bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skŽelezná skúška (Cassandra Clare & Holly Black)

Cassandru Clare mám rada. Od Holly Black som kedysi čítala Kroniku rodu Spiderwickovcov.

Ich spojenie vyzeralo zaujímavo, neraz som videla porovnávanie s Harrym Potterom (a vy viete, že tomu ja nikdy neodolám), tak som sa do toho pustila. 

Oheň chce horieť, voda plynúť, vzduch stúpať, zem spájať a chaos pohlcovať.

Spočiatku ma kniha nejako veľmi nebavila. Niežeby bola napísaná zle, alebo niečo také. Išlo skôr o to, že som si na ňu už pripadala stará. Smutné je, že ešte nemám ani 18. Vedela som, že z tej knihy by som bola kedysi úplne nadšená. Ale nuž, kedysi. 

Teraz mi prišla taká priemerná. 

Niekedy tak v polovici knihy sa to o čosi zlepšilo. Príbeh začal naberať ostrejšie kontúry, už to nebol len rozbeh série. Niečo sa naozaj začalo diať.

V ten deň sa im ešte pred večerou podarilo piesok roztriediť na svetlý a tmavý. ,,Zajtra budete triediť zrna do piatich kôp podľa odtieňa." 

Čítalo sa to naozaj ľahko a jednoducho. Rozhodne to bola príjemná oddychovka. Postavy mi nejako neprekážali, ale ani mi neprirástli k srdcu. Callum bol fajn. Jaspera som nemusela. Aaron, Tamara a ostatní boli v takej tej neutrálnej zóne. 

Odporúčala by som ju predovšetkým ľuďom do 16 rokov. Ja si zatiaľ premyslím, či sa pustím aj do druhého dielu. Pretože ten koniec, to veľké odhalenie, bolo naozaj nečakané... a vie navnadiť na ďalší diel. Len... Fakt mi príde, že som už na toto stará. 

Vy jej však môžete dať šancu. 

Recenzoval: Maťa Wolf
http://books-mylife.blogspot.sk/2015/06/zelezna-skuska-cassandra-clare-holly.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.