bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.sk3 Milanove otázky: Erik Axl Sund

Prekvapili, šokovali, zaskočili. Dvojica extravagantných Švédov, autorov medzinárodného bestselleru Havranie dievča, sme krátko vyspovedali v našej novej rubrike.

Už v piatok ich budete môcť stretnúť na Bibliotéke v bratislavskej Inchebe. 7.novembra o 16.00 v literárnej kaviarni Panta Rhei si budete môcť dať podpísať aj ich knihy.

http://data.bux.sk/book/020/197/0201977/medium-havranie_dievca.jpghttp://data.bux.sk/book/020/197/0201978/medium-plamen_tuzby.jpgPo hite Havranie dievča vychádza dnes pokračovanie Plameň túžby.
Opäť stretávame policajnú komisárku Jeanette Kihlbergovej, ktorej práca pri riešení prípadov mŕtvych chlapcov prisťahovalcov sa preruší, keď v Štokholme takmer rituálnym spôsobom zavraždia úspešného podnikateľa. Viacero zvláštnych detailov poukazuje na to, že ide o pomstu.

Ale pomstu za čo?
Psychologička Sofia Zetterlundová pomáha pri vytváraní profilu páchateľa. Všetko sa komplikuje, keď vzťah medzi ženami prekročí hranice priateľstva.

tri3 Milanove otázky pre Erika Axla Sunda
1.Havranie dievča bola dosť drsná kniha. Da sá napísať takýto krutý až brutálny príbeh, ak je človek spokojný, šťastný a vyvážený? V akom rozpoložení ste sa vlastne nachádzali počas písania?
Erik Axl Sund: Je pravda, že keď sme začali Havranie dievča písať, boli sme v stave hnevu a frustrácie...a písanie sme vlastne využili ako druh terapie. Postupom času sme boli pokojnejší, ale to nám nebránilo vykresliť našu víziu sveta, v ktorom sa v mnohých prípadoch mieša nádhera s nepochopiteľným zlom.
Nesmiete však zabúdať, že to, čo píšeme, je zábava. A akokoľvek čudne to znie, občas je celkom sranda písať o násilí.

2.Mimoriadne pútavé sú obálky kníh. Sú výnimočné, nekonvenčné...prečo ste zvolili tento štýl?
Erik Axl Sund: Použili sme maľby umelca Carla Larssona, ktorý najlepšie vystihuje predstavu o švédskej rodinnej idylke. Jeho obrazy nájdete v mnohých domácnostiach po celom Švédsku, ľudia majú k nemu istý vzťah, no pritom tento umelec nestál za veľa a neraz sa správal ako debil. Zmenili sme jeho obrazy, aby korešpondovali s našimi knihami, v ktorých chceme ukázať temnejší, realistickejší obraz Švédska.

3.Vaše knihy sa predávajú v desiatkach krajín – aké máte zatiaľ ohlasy?
Erik Axl Sund: Sú veľmi lichotivé. Ľudia sú zaskočení, ohromení. Vedeli sme, že sme napísali dobré príbehy, ale pred nami ich napísali už mnohí autori a nedosiahli nejaký výraznejší úspech. My sme ho dosiahli a nesmieme pri tom zabúdať na prácu, ktorú odviedli talentovaní ľudia, ako agenti, vydavatelia, kníhkupci, editori ap.
Ale ako vravíte, ľudia sú ohromení a my tak trošku šokovaní tým úspechom.

Extravagantná dvojica Erix Axl Sund príde v piatok do Bratislavy, aby sa stretla so svojimi slovenskými fanúšikmi. Môžete si tam priamo kúpiť úplne čerstvú novinku Plameň túžby a dať si ju podpísať. Zaznačte si teda do svojich diárov a kalendárov:
Piatok 7.novembra o 16.00 v literárnej kaviarni Panta Rhei, Incheba, Bibliotéka, Bratislava.
Ste srdečne pozvaní.

Milan Buno, 5.11.2014

http://cdn.i0.cz/public-data/8b/ae/e9b728d33f0d8d55b6261a937154_w640_h360_g06aaad7ca85611e3944b0025900fea04.jpg?hash=6409be279900ec250884dd47a74cf0d6

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(9. októbra 2017 v 13:40)
1)