bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZdravé raňajky- Barbora Drahovská, Mira Nemčeková

Od prvých stránok som vedela, že toto „zahryznutie do nového dňa“, bude pre mňa lákadlo a pokušenie zároveň.. Moja cesta po prvom „preletení“ knižky viedla do predajne zdravej výživy. Veľa ingrediencií mám doma, ale predsa len bolo niečo, čo som určite chcela vyskúšať -cícerová a maková múka. A tak sa začalo skúšanie receptov. Vyskúšala som ich veľa, boli super a chutili nielen mne ale aj mojej polovičke, ktorá je skôr za veľmi klasické raňajky.

Ale poďme pekne od začiatku. Knižka autoriek B. Drahovskej a M. Nemčekovej -Zdravé raňajky/možno ich poznáte z ich blogu bite me/,je už svojim dizajnom na spapanie.

Predsa mi však na nej niečo od začiatku vadilo, aj keď som si postupne na to zvykla “jedovatá ružová“. Ja tak volám florescenčnú ružovú, ktorá mi vôbec nie je sympatická a v knihe jej je na môj vkus priveľa. To sa však dá preklenúť a nie všetci asi máte taký vzťah k „jedoružke“.

 Oveľa dôležitejšie sú tie super receptíky, systematická a prehľadná grafická úprava a originálne fotografie skutočných jedál. Okrem celej záplavy receptov/ani som ich nespočítavala/,je tu aj veľa všeobecných, zaujímavých informácií o potravinách známych aj neznámych, ich využití a tipy na inšpiratívne inovácie  staronových jedál.

Autorky si okrem toho pozvali do knihy aj svojich priateľov moderátorov a niektoré krátke rozhovory sú naozaj veľmi vtipné a knihe len pridajú na šarme. Publikácia je rozdelená do desiatich kapitol, podľa náročnosti receptov a aj ich využitia na pracovné či víkendové rána, na cestovanie, na nedeľnú neskorú raňajkovú párty s priateľmi -brunch ale aj ľahké obedy či večere. Slovníček, register a základné recepty potešia.

Prakticky som prelúskala celkom slušné množstvo receptov, a aj keď každý má iné chute, predsa mi nedá ponúknuť nejaké odporúčania: Banánové lievance -pretože prezretých banánov je vždy dosť...a už ma nebavia banánové koktaily a perníky -navyše sú to  lievance iba z tri ingrediencií.

Kúpila som si cícerovú múku a vyskúšal hneď dva recepty -vajíčkový chlieb bez vajíčka a placku socca. Jeden aj druhý vynikajúce a hneď som ich zaradila medzi svoje osvečené.

Chutili mi omelety, cukinové lievance poliate javorovým sirupom, vajíčkové muffiny a výborné domáce placky. Pretože rada experimentuje, vyrobila som ich z viacerých múk. Všetky boli výborné a bohato nahradili chlieb aj pečivo. Tak inšpirovala som vás?

 Kniha Zdravé raňajky nie je len o raňajkách, je to o celodennom ľahkom varení a stravovaní, ktoré je nové, iné, super zdravé, ľahké a finančne dostupné. A ešte som niečo vynechala, pretože to nie sú moje obľúbené jedlá -ak ste vyznávači naklíčenej potravy či smoothie, tak tam nájdete zaujímavé inšpirácie . Môže byť lepšie odporúčanie na to, aby ste si objednali knižku ešte dnes ?

Recenzovala: Eva Bujňáková
http://bit.ly/zdraveranajky

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.