bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skŽiarenie (Stephen King)

Toto bola moja druhá kniha od Kinga. Naozaj moc som sa na ňu tešila, pretože Carrie som si absolútne zamilovala a je to jedna z najúžasnejších kníh, aké som kedy čítala. Tuto znela anotácia naozaj dobre a verila som, že ma kniha nesklame. 

Detail tovaru Žiarenie
Vaša cena: 14,53 € Kúpiť

Jediná postava, ktorá mi tu sedela, bol päťročný chlapček Danny. Matka blbá, otec blbý. Super rodinka. Danny bol vážne najrozumnejší.
Akurát teda Danny mal nadprirodzené schopnosti, ktorým sa podľa mňa King venoval dosť málo. Miesto toho tam riešil kraviny.
A hrozne rýchlo som mala averziu na názov Pekná výhliadka. Kto vymyslí taký hlúpy názov hotelu?!

Už na začiatku mi to prišlo dosť nudné a hrozne chaotické, vôbec som sa v tom nevedela vyznať. To druhé sa časom zlepšilo. To prvé nie. Ono by to nebolo zlé, keby to bolo tak (aspoň) o polovicu kratšie. Bolo to
úplne zbytočne rozťahované. Toľko rôznych siahodlhých opisov a zbytočných informácií, až som sa občas pristihla, ako len zbežne prebehnem očami po stránke, kde ani nie je nijaká priama reč a nakoniec som zistila, že mi z jednej strany bolo dobré poznať tak informáciu. Možno tak na jednu vetu. A niekedy ani to.

Celkovo to bola dosť divná kniha. A na to, že to má byť jeden z najlepších hororov... No ja vám neviem, nič to so mnou nerobilo. Podľa mňa by bol film horší (ako desivejší).

Takže prvých 450 strán som sa dosť nudila, hoci to nebola najhoršia najnudnejšia kniha, ktorú som čítala. Posledných dvesto strán sa to o čosi zlepšilo, ale to nestačilo. Okrem toho, keď sa v knihe deje niečo nadprirodzené v reálnom svete, tak na to treba dôvod. Keď straší v hoteli, tak by sa patrilo na konci prísť s vysvetlením prečo. Tu som sa ničoho takého nedočkala. Chýbalo mi tu nejaké to rozuzlenie. Prišlo mi to, že to bolo vyše 600 strán o ničom. Proste bez pointy. 

Som si istá, že toto nebola moja posledná kniha od Kinga, len budem musieť lepšie vyberať. Normálne som rada, že som si tento mesiac nevypýtala ešte aj knihu Doktor Spánok, hoci som to zvažovala. Chvalabohu za to, že Ikar mal tento mesiac fakt skvelú ponuku :D
Každopádne, aby som to zhrnula, táto kniha nebola úplne najhoršia. Ale ani to nebolo to, čo som po Carrie očakávala. Proste mi to nesadlo a nijako zvlášť ma to nezaujalo, ale malo to aj pár svetlých chvíľ. A našťastie sa to aj rýchlo čítalo.

Moje hodnotenie: ***

Recenzoval: Maťa Wolf
http://books-mylife.blogspot.sk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.