bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skHry o život...s exkluzívnym podpisom! Iba na BUX.sk

Fantasy trilógia Hry o život si získala milióny fanúšikov po celom svete. Už čoskoro príde aj do našich kín rovnomenný film, ktorý internetový portál Hollywood Crush označil za jeden z najočakávanejších filmov tohto roku. Vďaka BUX.sk budete určite pri tom, no už teraz sa môžete začítať do mimoriadne úspešnej a obľúbenej trilógie. Chcete vyhrať tieto tri knihy a k tomu autogram autorky Suzanne Collinsovej v špeciálnom kartičkovom obale?

Tri perfektné knihy a podpis: na papieri, na akom píše Suzanne Collinsová svoje knihy, s logom trilógie Hry o život, v priehľadnom obale, ktorý sa dá otvoriť a podpisovú kartičku si môžete niekde nalepiť...ale to by bola škoda, však? Smile

podpis Suzanne Collins

Prečo sú Hry o život také populárne?

Hry o život - logoRaz do roka sa vybraní chlapci a dievčatá musia stretnúť v hre o život a pred zrakmi televíznych divákov bojujú naozaj o prežitie. Hlavnou hrdinkou trilógie je 16-ročná Katniss, ktorá žije sama so svojou matkou a mladšou sestrou. O otca prišla pred rokmi pri banskom nešťastí. Všetkým vládne bohaté Sídlo, ktoré obklopuje dvanásť chudobných obvodov. Sídlo vládne železnou rukou a každoročne si svoju moc dokazuje Hrami o život. Tento rok vybrali sestru Katniss, čo ona nedopustí a nastúpi na hry namiesto nej. Ak má zvíťaziť, musí zničiť ostatných dvadsaťtri protivníkov...

Takto sa začína celá trilógia, ktorú keď začnete čítať, neprestanete až kým nedočítate tretí diel. Hry o život sú plné napätia, dobrodružstva a lásky. Autorka hlavnej postave Katniss a jej priateľovi z Dvanásteho obvodu Peetovi nič neuľahčuje – kladie im do cesty nové, nebezpečnejšie prekážky a nástrahy. Prekvapuje čitateľa na každom kroku, skvele opisuje zvrátenú televíznu šou, ktorá je akýmsi trestom pre dvanásť obvodov. Tie sa totiž kedysi búrili a Sídlo nedopustí ďalšie nepokoje.
Množstvo informácií o knihách, filme či autorke nájdete na komunitnom čitateľskom portáli BUX4U.sk.

Hry o život - celá sériaVyhrajte trilógiu a exkluzívny autogram!
Skvelá výhra pre fanúšika čítania aj zberateľa vzácnych autogramov. A nielen pre vás, čo ste čítali Hry o život, ale aj pre ostatných – snáď vás presvedčíme, že táto trilógia sa naozaj oplatíSmile.

Takže čo chceme za túto super cenu? Dve veci:
1) Musíte nájsť odpoveď na našu otázku – z koľkého Obvodu je priateľ Katniss, Peet Mellark? (pomôžeme – odpoveď nájdete pri niektorej z troch kníh Hry o život)

2) A (ak ste čítali Hry o život) pripíšte odporučenie, prečo si túto trilógiu treba prečítať...alebo (ak ste nečítali Hry o život), napíšte prečo by sme ich mali poslať práve vám. Smile Buďte hraví, originálni, vtipní.

Máte na to čas celý víkend, vpisujte dolu pod tento článok a jeden z vás získa komplet trilógiu Hry o život + exkluzívny autogram autorky Suzanne Collinsovej.

Tak do toho, tešíme sa na vaše reakcie.

A zatiaľ si pozrite filmový trailer...je super, hoci kniha je knihaSmile

Víťaz súťaže o trilógiu Hry o život + exkluzívny autogram

Uf, zle sme to vymysleli:-) Najradšej by sme odmenili aspoň desiatich z vás, lebo vaše odporúčania, postrehy a túžby vlastniť túto trilógiu boli zaujímavé, aj vtipné, originálne, úprimné...nuž ale pravidlá sú pravidlá a tak sme dali hlavy dokopy....a vybrali sme jedného z vás.
Na trilógiu Hry o život a k tomu autogram autorky Suzanne Collinsovej v umelohmotnom obale sa môže tešiť:

Martina Pavlíková

Mamička na materskej, s tromi malými deťmi a milovníčka fantasy. Čitateľka, ktorá má doma plno rutiny a len štipku vzruchu, ako je povedzme v knihách Hry o život. Čitateľka, ktorá musí myslieť a myslí v prvom rade na svoje deti...takže na knižky nezostáva veľa peňazí. Čitateľka, pre ktorú knihy znamenajú naozaj úniky z tvrdej a únavnej reality...kto má tri malé deti, vie, o čom je reč:-)
Aj preto sme sa rozhodli odmeniť Martinu. Blahoželáme a nech Hry o život spríjemnia tvoje dni plné starostlivosti o deti...z ktorých snáď raz vyrastú tiež vášniví čitatelia.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(20. januára 2012 v 11:21)
1-z dvanásteho obvodu 2-lebo som naj fanúšik, verný. A tento rok som ešte nič nevyhrala. bol by to super štart.
(20. januára 2012 v 11:23)
z dvanásteho obvodu... ešte som knihy nečítala, ale rada by som. Môj život je hrou o život a tak by som si rada prečítala, ako to prežívajú iní, trošku porovnala, trošku sa odreagovala, povzbudila... pri čítaní žila hru o život niekoho iného ;)
(20. januára 2012 v 11:24)
1)z dvanásteho obvodu 2)mam rada fantasy knihy a rada by som tuto seriu videla v mojej kniznici :)
(20. januára 2012 v 11:26)
Z dvanásteho obvodu. Už dávnejšie ma upútala ukážka k filmu, ale ako sa hovorí kniha je vždy lepšia a človek dá voľný priebeh svojej fantázii.
(20. januára 2012 v 11:27)
1 - z dvanásteho obvodu 2 - ešte som tieto knihy nečítala a kedže momentálne čakám na to, kedy sa naše dieťatko vypýta na svet, nové knihy na skrátenie čakania by bodli :)
(20. januára 2012 v 11:27)
1.Jej priateľ bol z dvanásteho obvodu 2.Hry o život som nečítala,ale rada by som si ich + potrebujem narodeninový darček pre ocina :)
(20. januára 2012 v 11:27)
Jej priateľ je z 12 obvodu Prečo by som mala vyhrať ja???no konečne by som už začala čitať jak kedysi,nakoľko som sa držala hesla-Lenivosť moja neopúšťaj ma :D.
(20. januára 2012 v 11:30)
1, Priateľ Katniss je z Dvanásteho obvodu volá sa Peeta Mellark 2, Ešte som tuto trilogiu nečítala ale ako som čítala ukážky z knih je to zaujímavý príbeh, celkom ma to zaujalo a prečítala som si všetky tri ukážky a ešte aj komentáre od čitateľov ktorý sú spokojný. Aj sa chcem začítať do kníh a stat sa v nich Katniss a prežívať jej príbeh spolu s ňou. Ďakujem
(20. januára 2012 v 11:30)
1. z 12teho obvodu... 2. knihu som ešte nečítala, ale čítala som si recenzie a všetky boli veľmi pozitívne...rovnako je vychválená aj autorka..a prečo ja? lebo milujem knihy, tu fantáziu v nich, ich vlastný svet, ktorý si každý predstavuje po svojom, napätie a ten pocit, že sa od knihy neviete odtrhnúť aj keby bol koniec sveta :D rovnako aj daný žáner mi je blízky :) a ešte by to bolo skvelé odreagovanie a odmena po veľmi náročnom skúškovom :)
(20. januára 2012 v 11:33)
Z dvanásteho obvodu. Žiadnu z kníh som nečítala, ohlasy ku knihám sú veľmi pozitívne, takže človek má chuť hneď sa vrhnúť do čítania. V knihe je vždy oveľa viac vypovedaného ako vo filme. Pri čítaní ma to vždy vtiahne do deja a stávam sa súčasťou príbehu :-)
(20. januára 2012 v 11:36)
Z Dvanásteho obvodu :) a prečo by som ich mala vyhrať ja? pretože milujem knihy, študujem odbor knižničné a informačné štúdiá a som chudobný študent :D
(20. januára 2012 v 11:36)
priatel Katniss Peeta je z 12 obvodu. Tuto trilogiu som este necitala. A preco by som ju chcela? Velmi rada citam, a v poslednom case som necitala knihu, kt. by vo mne vyvolala "citatelsky orgazmus" :)))
(20. januára 2012 v 11:39)
odpoveď - z 12. obvodu, a trilógiu som prečítala jedným dychom...je jednoducho fenomenálna a suzanne collins napísala úžasný dystopický svet, ktorý čitateľa nepustí len tak... mať podpis od Collinsovej to je jeden splnený sen nejedného čitateľa
(20. januára 2012 v 11:40)
1. Priatel je z Dvanasteho obvodu. 2.A prečo by ste ich mali poslat práve mne? Žial Hry o život som nečitala, ale keby sa nahodou štastie konečne unavilo a sadlo na mna , tak že by som ich vyhrala, tak by som bola véééééélmi rada a hned by som sa pustila do čítania. Rada by som ich mala vo svojej malej knižnici.
(20. januára 2012 v 11:41)
Peeta je z dvanásteho obvodu :) Knihy som čítala a odporúčam ich každému! Som rada, že je táto séria na Slovensku stále viac a viac známa. Takisto dúfam, že jej popularita ešte viac narastie, určite tomu dopomôže aj filmové spracovanie prvej časti :) Odporúčam tieto knihy každému. Myslím, že konečne je to nejaká zmena po všetkých tých upíroch vlkolakoch a iných rôznych tvoroch. Knihy sú o budúcnosti. Celé je to na zamyslenie, ktovie či sa niečo také v skutočnosti nestane, alebo niečo podobné... Bude svet tiež takto ovládaný? V týchto knihách nájdete všetko, silnú hlavnú postavu - Katniss, ktorá v zlých časoch bojuje o to, aby bolo lepšie. Nájdete v nich lásku, priateľstvo ale takisto aj smrť. Sú to hry o život.
(20. januára 2012 v 11:43)
z 12teho obvodu. Knizky som necitala, ale ak by sa mi ich podarilo vyhrat, rada by som bola zasa tinedzerkou a zdolavala prekazky, ktore musi prekonat Katniss.
(20. januára 2012 v 11:43)
z 12teho obvodu a prečo by som ju mala dostať ja? Lebo bez kníh a fantazíjneho sveta v nich by som sa na materskej asi zbláznila. A momentálne mám prečítané všetky, čo doma mám, takže keď nevyhrám túto sériu, asi za chvíľu začnem čítať aj záchodový papier :)
(20. januára 2012 v 11:44)
1. Peet je z 12-teho obvodu. 2. Nie, ešte som ich nečítala a popravde som ani o tejto spisovateľke ešte veľa nepočula, no knihy sa mi páčia výzorom a aj to u mňa rozhoduje :) Viem, že je to postavené na hlavu, no veľa kníh, čo sa mi páčili obálkou som si kúpila a neľutovala som. Preto by som veľmi chcela vyhrať.
(20. januára 2012 v 11:45)
Peet Mellark je z dvanásteho obvodu. Knihy som žiaľ ešte nečítala. Rada by som ich ale prelúskala ešte pred vzhliadnutim filmu, pretože milujem vôňu kníh, šušťanie papiera pri pretáčaní stránok a film tieto pôžitky neposkytuje. Navyše vo filme často vypúšťajú veľmi zaujímavé pasáže a práve o tieto časti divák prichádza, čo dúfam nebude môj prípad.
(20. januára 2012 v 11:46)
1. Katnissin priateľ Peet Mellark je z dvanásteho obvodu 2. Vyhrať by som ich mohla práve preto, že som tie knihy ešte nečítala ;) Po vzhliadnutí traileru som zostala nadšená, behali mi zimomriavky po tele...ale kniha je vždy lepšia, pretože obraz si vytvára každý sám na základe svojej fantázie :)
(20. januára 2012 v 11:46)
Zdravím, 1) Peet je z 12. obvodu 2) Knihy som zatiaľ nečítala, ale boli by skvelým darčekom pre moju sestru Viktóriu, ktorá prečítala všetky moje knihy a stále odo mňa pýta ďalšie a ďalšie. Takto by som sa jej zbavila aspoň na dva týždne. Zostáva mi len dúfať, že by mi knihy potom požičala ;-)
(20. januára 2012 v 11:46)
1.Pravdepodobne z dvanásteho obvodu. 2.Dobrou fantasy či sci-fi nikdy nepohrdnem a o tejto trilógií som počula toľko chvály, že nemôžem odolať. Bol by hriech nesiahnuť po nich. A hlavne niečo dobré na čítanie by sa ako odmena za skúškové zišlo :) Aj keď nepredpokladám, že vyhrám, človek za vyskúšanie nič nedá. :)
(20. januára 2012 v 11:47)
priatel Katniss Peeta je z 12 obvodu. Preco by ste trilogiu mali poslat prave mne? Okrem toho, ze by ma to nesmierne potesilo, tak aj preto, ze kupit si ich nemozem. Mam take mnozstvo knih, ze priatel mi zakazal kupovat dalsie. Pretoze ma obavu, ze ked sa budem k nemu stahovat, tak najviac priestoru zaberu prave moje knihy:-) Tak to vtipne okomentoval - bud ty alebo tvoje knihy:-)No ale ked ich vyhram, tak nemoze hundrat:-)))
(20. januára 2012 v 11:47)
1.Priateľ Katniss, Peet Mellark je z 12.obvodu, 2.Bohužiaľ túto trilógiu som ešte nečítala,ale rada by som ju vyhrala.Veď kto by ju nechcel?A hlavne,keď ste taký maniak na knihy ako ja.Patrím už do staršej generácie :-),takže tých kníh už som prečítala neúrekom a nebránim sa ničomu novému.K čítaniu skvelých kníh vediem aj svoje dve deti.A toto je určite skvelá výhra pre fanúšika čítania aj zberateľa vzácnych autogramov.
(20. januára 2012 v 11:54)
1. z 12. obvodu 2. túto trilógiu som zatiaľ nemala možnosť prečítať. Moja známa mi hovorila, že sú to vynikajúce knihy, vrelo odporúča. Asi na tom niečo bude :) Preto by som sa veľmi potešila, keby sa mi podarilo vyhrať. Patrím medzi ľudí, čo radi čítajú, takže už len preto by som mohla vyhrať :)
(20. januára 2012 v 11:58)
1. z 12. obvodu 2. nečítala som ich, ale veľmi by som chcela, lebo som prednedávnom na ne čítala veľmi pozitívnu recenziu, tak proste skúšam šťastie v tejto súťaži :)
(20. januára 2012 v 12:01)
1. Priateľ Katniss Peet Mellark je z Dvanásteho obvodu 2. Ešte som nemala možnosť čítať túto trilógiu, ale veľmi rada by som to napravila po prečítaní ukážok z kníh a vzhliadnutí videa.. Vždy sa zapájam do Vašich súťaží, ale ešte nič sa mi nepodarilo vyhrať, dúfam, že už konečne budem mať šťastie aj ja.. :)
(20. januára 2012 v 12:04)
priatel Katniss je z 12 obvodu Knihy by som velmi chcela,lebo som citala recenzie a velmi ma zaujali. Piše sa tam o priatelstve, ťažkom živote a skúškach, co všetko človek dokáže ,ked musí,a je to ako keby buducnosť...take fantasy....Tolko krasnych ,komentárov,ze bude tazke vybrať jednoho,tak nech sa vam podarí vybrať ten ,ktorý si to najviac zaslúži....:))
(20. januára 2012 v 12:11)
jej priatel Peet je z 12 obvodu. Vybrala som si u vas ako výhru,knohu DROZDAJKA.Citala som komentare a chcem si kupit aj predchadzajuce dve časti. Čitala som na tuto trilogiu ,len same dobre recenzie a uz sa tesim,ked ich zacnem citať! Je to zaujimavý pribeh dvoch priatelov,ktorý vyhrajú Hry O život...V dalsej casti musia presvedcit ludi,ze su do seba zamilovany inak sa asi stane nieco zlé...Prečo by som ju mala získať práve ja???? Som knihomol a ked si nasetrím určite si tie dve časti kúpim a keby vyhram tak posuniem 3.časť niekomu z vášho zoznamu...Aj ked mám malú šancu,že akurát mne by ste to dali...A skúšať treba,inak nič nezískame,ak sa aspoň nepokúsime....:))
(20. januára 2012 v 12:13)
odpoveď:priatel Katniss je z 12 obvodu Mám rada príbehy z budúcnosti a táto trilógia má zaujímavé recenzie.No a čo ak sa na mňa usmeje šťastie?zdravím
(20. januára 2012 v 12:20)
1. Peet je z 12.obvodu 2. Musím sa priznat, že som videla trailer na knihu Hry o zivot - bola to fantastická ukážka. Našla som super recenzie na tieto knižky. A tak som neodolala tomu a zašla do knižnice či ju tam náhodou nemajú. Požičala som si celú trilógiu. Bol to fantastický príbeh. Ale keďže ju ešte nemám na svojej poličke, tak by som ich rada vyhrala. Pretože sa stále vrátim k dobrým knihám a prečítam si ich znova a znova :)
(20. januára 2012 v 12:24)
priateľ je z dvanásteho obvodu. no a dôvod prečo by som ich mala dostať práve ja, je prostý. Mne, ako mamine štyroch detí, by sa spomínané knihy veľmi hodili. Večer, keď už je kľud a všetci spia, mám kľud pre seba. Uvarím si čaj a vezmem do ruky knihu. Fantasticky si pri tom psychicky oddýchnem a odreagujem sa od ostatných starostí. Ďakujem. :-)
(20. januára 2012 v 12:33)
1./Peet Mellark je z dvanásteho obvodu. 2./ Prečo by som mala byť práve ja tá, ktorej pošlete trilógiu? Lebo aj ja, deň čo deň, vediem hry o ŽIVOT :-D Možno raz napíšem príbeh vlastnej "hry".
(20. januára 2012 v 12:47)
1.Peeta pochádza tak ako Katniss, z dvanásteho obvodu. 2. Trilógiu Hry o život som čítala, a prečítala som ju jedným dychom. Je to pravdepodobne najlepšia fantasy trilógia, akú som zatiaľ čítala, napísaná skvelým štýlom a s témou, ktorá je medzi všetkými tými nadprirodzenými bytosťami, čo sú teraz tak v móde, jedinečná, neokukaná a ohuruhúca. Myslím si, že tieto knihy by mali byť v knižnici každého priaznivca fantasy - sú strhujúce. Budete sa smiať a budete aj plakať. A nakoniec vám bude ľúto, že sú tieto knihy len tri :)"Nech šťastie stojí vždy na vašej strane" (Effie)
(20. januára 2012 v 12:47)
1. Peeta je tak ako aj Katniss z 12. okresu 2 zaťiaľ som čítala prvé dva diely. tretí na mňa ešte len čaká. Knihy by som mohla odporučiť všetkým. Keď som knihy čítala dokázali vo mne vyvolať zúrivosť, súcit, nehu, radosť, ale aj plač. Už dlho som nečítala knihu, ktorá by bola tak zábavná a zárovaň zarážajúca. Pretože táto séria je séria kníh, ktorá nenechá chladného nikoho. Určite prečítajte si knihy všetci, dej je tak strašne krutý až je nádherný. Vydavateľstvu Ikar ďakujem za možnosť vyhrať túto sériu. PS: už sa neviem dočkať na filmové spracovanie prvého dieľu.
(20. januára 2012 v 12:49)
1) z dvanásteho obvodu 2) priznám sa - nečítala som ani jednu a nejak som o nich ani netušila...ale podľa sľubných recenzií a hlavne stručného súhrnu o čo v knižkách ide, to vyzerá na riadnu pecku :) a málokedy sa mi stane, že ma "dostane" už len tá anotácia :) ak ich nezískam - nevadí, zapíšem si ich do zoznamu kníh, ktoré budem v najbližšej dobe čítať :)
(20. januára 2012 v 12:53)
1. Peet je z dvanásteho obvodu. 2. Trilógiu by ste mi mohli poslať, pretože sa rada strácam v príbehoch a predstavujem si všetky postavy, pripájam sa k nim a aspoň chvíľku nevnímam tú nie najkrajšiu realitu okolo nás. je to úžasný pocit :)
(20. januára 2012 v 12:59)
1. z dvanasteho obvodu 2. mam doma Drozdajku, no zatial som sa k nej nedostala
(20. januára 2012 v 13:08)
1.)12.obvod 2.)nemám doma knihu od tejto autorky a ani som žiadnu nečítala, no veľmi rada to napravím, ak by som vyhrala :)
(20. januára 2012 v 13:16)
je z 12.obvodu , trilógiu nemám, ale podľa recenzií to musí byť zaujímavé čítanie, tak sa hlásim , že mám záujem.V mojej knižničke už mám 5 kníh s podpisom , jednu aj s krásnym venovaním a musím povedať ,že tie knihy sú pre mňa hodnotnejšie .
(20. januára 2012 v 13:21)
12. obvod. tuto trilogiu som necitala, ale som hltac knih. rada si precitam vsetko co je dobre a co ma pohlti. a kto by odolal podpisu samotnej autorky?!:)
(20. januára 2012 v 13:22)
Peet je z 12. obvodu, trilógiu nemám, ale chcem ju :) počula som na ňu vrelé odporúčania od mojej známej, preto si myslím, že tie knihy stoja naozaj za to. Ona má na ne dobrý nos, takže som presvedčená, že sú dobré.
(20. januára 2012 v 13:31)
Odpoveď na Vašu prvú otázku je, že Peet Mellark je z 12 obvodu. Tá druhá je ťažšia. Prečo by ste tie knihy mali poslať práve mne? Možno preto, že rada čítam knihy ktoré znamenajú pre mňa útočisko z tejto našej reality. Alebo možno len preto, že zatiaľ nemám žiadnu knihu z podpisom, ani autogramom spisovateľa. Pre mňa je v podstate jedno či je kniha ktorú čítam stará alebo nová, či je s podpisom alebo bez podpisu. Pre mňa je najdôležitejšie aby ma čo najviac zaujala. Tieto knihy som zatiaľ nečítala, ale som na ne nesmierne zvedavá. Tak dúfam, že ich raz budem mať, a budem si ich môcť prečítať. A každému, kto rád číta prajem čo najvzrušujúcejší víkend plný kníh a príbehov.
(20. januára 2012 v 13:51)
1)Peet Mellark je z Dvanásteho obvodu 2)Trilógiu už mám prečítanú dávno...námet (pokiaľ viem, takýto námet ešte nebol vôbec spracovaný) a vyjadrovacie schopnosti autorky zaujať čitateľa ma tak oslovili, že som túto knihu podsunula aj svojmu manželovi...vychválila som ju až tak, že sa rozhodol, že si ju prečíta...hneď po prvom dieli sa ma opýtal, kedy mu donesiem ďalšiu časť z knižnice...(dosť dlho sme sa nevedeli dočkať 3. časti)...a dnes, keď som si prečítala, že kniha je už sfilmovaná, sa teším, ako to poviem svojmu manželovi a ako na to zareaguje....už aby bol marec a mohli ísť do kina...:-) jupííí
(20. januára 2012 v 14:07)
1. Priateľ Katniss Peet Mellark je z 12 obvodu 2. Milujeme knihy a získať od Vás komplet trilógiu Hry o život je moja túžba. Zaväzujem sa ctiť si tieto knihy, prečítať a napísať odporučenie a naposledy darovať ďalšej našej generácií. Čo viac nikdy jej neskriviť ani stránku a nikdy na ňu perom nestiahnuť. No kto by už len bol lepším majiteľom ako ja? Prajem pekný deň :-)
(20. januára 2012 v 14:10)
1) Peet Mellark je z Dvanásteho obvodu 2) Ešte som túto trilógiu nečítala, ale rada by som. Jej obsah vyzerá veľmi zaujímavo keďže som si práve pozrela filmový trailer. Tento film vyzerá veľmi dobre zaujímavo a myslím si, že jeho obsah vtiahne veľmi veľa ľudí do deja, rovnako ako aj mňa. Už len tento trailer vyyzerá dokonale, ale viem, že knižka je iste lepšia. V knižke, sa človek cíti, akoby sám patril do toho deja. Táto trilógia už len po obsahovej stránke vyzerá zaujímavo, ale jej recenzia je excelentná. Táto trilógia musí byť bombová, a myslím si, že sa od nej človek nedokáže odpútať. Preto by som aj ja rada patrila do tohto príbehu a navyše, podpis od samotnej autorky,.. Kto by nechcel mať podpísanú knižku? Podpis pridáva na hodnote tejto knižky. Podpis dodáva knižke ešte väčšiu silu a zároveň výhercovi ešte väčšie šťastie. Veľmi rada by som sa stratila a prežívala s postavami tento príbeh, navyše keď by som to mohla prežívať s úsmevom na perách a podpisom od autorky. :)
(20. januára 2012 v 14:18)
1. je z 12 obvodu 2. ešte som o tejto autorke nepočula a knihy nečítala, ale zaujali ma na prvý pohľad. A po prečítaní pár recenzií ku knihám som sa len utvrdila v tom, že by bolo vážne šťastie tieto knihy vyhrať a mať možnosť si ich prečítať. Ďalšia vec, prečo by som si ich túžila prečítať je, že čoskoro vyjde film, a rada čítam knihy ktoré sú aj sfilmované a potom si ich porovnávam. Zatiaľ to u mňa vždy vyhrala kniha :) Som zvedavá ako by to bolo v tomto prípade :P
(20. januára 2012 v 14:25)
1: Peet je z 12.obvodu 2: Od tejto autorky som ešte knihu nečítala,opačný prípad je moja snáď budúca svokrička :) práve tej by som knihy darovala, určite by sa potešila.. :)
(20. januára 2012 v 14:44)
1. Peeta Mellark je z rovnakého obvodu ako Katniss cize z 12.obvodu 2. Celú ságu som prečítala jedným dychom. Podanie autorky vymysleného sveta, kde sú bohatí obyvatelia Sídla rozmaznaní a malicherní, pretože majú všetko o čom môžu obyvatelia obvodov iba snívať, a kde obyvatelia obvodov bojujú každý deň s hladom a nútenou prácou, je originálny a zaujímavý. Autorka hlavnú hrdinku v každej z troch kníh poriadne potrápi až tak, že chudinka ani nevie komu z dvoch chlapcov patrí jej srdce. Lenže nestačí, že ju ničí z psychickej stránky čo sa týka vzťahov, ale čo len si Katniss pomyslí že najhoršie má za sebou, Suzanne má v spisovateľskej hlavičke skrytých ešte veľa nebezpečných arén a rôznych prekážok, ktoré nemilosrdne hádže ako-tak pozbieranej dievčine pod nohy. Táto sága ma úplne uchvátila a dej je natoľko zaujímavý, že zrazu zistíte, že čítate v kuse šesť hodín. Pri tejto knihe sa zasmejete aj si poplačete. Hry o život odporúčam každému kto si rád prečíta dobrú knihu, kde sa nešetrí nebezpečenstvom, láskou, napätím, stratou a zradou.
(20. januára 2012 v 15:11)
1. je z 12. obvodu. 2. Prečo by ste mali vybrať práve mňa? Lebo chcem mať niečo exkluzívne a zbožňujem knihy, nie je to dostatočný dôvod?
(20. januára 2012 v 15:20)
1. Z dvanásteho obvodu 2. Milujem Fantasy a táto by určite zapadla do mojej zbierky :-) Okrem toho mojou vášňou okrem kníh vo všeobecnosti sú hlavne knihy s autogramom ich autora, ktoré zbieram a je to moja slabosť a životná láska zároveň. A v neposlednom rade, ešte som túto trilógiu nečítala, tak prečo nie?! :-)
(20. januára 2012 v 15:55)
1, táto otázka je malina :) pochádza z dvanásteho obvodu. Druhá však bude ťažšia. Tieto knihu som nečítala, ale keďže čítanie zbožňujem, priala by som si aby som mala možnosť prečítať si ich a mať ich na poličke na čestnom mieste ako kráľovné knižnice :)Veľa som o tejto trilógii počula, sestra ich dokonca mala aj vypožičané od kamarátky, ale ja som si ich nestihla prečítať, pretože už šla na internát. Strašne ma to mrzelo, pretože každý, koho poznám o nich rozprával len v dobrom. Dokonca som neváhala použiť také presviedčacie schopnosti, ako sú slzy, avšak neúspešne :( Staršie sestry sú neoblomné. No ak sa mi to podarí, snáď ich vyhrám :) Ajkeď ešte nikdy som nič nevyhrala :( Ale nikdy sa netreba vzdávať, veď Nádej zomiera posledná :)
(20. januára 2012 v 16:11)
1. Pochádza z 12.obvodu 2. Knižku som nečítala, a preto by som si ju rada prečítala :-) Sľubujem,že ju dám kolovať po našom meste,aby ju čítalo čo najviac ľudí :-P
(20. januára 2012 v 17:16)
1) Peet Mellark pochádza z 12 obvodu rovnako ako aj Katniss. 2) K trilógii Hry o život som sa dostal vďaka manželke. Nikdy som nebol veľkým fanúšikom sci-fi literatúry. Suzanne Collinsovej sa však podarilo spojiť prvky sci-fi do zaujímavého fantasy príbehu zasadeného do budúcnosti, kde vládne diktatúra silnejšieho obvodu. Nápaditý príbeh je doplnený o zaujímavé konflikty dvoch absolútne odlišných svetov, kde musí hlavná hrdinka pochopiť fungovanie politiky moci. Príjemné čítanie, kde môže človek nájsť veľa obrazov zhodných so súčastnosťou.
(20. januára 2012 v 17:24)
1. Ujo Google povedal, že z dvanásteho... 2. Keďže mám byť vtipný, tak tu napíšem, že by ste mi to mali poslať lebo rád čítam knihy a v dospelosti chcem byť spisovateľ (dosť slávny, napr. ako spisovateľka Hry o život), čo je samozrejme malá pravdepodobnosť. Čítam rád všetko možné, hlavne fantasy čo je aj Hry o život. Milujem napätie a rôzne prekvapenia. Trailer je úžasný, aj keď som nič nerozumel :-) Díky, dufam že mi to pošlete :-D
(20. januára 2012 v 17:30)
Pochadzaju z 12. obvodu Hry o zivot som necitala, ale rada si ju precitam :)
(20. januára 2012 v 18:01)
1. pochádza z 12. obvodu 2. Prečo by som ich mal vyhrať práve ja? No, rád by som mal doma takúto exkluzívnu zbierku, manželka by sa potešila, ona je hltač kníh, bude mať čochvíľa sviatok, tak by som zabil dve muchy jednou ranou. Ona by dostala knihy a ja by som ušetril nejakú tú korunku do našeho šenku - pozval by som brášku na pivo§
(20. januára 2012 v 18:18)
1./ pochádza z 12.obvodu 2./ ja tie knihy potrebujem k prežitiu - vianočné už mám dávno prečítané :-( a rada by som spoznala ďalšiu autorku, zatiaľ od nej nemám načítané nič ...
(20. januára 2012 v 18:22)
1. Peeta pochádza z 12. obvodu rovnako ako Katniss 2. Mať na poličke všetky tri knihy trilógie Hry o život by bolo úžasné, nakoľko príbeh Katniss som si zamilovala. Už prvá knižka ma dostala a nemohla som od nej odtrhnúť oči, hoci ma už boleli od čítania :) Odporúčam každému, kto má rád dobrodružné fantasy príbehy a komu predstavivosť funguje na plné obrátky, pretože toto nie je len taký obyčajný predvídateľný príbeh...
(20. januára 2012 v 18:30)
1. pochadza z 12. obvodu 2. necitala som este, som na materskej a slovne spojenie "hry o zivot" vo mne teraz vyvolavaju velmi silnu asociaciu na moje pocity kazdy bozi vecer, ked si konecne vobec sadnem k nejakej dobrej knihe :) bojujem o zivot s casom, detmi, manzelom, domacnostou... proste Hry o zivot potrebujem na hru s mojim zivotom, s mojimi oblubenymi papierovymi kamaratkami.... preto ich priam potrebujem :) dakujem
(20. januára 2012 v 18:52)
Peet Mellark je z 12.Obvodu. Teším sa na knižky, ďakujeeeeem. :-)Prečo práve ja? Len tak, lebo radosť sebe alebo inému môžeme niekedy urobiť len tak... :D
(20. januára 2012 v 19:04)
Mellark je z 12. obvodu Knihy som nečítala, ale tieto by som určite chcela. Čítam veľa kníh fantasy charakteru. Mám 3 malé deti, už 5 rokov sedím doma, lebo malá je často chorá a doktorka ju neodporučila do MŠ... takže uz pár rokov žijem tou istou každodennou rutinou a moj život mi spestruju aspon knihy z iného sveta, či uz zo sveta upírov, anjelov alebo z iných životov a svetov. A táto trilógia by mohla byť ďalšou z nich
(20. januára 2012 v 19:28)
Peeta je z 12. obvodu. Prečo Hry o život stoja za prečítanie? Napríklad preto, že sú skrátka úžasné? Nie, dobre, to nestačí. Hry o život sú výnimočná trilógia. Nápad je zaujímavý a hlavne - Suzanne je skvelá spisovateľka, ktorá vás vtiahne do deja, donúti vás všetko cítiť spolu s charaktermi... A môžem vám garantovať, že po dočítaní tretej knihy vo vás trilógia zanechá veľa emócii a silný dojem. Knihy som zbožňovala a žasla nad tým, ako sa autorka pred ničím nezastavila a vykonala niekoľko krutých vecí. Ale taký život, no nie? Mať knihy doma a navyše aj autogram od samotnej autorky by bolo skrátka... úžasné. Pretože ma už ďalšie superlatíva nenapadajú.:)
(20. januára 2012 v 19:32)
Peeta je z 12. obvodu takisto ako je Katniss. Túto trilógiu som prečítala. Ja túto sériu radím na druhé miesto po Harrym Potterovi. Táto séria kníh, ani neviem či je to fantasy alebo nie. Zatiaľ myslím, že áno, pretože človek nikdy nevie ako to bude. Môže to byť aj takto. Hoci dnes sa ľudia zabíjajú bez vekového rozdielu. Ale v knihe tu čosi také ešte nebolo (myslím).Navyše ma táto séria donútila rozmýšľať o tom, ako na tom je náš svet a naša politika to všetko. Plus, potešilo ma, že hl. hrdinka nie je typ hrdinky "strachopudky", ale je dosť sebestačná a k tomu to má v živote nie veľmi ružové. A nerieši hneď lásku ako to v terajších fantasy knižkách je. Bojuje o svoj život a život svojich najbližších. Je to naozaj silný a skvelý príbeh. Obdivujem túto autorku. Milujem fantasy. A veľmi by som chcela tieto knižky vlastniť a dokonca vlastniť aj autogram autorky- to už je niečo!Hry o život nevlastním, pretože moja mamina vraví, že už niet v našom byte na knihy miesta. Ona sama by si ich nakúpila donekonečna... Lenže... ja vo svojej poličke na tieto perfekné knihy miesto mám.Ale pst! :D :) P.S.- a na film sa teším taktiež. Aj keď je pravda, že kniha je kniha.
(20. januára 2012 v 19:43)
Priateľ Katniss - Peet Mellark je z 12. Obvodu. A prečo by som to mala vyhrať práve ja?? - Pre dva dôvody - pretože veľmi rada čítam knihy a druhým dôvodom je, že som tento rok ešte nič nevyhrala, tak by to mohol byť dobrý štart do nového roku :))
(20. januára 2012 v 19:44)
1.Peeta Mellark je z dvanásteho obvodu. 2.Keď som si kupoval Hry o život myslel som si že to bude len o bezduchom vraždení detí. No ale potom som začal knihu čítať a bol som príjemne prekvapený. Kniha ma zaujala (a naštvala) tým, že je písaná v prítomnom čase ale po čase som to úplne prestal vnímať a teraz sa mi to páči. Páči sa mi dystopický svet, ktorý vytvorila Suzanne Collinsová a hlavná postava Katniss, ktorá je normálne dievča. Príbeh Vás chytí za srdce a veľa ľudí ktorých poznám (vrátane mňa) nejde ani spať aby mohli prežívať Hry o život v aréne spolu s Katniss. Pri knihe sa pobavíte,zamyslíte sa nad dnešným svetom a svetom z románu. Ďalším obrovským plusom je nepredvidateľnosť príbehu. Vôbec netušíte čo sa stane a ako to celé skončí. Kniha a aj ďalšie diely sú skvelé a celkovo sa v mojom rebríčku top sérii umiestnili veľmi vysoko. Teraz netrpezlivo očakávam film takže a každému rozhodne odporúčam túto sériu. Každý si určite nájde niečo alebo niekoho koho bude mať rád a obdivovať.
(20. januára 2012 v 20:05)
1) Peeta Mellark tak ako aj Katniss Everdeen pochádza z 12. obvodu, taktiež ho môžeme poznať aj pod názvom Sloj. 2) Prečo by túto sériu Hry o život mali ľudia prečítať ? Tak na to je jedna veľmi jednoduchá odpoveď. Je to ta najúžasnejšia a perfektne spracovaná séria plná akčnosti ale aj lásky. Túto kniha som čítala vďaka mojej dobrej kamarátke, ktorá mi odporučila prečítať si 1. časť. No bolo to dokonalé a keď som to dočítala túžila som len po jednom :), prečítať si 2. časť. Po prečítaní 2. časti som musela dosť dlho čakať na 3. časť. Tak strašne som to už chcela čítať, že som si myslela že to ani neprežijem. Bola som ako ryba na suchu :D. No keď som ju už konečne dostala od kamarátky, úplne ma všetko prestalo zaujímať a nerobila som nič ,len čítala a čítala :D. No jednoducho je táto séria (a teraz nepreháňam)priam fenomenálna. Suzanne dokonalo opísala postavy a ich charakter. Obdivujem ju aj za to, ako také jednoduché veci z bežného života mohla tak dokonalo zakomponovať do knihy(kto to čítam určite vie o čom hovorím). Takže ako niekto túto sériu nečítal tak nevie ako veľmi by to mal ľutovať. Takže kto to nečítal :) šup šup zohnať knihu a čítať :D. Hneď si budete klásť otázku: "Prečo som túto knihu nečítala skôr ?" :D
(20. januára 2012 v 20:23)
1.Peeta Mellark je z 12. obvodu, rovnako ako Katniss. 2. Knihu som doposiaľ nečítala, a pravdupovediac, ani som o tejto trilógii nepočula a práve preto by som ju rada vyhrala. Knihy zbožňujem a veľmi rada si dám poradiť komentármi čitateľov. Tiež sa dám nahovoriť na nový žáner, takže práve preto by som tieto knihy chcela vyhrať.
(20. januára 2012 v 20:25)
1. Peet Mellark je z 12-teho obvodu. 2. Prečo by mali byť knihy moje? A prečo nie? :) Ale nie, adeptov je tu viacero, tak ja len s malou dušičkou dúfam, že by som to mohla byť práve ja. Mám za sebou jeden dobrý skutok. Kamarátka sa sťahovala a po predošlom majiteľovi tam ostalo niekoľko starších kníh. Hovorila mi, že ich chce vyhodiť a keď videla hrôzu v mojich očiach, hneď prestala. Samozrejme, nič sa nevyhodilo, časť skončila u mňa, niečo u známych a časť v neďalekej knižnici a čo nepotrebovali, poslúžilo vo výpredaji, ktorý knižnica robila. Milujem knihy. A nemám rada, keď niekto povie, že nejaká kniha nebola dobrá. Podľa mňa zlé knihy nie sú, sú len nesprávni čitatelia. Tak prajem každému, aby si našiel tie "svoje", také, ktoré nezapadnú na polici prachom, také, ku ktorým sa vždy rád vráti. Podľa recenzií, ktoré som čítala, trilógia Hry o život k nim rozhodne u mňa bude patriť.
(20. januára 2012 v 20:34)
1. Peeta pochádza z rovnakého obvodu ako Katniss, čiže 12. obvod 2. Nejesť, nespať a nemyslieť na nič iné ako na túto knihu. Presne tak som cítila, keď som ju čítala. Môžem tu písať ako veľmi som sa bála čo sa s Katniss stane. Prežije ? Umrie ? Obetuje sa ? Môžem tu písať ako som plakala, ako som sa smiala. Mohla by som vám napísať, že takú dokonalú knihu som nečítala, že som hltala stranu za stranou, kapitolu za kapitolou, knihu za knihou. No nikto vám neopíše ten úžasný pocit ktorý dostanete keď si prečítate túto sériu, geniálnej spisovateľky. Nečakajte na film, ktorý bude určite úžasný no knihu to ničím nenahradí. Na svete je toľko úžasných kníh, no príbeh Peetu a Katniss je niečím výnimočný, niečím iný. Ak som vás práve tento komentár donútil si knihu kúpiť, tak to splnilo môj cieľ 
(20. januára 2012 v 20:42)
1)Peeta je z dvanáctého obvodu, stejně jako Katniss. 2) Proč číst HG? Když odmyslím jejich vysokou míru čtivosti a propracované postavy, je to téma. Dystopie nám ukazují, co by se mohlo stát, když se něco ve vývoji naší společnosti zvrhne. Tato nadčasovost a 'poslání' jim propůjčuje jistou prestiž, kterou se i jednoduché příběhy povznášejí nad obyčejné braky. Sice HG nepovažuji za vrchol žánru, ale rozhodně jsou vhodné pro mládež jako předstupeň k Orwellově 1984 nebo Bradbury 451° stupňům Fahrenheita. Jejich poselství o svobodě, volnému přístupu k informacím a zneužití původně relativně neškodné zábavy (reality show) a jejím přetavení v krutou zbraň je taky důležité. No a konečně bych jednoduše chtěla vědět, jak to skončí. :)
(20. januára 2012 v 20:46)
1/ Naozaj netuším z ktorého obvodu pochádza, pretože som to nečítala.aj keby som odpoveď mohla jednoducho odpísať, ale nebolo by to fér.2/ prečo by ste ich mali poslať mne? Pretože konečne mám čas na čítanie /som na dôchodku/ a ešte som nikdy nič nevyhrala. Takže mne, mne prosíííííííííííím.
(20. januára 2012 v 20:51)
Najprv odpoveď 1 : Peeta Mellark je z dvanásteho obvodu. A teraz odpoveď 2 : Kniha. Niekomu to slovo pripadá nudné, nezaujímavé... To však môj prípad nie je. Knihy milujem, sú plné čara, a film ten pocit nenahradí. Snáď nie je deň, kedy by som aspoň trochu z nej neprečítala. Vyhľadávam kvalitné knihy a táto ma ihneď oslovila. Keď som čítala o tejto knižke, pripadala mi vzrušujúca a napínavá, a naozaj veľmi rada by som si ju prečítala. Neviem sa dočkať, kedy do nej nakuknem, ak nie teraz raz snáď áno... Lenže nie tak skoro. Knižnica v našom meste je asi tak 2 až 3 roky pozadu. Chcela by som trilógiu vyhrať a prečítať si podľa slov komentárov, ktoré som si prečítala, úžasnú knihu geniálnej spisovateľky. Alebo, by som ju darovala (samozrejme až keď ich prečítam ;)) niekomu blízkemu. Kniha poteší vždy - a čo už tri a dokonca s podpisom :) Ďakujem vám už len za možnosť vyhrať :)
(20. januára 2012 v 21:03)
Takže po 1. Je z dvanásteho obvodu. Po 2. Knihy milujem už odkedy som sa naučila čítaŤ. :) Bavia ma skoro všetky knihy a tieto by som velmi chcela mať, pretože spisovatelka je úžasná, tak si ani len neviem predstaviť aké dobré možu byť tie knihy. Ešte nič som nikdy nevyhrala, tak len vždy dúfam že mi dojde nejaká odpoved a ja budem najšťastnejšia na svete. :) Prosííím pošlite to mne. :) Ale aj keď nie, aj ja ďakujem aspoň za možnosť dúfať že aspoň niečo vyhrám aj ked je to možno 1% :D. Ale aj to je niečo. :)
(20. januára 2012 v 22:03)
po 1.Katniss a Peeta su z dvanásteho obvodu.2. Hunger Games patria medzi najlepšie knihy, ktoré som v poslednej dobe čítala. Sú vzrušujúce,plné emócii. Nastavuje nám zrkadlo, akým smerom sa môže uberať naša spoločnosť. Milujem knihy. Kniha je priateľ, ktorý nás nikdy neopustí. Žiaden film nemôže nahradiť šelest stránok papiera,aj keď tento je nepochybne natočený veľmi dobre. Postavy sú prepracované a uveritelné, bojujúce za slobodu a ochotné sa obetovať za svojich blízkych. Ešte nikdy som nič nevyhrala a veľmi by ma potešilo, keby sa na mňa usmialo šťastie. Uvedomujem si, že nie som jediný adept na výhru, preto by som sa vám chcela poďakovať za vaše skvelé súťaže a nech vyberiete hocikoho určite to bude správne, lebo sa tu zišli praví milovníci kníh. :D
(20. januára 2012 v 22:22)
Peeta Mellark je z dvanásteho obvodu v ktorom ťažia uhlie. Prečo by som mala práve ja vyhrať túto trilógiu? Tieto knihy musia byť úžasné. Na internete som našla len pramálo negatívnych recenzií a strašne túžim po tom, aby som si knihy prečítala. Navyše, slovenský bloggeri chvália skvelý slovenský preklad. A kto by nechcel podpis takej skvelej autorky ako je Suzanne Collinsková, ktorá dokáže napísať niečo také úžasné ako sú Hry o život?
(20. januára 2012 v 22:27)
Peeta je spolu s Katniss z 12 obvodu. Viem to vďaka mojej žene, ktorá miluje knihy a tieto čítala na jeden šup. Žiaľ, mala ich z knižnice takže museli ísť späť. A keďže manželka je na materskej s dvomi ďeťmi, tak peniaze nazvyš nemáme a viem ako veľmi by ju potešili o to viac, že v nedeľu má meniny a vlastne by to bol skvelý darček k jej meninám. O to viac keď sú knihy aj s podpisom autorky. To naozaj nemá nik, možno v USA :-). Ďakujem za prečítanie. Budem tajne dúfať, že mi pomôžete s darčekom pre manželku. :-) Pekný víkend.
(20. januára 2012 v 22:32)
Peeta je z 12 obvodu. a trilógia Hry o život alebo Hladové hry to sú knihy , na ktoré sa tak ľahko nezabúda. prečítala som ich asi pred rokom, a doteraz keď si na ne spomeniem , tak mi z nich behá mráz po chrbte. Výborné spracovanie, skvele vymyslený príbeh a láska samozrejem robia z Hier o život pútavé čítanie a skvelého nástupcu Pottera. Len ich treba viac medializovať . Ten kto ich nečítal, nech tak urýchlene urobí, lebo naozaj nevedia o čo prichádzajú. ŠUPŠUP do kníhkupectva či na net a napravte to!!!
(21. januára 2012 v 1:07)
Peeta je z 12 obvodu.ah milujem tuto trilógiu! este teraz sa pametam ako som sa hned na 19 stranke rozplakala:) 172 stranka je cela pokrkvana pretoze som nad nou vyronila tolko slz ze som nevedela poriadne ani citat :)je to stranka s piesnou pre Ruu. a takto by som mohla vypisovat este velmi vela stran pretoze je to jedna z velmi putavych a slnych knih ktore ked zacne clovek citat tak uz nemoze presta.ma v sebe vsetko co citatel hlada v kazdej knihe strieda sa radost zo smutkom,laska z nenavystou, beznadej-s poslednou stipkou nadeje.Hlavnych hrdinou milujete aj nenavidite kazdu chvilku prezivate s nimi. Kto raz knizku precita dlho na nu nezabudne aj po dlhsej dobe pomyslenie nanu vyvola husiu kozu :)mohlo by sa zdat ze knizku opisujem ako velmi smutnu ale nie, skor velmi silnu za to vsetko co sa vnej odohrava :) kto este necital tak urcite by nemal ani chvilku vahat :)
(21. januára 2012 v 8:53)
1. Peet je z 12. obvodu. Zatial som trilogiu necitala, ale videla som trailer a ten ma dost zaujal. Trosku sa vsak bojim, ci nie je cela trilogia prilis inspirovana Running Manom ci Gamerom. Asi by som ju mala vyhrat, aby som to posudila. ;)
(21. januára 2012 v 11:48)
Peet je z 12.obvodu.Preco si ju preba precita?Pretoze to zachvilu bude rovnaky fenomen ako Twilight saga.Pretoze vas dokaze rozplakat a rozosmiat tak,akoo to ina kniha nedokaze.Vzdy ked citam tretiu cast spomeiem si ked som ju citala prvykrat a bola som z nej mimo cely den som lezala v posteli a citala a citala...A zrazu koniec?Hovorila som si:to je vsetko?Nemoze to byt vsetko.Knihy Hunger games vas pohltia tak,ze sa od nich neodtrhnete.A za chvilu tu budde film a kedze viete,ze vo filme vela detaliov vynechaju,odporucam precitat si knihy.Kniha je iny level ako film.Aj ked uz len ten trailer ma dokaze rozplakat
(21. januára 2012 v 12:11)
1. Peet Mellark je z dvanásteho obvodu 2. Trilógiu som čítala a neľutujem, je to jedno z najlepších čítaní, aké sa ku mne kedy dostali. Všetky 3 knihy som prečítala v priebehu jedného týždňa, príbeh ma tak pohltil, že som celý ten týždeň v hlave nemala nič iné, len Katnis, Peeta a čakala na to, kým budem môcť ďalej pokračovať v čítaní. V knihe sa ani raz nestalo to, čo som očakávala a to sa mi veľmi páčilo, naozaj vedela prekvapiť a to veľa krát. Nezvyčajný a pritom veľmi zaujímavý príbeh, ktorý som dúfala, že neskončí...
(21. januára 2012 v 13:04)
Peet Mellark je z 12 obvodu. 2.trilógiu som nečítala a ani nebudem,keď nevyhrám,nemám na ňu €ura,tak neviem posúdiť jej obsah!!!!!!
(21. januára 2012 v 13:05)
Peet Mellark je z 2. obvodu. 2.trilógiu som nečítala a ani nebudem,keď nevyhrám,nemám na ňu €ura,tak neviem posúdiť jej obsah!!!!!!
(21. januára 2012 v 13:06)
Peet Mellark je z 12. obvodu. 2.trilógiu som nečítala a ani nebudem,keď nevyhrám,nemám na ňu €ura,tak neviem posúdiť jej obsah!!!!!!
(21. januára 2012 v 13:32)
Peet je z dvanasteho obvodu, Knihy som mala požicane od kamosky a chcela by som ich aj vlastniť. Celá séria ma úplne strhla do deja pretože je pútavo a zaujímavo napísaná a je plná emócii. Myslím že ma upútala aj tým že je v nej zobrazený svet a život aký si v dnešnej dobe nevieme ani predstaviť a práve táto nelútostná doba je miestom kde sa zrodí zaujímavý a romantický príbeh .
(21. januára 2012 v 13:55)
Peeta Mellark je z Dvanásteho obvodu. Z kníh som čítala iba niekoľko úryvkov z prvej, no boli neuveriteľne očarujúce. Celý čas máte pocit, že sa to odohráva v stredoveku, chýbajú základné potreby na život a to hlavne v rodine Katniss, nemajú jedlo, ona sama musí loviť v lesoch a predávať zvieratá, aby zarobila aspoň na nejaké to mydlo. Skutočne som s ňou súcitila a bola mierne nahnevaná na jej matku, ktorá sa po smrti manžela nesnažila pozbierať. Naozaj veľmi poučná dystopická trilógia, ktorá zaujme čitateľov každého veku. Naozaj by som sa potešila, ak by som trilógiu vyhrala. Tiež chcem poďakovať za takúto skvelú súťaž a možnosť potešiť nejakého čitateľa.
(21. januára 2012 v 15:43)
Peeta Mellark je z 12. obvodu, rovnako ako hlavná hrdinka. Hry o život som nečítala...akosi ma nedokázal chytiť - navnadiť oficiálny obsah.Ale teraz, keď tak čítam komentáre dolu, možno prehodnotím svoj názor, a začítam sa. Dúfam, že nebudem sklamaná, skôr ma bavia knihy z histórie ako z budúcnosti...
(21. januára 2012 v 16:29)
1.) Peet Mellark je z Dvanásteho obvodu 2.) Prečo by som mala dostať túto knižku ja? Na túto otázku sa ťažko odpovedá, hlavne preto, že túto trilógiu nechcem dať sebe, ale darovať môjmu strýkovi. Takže asi takto: Môj strýko miluje knižky s podobným námetom a veľmi rád číta. Čítanie je jeho hotová záľuba a povedala by som že každý deň si nájde aspoň hodinku na čítanie. Jednoducho, čítanie je jeho záľuba. Ako som si pozrela Trailer, je to veľmi zaujímavý film a iste by zaujal i môjho strýka. No knižky sú vždy rozsiahlejšie, lepšie a človek sa do nich vie vcítiť. Vďaka knihám sa dokážeme preniesť z tohto sveta do sveta fantázie a "hltať" kadé slovo i vetu, ktorá je písaná v knižke. Knižky sú jednoducho najlepšie darčeky, aké človek môže dostať, a práve preto by som chcela môjho strýka takto potešiť. A navyše, kto by netúžil mať podpis od autorky? Podpis od autorky je pre každého veľmi cenný a keďže je to môj najlepší strýko, chcem ho takto potešiť a takto mu dať najavo, že i keď som občas zlá alebo protivná, stále ho mám veľmi rada a záleží mi na ňom.
(21. januára 2012 v 16:39)
1. Peetova adresa by mala byť kdesi v 12. obvode. 2. Myslím, že Katniss je, bez váhania, naj „badass“ hrdinka akú som kedy v knihe videla. Ale vážne! To dievča strieľa šípy s takou presnosťou, aj keď je fakt naštvaná (neviem ako vy, decká, ale keď som nahnevaná ja, nedokážem ani napísať esemesku bez toho, aby v nej neboli chyby); vyštverá sa na strom a dokáže tam spať BEZ TOHO ABY SPADLA (šialené); a- čo je najdôležitejšie- NIKDY nemá v gatiach. Ani keď je vhodená do arény plnej šialených, zmagorených krvilačných tínedžerov. Človek by si pomyslel, že s týmito úžasnými super-schopnosťami bude Katniss azda arogantná a neprístupná- a OK, je to absolútne desivé, ale v skutočnosti je to tak, že to nie je pravda! Iste, na povrchu je trochu drsná a tak, ale v hĺbke duše má Katniss fakt dobré a silné srdce a nebojí sa postaviť za to čomu verí. Ak by som si mohla vybrať, s čím by som chcela byť pochovaná, tak by to (okrem mojich denníkov) boli aj HG.
(21. januára 2012 v 17:00)
12. obvod. Knihy som necitala, lebo nemam cas na citanie, ale ak ich budem mat, konecne lahnem na gauc a zacnem nieco citat, lebo sediet stale za pocitacom jednak nie je zdrave a jednak to pohlti mnozstvo casu, ktory by sa dal vyuzit aj duchaplnejsie.
(21. januára 2012 v 17:09)
Peet Mellark je z dvanásteho obvodu. Hry o život som ešte nečítala a práve preto som sa zapojila do tejto sútaže, podla ohlasov a recenzii čo som čítala je to výborná kniha ktorú sa určite oplatí mat....Takže ako správna knihomolka by som bola šťastná ako blcha keby som ju vyhrala :D
(21. januára 2012 v 18:06)
Peeta pochádza z 12. obvodu, rovnako ako aj Katniss. Sériu som prečítala tento rok a hneď sa stala mojou najobľúbenejšou. Prečo? Pretože pri jej čítaní som si prešla celou škálou emócií, plakala som, držala som postavám palce a s napätím čakala, ako sa to celé vyvŕbi. Najviac ma zasiahol fakt, že keď som sa nad tým zamyslela, videla som, ako by sa spoločnosť mohla zmeniť. Aký koniec by raz možno aj nás čakal. Podľa môjho názoru autorka vložila do kníh svoj vlastný odkaz, preto mi je ľúto, že aj keď je séria veľmi obľúbená v zahraničí, na Slovensku o nej vie pomenej ľudí. A to je škoda. Autorka má veľký dar písania, dokáže vás vtiahnuť svojimi slovami do príbehu, do sveta, ktorý vytvorila. Ukazuje nám všetky stránky ČLOVEKA - krutosť, násilie, nespravodlivosť, na druhej strane i nesmiernu odvahu, obetavosť a lásku. Ukazuje nám, že nie všetko je čierno-biele, že nie všetko je také, ako sa zdá. A čo je možno najdôležitejšie - dokazuje nám, že vždy môžeme prispieť svojou troškou, aby sme smenili svet. Na film sa neskutočne teším a dúfam, že sa filmová adaptácia vydarí a vďaka nej sa o Hrách o život naotaj dozvie celý svet.
(21. januára 2012 v 18:22)
Peeta Mellark 12-obvod. Ja som tieto knihy ešte nečítala, a práve to je ten dovod, prečo by som ich chcela. Doteraz som čítala knihy vačšinou s romantickou tematikou, ale toto ma zaujalo :)Milujem seriály- preto aj knihy ktoré majú viac častí, avšak kupovať si celé série či ,,len,, trilógie je drahé. Dúfam, že raz sa k týmto knihám dostanem :)
(21. januára 2012 v 20:42)
Peet Mellark - 12.obvod Vyhrat by som ju mala jednoznacne ja, lebo uz davno tuzim vyhrat knihu! A po vsetkych ezoterickych knihach viem, ze treba mysliet pozitivne a stane sa to, po com tuzime...takze skusim, ci to funguje aj v praxi :)
(21. januára 2012 v 21:27)
1) Peet Mellark je z 12 obvodu (kraje). 2) Tyto knihy mají v sobě snad úplně všechno. Zrovna čtu druhý díl a musím přiznat, že v knize jsou opravdu neskutečné zvraty. Moc se těším i na torjku! Je neuvěřitelné co Suzanne Collins dokázala napsat, tak krásný příběh a zároveň i smutný. Knihy vás pohltí svou originalitou a rozhodně vás překvapý a zamilujete si snad každou postavu v knize. Děj i postavy jsou skvěle napsány a okamžitě jsem si knihy oblíbila.
(21. januára 2012 v 22:33)
1. Peet Mellark je z Dvanásteho obvodu. 2. Hry o život som zatiaľ nečítala, ale rada by som. Prečo by ste ich teda mali poslať práve mne? Sledujte pohyb tejto guľôčky do strán. O O Ste veľmi unavení, chce sa vám spať. Viečka vám pomaly oťažievajú, udržať oči otvorené je pre vás nemožné. Cítite sa uvoľnení, je vám príjemne a teplo. Keď sa prebudíte, nebudete si nič pamätať, avšak budete s absolútnou istotou vedieť, že trilógiu Hry o život máte poslať práve Lenke Kozempelovej a nikomu inému. Keď napočítam do troch, tak sa prebudíte a vyhlásite víťaza. Jeden, dva, tri ...
(22. januára 2012 v 14:42)
1.) Peek Mellark je z Dvanásteho obvodu, rovnako ako aj hlavná hrdinka. 2.) Stojím pred najťažšou otázkou, ktorou je: Prečo ja? Je tu veľa ľudí, ktorý chcú túto knižku, tak prečo ja? Asi preto, že neprejde ani jeden deň, kedy by som nečítala knižku. Neprejde ani jeden školský deň, kedy cez prestávky v škole neprečítam pár stránok a samozrejme, zastupované hodiny sa tiež premenia na svet fantázie, keď som ponorená do úžasných knižiek. Milujem čítať knižky. Človek pri čítaní knižky prejde do inej dymenzie, do nového sveta. Nesústredí sa na problémy, ktoré ho práve trápia a ktoré práve prežíva, ale myslí len na čítanie, odreaguje sa a teší sa. Vnesie sa do úžasného sveta viet, kedy si rozvýja svoju slovnú zásobu a navyše si rozvíja i fantáziu. A kto by nechcel byť originálny a ako jeden z mála ľudí, mať vlastný podpis od slávnej vidavateľky? Mať niečo výnimočné a tešiť sa z toho? Byť oveľa šťastnejší už len pri pozretí na knižku, keďže si človek pomyslí "Mám šťastie! Z mnohých ľudí som vyhrala práve ja a viem, že šťastie ku mne príde znova."
(22. januára 2012 v 15:07)
1.) Peek Mellark je z Dvanásteho obvodu, rovnako ako aj hlavná hrdinka. 2.) Mať tak doma trilógiu Suzanne Collinsovej, veľmi rada by som ju čítala. A prečo nie práve ja? Nikdy som žiadnu knihu nevyhrala a bez kníh nedokážem žiť. Ale všetky knihy nemôžem vlastniť, preto vždy zvažujem výber pri objednávkach. A na túto trilógiu som si už urobila aj miesto na poličke. Ďakujem :-))
(22. januára 2012 v 16:36)
Peet Mellark je z Dvanásteho obvodu. Hry o život som ešte nečítala ale rada by som :D A prečo by som mala byť ja práve tá šťastná ktorá vyhrá? Z jedného jediného prostého dôvodu pre ktorý som sa zapojila do sútaže, jednoducho milujem knihy. Je to čarovný svet do ktorého rada unikám :D
(22. januára 2012 v 16:38)
1. Z 12. obvodu. 2. Trilógiu som nečítala, ale chcela by som vyhrať, takisto ako 100 ďalších ľudí a bude ťažké vybrať len jedného:-) Čítam od 5. rokov - veľa a všade:-) Lásku ku knihám som zdedila po rodičoch a po mne ju zase zdedili moje deti, čomu sa teším. jediný problém je, že nestíhame všetko kupovať a tak požičiavame aj z knižnice, ale nie je to ono. Chcem sa zahĺbiť do týchto kníh pri šálke dobrého čaju a zabudnúť na všetko okolo mňa. Zakúriť si v krbe a neodtrhnúť sa od deja, to je moje najväčšie hobby, TV pre mňa neexistuje... A ešte preto, že by konečne daroval niekto knižky mne, lebo som väčšinou ja, ktorá ich kupuje iným:-)
(22. januára 2012 v 16:40)
1) Dvanásty obvod 2)milujem knihy! a musím všetky vlastniť ;DD
(22. januára 2012 v 17:32)
1. Je z Dvanásteho obvodu. 2. Dôvod, prečo by ste tie knihy mali poslať mne :) hmm pretože by to potešilo nie len mňa, ale i moju sestru, ktorá číta prvý diel a nevie sa vynačítať...Pre niekoho je to možno bežná vec, ale sestra má dyslexiu a preto ma vždy poteší, keď prekoná odpor k čítaniu a prečíta si nejakú knihu. Viem, že by ju potešilo, keby tieto knihy mala :) a samozrejme ja ako veľký knihofil by som sa potešila tiež.
(22. januára 2012 v 17:36)
1) Peeta pochádza z 12-teho obvodu 2) Zatiaľ som čítala len Arénu smrti, ale keĎ som to dočítala, silou mocou som pátrala po druhom diely (ale vážnme, prečo je to také drahé!!!). Problém bol ten, že v knižnici ho majú rezervovaný na nasledujúcich desať rokov. Doslova. Pravdu povediac, ani sa nečudujem. Tá kniha vo mne vyvolala emócie, aké som myslela, že ani neexistujú. Neustále som bola v napätí a celý čas som mala v hrdle ten strašný knedlík, ktorý sa vám tam usadí vždy, keď sa chystáte plakať. Fakt kniha, ktorá vyrazila dych. Ani sa nečudujem, že Stephen King povedal, že sa od nej nedokázal odtrhnúť. Ani ja som sa nedokázala. Fakt séria desaťročia. Alebo storočia. Neviem
(22. januára 2012 v 19:15)
1.Peeta je z Dvanásteho obvodu.2.Podľa mňa je to najlepšia dyspotická séria akú som kedy čitala. Dokopy som celú sériu čítala už trirát ale popravde nemôžem sa jej poriadne nabažiť. Všetky tri časti boli skvelé, no najväčšmi sa mi páčila prvá časť. Bolo to také nečakané a plné zvratov, že som tú knihu nedokázala odložiť a prečítala som ju na jedenkrát. Popravde čakanie na ďalšiu časť bolo dosť neznesiteľné. Takže všetci, ktorí Hry o život ešte nečítali by sa mali hanbiť, že prehliadli takúto skvelú sériu a radím im aby si ju čo najskôr prečítali a rúčím im zato, že nebudú ľutovať.
(22. januára 2012 v 22:20)
Peet, rovnako ako Katniss, je z 12steho obvodu.V poslednej dobe čítam prevažne len skriptá, príručky, sylabusy z marketingu, mamažmentu, ekonomiky...k literatúre som sa pre vysokoškolské povinnosti nedostal už veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeľmi dlho, nie je na ňu ani čas a vlastne ani peniaze, lebo tie čo si zarobím na brigádach pohltí škola...Lenže v novom roku som si dal predsavzatie, že sa nebudem venovať výlučne len a len štúdiu, ale nájdem si čas aj na to, aby som svoju myseľ a fantáziu oslobodil a dal jej rozlet a to vďaka literatúre. Tento semester mám v rozvrhu viac "okien", takže počas tohoto voľna by to bolo skvelé.Prečítal som si kopec recenzíí na internete a presvedčili ma, že knihy Suzanne Collinsovej budú tým pravým. Veď aj na vysokej škole je to na skúškach často Hra o život či Skúška ohňom, aj keď v tom prenesenom zmysle.Možno by som v nich našiel návody ako sa so všetkými nástrahami popasovať, či už v živote alebo v škole.
(23. januára 2012 v 10:24)
Peeta je z 12-teho obvodu tak isto ako aj katniss. Knihy som čítala všetky tri, zaujali ma pri hľadaní niečoho zaujímavého na čítanie na internete a hneď som letela do knižnice, pretože som tušila, že to bude to pravé orechové pre mňa, samozrejme že môj šiesty zmysel neklamal :) Prvá bola rozhodne najlepšia a aj keď postupne už to napätie a prvotné vzrušenie pomaly opadalo, stále to boli knižky pútavé s tým, že som sa nevedela dočkať konečného rozuzlenia a tak som čítala stále a všade, kým nebol koniec, trvalo mi to len necelé 3 dni, pretože keď ma raz niečo baví, tak nepoznám brata :) Rozhodne túto trilógiu musím mať aj doma vo svojej knižnici, takže ak ju náhodou nevyhrám tu, o chvíľu mám narodeniny a toto bude ten najlepší tip na darček pre moju rodinu :)
(23. januára 2012 v 16:09)
Peet Mellark je z 12 obvodu. O knihách počujem prvý krát tak isto o filme :). Poslať mne proste milujem čítanie hlavne ako je toto fantasy a aj keď nevyhrám som rád že som sa dozvedel o novej trilogii ktorú si určite zakúpim v buducnosti keď ju nevyhrám :)
(23. januára 2012 v 17:32)
1. Peeta je z dvanásteho obvodu spolu s Katniss. 2. Trilógia Hry o život je úplne skvelá a hneď ako som sa k nej dostala, nemohla som prestať čítať. Som totálny blázon, čo sa týka kníh, a táto nemala chybu. Autorka sa dokonale pohrala s charaktermi postáv, dokázala som ich vnímať veľmi reálne a prežívala som všetko, čo aj oni. Páčilo sa mi, že v príbehu nebrala autorka smrť ako obrovskú tragédiu (však prečo by aj mala, smrť je súčasťou každodenného života). Hlavná hrdinka knihy, Katniss, nebola ako zvyčajné hrdinky z kníh, kde ich musí zachrániť nejaký fešák, vystačila si sama, a ja som mala pocit, že skôr ona zachraňovala ostatných. Hry o život sú plné dobrodružstva a nádeje v lepší život. Tento futuristický pohľad na svet sa mi páčil z jedného dôvodu - náš svet je veľmi krehký a stačí málo, aby sa začali vojny. V Katniss bolo všetko, čo by správnemu človeku vo vojne nemalo chýbať. Obetavosť a schopnosť viesť ostatných. Keby som niekedy mali byť súčasťou vojny, Katniss by som určite nasledovala. Knihy by som získala veľmi rada preto, lebo trilógiu, čo som mala, je už takpovediac na konci spotreby. Prešla cez všetkých mojich spolužiakov, kamarátov, krstné mamy, sesternice a bratrancov... a myslím, že by sa ešte našli ľudia, ktorí by si tieto knihy radi prečítali. Ja by som ju mala rada na poličke, ale peknú a neponičenú, pretože ako každá kniha na mojej v mojej izbe, Hry o život sú cennou maličkosťou môjho skromného majetku :D Izba bez kníh je ako telo bez tuše. (Túto veľkú pravdu mám vycapenú na dverách a občas sa naozaj zamýšľam, čo by som bez svojich knižiek robila).
(24. januára 2012 v 9:49)
ďakujem že ste vybrali práve mňa, na knihy sa už veľmi teším
(25. januára 2012 v 19:38)
Podla mna su v tom filme az prilis dospelí. Keď som čítala túto knihu predstavovala som si niekoho mladšieho.. Vyzerá ako jej matka a nie sestra a aj ona vyzerá dosť staršie... A nie tak jemne ako v knihe...
(22. marca 2012 v 16:24)
1. Peeta Mellark ja z dvanásteho obvodu. Je to bol vybraný do hier o život, tak ako aj Katniss, kde sa snažili navzájom ochraňovať. 2. Knihu mi odporučila moja kolegyňa. Keď som začala čítať príbeh Katniss, nevedela som sa odtrhnúť od knihy. Všetko som prežívala s ňou. Niekedy som si myslela, že to nie je možné čo do arény dávali ako napríklad hlasy blízkych alebo tí mutanty mŕtvych súťažiacich a iné nástrahy. Tiež bolo zaujímavé ako si Katniss dokázala poradiť s ranami Peetu aj keď sa nikdy na mamu nepozerala ako ošetruje ľudí v obvode. Najlepšie bolo, čo som už vôbec nečakala? keď ich vytiahli z arény a dostali sa do trinásteho obvodu. Fakt super trilógia. :-)
(11. mája 2012 v 18:35)
1. Peeta Mellark ja z dvanásteho obvodu. 2. Knihy som ešte nečítala tak mi ich radšej ani neposielajte lebo mám skúškové a ak sa začítam tak nebudem mať čas na učenie. ...ale ak by ste už moc trvali na tom že mi ich chcete poslať tak je neslušné odmietnuť :)
(20. januára 2014 v 21:26)
1, Peeta je z dvanásteho obvodu 2, Všetky knihy mám prečítané, mám z toho neuveriteľný zážitok... Susanne Collinsová je skvelá spisovateľka, vedela ma preniesť slovami do arény. Všetky pocity a obavy som prežívala s Katniss. Určite si ich prečítam ešte 10-krát. :D
(25. marca 2014 v 13:31)
Peeta Mellark ja z dvanásteho obvodu. :) knihy číta / požičané od kamarátky / - už je v polovici tretej moja dcéra Ráchel, práve pre ňu by som chcela tuto trilogiu s podpisom :) . asi by sa od radosti ani nestihla nadýchnuť. videli sme spoločne prvý diel hry o život sfilmovaný a i ked ja osobne som knihy nečítala :), veľmi som zvedavá na dvojku , nehovoriac o trojke. je to zrejme veľmi kreativne napísaný dramatický príbeh, pretože vidieť moju dcéru čítať a neprestávať..lebo jednoducho musí v čítaní pokračovať kapitolu za kapitolou...je nádnerné. niečo podobné som prežívala pri H.Potterovi :)) ale to je už dávno :)
(9. novembra 2014 v 19:14)
Peeta je z 12 obvodu ako Katnis. Film sa páčil , ale radšej čítam knihy a som veľmi zvedavá na 3 diel a osudy hlavných hrdinov, koho si Katnis vyberie:)
(19. novembra 2015 v 20:14)
1) Peeta je z 12. kraja 2) Hry o zivot alebo The Hunger Games tak tato trilogia dokaze vtiahnut do deja kazdeho je velmi putavo pisana a neda sa od nej odtrhnut! Ma to proste vsetko skvely dej, zapletku, akciu a dokonca to neobide ani romantiku. Je to jedina kniha pri ktorej mozem povedat ze je vinikajuco sfilmovana lebo stale som fandila viac kniham ako filmom ale pri tomto kusku je jedno lepsie ako druhe. Urcite by nemala ujst ziadnemu fanusikovi knih. 3) napriek tomu ze som knihu citala tak dovodom preco by som mala vyhrat je to ze som neskutocne velky fanusim celej ci uz kniznej alebo filmovej serie Suzanne Cillinsovej sa to podarilo dokonale. Moja izba je ovesana plagatmi vsetkych casti Hier o zivot z kina mam kupene rozne promo pohare lebo take nieco chybat nemoze a samozrejme mam aj trilogiu 2. vydania The Hunger games ale za tuto vyhru by som kludne sla do Areny ako dobrovolnik ;)