bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe iBux.skBlesková súťaž o novinku Posledná nevera

Jozef Banáš láme v posledných rokoch na knižnom trhu rekordy. Idioti v politike, Sezóna potkanov, Zastavte Dubčeka! či Kód 9. Hity, z ktorých sa predali desaťtisíce kusov a jeho fanúšikovia sa dočkali ďalšej knihy, ktorá ich dojme, rozosmeje, no prinajmenšom prinúti zamyslieť sa.

Posledná neveraPosledná nevera obsahuje najlepšie poviedky Jozefa Banáša. Hneď druhá je mimoriadne emotívna – Messiho zázrak o desaťročnom Paľkovi, veľkom fanúšikovi futbalu, ktorému diagnostikovali rakovinu... Pri čítaní úryvku na krste knihy sa samotný autor takmer neubránil slzám a úryvok musela dočítať moderátorka Hana Rapantová.

Banášove poviedky očarili aj Oľgu Feldekovú či riaditeľku vydavateľstva Ikar Valeriu Malíkovú, ktorá vyhlásila: „Sú tam aj také, pri ktorých som sa zasmiala a vtedy som si povedala: aha! toto je dobrý návod na oživenie manželstva. Nepoviem, ktorá to je poviedka  a ani môj manžel ešte netuší, čo plánujem urobiť,“ zažartovala.

Poslednú neveru si prečítal aj novinár a glosátor Marián Leško, ktorý označil Banáša za skokana slovenskej literatúry. „Nepoznám iného autora, ktorý by naskočil na vlak slovenskej literatúry za plnej jazdy, a ešte k tomu rovno do lokomotívy.“

Ak  máte chuť, začítajte sa do prvej poviedky Mimoriadny rýchlik
a pozrite si knižný trailer:

 Blesková súťaž o Poslednú neveru

18 dojímavých i vtipných poviedok so skvelou pointou môžete mať, ak odpoviete na naše dve otázky:
1) Po čom túžila malá Adelka na onkológii? (odpoveď nájdete v anotácii-venovaní J.Banáša)
2) A čítate vôbec poviedky? Aké ste naposledy čítali? Od koho a o čom?

Odpovede píšte pod tento článok. Už o hodinu sa dozviete meno výhercu novinky Afrika, moja láska. (súťaž prebieha 11.6. v čase 10:00 - 11:00.)

Výherca novinky Posledná nevera

Uf, ťažko sa nám vyberalo – poviedky máte mnohí evidentne radi a dali ste nám dobré tipy na knižky od autorov ako  Roald Dahl, Pavol Rankov či poviedko-novely Stephena Kinga. Napísať dobrú poviedku je umenie, hoci by sa to nezdalo. Vypointovať  krátky text, aby zaujal, možno prekvapil, no rozhodne všetko zapadlo do seba, nedokáže každý spisovateľ. Podľa prvých ohlasov to však Jozef Banáš zvládol excelentne a už o pár dní to môže posúdiť na jeho novej poviedkovej knihe Posledná nevera  Lucia Szeleczká – pravá milovníčka poviedok.
Blahoželáme!

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(11. júna 2012 v 10:05)
Snom chorého dievčatka bolo mať aspoň raz na sebe také krásne šaty, aké pre moderátorku navrhoval známy módny návrhár. Čítala som naposledy poviedky od Dr. Marca.
(11. júna 2012 v 10:05)
1) mať aspoň raz na sebe také krásne šaty, aké pre moderátorku navrhoval známy módny návrhár; 2) Poviedku veru nečítam. Naposledy zrejme na strednej škole.
(11. júna 2012 v 10:05)
1.Snom chorého dievčatka bolo mať aspoň raz na sebe také krásne šaty, aké pre moderátorku navrhoval známy módny návrhár. 2. Poviedky čítam málo, ale túto by som si s radosťou prečítala.
(11. júna 2012 v 10:06)
1- chcela mat na sebe aspon raz take krasne saty, ako navrhol moderatorke Adele Banasovej jeden znamy navrhar 2- poviedky necitam, mozno raz som citala matne si na nieco spominam, ale ako sa volala kniha neviem
(11. júna 2012 v 10:06)
1. mat saty ako Adela v Let´s dance od Fera M. 2. poviedky necitam, ale rada zacnem :)
(11. júna 2012 v 10:06)
1. Malá Adelka túžila mať aspoň raz na sebe také krásne šaty, aké pre moderátorku Adelu, ktorá ju chodila navštevovať navrhoval známy módny návrhár. 2. Už dlhšie som nečítala žiadne poviedky, no zopár mi ich už rukami prešlo, ako napríklad - Slepačia polievka pre dušu a podobne.
(11. júna 2012 v 10:06)
1. Snom chorého dievčatka bolo mať aspoň raz na sebe také krásne šaty, aké pre moderátorku navrhoval známy módny návrhár. 2. poviedky som zatiaľ nečítala
(11. júna 2012 v 10:07)
Adelka tuzila po satach ake nosila adela v lets dance. Poviedky veľmi nečítam, skôr romány, ale posledné poviedky ktoré som čítala boli od Edgara A. Poa. Najlepšia podľa mňa bola Jama a kyvadlo:))
(11. júna 2012 v 10:07)
1. po krásnych šatách 2.Čítala som Žena v pôvodnom znení je to niečo iné ako klasická kniha,ale tým nehovorím že horšie :) zaujímavé to je to pravé slovo.
(11. júna 2012 v 10:08)
1) Adelka túžila mať také krásne šaty, aké pre moderátorku Adeku navrhoval známy módny návrhár Fero Mikloško. 2) Čítam/e. :-) Naposledy to boli Poviedky spod pra(c)hu.
(11. júna 2012 v 10:08)
túžila po šatách ako mala Adela v lets dance, poviedky čítam len zriedka..
(11. júna 2012 v 10:08)
1. Adelka tuzi po krasnych satach ake mala moderatorka v televizii 2. poviedky citam velmi rada. naposledy som citala od Petra Sabacha - S jednim uchem naveselo.
(11. júna 2012 v 10:08)
1. snom dievčatka bolo, aby mala na sebe aspoň raz také krásne šaty, ako navrhol Adele Banášovej známy módny návrhár 2. Poviedky čítam väčšinou cestou vlakom, sú kratšie, takže ich často aj stihnem prečítať. Naposledy to bola kniha - Sedm žen doktora Cynického - veľmi som sa na nej nasmiala :D :D
(11. júna 2012 v 10:10)
.Snom chorého dievčatka bolo mať aspoň raz na sebe také krásne šaty, aké pre moderátorku Adelu Banášovú navrhoval známy módny návrhár.2- poviedky som čítala len v detstve
(11. júna 2012 v 10:10)
1. Malá Adelka tužila po šatách, ktoré mala oblečené moderatorka Lets dance, tiež sa volala Adela. Dala jej ich ušit jednemu známenu návharovi. Poviedky čítam málo, ale tuto knihu by som teda chcela. Videla som rozhovor s p. Banášom a rozprával tam aj tento príbeh o Adelke...velmi ma to zaujalo.
(11. júna 2012 v 10:10)
1.Snom chorého dievčatka bolo mať aspoň raz na sebe také krásne šaty, aké pre moderátorku navrhoval známy módny návrhár. a poviedky nečítam,naposledy asi ako povinné čítanie na strednej škole.
(11. júna 2012 v 10:11)
1) Chcela si aspoň raz obliecť šaty, aké mala Adela Banášová 2) Samozrejme, že čítam, je to najlepší formát pre pracujúcich ľudí, ktorí majú čas čítať akurát tak v mhd alebo 10 minút v posteli. Milujem Sen o sne od Petra Holku, Dobré kosti od Margaret Atwood, krátke detektívne príbehy (myslím, že sa to volalo 17 orieškov na rozlúsknutie), ale aj výbery slovenských príbehov Poviedka 2010, Poviedka 2011...skrátka, krátke poviedky môžem:)
(11. júna 2012 v 10:11)
1, Adelka chcela mať také krásne šaty ako mala Adela Banášová keď tancovala v Let Dance a Adela jej ten sen splnila a Fero Mikloško jej tie šaty ušil. 2, poviedky čítam hlavne na internete, najčastejšie detské . Po tejto knihe od J. Banáša veľmi túžim a počula som s ním už veľa rozhovorov, ktoré teraz robí vo viacerých médiach na propagáciu tejto knihy a veľmi ma zaujala. Mám už od neho Kód9, čo bola perfektná kniha a som zvedavá či vie písať aj poviedky.
(11. júna 2012 v 10:11)
1. po šatách 2. poviedky nečítam
(11. júna 2012 v 10:11)
1) Adelka túžila mať také šaty ako mala Adela Banášová , ktoré jej ušil Fero Mikloško v súťaži Lets Dance, 2) čítam pravidelne veľa kníh, neviem či sú to akurát poviedky, ale túto knihu by som určite chcela
(11. júna 2012 v 10:12)
1: mať aspoň raz na sebe také krásne šaty, aké pre moderátorku navrhoval známy módny návrhár 2: Sice citam velmi vela, no priznam sa, ze najma romany. Velmi ste ma zaskocili otazkou, ze kedy som naposledy citala nejaku poviedku...potom ma vsak napadlo, ze poviedky sa sem-tam objavuju aj v casopisoch. S radostou si precitam najma tie humorne na rozveselenie nalady. Jozef Banas, je perfektny spisovatel, velmi oblubeny v celej nasej rodine a posledna nevera urcite nebude chybat v mojej kniznici :)
(11. júna 2012 v 10:13)
.Snom chorého dievčatka bolo mať aspoň raz na sebe také krásne šaty, aké pre moderátorku navrhoval známy módny návrhár.No a poviedky som nečítala roky a ked tak premýšlam, ani žiadnu doma asi nemám.
(11. júna 2012 v 10:14)
Adelka snívala o tom, aby aspoň raz mohla na sebe mať šaty ako Fero robieval pre Adelu. Poviedky čítavam, aj keď v poslednej dobe nie veľmi často. Medzi najobľúbenejšie patria poviedky od Roalda Dahla, takzvané Tales of Unexpected. Vždy ma niečím prekvapia, a aj keď si myslím, že viem, ako to dopadne, opak je väčšinou pravdou. Samozrejme, nikdy nepohrdnem Slepačou polievkou pre dušu, a to ktoroukoľvek časťou. Len to neviem čítať naraz, pretože pri každom druhom-treťom príbehu sa dojmem, že potrebujem pauzu.. :)
(11. júna 2012 v 10:15)
1. mat saty ako Adela v Let´s dance, 2. poviedky nezvyknem citat, ale Posledna nevera moze byt zaujimave citanie :-)
(11. júna 2012 v 10:15)
1. Mať také nádherné šaty ako moderátorka Adela. 2. Teraz bohužiaľ nemám čas, no v detstve som čítala a určite sa k nim ešte plánujem vrátiť.
(11. júna 2012 v 10:15)
1) Adelka túžila mať také krásne šaty, aké pre moderátorku Adeku navrhoval známy módny návrhár Fero Mikloško2, no poviem to takto poviedky som čitala naposledy an strednej škole a teraz je to len o románoch a milujem proste hrubé knihy
(11. júna 2012 v 10:15)
jej snom bolo mať aspoň raz na sebe také krásne šaty, aké pre moderátorku navrhoval známy módny návrhár a poviedky čítam, ale skôr tie kriminálne, naposledy som čítala a zaujali ma Detektívne príbehy otca Browna a Návrat otca Browna od Chestertona Gilberta Keitha. Veľmi dobre sa čítajú, príjemný štýl a napínavé zápletky. Poslednú neveru od p. Banáša by som si ale tiež veľmi rada prečítala.
(11. júna 2012 v 10:15)
l.jej snom bolo aspoň raz mať na sebe takú krásne šaty ako pre moderátorku navrhol známy módny návrhár.2. no poviedky som dávno....nečítala
(11. júna 2012 v 10:15)
1. Snom chorého dievčatka bolo mať aspoň raz na sebe také krásne šaty, aké pre moderátorku navrhoval známy módny návrhár 2. naposledy som čítala Posledné pekne poviedky od Tomáša Čelovského
(11. júna 2012 v 10:16)
Adelka túžila po šatách, aké mala moderátorka v Lets dance, tiež Adela, od známeho návrhára..;naposledy som čítala knihu trochu hororových poviedok "Prokletý maturiťák"
(11. júna 2012 v 10:17)
1. Snom Adelky bolo mať na sebe aspoň raz také krásne šaty, aké pre moderátorku Let´s dance navrhoval známy módny návrhár. 2. Čítam, čítam :) posledne od Evy Borušovičovej - Urobíme všetko, čo sa dá
(11. júna 2012 v 10:17)
1.Adelka tuzila po krasnych satoch ktore mala adela v lets dance 2.naposledy som citala poviedku Ema o dievcatku ktore malo rakovinu.
(11. júna 2012 v 10:17)
dievčatko snivalo, že raz bude mať take šaty od modneho navrhara ako ma moderatorka Adela. Momentalne sa chystam si prečitať kabelkovu knižku Zlodeji bozkov,ale ani poviedkami by som určite nepovrhla.
(11. júna 2012 v 10:18)
1. Snom chorého dievčatka bolo mať aspoň raz na sebe také krásne šaty, aké pre moderátorku navrhoval známy módny návrhár,,, 2 - tak to uz nepamatam, kedy naposledy som cital poviedky...
(11. júna 2012 v 10:18)
1.Adelka túžila po šatách z televíznej šou, v ktorej tancovala Adela Banášova lets dance. 2.Čítam väčšinou romány, ale v poslednej dobe hlavne slovenských autorov, veľmi ma zauali, pán Banáš nebude určite výnimka :-)
(11. júna 2012 v 10:19)
Malá Adelka snívala o šatách, ktoré boli podobné ako zvykli mať oblečené v Let´s dance. Poviedky som čítala naposledy na strednej škole, kde to bolo ako povinné čítanie.
(11. júna 2012 v 10:19)
1.) mať aspoň raz na sebe také krásne šaty, aké pre moderátorku navrhoval známy módny návrhára Ferka Mikloška 2. davno som nejake dobre poviedky neciitala
(11. júna 2012 v 10:20)
1. Snom chorého dievčatka bolo mať aspoň raz na sebe také krásne šaty ako moderátorka súťaže. 2.Poviedky čítam občas, ale ani si neviem spomenúť kedy naposledy som nejakú čítala
(11. júna 2012 v 10:20)
1)Adelka túžila mať také šaty ako mala Adela Banášová , ktoré jej ušil Fero Mikloško v súťaži Lets Dance, 2)krátke poviedky nachádzam väčšinou v časopisoch, niektoré sú aj na pokračovanie, ale, v poslednom čase mi utkvela v pamäti Cherchez la femme - Marek Tér a jeho svet, tú som objavila náhodou na internete a vrelo odporúčam. pekný deň!!!
(11. júna 2012 v 10:21)
‎1.) Adelka túžila po šatách z televíznej šou, v ktorej tancovala Adela Banášova lets dance. 2.) Poviedky moc nečitam, lebo nato nemám momentálne čas, ale keby som vyhral túko knižku, našiel by som si ho ... = )
(11. júna 2012 v 10:21)
1. Adelka túžila mať také krásne šaty, aké pre moderátorku navrhoval známy módny návrhár 2. neviem či Slepačie polievky sú vyslovene poviedky, ak ano, tak tie, mám asi 7 kníh
(11. júna 2012 v 10:22)
Adelka túžila po šatách, aké mávala Adela v Let´s Dance od Fera Mikloška. Poviedky čítam rada. Napríklad od Roalda Dahla Neskutočné príbehy, to sú príbehy s neočakávaným koncom. S knižkami od Jozefa Banáša práve začínam, začala som čítať Idioti v politike a mám pripravené Kód 9 a Sezónu potkanov. Mám záujem prečítať aj ďalšie.
(11. júna 2012 v 10:23)
1. snívala o šatách, kt. navrhol pre ňu Fero Mikloško a nakoniec v nich aj zaspala naveky. 2. poviedky momentálne nečítam
(11. júna 2012 v 10:24)
1) Adelka túžila mať aspoň raz na sebe také krásne šaty, aké pre moderátorku Adelu navrhoval známy módny návrhár. 2) Poviedky moc nečítam ale túto knihu by som si veľmi rada prečítala.
(11. júna 2012 v 10:25)
Snom chorého dievčatka bolo mať aspoň raz na sebe také šaty ako mala Adela Banášová, ktoré jej navrhol známy modny navrhár Fero Mikloško. 2) Poviedky nečítam ja mám radšej romány, ale prečítala som poviedku Ema o dievčatku, ktoré malo rakovinu.
(11. júna 2012 v 10:27)
1. Adelka túžila po šatách, aké mala na sebe Adela Banášová v Let´s dance od známeho slovenského návrhára. 2. Rada si prečítam i poviedky, naposledy to bol Pavol Rankov - My a oni/oni a my. Boli to originálne poviedky s prekvapivou pointou,veľmi dobré čítanie.
(11. júna 2012 v 10:28)
1) Adelka túžila mať aspoň raz na sebe také krásne šaty, aké pre moderátorku Adelu navrhoval známy módny návrhár. 2 - poviedky naposledy asi na zakladnej skole ;)
(11. júna 2012 v 10:29)
1.) mať aspoň raz na sebe také krásne šaty, aké pre moderátorku navrhoval známy módny návrhára 2)citam zbierky Poviedok (2010), a naposledy ma dostali poviedky W. Allena :-)
(11. júna 2012 v 10:29)
1. Túžbou malého a chorého dievčatka bolo mať na sebe krásne spoločenské šaty, presne také ako mala A. Banášová vo večernom vysielaní Lets Dance. 2. Poviedky čítam a najradšej od môjho hororového spisovateľa S. Kinga. Naposledy som dočítala Geraldovu Hru - z počiatku romantika, klasika pri jeho poviedkách, ale neskôr sa to všetko rozbehne ... Naozaj sa niekedy nevypláca mať chatku na "samote"... :) Z romantického výletu jedného páru (Jessie a Geralda) a tešenia sa z ich spoločného "šantenia" sa príbeh riadne zamotáva na Boj o prežitie. Veľmi sa mi páči ako King opíše každý detail, čitateľ sa miestami zľakne a stuhne mu krv v žilách, mne sa to stalo taktiež - najmä pri opísaní "vražedných" postupov šialeného psa , ktorý napadol Geralda a pred vlastnou ženou bol trhaný na kúsky a žratý... Jessie sa len nechápavo prizerala a dúfala, že po tejto bašte neskočí aj na ňu ( ona bola totižto pripútaná o posteľ...) Takže naozaj jej ostávalo len čakať niekoľko dní takto ... až kým ... záver neprezradím, nech si to ľudia prečítajú... A momentálne mám rozčítanú od neho knihu Drobca, popri tom som čítala poviedky taktiež od Saudeka - Tramvaj noci, odporúčam :) Taktiež :)) L.
(11. júna 2012 v 10:29)
Malá Adelka túžila po takých krásnych šatách, aké navrhoval pre známu moderátorku Adelu známy módny návrhár. Poviedky čítam, síce nie často, ale posledné boli od Moniky Kompaníkovej Miesto pre samotu.
(11. júna 2012 v 10:30)
1. Snom chorého dievčatka bolo mať aspoň raz na sebe také krásne šaty, aké pre moderátorku navrhoval známy módny návrhár. 2. Poviedky čítam veľmi rada, naposledy to boli Krimipoviedky.
(11. júna 2012 v 10:30)
1. Túžila po krásnych šatách, takých, aké mala na sebe Adela Banášová. 2. Tie mám najradšej. Naposledy ma zaujali Nedokonalci od T. Rachmana, zo slovenských mám rád poviedky Pavla Rankova.
(11. júna 2012 v 10:31)
1. tuzila po novych satach ako mala moderatorka 2. slepacia polievka pre dusu - mam doma asi 3 a su super
(11. júna 2012 v 10:32)
1. Túžila po krásnych šatách, takých, aké mala na sebe Adela Banášová,poviedky citavam vecsinou v casopisoch ako knihy si ich nekupujem
(11. júna 2012 v 10:32)
1. Snom Adelky bolo mať na sebe aspoň raz rovnako krásne šaty ako pre Adelu navrhoval Mikloško na tanečnú súťaž. 2.čítavam najmä v zime pri ohniku v krbe, naposledy Bibiana Wallnerová - Poviedky z rádia, telefónu a mobilu. Prajem pekný deň.
(11. júna 2012 v 10:33)
a,Adelka túžila mať také krásne šaty, aké pre moderátorku Adeku navrhoval známy módny návrhár Ferko Mikloško b,naposledy som mala požičanú knihu Doteky záhrobí /Ellen Datlowová/ a myslím, že to bola najlepšia knihy poviedok, akú som doteraz čítala. Je to výber tých naj naj duchárskych poviedok od skvelých autorov. Parádne čítanie, človek sa síce trošku bojí, ale stojí to za to :). Od pána Jozefa Banáša som ešte zatiaľ nečítala žiadnu knihu, mala by som to napraviť...
(11. júna 2012 v 10:34)
túžila mať šaty aké mala moderátorka Adela B. čítam Hitchcockove - Príjemné zimomriavky. sú super
(11. júna 2012 v 10:35)
1.Adelka túžila po šatách z televíznej šou Let´s dance, v ktorej tancovala Adela Banášova. 2. Naposledy som čítala Krimi poviedky :)
(11. júna 2012 v 10:35)
1) Adelka túžila mať na sebe aspoň raz tak krásne šaty ako návrhár Mikloško navrhoval Adele. 2) Všetko čo chcem, je to kniha poviedok od ľudí, ktorí sa zapojili do súťaže Mámtalent.sk. Je to vlastne taká všehochuť.
(11. júna 2012 v 10:37)
Adelka túžila mať šaty aké mala Adela Banášová akurát čítam Všetko je možné od S. kinga
(11. júna 2012 v 10:37)
Snom chorého dievčatka bolo mať aspoň raz na sebe také krásne šaty, aké pre moderátorku navrhoval známy módny návrhár; Poviedky čitam, najradšej sa stale vraciam ku knizke s poviedkami - Slepačia polievka pre duše teenagerov. Ktoru som si uz v zaciatkoch puberty velmi oblubila.
(11. júna 2012 v 10:39)
1 - Snom malej Adelky bolo mať na sebe aspoň raz také krásne šaty, aké nosila Adela Banášova v relácii Let´s dance, ktorú moderovala. 2 - Poviedky nečítam.
(11. júna 2012 v 10:39)
1 - Snom malej Adelky bolo mať na sebe aspoň raz také krásne šaty, aké nosila Adela Banášova v relácii Let´s dance, ktorú moderovala. 2 - Poviedky nečítam.
(11. júna 2012 v 10:41)
1. Adelka túžila mať na sebe také krásne šaty ako moderátorka Adela. 2. dávno som nečítala a nepamätám sa :-)
(11. júna 2012 v 10:42)
1. Adelka túžila mať na sebe aspoň raz tak krásne šaty ako návrhár Mikloško navrhoval Adele. 2. Poviedky čítam sem-tam, naposledy to boli Vyššie záujmy od Lucie Droppovej a Chrestýš Calahan od Ďura Červenáka v Pevnosti.
(11. júna 2012 v 10:44)
Adelka túžila po krásnych šatách, ako mala Adela Banášová v Let´s dance. Poviedky čítam hlavne v časopisoch. Rada čítam knihy, v ktorých sú príbehy ako vystrihnuté zo života, napr. od Táni Keleovej-Vasilkovej.
(11. júna 2012 v 10:44)
1.Adelka túžila po šatách z televíznej šou Let´s dance, v ktorej tancovala Adela Banášova.2 . Čítam , naposledy som čítal Vojenské poviedky od A.Jiráska
(11. júna 2012 v 10:44)
1. saty, ake mala Adela v Lets Dance 2. naposledy som citala poviedky Slepacia polievka pre dusu - Prava laska
(11. júna 2012 v 10:44)
1. Adelka túžila mať krásne šaty zo šou Let´s dane, v kt. Adela Banášová tancovala, ktoré navrhol Fero Mikloško. 2. Poviedky málokedy čítam.
(11. júna 2012 v 10:46)
1.Adelka túžila po šatách z televíznej šou Let´s dance, v ktorej tancovala Adela Banášova.2 . Občas čítam. Posledne z poľovnickej kapsy.
(11. júna 2012 v 10:48)
1. Túžila po šatách z Let´s dance. 2. Poviedky čítam len občas.
(11. júna 2012 v 10:48)
Aspoň raz mať na sebe také krásne šaty, aké pre Adelu Banášovú navrhoval známy módny návrhár. Čítam poviedky v časopisoch a na internete od rôznych autorov...
(11. júna 2012 v 10:48)
Dobrý deň.Malá Adelka túžila mať také šaty,aké pre moderátorku Adelku Banášovú navrhoval známy návrhár Ferko Mikloško v jej obľúbenej relácii Let´s Dance.Naposledy som čítala poviedky,ktoré napísal Ladislav Nádaši-Jégé.V knihe píše o podmienkach,v ktorých ľudia žili a o ich správaní sa.Dcérka knihu dostala na gymnáziu.Veľa poviedok som čítala počas strednej školy,aj preto,že to bolo povinné čítanie,ale hlavne pretože v literatúre som si našla zaľúbenie.Dovidenia.
(11. júna 2012 v 10:48)
1.Adelka túžila po šatách z televíznej šou Let´s dance, v ktorej tancovala Adela Banášova a navrhol ich Mikloško. 2. Poviedky čítam málo, čítala som ich, keď som bola mladšia.
(11. júna 2012 v 10:49)
1.Snom malej Adelky bolo mať na sebe aspoň raz také krásne šaty, aké nosila Adela Banášova v relácii Let´s dance, ktorú moderovala od návrhára Fera Mikloška. 2. Poviedky čítam málokedy, väčšinou sa k nim dostanem úplnou náhodou, niekde si nejakú prečítam a potom už ani neviem kde to bolo, či v nejakom časopise, knihe, či som ju niekde počula. Ale v konečnom dôsledku musím konštatovať, že mám poviedky rada. Miša
(11. júna 2012 v 10:49)
1. Adelka si najviac priala večerné šaty z tanečnej show Lets Dance. 2. Poviedky ma nikdy moc nezaujímali ale od Evitapress som si asi pred 2 týždnami prečítal Krimipoviedky a musím povedať že je to super čítanie :) určite chcem pokračovať v čítani poviedk.
(11. júna 2012 v 10:49)
1. Adelka túžila po šatách z televíznej šou Let´s dance, v ktorej tancovala Adela Banášova. 2. Poviedku som nečítal už strašne dlho, ale naposledy to boli určite poviedky Slepačia polievka na dušu
(11. júna 2012 v 10:50)
1. Adelka túžila po šatách zo šou Let´s Dance, ktoré mala Adela Banášová. 2. Poviedky mám strašne rada a veľmi obľubujem Slepačie polievky
(11. júna 2012 v 10:50)
1.Adelka túžila po šatách z televíznej šou Let´s dance, v ktorej tancovala Adela Banášova a navrhol ich Mikloško. 2. Poviedky nečítam.
(11. júna 2012 v 10:51)
Adelka túšila po šatách kt. navrhol F.M. ako mala A.Banášová v Let´s dance. Nečítam poviedky.
(11. júna 2012 v 10:52)
1. saty, ake mala Adela v Lets Dance navrhnute Mikloskom 2. poviedky malo citam
(11. júna 2012 v 10:52)
1.Adelka túžila po šatách, v ktorých tancovala A. Banášová v šou Let´s dance 2. Čítam rôzne knihy, samozrejme aj poviedky, často je lepšie vyjadrená myšlienka v kratšom diele ako v rozvinutejšom románe, v poviedke niekedy autor nechá viac na čitateľa, aj keď to určite nie je pravidlom. Mám rada napríklad poviedky od A.P. Čechova, hlavne Dáma so psíkom- rada čítam o medziľudských vzťahoch a láske
(11. júna 2012 v 10:53)
Adelka túžila po šatách, ktoré mala oblečené Adela v show Let´s dance. Zopár poviedok som už prečítala :)
(11. júna 2012 v 10:55)
Male dievcatko Adelka chcelo mat na sebe take pekne saty ako mala moderatorka Adela.Tento sen jej splnili a ona si ich chcela necat na jeden den aby sa v nich ukazala rodicom. Naposledy som citala poviedky od J.Mittasa - Hriechy v rukavickach,zmes poviedok o roznych sexualnych uchylkach ludi,ale i strasidelne mrazive pribehy z oblasti podnikania,mafie a podobne. Dalsou vynikajucou zbierkou je zbierka poviedok od Alfreda Hitchkoka. Su to samozrejme strasidelne hororove psycho pribehy,v ktorych je tento autor majstrom.
(11. júna 2012 v 10:56)
1. Malá Adelka túžila po krásnych šatách, takých ako mala jej menovkyňa Adela v Let´s dance a ktoré pre ňu navrhol známy módny návrhár. 2. Poviedky o láske a vášni od Ruženy Smatanovej
(11. júna 2012 v 10:56)
1. Adelka tuzila po satach, ktore nosievala Adela Banasova na prenosy Lets Dance. 2. Čítam všetko, čo sa mi dostane pod ruky, takže samozrejme aj poviedky. Momentálne čítam vydarenú knihu od Malcolma Gladwella - Čo videl pes. Skôr ako poviedky by som to ale nazvala asi súbor článkov, esejí.
(11. júna 2012 v 10:59)
Adelka túžila po šatách, v akých moderovala Adela Banášová. Čítam úplne všetko, najmä dobré poviedky
(11. júna 2012 v 10:59)
1,Adelka túžila mať také krásne šaty, aké pre Adelu navrhol F. Mikloško. 2. Poviedky čítam často, nakoľko som učiteľ SJ a je to tak trochu aj mojou záľubou a náplňou práce :). Knihu od Banáša by som si aj ja veľmi rád prečítal, nakoľko sem tam chodím skúšať aj deti na onkológiu :(. Vždy, keď tam idem, mám jediné prianie, aby takéto oddelenie nikdy nemuselo vzniknúť. A ak by sa mi podarilo knihu vyhrať, odniesol by som ju lekárom, sestričkám a deťom na toto oddelenie. OBDIVUJEM ICH a aj deti, ktoré úžasne bojujú.
(11. júna 2012 v 11:07)
adelka tuzila po satach ako mala adela banasova. Citam rozne zanre knih, uz dlho som vsak ziadne poviedky necitala.
(11. júna 2012 v 11:11)
1. Adelka túžila po krásnych šatách, takých ako mala jej menovkyňa Adela v Let´s dance 2. Poviedky čítam len málokedy, ale väčšinou sú to s humurom písané od slovenských autorov.
(11. júna 2012 v 11:13)
Mala Adelka tuzila po satach v akych moderovala Adela Banasova,ja cita vela a vsetky zanre,poviedky hlavne od Evity
(11. júna 2012 v 11:13)
1. malá Adelka túžili po šatách aké nosila Adela Banášová v Lets dance 2. naposledy som čítala poviedky od Jozefa Gregora Tajovského ako sú Maco Mlieč, Žliebky, Do konca, Prvé hodinky :) do poviedok som sa musela nútiť kvôli škole ale nakoniec ma naozaj zaujali, sú to klasické zo starých čias, niektoré boli smutné, kúsok vtipné ale aj poučné, autor pekne vykresľoval charaktery ľudí :)
(11. júna 2012 v 11:34)
‎1.Adelka túžila po šatách z televíznej šou, v ktorej tancovala Adela Banášova lets dance. 2.Čítam prevažne romány, ale nikdy nieje neskoro začať, táto kniha ma naozaj veľmi zaujala. Prajem pekný deň :)
(11. júna 2012 v 19:50)
1. Adelkiným snom bolo mať aspoň raz na sebe také krásne šaty, aké mala Adela pri moderovaní Let´s Dance. 2.Väčšinou čítam poviedky od mojich kamarátok. Napríklad o hľadaní strateného chrámu v púšti či o skamarátení sa vykrádača s vykradnutým.