Blesková súťaž o Metro 2034 (1.8.2011)
Kultový sci-fi thriller pokračuje. V Rusku sa z jednotky Metro 2033 predalo vyše 400.000 výtlačkov, knihu preložili do dvadsiatich jazykov a autor Dmitry Glukhovsky za ňu získal cenu Európskej vedecko-fantastickej spoločnosti. Rovnaký záujem vyvolalo pokračovanie s názvom Metro 2034.
Príbeh nás prenesie do roku 2034. Svet je v troskách. Ľudia sa navzájom vyhubili. V mestách zničených rádioaktívnym odpadom sa nedá žiť. Za ich hranicami sa rozprestierajú vyprahnuté púšte a húštiny čudných zmenených lesov. Nikto netuší, aké tvory v nich žijú. Civilizácia zaniká. Kedysi dominantný ľudský druh upadá do zabudnutia a spomienky na jeho slávu blednú.
Ostalo len málo tých, čo sa nechcú zmieriť s realitou, zopár desiatok tisíc. Bývajú v moskovskom metre, najväčšom protiatómovom kryte, aký človek vybudoval. V poslednom útočisku ľudstva, kde sa všetko podriaďuje jedinému: vôli prežiť...
Metro 2034 opäť sľubuje plno akcie, nečakaných zvratov, napätie, zimomriavky a občas i zdesenie. Vyjde prirodzene aj hra, ktorá sa síce nebude volať Metro 2034, ale Metro: Last Light. Údajne kvôli prehľadnosti tvorcovia zvolili iný názov, no hra má byť ešte prepracovanejšia a výpravnejšia, pretože na vývoj išlo oveľa viac financií. A samozrejme, dočkáme sa asi aj filmu - Hollywood už začal rokovať o filmových právach.
Blesková súťaž o postapokalyptický thriller Metro 2034. Zaujímajú nás dve veci – aké meno gréckeho mýtotvorcu prischlo Nikolajovi Ivanovičovi (odpoveď nájdete v Ukážke stránok)? A zvyknete si pozrieť v telke podobné katastrofické, postapokalyptické filmy? (ak áno, aké vás oslovili?) My zatiaľ myslíme na číslo "x", správna odpoveď s týmto poradovým číslom získa knihu Metro 2034. Máte na to celú hodinu (súťaž prebieha 1.8. v čase 10:00 - 11:00). Odpovede vpisujte dolu pod tento článok.
Poznámka: Účasťou v Bleskovej súťaži súhlasíte so zasielaním informačných mailov o novinkách a akciách online obchodu Knižnýweb.sk v súlade so zákonom č.428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov. Ponukové e-maily vám budú zasielané maximálne štyrikrát mesačne a v pätičke každého e-mailu bude krátky návod na odhlásenie odberu.
Vyhodnotenie Bleskovky. Počet odpovedí v dnešnej Bleskovke dokazuje, že postapokalyptické Metro je žiadané. Nenadarmo sa dlho držalo v rebríčkoch predajnosti na najvyšších priečkach a ak ste fanúšik podobnej literatúry a prečítate si jednotku, zistíte prečo je o Metro taký záujem. Ďakujeme za všetky odpovede. Metro 2034 má 18 kapitol plus prológ a epilóg, takže dnes prinesie niekomu šťastie číslo 20. Ľudmila Juríková odpovedala dvadsiata v poradí, takže Ľudmila, pošli nám na facebook@ikar.sk svoju adresu a ešte tento týždeň čakaj skvelé čítanie Metro 2034.
Pridať komentár
Komentáre
Súvisiace knihy
Kniha dňa
Súťaže
- S knihou okolo sveta – Hraj každý deň o knihu !!!SÚŤAŽ!!!
- HRAJTE o knihy s podcastom Knižný kompas, ktorý oslavuje!
- Blesková súťaž o 2x Škola noci - Vykúpená
- HRAJTE o poukazy do Školy varenia a kulinárske balíčky
- Preplnený mechúr. Nové dobrodružstvo smoliara Grega z obľúbenej série
- KNIHA za KOMENT počas apríla 2022 bola opäť úspešná
- Knižné hádanky na BUX.SK, nájdite si svoju zľavu a vyhrajte
- Veľká súťaž s novou sériou Cestovná agentúra Tajné svety
- PSIA DUŠA 2 pre všetkých milovníkov psov + SÚŤAŽ
- HRAJTE s filmom podľa knihy Nebezpečná láskavosť
Pikošky zo sveta kníh
- Modelová železnica a desivá vražda. Severský triler Zmenárik, z ktorého mrazí
- Nechcem, aby odhalil moje tajomstvá!
- Po hite Moja vina od Mrecedes Ron je tu druhá kniha Tvoja vina
- Objavte zdravie ukryté v prírode. Toto je Atlas liečivých rastlín
- 80% diét zlyháva, no tieto nové lieky fungujú... Sú to naozaj Zázračné lieky?