéra, ktorú som čítala asi pred 5 rokmi ako malá slečna a aj napriek tomu, že som ešte nepoznala aký je život krutý som už vtedy plakala pri tomto silnom príbehu, kde hlavná hrdinka s hlavným hrdinom utekali,aby sa zachránili, boli spolu a mohli žiť šťastne a darilo sa im to na 400 stranách. No keď prišlo posledných 5 a všetko vyzeralo ako krásny happy end, môjho hlavného hrdinu zabili. Aj keď to nebol príbeh o rakovine, bolo to silné kvôli tomu že autor chcel ukazáť aký život je. Že nikdy nemôžete vedieť kedy zomriete. A to som chápala už vtedy. Ako dvanásťročná.
(29. mája 2014 v 20:44)
Nekonečná láska je veľmi citlivý,svieži príbeh,škoda,že v závere neuveriteľný zmenou názoru otca na vzťah dcéry s chudobným chlapcom z nižšej vrstvy. Dojemný bol film Lásky čas
(29. mája 2014 v 20:48)
idem na dovolenku a nemam co citat:(
(29. mája 2014 v 20:55)
Charles Dickens-Oliver Twist,nádherná dojímavá knižka.Určite by dojala k slzám káždého kto si ju prečíta a nie len mňa ;)
(29. mája 2014 v 21:06)
Jednoznačne Zápisník jednej lásky. Lebo mi bolo veľmi ľúto Noaha. A rozplakal ma aj Harry Potter. 5. časť keď zomrel Sirius, 6.keď zomrel Dumbledore a 7. kde zomreli Fred, Tonksová & Lupin a ostal po nich iba malý syn a Divooký Moody. A ešte Dobby :( to ma rozplakalo asi najviac. A áno mám skoro 18 rokov a aj keď som to nedávno čítala som plakala ;) :)
(29. mája 2014 v 21:07)
Rozplakala ma kniha Kruh( Sara B. Elfgrenová a Mats Strandberg)hneď od začiatku to pôsobilo smutným dojmom. Ja sama píšem knihu taktiež dievča s leukémiou, no bohužiaľ moja kniha nemá humorný podtón. Necháme sa prekvapiť ako to dopadne :)
(29. mája 2014 v 21:12)
Rozplakala ma kniha "Kam zmizla Aljaška?" ktorá je taktiež od johna greena. Milujem jeho knihy.. sú humorné ale aj dojímavé.
(29. mája 2014 v 21:15)
Kníh, ktoré ma rozplakali, je strašne veľa. Hry o život som musela čítať po jendej strane za deň pretože som tak plakala, že som nevidela na písmená. Takto podobne som to mala aj s knihami A hory odpovedali ozvenou a Alchymista .
(29. mája 2014 v 21:23)
Trilógia kníh Triaška, Váhanie a Navždy ma dojali asi najviac. Boli to krásne knihy, ktoré mali v sebe všetko. Napätie, radosť, humor, smútok. Taká by mala kniha byť.
(29. mája 2014 v 21:44)
Ja sa dokážem rozplakať pri hocakých romantických knihách :D Ale tá, ktorú si pamätám doteraz, je Bezpečný prístav - Útočisko od Nicholasa Sparksa.... Nádherná kniha, ktorá stojí za prečítanie :-)
(29. mája 2014 v 22:16)
Určite to budú dve knihy od Enji Rúčkovej. Čo koho do toho a Očistný debakel. Smiala som sa, plakala, hnevala sa čo to robí s nimi. Kvôli nej som začala písať a prestala som obľubovať šťastné konce, keďže jej knihy väčšinou končia neurčito. Už som tie knihy prečítala celkom tri krát a stále ich nemám dosť. Je to Spisovateľka s veľkým S!
(29. mája 2014 v 22:18)
Skôr než zomriem - už len z toho názvu knižky mi je smutno. A to neviete ako som si poplakala keď som si ju prečítala. Aj špirála sa mi rozmazala. Veľmi silný príbeh.
(29. mája 2014 v 22:39)
Milujem čítanie kníh a silných príbehov v nich je veľa zbožnujem knihy ked chvílu pri čítaní plačem chvílu sa smejem... naposledy som plakala pri knihe Útek zo Sírie ,preplakala som celé pasáže, Mamin zoznam neskutočná knižkaa tak by som mohla menovat vela knižiek , poslednu dobu rada čítam aj naše autorky a príbehy zo života
(29. mája 2014 v 22:42)
Voda pre slony, Celé plné emocií a krásneho opisu. Zakončenie dojímavého príbehu ma rozplakal.
(29. mája 2014 v 23:01)
Zamilovala som sa do príbehu Nech prší, keď plačem od Andrey Rímovej...Už len názov vystihuje všetko, čo malo byť odpoveďou na súťažnú úlohu...Viac slov netreba, každý si to musí prečítať sám a pochopí... ;)
(29. mája 2014 v 23:01)
Zamilovala som sa do príbehu Nech prší, keď plačem od Andrey Rímovej...Už len názov vystihuje všetko, čo malo byť odpoveďou na súťažnú úlohu...Viac slov netreba, každý si to musí prečítať sám a pochopí... ;)
(29. mája 2014 v 23:02)
Motýlik od Sylvie Mozerovej:) Je to krásna kniha, síce je o narkomanoch ale je tam podľa mňa krásne vystihnutá tá "love story"..koniec je síce smutný a poplakala som si ale knižka je aj napriek tomu úžasná:) Najviac však na tejto knihe mám to, že príbeh je pravdivý.:)
(29. mája 2014 v 23:06)
Before I Die od Jenny Downham. Táto kniha je neskutočná!! Je dokonca aj sfilmovaná pod názvom Now is good a je fakt super. Kniha Before I Die je o mladom dievčati, ktoré má leukémiu a ktoré už nechcelo pokračovať s liečbou pretože jej výsledky boli veľmi zlé. V tomto období spoznala chlapca, ktorý býval blízko nej a zamilovala so do neho. Keď sa jej stav zhoršil chcela sa s ním rozísť, aby ho už nezaťažovala ale on to odmietol pretože ju miloval a chcel pri nej zostať až do konca. Rozplakalo ma to, keď popisovala svoju situáciu s kľudom, nebála sa o seba ale o svojho chlapca. Mrzelo ju, že konečne spoznala úžasného človeka a má o neho onedlho prísť. Zostávali jej už len 4 mesiace. Najkrajšie bolo to že ostal pri nej keď umierala a keď jej rodičia pri nej plakali a jej malý brat jej predvádzal rôzne kúzla, chcel byť kúzelníkom a ona ho podporovala. Na kúzlach cvičil, pretože jej chcel ukázať čo už dokáže ešte predtým než zomrie, chcel aby na neho bola hrdá. Plakala som aj pri knižke aj pri filme :( :) Fakt odporúčam pozrieť! Knižka mi dala do života fakt moc a ešte viac si vážim každú sekundu môjho života keď môžem byť s ľuďmi ktorých milujem.
(29. mája 2014 v 23:32)
Hoci to nebolo v poslednom období, ale už viackrát ma rozplakala kniha od Soni Rebrovej - Ema. Vždy, keď po nej siahnem, otváram ju s vedomím, že moje oči nezostanú suché. Príbeh o malom dievčatku, ktorému osud uštedril krutú ranu, akou bol nádor na mozgu. Hoci je už v začiatku knihy jasné, čo sa s Emkou stane, nikdy si to nechcem pripustiť a preto stránky otáčam veľmi pomaly s vďakou za to, že mám milujúcu a zdravú rodinu. Kniha, ktorú by som navrhla ako povinné čítanie pre tých, ktorí si nevážia zdravie ako skutočnú hodnotu života.
(29. mája 2014 v 23:57)
Viem, že tu možno budem za hlúpu. Ale knihy moc nečítam. Keď som mala 9 rokov, tak som začala písať príbehy. Dnes už mi je 15 a stále píšem, už nie sú na 5 strán A5, ale už v dlhej podobe:D. Veľmi rada píšem dojímavé a fantastické "knihy". Z času na čas si prečítam knihu. Ale stále čakám na takú, ktorá ma chytí a už nepustí. Len trailer na film mi naháňa zimomriavky,,, ale radšej by som si chcela prečítať knihu-V ktorej to pocítim na "vlastnej" koži.
(30. mája 2014)
Pred nedavnom som dočítala knihu nesmrtelna na vodach od Josepha Monningera. Je to krasny pribeh o prirode a laske. No hlavna hrdinka postupne umiera na ťažkú chorobu.
(30. mája 2014 v 7:20)
Veľmi sa mi páčila kniha,ktorú som nedávno dočítala a to Pasca od Lauren DeStephani a tiež jej pokračovanie Horúčka. Aj keď sa to odohráva v budúcnosti,kniha je dojímavá a veľmi pekne napísana.... Najviac sa mi doteraz ale páčila trilógia Hry o život :)
(30. mája 2014 v 7:26)
Knihy čítam jednu za druhou...takže jedna z tých krásnych a smutných je Jane Eyrova ked musí Jane odísť z Thornfieldu.
(30. mája 2014 v 7:31)
Naposledy ma strašne dojala kniha od anglickej autorky : predtým ako som ťa poznala. Dojímavy príbeh o mužovi na vozíčku ktorý už nechce ďalej žiť a tak sa rozhodne ísť na eutanáziu. Síce sa zamiluje a bude milovaný jeho rozhodnutie sa nezmení. Nádherná Dojímava kniha a až veľmi reálna.
(30. mája 2014 v 7:33)
Aj ked je to trošku z iného súdka, mňa vždy vie rozcitlivieť séria Hier o život. Čítala som ju už viac krát ale vždy pri nejakej pasáži vyroním slzu. Hlavne Drozdajka ma vie veľmi rozosmutniť. Je to dokonalá séria s vynikajúcim námetom a vždy si ju rada znova a znova prečítam.
(30. mája 2014 v 8:25)
Čítala som Predĺžený víkend a videla som aj film, dojímavé, krásne, príbeh ma rozplakal.
(30. mája 2014 v 8:47)
Posledna kniha pri ktorej som plakala bola crossfire. Nielen vdaka brilantnemu napisaniu, ale pribeh bol silny a prekvapivy. Autorka postupne odhalovala niektore kusky evinej minulosti cim jej formovala charakter. No najviac ma dojala laska medzi nou a gideonom. Krasne knihy. Rozhodne precitajte
(30. mája 2014 v 8:57)
Majster šarkanov
(30. mája 2014 v 9:16)
Mňa konkrétne rozplakala kniha od colleen Houck Tiger's dream. Po všetkom keď som si zamilovala aj druhého Indického princa Kishana, pri poslednej úlohe aby kliatba princov bola zrušená, musel jeden tiger ostať v minulosti. Keď tam ostal práve Kishan, cítila som sa totálne ako Kelsey. Plakala som tak ako keby som to ja zažila. Tu knihu sa asi neodvazim prečítať zase pretože aj teraz som smutná, že Kishan mal šťastie niekde inde ooooooch. Top autorka pre mňa.
(30. mája 2014 v 9:32)
Je veľa nádherných kníh, ku ktorým sa zvyknem často vracať. Naposledy to bol Majster šarkanov z afganského prostredia. Silný aj napínavý príbeh dvoch nevlastných bratov z rozdielnych spoločenských vrstiev na pozadí prevratných historických zmien v Afganistane. Okrem hlavnej dojímavej dejovej línie som sa veľa dozvedela o kultúre, mentalite a zvykoch tejto pre nás exotickej krajine. Pri sledovaní neľahkých osudov dvoch chlapcov som sa neubránila dojatiu a smútku.
(30. mája 2014 v 10:11)
Na vine sú hviezdy je príbeh, ktorý sa mňa osobne neskutočne dotkol, keďže moja mama pred časom tiež odišla. Dokázala som sa v tejto knihe nájsť, odpútať sa odreality a skúsiť rakovinu vnímať ako súčasť horko - sladkého života. Zamilovala som sa do nej a už teraz sa teším na film. Príbeh s podobnou tematikou je Skôr než zomriem od Jenny Downham. Tínedžerka Tessa má leukémiu a zostávajú jej posledné mesiace života. Má spísaný zoznam, ktorý by chcela dodržať, noprestane ho sledovať, keď nájde človeka, ktorý jej otvorí oči a naučí ju žiť s ním, s rodinou, samú so sebou. A happy end sa nekoná. Je to jednoducho pravdivá výpoveď o človeku, ktorý si toutio chorobu prešiel.
(30. mája 2014 v 10:20)
Krásna kniha ale aj hlave film je Now is good (Teď a tady ) veľmi dojímavý príbeh plný lásky ale aj utrpenia. Najviac sa mi páči ako hlavná postava Tessa bojuje s rakovinou ale je optimistická a spíše si zoznam čo chce ešte urobiť kým zomrie. Je to veľmi silný s krásny príbeh. Veľmi rada čítam a teším sa ked si prečítam túto knihu :D
(30. mája 2014 v 10:21)
Na Západe nič nové - Erich Maria Marque Do skupiny "povinné čítanie, ktoré ma zaujalo", patrí u mňa len zopár kníh. Toto je jedna z nich.
(30. mája 2014 v 10:35)
Aj keď to nebol zrovna román ani nič iné, Mňa najviac dostali Hry o život. Toľko pocitov, ako pri tejto trilógií som už dlho nemala. Jednoducho, radosť, plač, strach, nadšenie, vzrušenie, šťastie, beznádej. Jednoducho, všetky pocity, čo by mala knihy vyvolať. Toto je jedna z mojich TOPiek, na ktoré nedám dopustiť.
(30. mája 2014 v 13:50)
Looking for Aljaska :) rovnaký autor, rovnaký smútok ;) pri knihách Johna Greena mám vždy rozporuplné pocity...kniha je úžasne napísaná, polku preplačem a obdivujem ten nápad a štýl :) ale aj tak ho mám vždy neskutočnú chuť zabiť za to čo spravil knižným hrdinom!!! ... prečo tam musí vždy niekto zomrieť?!!!! Ten chlap musí byť blázon ale zato ho ľúbim :)
(30. mája 2014 v 15:07)
Najlepšia kniha Na vine sú hviezdy John Green :) Moje pocity : Na vine sú hviezdy je tak ospevovaná kniha, že sa za ňou všade len tak zapráši. Pulty kníhkupectiev už nejaký ten piatok spestruje obrovský nápis " NAJLEPŠIA KNIHA ROKA 2012 PODĽA ČASOPISU TIME ". Nepoznám nikoho, komu by sa kniha nepáčila. Samé pochvalné recenzie, chválospevy atď atď atď. To ste už počuli z niekoľkých strán a ja? Ja to len 1000 krát potvrdím. Nie to je málo... 1000000 krát potvrdím. Bože prečo sa mi zdá že za tou jednotkou som stále dala malo núl? Už z anotácie vám to napovie, že táto kniha bude citový zaberák. No to, že ním naozaj je, zbadáte až v druhej polovici knihy. Napriek všetkej tej rakovine, vo všetkých možných podobách v knihe, dokázal autor vyťažiť a vmiesiť svojím dokonalým štýlom ten typ príbehu, na ktorý nezabudnete. Green dokázal opísať pocity dievčaťa so smrteľnou chorobou a tak uveriteľne, akoby to bol príbeh vašich susedov oproti. Hlavná hrdinka Hazel sa pasuje so svojou chorobou síce hrdinsky, ale všetko to, čo jej ostatní rovesníci prežívajú každý deň a berú to za samozrejmosť, ona zažíva až v moment, kedy stretne jeho. Jeho = Augusta Watersa.
(30. mája 2014 v 19:11)
Mne sa strašne pačila kniha Kto je Mara Dyerova? Prvá čast bola užasna a druha tiež nesklamala. A koniec keď Noah umrel a Mara prisahala že bude bojovať aby pržila na jednom ostrove s Judom ma proste strašne dojal. Odporúčam pečítať
(30. mája 2014 v 19:11)
Mne sa strašne pačila kniha Kto je Mara Dyerova? Prvá čast bola užasna a druha tiež nesklamala. A koniec keď Noah umrel a Mara prisahala že bude bojovať aby pržila na jednom ostrove s Judom ma proste strašne dojal. Odporúčam pečítať
(30. mája 2014 v 20:09)
Kniha, ktorá je veľmi dojímavá je kniha: Polnočný Koň, je to veľmi srdcervúca kniha, ktorú som kúpila svojej sestre ale nakoniec som sa do nej zamilovala tak ako do knihy: Na vine sú hviezdy. A nakoniec som si tú knihu, čo som jej kúpila tak nakoniec som si ju vďaka tomu úžasnému príbehu nechala. :)
(30. mája 2014 v 20:25)
Podobná kniha tejto, je podľa mňa uľčite kniha: Radšej Nikdy, kde Camryn osud prichystal skúšku,jej životná láska tragicky zahynula a tak sa zoznámi s Andrewom, rýchlo sa zblížia a koniec si už domslíte, výborná kniha na prečítanie! Tak isto ako: Na vine sú hviezdy!
(30. mája 2014 v 20:32)
Hneď druhá najlepšia kniha po tejto je uľčite kniha: Štvrtky v parku---od Hilary Boydovej, krásne zobrazené právo na lásku (druhú lásku) v každom veku. Rozhodne odporúčam prečítať
(30. mája 2014 v 22:24)
Kniha, ktorá ma dojala, rozplakala? V poslednej dobe ich bolo viacej, hoci sa to na prvý pohľad nezdá, ale aj kniha London Road, okrem romantiky má v sebe aj dojemné situácie, mna dojala a zároveň aj rozplakali časti, kde hlavná hrdinka Jo i napriek tomu čo prežila, nezabúda na svoju matku, i keď ona si to nezaslúži. Ešte medzi moje obľúbenú knihu patrí aj Zlodejka knih od Markus Zusak, nielen, že som si pri knihe poplakala, ale aj ma zauja húževnatosť a sila hlavnej hrdinky Liesel. Jej príbeh ma nielen dojal, ale aj chytil za srdce.
(2. júna 2014 v 9:23)
Rozdhodne Dcéra Snehu od E.Ivey veľmi zvláštna dojímavá knižka z Aljašskej divočiny.
(2. júna 2014 v 9:56)
Zlodejka kníh od Markusa Zusaka, Chlapec v kufri alebo od Sparksa - Útočisko sú tiež veľmi silné knižky
(5. júna 2014 v 8:07)
Perks of being a wallflower alebo Charlieho malé tajomstvá od Stephena Chboskyho.
(12. júna 2014 v 17:35)
Pre mňa to bude Chodiaca Katastrofa. Hoci je veľa podobných románov tohto typu,tento ma zaujal. Oslovilo ma, ako Travis miloval Abby a ako to všetko skončilo. Aspoň v tejto knihe nikto dobrý nezomrel ako býva zvykom.
(18. júna 2014 v 15:45)
The Perks of Being a Wallflower určite táto kniha:) Precítila som každuu jednu stranu, tak ako Na vine su hviezdy:) zbožnujem ju !:3:):D
(25. júna 2014 v 19:20)
Nicholas Sparks - Útočisko Nicholas Sparks - Posledná pieseň Sara Gruenová - Voda pre slony Toto sú tri najlepšie knihy aké som kedy čítala.A kniha Na vine sú hviezdy stačí iba nadpis a každý vie , že si tú knihu zamiluje! :)
(30. júna 2014 v 11:35)
1.John Boyne- Chlapec v pásikavom pyžame, 2.Mark Haddon- Čudná príhoda so psom uprostred noci 3.Francisco X. Stork- Marcelo objavuje skutočný svet... 2. a 3. dve najkrajšie knihy aké som čítala,keďže je o chlapcoch s ľahšou duševnou poruchou do hĺbky preberá všelijaké bežné situácie a myšlienky týchto kníh sú absolútne srdcechytajúce
(2. júla 2014 v 16:17)
Joseph Monninger- Nesmrteľná na vodách - veľmi dojímavý príbeh... hlavná hrdinka umrie hneď na zaćiatku no vrátite sa späť do čias kedy ešte žila pomocou výpovede na polícii jej priateľa Cobba. spoločne s nimi budete všetko prežívať. Ľahké čítanie, odporúčam.
(3. júla 2014 v 10:09)
Nicholas Sparks - Posledná pieseň strašne - bola som posadnutá touto knihou takisto ako aj knihou Na vine sú hviezdy, stále som prežívala s hlavnými postavami, neskutočne zbožňujem tieto dve knihy! :)
(5. júla 2014 v 12:05)
Nicholas Sparks-Posledna pieseň-pri tejto knihe sa vždy rozplačem,aj pri filme :) Na vine su hviezdy-plakala som taktiež pri knihe :) vžila som sa do toho,ako keby som to preživala ja :) Tie 2 knihy patria medzi najlepšie knihy :)úple T.O.P :) Odporučam každemu si prečitať tieto 2 knihy :)
(24. septembra 2014 v 18:36)
ziadna kniha ani film ma nerozplakali tak ako Na vine sú hviezdy... Musím sa priznať že pri tom som mala až extremne navaly placu. Ale ak si musím vybrať tak asi If I stay - Zosteň so mnou.
(2. októbra 2014 v 19:06)
je to nájlepšia kniha ktoru som kedy čitala nikdy ma tak nerozplakala :)a dojímavý je aj zostan so mnou pri ktorom som tiež plakala
(21. decembra 2014 v 21:53)
Milujem túto knihu a aj film je top.Okay ?
(2. októbra 2015 v 15:54)
Seria knih Streteny svet v Podzemi. Posledny diel ma rozplakal, ked Willa opustila Eliotova, no on sa s nou ani nestihol rozlucit. A ani jej nestihol dokoncit vetu, v ktorej jej chcel povedat, ze ju miluje. Uplne super kniha ;-)
(21. januára 2016 v 20:22)
Upírske denníky 7séria
(21. januára 2016 v 20:24)
Upírske denníky 7 séria lebo tam zomrie hlavna postava a placem uz cele 3 mesiace
(11. januára 2021 v 1:07)
Pills information leaflet. Generic Name. <a href="https://prednisone4u.top">can i order cheap prednisone prices</a> in USA. Actual about drug. Read information now. <a href=http://www.foodforfox.ir/showpost/39585>All about drugs.</a> <a href=https://gilsongoncalves.com.br/forum/topico/rescisao-por-acordo-rescisao-consensual/#postid-194294>Best information about medicine.</a> <a href=http://m.ganggo.org/board/news_view.php?no=8692&uid=613&fid=613&select=&textfield=&code_main=&code=class_news&table=&catagory=?val=1&type=>Best information about medicines.</a> f57bb70