bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSúťaž o 10 balíčkov Na vine sú hviezdy! (výsledky + výhercovia)

----------------------------------------- Výsledky hlasovania + 10 výhercov -----------------------------------------

Už o pár dní vychádza svetový hit Na vine sú hviezdy, kniha roka 2012, a vy ste rozhodli o tom, čo bude na zadnej strane. Hlasovali ste o najkrajšie a najvýstižnejšie citáty, ktoré môžu osloviť náhodných čitateľov v kníhkupectvách. Vy ste vybrali citáty a my zasa 10 výhercov. Tak čítajte ďalej.

John GreenEšte pred výsledkami jedna zaujímavosť. Autor bestselleru Na vine sú hviezdy John Green sa online zhováral s americkým prezidentom Barackom Obamom a v jednej chvíli prizval pred kameru svoju manželku, s ktorou čakajú bábätko. Obama hneď vyzval Greenovu manželku, aby mu ukázala bruško...ona ochotne ukázala:-) a potom už predniesla svoju netradičnú prosbu: požiadala Obamu, aby vybral ženské meno, ak by sa im narodilo dievčatko. Buď Eleanor alebo Alice. Po chvíľke žartovanie napokon prezident Obama odvetil: „Či už chlapec alebo dievča, hlavne sa usilujte byť výnimoční!“

Táto veta – „Usilujte sa byť výnimoční“ – sa okamžite ujala a zdieľali ju tisíce ľudí na Twitteri, Facebooku ap. John Green totiž napísal knihu, ktorá je výnimočná, úžasná a zamilujete si ju od prvých stránok. Prednú stranu obálky už poznáte, na zadnej budú dva citáty, ktoré získali od vás najviac hlasov:

Na dobrého priateľa ťažko natrafiť a ešte ťažšie zabudnúť. (188 hlasov)

Dal si mi večnosť v mojich zrátaných dňoch a za to ti ďakujem. (168 hlasov)

Vôbec najviac hlasov získal citát „...a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“ (383 hlasov) No keďže ten je už na prednej strane obálky, nedávali sme ho už na zadnú. Pôjda tam ďalšie dva citáty, ktorých je v knihe oveľa viac. Ďakujeme, že ste nám pomohli s výberom – zapojilo sa vyše 1600 hlasujúcich, takže ide naozaj o vox populi:-)

výhry

10 výhercov

A teraz ďalšia vec, na ktorú všetci netrpezlivo čakáte. Nasleduje 10 výhercov, ktorým pošleme reading copies, výtlačok Na vine sú hviezdy, takže (v závislosti od pošty) môžete túto nádhernú knihu čítať už v stredu. Nájdete si v nej aj špeciálnu magnetickú záložku. Prví traja navyše získajú tričko v štýle knihy (tie sa už tlačia, dopošleme v najbližších dňoch). Takže výhercovia sú:

Aneta Haľaková (+ tričko)
Terézia Juhászová (+ tričko)
Ladislav Ľalík (+ tričko)
Monika Valábeková
Dominik Petriska
Jana Macková
Lenka Gozorová
Michaela Tóthová
Peter Nižník
Ivana Paštrnáková


Všetkým blahoželáme, ceny posielame a ak máte chuť na naozaj dobré čítanie,
odporúčame  knihu roka 2012 Na vine sú hviezdy od Johna Greena.

--------------------------------------------------------------

Táto kniha si získala srdcia miliónov čitateľov na celom svete. Časopis Time ju vyhlásil za knihu roka 2012. A už začiatkom marca vyjde aj v slovenčine v novej zlatej edícii Svetový bestseller! Nemá však ešte úplne hotovú obálku – pomôžte nám ju dokončiť a my vás za to odmeníme: 10x tzv. reading copies Na vine sú hviezdy + 10x skladacia magnetická záložka s citátom + 3x tričko Na vine sú hviezdy.

Na vine sú hviezdyPredná strana obálky je hotová, ale chýbajú nám ešte 2 citáty na zadnú stranu. Tie by mali upútať náhodných čitateľov v kníhkupectve, keď vezmú knižku do ruky a budú uvažovať – oplatí sa prečítať tento príbeh?
Verte nám – oplatí sa! Na vine sú hviezdy je nádherne dojímavý príbeh o tínedžerke Hazel, ktorá má rakovinu štítnej žľazy. Už pred pár rokmi sa pripravovala na smrť, ale stal sa medicínsky zázrak a metastázy sa zmenšili... Na stretnutí podpornej skupiny, kde chodí len veľmi nerada, však spozná  Augusta. Fešák, správny chalan, má štýl, rakovinu na ústupe a oči len pre ňu. Začína s ním objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti....

Kniha Na vine sú hviezdy vás dostane do kolien, chytí za srdce, rozplače i rozosmeje. Je plný nádherných viet, ktoré vám ostatnú v pamäti ešte dlho po dočítaní. My sme zostavili 11 NAJ a vašou úlohou je vybrať 2 citáty, ktoré pôjdu na zadnú stranu obálky.

Takže pomôžte nám a hlasujte!

10 hlasujúcich dostane tzv. reading copies Na vine sú hviezdy (pozn. ide o takmer totožný výtlačok, ako bude originál v obchodoch – len má pečiatku Pracovný výtlačok – Nepredajné a samozrejme, na zadnej strane chýbajú citáty, ktoré teraz vyberiete)
K týmto knihám pribalíme 10x skladaciu magnetickú záložku Na vine sú hviezdy
A trom z tých 10 výhercov pridáme ešte špeciálne tričko Na vine sú hviezdy (na zadnej strane trička je citát z knihy, na prednej dve srdcia...)

Súťažné otázky

Ktorý citát sa vám páči najviac a mal by byť na zadnej strane obálky bestselleru Na vine sú hviezdy?

Pravidlá súťaže

Prosím pozorne si prečítajte pravidlá súťaže.

Súťaž

  • Hlasovanie prebieha od 12.2. do 17.2.2013; v pondelok vyhodnotíme 2 citáty, ktoré získali najviac hlasov a pôjdu na zadnú stranu obálky
  • V pondelok 18.2. vyberieme 10 výhercov, ktorí získajú tzv. reading copies Na vine sú hviezdy, magnetickú záložku a traja z nich ešte navyše tričko Na vine sú hviezdy.
  • Výsledky hlasovania i mená výhercov uverejníme v tomto článku v priebehu pondelka 18.2., budeme o tom informovať aj na našom Facebook profile.
  • Z každej e-mailovej adresy bude započítaný iba jeden hlas
  • Účasťou v súťaži súhlasíte so zasielaním e-mailov o novinkách a akciách internetového obchodu Bux.sk v súlade so zákonom č.428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov. V pätičke e-mailu bude krátky návod na odhlásenie odberu.

Staňte sa spolutvorcami obálky svetového bestselleru Na vine sú hviezdy a vyberte tie najvýstižnejšie citáty, ktoré uvidia desaťtisíce čitateľov na celom Slovensku!

Reading copies  Záložka  Tričko