bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZrada, ktorá vás zachráni

Predstavte si, že ste šťastní, zaľúbení a veríte, že vás po boku milovaného človeka čakajú tie najkrajšie chvíle a budú trvať do konca života....

Potom príde niekto, kto  všetko zbúra ako domček z karát.

Toto sa stalo Lýdii Brunnerovej. Mala osudového muža a hlavu plnú snov. Jej vzťah, ktorý ona videla cez svoje až príliš ružové okuliare dokonalo, prišla zničiť jedna žena. A nie hocijaká. Volala sa Ema. Okrem toho, že ju zradil muž, ktorému nadovšetko dôverovala, ublížila jej aj vlastná krv. Lýdiina sestra Ema prišla zviesť jej Huberta, aby si ho neskôr vzala.

„Viem, že ti to nikdy nevysvetlím, Lydka. Bola som na mol opitá a Hubert to zneužil.“

article_photoLýdia po celú dobu v sebe pestovala nenávisť voči sestre za to, čo jej urobila. Vydala sa za Dávida Brunnera. Hoci to bol dobrý manžel, Lýdia ho nikdy nemilovala. Dúfala, že na Huberta zabudne, no Dávid bol slabá záplata na jej zlomené srdce. Jediné opatrenie, ktoré mohla urobiť pre to, aby Huberta zo života vymazala bolo, že navždy odvrhla svoju sestru. A to tak veľmi, že keď Ema prišla za manželmi Brunnerovcami, aby ich požiadala o pomoc, Lýdia ju rázne odmietla.

Ema tetrálne zatriasla dlaňami. „Hubert má inú, je koniec,“ sklopila zrak a trhane nabrala dych. V Lýdii kdesi pod srdcom začal vyvierať tichý vnútorný smiech. Tak ti treba, zmija falošná! Bolí to, čo? Čosi o tom viem. Táto bolesť len tak neustúpi je zhubná a akútna, bez nádeje na uzdravenie. Nezaberajú na ňu analgetiká.

A v ten večer ju videli naposledy. Po Eme sa akoby zľahla zem. Všetci sa o ňu obávajú, len Lýdia akosi nevie prejaviť strach, či nebodaj smútok. Je si istá, že je to jeden z Eminých vrtochov.  Jej matka sa o dcéru veľmi vážne bojí a to prinúti Lýdiu, aby začala po Eme pátrať. Vďaka tomu sa opäť stretáva s Hubertom, ktorý jej nikdy neprestal byť ľahostajný. Od neho sa dozvedá o skutočnej povahe svojej sestry. Napriek tomu je zmätená, pretože Ema o Hubertovi v ten osudný večer vôbec nehovorila lichotivo.

„Ty si ma pokojne nechala, nech si ho zavesím na krk! Teraz už viem, prečo si to urobila. Prenechala si mi ho, aby ma zničil! Dobre si vedela aký je manipulatívny neurotik!“

Lýdia sa uškrnula: „Preboha, čo to tu splietaš? Nezhadzuj vinu na iných. Vraj maniak! Odrazu!“

„Áno, maniak! Robil zo mňa blázna, premiestňoval a schovával mi veci. Niekedy som si myslela, že som totálne strelená. Celé hodiny som hľadala kabelku, prstene, dokonca aj topánky. On si zatiaľ spokojne pískal a posmieval sa mi, že mi vysychá mozog...“

Po tom, čo jej Hubert odovzdá Emin denník, mu Lýdia uverí. Je to zošit s rôznymi menami a s dátumami. Keď medzi množstvom mužských mien nájde aj Dávidovo, je presvedčená, že Ema jej zviedla  vlastného manžela.  

Ak chcete rozlúštiť tajný denník a dozvedieť sa, kto je v skutočnosti  blázon a čo sa stalo s Emou, prečítajte si tento pútavý príbeh s kriminálnym vánkom, ktorý vás prinúti nepustiť knihu z rúk, pokiaľ nedočítate poslednú stranu.

Adriana Macháčová je majsterkou v dialógoch. Jej príbehy plynú, nenudia nás zbytočnými siahodlhými

opismi „krajiniek“. Kde opisy vsúva, tam nám neprekážajú, a práve vďaka nim si vieme dokonale predstaviť konanie, či správanie postáv. Aj zdanlivo obyčajnú situáciu vie vykresliť tak, že sa nám zdá zaujímavá a núti nás dostať sa čím skôr na koniec knihy.  A potom nám je ľúto, že príbeh skončil..

V tejto knižke sa okrem zaujímavých životov skrýva aj poučná myšlienka. Odpúšťať sa má a všetko sa pre niečo deje. Zrada od najbližších nás bolí a častokrát sa cez ňu nedokážeme preniesť, no práve vďaka nej sme uchránení od katastrofy. Každému sa všetko vráti ako bumerang a niekedy aj v dvojnásobnej dávke.

Odporúčam Vám všetky autorkine knihy a zvlášť do popredia dávam posledné dva tituly, ktoré napísala s Róbertom Dydom: Šokujúca aféra a Vieme prví.

Knihu si môžete pohodlne kúpiť TU.

Recenzovala Lucia Braunová

http://braunova.blog.sme.sk/c/383093/zrada-ktora-vas-zachrani.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.