bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skA bude ešte horšie?

Táňa Keleová-Vasilková: Srdce v tme. Táňa Keleová-Vasilková nie náhodou je najčítanejšia autorka na Slovensku a kandidátka na naj Slovenku roka 2009. Čo román, to bestseller, dalo by sa povedať o jej tvorbe a len čo vyjde jedna kniha, už sa čitatelia dožadujú ďalšej. Jej novinka „ Srdce v tme“ si určite opäť získa srdcia mnohých... Nová Vasilková je dobrá. Číta sa ľahko, rýchlo, je to kniha dynamická, aktuálna. Píše o živote a zo života.

Obálka titulu Srdce v tmeHlavná hrdinka Klára musí dať dcérku do škôlky a začať pracovať, pretože s manželom sa čoraz viac hádajú pre peniaze, ktoré v domácnosti chýbajú viac a viac. V novej práci má však problémy, riaditeľ zabúda na výplaty, tie meškajú a pritom sa tvári, že veď to je normálne. „Buďte rada, že máte prácu.“ Riaditeľa majiteľ firmy neskôr vymení, no nová riaditeľka je ešte horšia – rieši si komplexy a nevydarený život na svojich podriadených a šikanuje ich. Klára sa z práce vracia zničená a doma ju čakajú ďalšie povinnosti, pretože manžel Milan jej s ničím nepomáha. Napätie rastie, psychický tlak silnie, Kláru nič neteší...no to je iba začiatok. Predohra k tomu, čo príde a bude to ešte horšie, smutnejšie a bolestnejšie.

Kniha „ Srdce v tme“ sa má spád, je pútavá. Niekedy dokáže autorka vybičovať situácie a emócie do polôh, keď si čitateľ vraví: „to snáď ani nemôže byť pravda. To nie je možné!“ Vasilková zľahka preskakuje medzi situáciami, plasticky vykresľuje celú plejádu charakterov a vlastností. Vie presne, kedy a na ktorú strunu zabrnkať, aby rozozvučala búrku citov, dojala, prekvapila a zaskočila. Nepochybujem, že pri čítaní (a po prečítaní) má čitateľka chuť privinúť sa k partnerovi, prepáčiť mu drobné prešľapy, objímať ho, tešiť sa z maličkostí. Táňa Keleová-Vasilková jednoducho svojím písaním dokáže vyvolať a navodiť akúsi inú atmosféru...

Mib