bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZbohom, klamstvá

Max Millerová je v poriadnej kaši. Rodičia práve pricestovali do mesta a chcú sa s ňou stretnúť – okamžite! Max obleje studený pot. Veď keď zbadajú jej prefarbené vlasy, tetovania a pírsingy, určite ju vydedia. Navyše čakajú, že im Max predstaví svojho milého, zodpovedného priateľa, nie akéhosi Maca, chalana s potetovaným krkom, čo hrá v hudobnej skupine. Už-už sa zdá, že sa jej život zrúti ako domček z karát, keď pri vedľajšom stole v kaviarni zbadá Cada. Ten prišiel do Filadelfie študovať herectvo a snaží sa zabudnúť na všetko, čo sa stalo v Texase. Veľmi sa mu nedarí, problémy si totiž priniesol so sebou. Znenazdajky ho prepadne Max so šialenou prosbou, aby sa tváril ako jej priateľ, a on súhlasí. Keďže Cadovi táto úloha sadne ako uliata, pokračuje v nej aj naďalej. Čím dlhšie sa s Max hrajú na šťastný párik, tým menej musia predstierať...

(Ne)tolerantný rodičia...
Maxini rodičia nepatria práve medzi moderných a tolerantných rodičov. Maxina mama z jej tetovaní, pírsingov a prefarbených vlasov robila strašnú pohromu. Nehovorím, že mňa by tešilo, keby si moja  dcéra zafarbila vlasy napríklad na fialovo, ale určite by som z toho nerobila až takú drámu, akú spravila Maxina mama. Nuž, a jej otec, ten nenávidí všetko čo sa nedá zoradiť či usporiadať. Jednoducho jej rodičia sú konzervatívne typy, ktoré by určite nezniesli Maxinho priateľa, ale tá im ho musí predstaviť... Max je s ním šťastná, ale vie, že jej rodičom y sa stopercentne nepozdával, pretože je potetovaný a hrá v hudobnej skupine. Jej rodičia určite očakávajú slušného a zodpovedného priateľa, a Mac rozhodne nie je tento prototyp!
Tak Max v kaviarni dostane skvelý nápad, keď zbadá chlapca Cada. Dohodne sa s ním, že bude pred jej rodičmi hrať jej priateľa. Tým by Max upokojila rodičov, že chodí s niekým slušným... Keďže Cade študuje herectvo, táto úlohu ma padne ako uliata a zdá sa, že všetko klapne...Čím dlhšie však s Max hrajú spokojný šťastný pár, tým menej musia predstierať...

Pokračovanie Zbohom nevinnosť?
Myslela som si, že toto bude akési pokračovanie knihy Zbohom, nevinnosť s rovnakými hlavnými postavami ako v predchádzajúcej knihe. Ale nebolo to tak, táto kniha má svoje vlastné hlavné postavy a svoju vlastnú zápletku. V Zbohom, nevinnosť bol myslím Cade, ale mne úplne vyfučal z hlavy :D. Tu sa dostáva do úlohy jednej z hlavných postáv práve on a tak si užije svoju vlastnú slávu. Nie je to žiadna svetoborná zápletka, ktorú by ste si hneď zamilovali, ale je to fajn oddychová kniha. Čo sa týka postáv, tak Max mi celkom vyhovovala. Bola taký typ "zlého dievčaťa", a Cade sa k nej výborne hodil práve pre to, že bol jej pravým opakom. Spoločne vytvárali naozaj zaujímavý pár. Myslím, že aj v prvej knihe to bol taký dobrák, ale tu jeho postava dostala viac priestoru na prejavenie a rozvinutie. Ako som už spomínala, Max mi celkom sadla a dokázala som sa s ňou stotožniť, aj keď určite nie som až taký rebelský typ ako ona :D. Pretože Max mala tiež svoje veľmi silné stránky, len ich musela počas knihy nájsť. A možno ich našla aj práve kvôli Cadeovi.

Dej plynul pomerne rýchlo a čítanie ma celkom bavilo. Nevyrazilo mi to dych, ale nebolo to úplne príšerné. Do takého daždivého počasia, keď nemáte na nič náladu, je to úplne ideálna kniha. Mala určite svoje muchy, ale dalo sa cez ne preniesť. Čítanie je to určite oddychové a s fajn situačnou komikou :).


Recenzovala: Kristína Veselská

http://live-with-books8.webnode.sk/news/zbohom-klamstva-cora-carmackova/

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.