bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skS ľahkosťou a vtipne (Recenzia)

Láska ako prekážka od Roberta Bryndzu sa číta veľmi ľahko. Možno aj pre istý ironizujúci nadhľad a zmysel pre humor britského autora, ktorý voľne nadväzuje na svoju knižnú prvotinu E-maily Coco Pinchardovej.

Láska ako prekážkaProtagonistka príbehu z kabelky Láska ako prekážka Coco žije v Londýne, teší sa z úspešného obdobia svojej spisovateľskej kariéry a vypisuje e-maily svojim britským i slovenským priateľom.
Tak sa čitateľ postupne dozvie, že jej láska Adam, deň predtým, ako sa k nej má nasťahovať, sa s ňou bez vysvetlenia rozíde. Coco zistí, že sa dostal do problémov – je obvinený z finančných podvodov, hrozí mu väzenie a zápasí so svojou identitou. Chce mu pomôcť za každú cenu, i keď tým ohrozí aj svoju spisovateľskú budúcnosť.
Coco Pinchardová Medzitým však popri krimi-detektívnom pátraní stihne všetko možné. Napríklad na Vianoce vycestovať na Slovensko s priateľkou Marikou Rolincovou, riešiť vzťahy s ex-svokrou Etelou a problémy svojho homosexuálneho kamaráta divadelníka Chrisa, hádať sa so svojou literárnou agentkou Angi...

Na zadnej strane obálky medzi iným stojí: „Láska ako prekážka je veselá romantická komédia plná zábavných britských aj slovenských postáv.“ Osobne vnímam pojem komédia ako dramatický a nie literárny žáner, ale proti gustu žiadny dišputát. Komediálny akcent knihy (pre slovenskú prózu netypický) a ľahkosť s akou kĺže po povrchu vážnych vecí, dokáže čitateľa strhnúť natoľko, že aspoň pri čítaní prestáva rozoznávať inakosť rodovú, rasovú či jazykovú.

 Elena Ťapajová

Ďalšie recenzie, zaujímavosti, reportáže z akcií a samozrejme čerstvé novinky nájdete v najnovšej Knižnej revue č.11, ktorá vychádza už zajtra.

Knižná revue

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.