bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZbohom, klamstvá | Cora Carmacková

Príbeh nám rozprávajú dve postavy, čo mne neskutočne vyhovovalo - presne som vedela, ktorá si čo myslí. A ešte k tomu - hlavne som si postavy zamilovala. Miestami bola Max nesmierna.. hnusáčka, miestami som ju však milovala a nenávidela zároveň.

http://2.bp.blogspot.com/-f7McLErPWkY/VgwGlPMOcJI/AAAAAAAAFZs/dNapDprtkKY/s400/l201144.jpgMax Millerová je v poriadnej kaši. Rodičia práve pricestovali do mesta a chcú sa s ňou stretnúť – okamžite! Max obleje studený pot. Veď keď zbadajú jej prefarbené vlasy, tetovania a pírsingy, určite ju vydedia. Navyše čakajú, že im Max predstaví svojho milého, zodpovedného priateľa, nie akéhosi Maca, chalana s potetovaným krkom, čo hrá v hudobnej skupine. Už-už sa zdá, že sa jej život zrúti ako domček z karát, keď pri vedľajšom stole v kaviarni zbadá Cada. Ten prišiel do Filadelfie študovať herectvo a snaží sa zabudnúť na všetko, čo sa stalo v Texase. Veľmi sa mu nedarí, problémy si totiž priniesol so sebou. Znenazdajky ho prepadne Max so šialenou prosbou, aby sa tváril ako jej priateľ, a on súhlasí. Keďže Cadovi táto úloha sadne ako uliata, pokračuje v nej aj naďalej. Čím dlhšie sa s Max hrajú na šťastný párik, tým menej musia predstierať...

"Počkaj, teraz spravím aj ja teba."
Naozaj som sa snažil zachovať vážnu tvár, no žiaden chlap by sa na mojom mieste nezdržal úsmevu.
Otrávene prevrátila očami. "Chcem ti ošetriť hlavu, slušňáčik. Vieš, tú časť tela, ktorou by si mal rozmýšľať."

Kým prvý príbeh v podaní Bliss bol veľmi "ťažký", druhý príbeh bol potom.. prechádzka peklom? Randenie s učiteľom, ktorý prišiel učiť herectvo na školu je jedna vec, randiť však s náladovým dievčaťom, ktoré má zlomené srdce, je druhá. 

Prvý príbeh nám zasahuje aj do tohto, čiže naozaj odporúčam, aby ste si prečítali aj Zbohom, nevinnosť ak chcete mať úplný prehľad. Nie je to však potrebné. Mne by avšak vadilo, ak by som v určitých častiach nevedela, o čom je reč. 

Keď oči zatváraš. Pravde sa vyhýbaš.

A v tichu zavzdycháš. Kedy sa spamätáš?

Príbeh nám rozprávajú dve postavy, čo mne neskutočne vyhovovalo - presne som vedela, ktorá si čo myslí. A ešte k tomu - hlavne som si postavy zamilovala. Miestami bola Max nesmierna.. hnusáčka, miestami som ju však milovala a nenávidela zároveň. Cade bol naozaj veľmi milý - Max ho nenazývala bezdôvodne slušňáčik. Mne sa tá prezývka veľmi

páči, dokonca aj zbožňujem takých slušňáčikov (nikdy som nebola na takzvaných bad boys).

Príbeh z jeho pohľadu sa mi celkovo viacej páčil, mal čistejšie myslenie a v príbehu sa dalo viacej vyznať. V čom sa však už nedalo vyznať - Max. 

Nebojácne dievča, ktoré túži presadiť si svoje, hudbu miluje nadovšetko a chce si splniť svoje sny. Jediné, čo jej v tom však bráni, sú rodičia. Ale prečo? To nám autorka pekne povie až na konci knihy! Stále som zostávala napätá, veľmi ma to totiž zaujímalo a bola som zvedavá. Musím uznať, že koniec sa mi neskutočne páčil. A taktiež som trošku zmenila názor na Max.. stále mi však prekážala. Vadí mi, aká je niekedy arogantná a hnusná na ľudí okolo seba a hlavne to, že si nevedela zastať svoj názor. A hlavne... nevedela som sa nájsť v jej myšlienkach. To, ako myslela, aký mala celkový pohľad na svet, ma neskutočne deprimovalo. 

Ostalo mi jediné - predstierať. 

Predstavila som si plamienok zapaľovača, zápach dymu a dotyk cigarety v ústach.

Musím uznať, že obálky sa mi naozaj veľmi páčia. Neznášam, keď sú na nich tváre, hlavne vtedy, keď sa nepodobajú, teraz mi to však bolo naozaj jedno. Páči sa mi prvá a aj druhá časť, pekne spolu ladia a hlavne úplne úžasne vyzerajú tie knižky v poličke. 

Za druhé by som chcela povedať to, že už knihy Zbohom, nevinnosť som sa bála. Väčšinou všetci na Slovensku ale Česku ju skôr nenávidia ako majú radi. Ja som však ten typ, ktorý takéto knihy jednoducho miluje. A pri čítaní tejto knihy to určite mrhanie časom nebolo. 

Príbeh sa mi páčil, rýchlo sa vyvíjal a celý čas sme postupne sa snažili odokryť niečo, čo chceli pred nami postavy skryť. 

Jediným negatívom pre mňa však boli tie výbuchy a myšlienkové pochody Max, ktoré som párkrát (ale naozaj len párkrát) nechápala. Bola som zmätená a potom ma aj deprimovalo to, že som nechápala, čo vlastne ona chce!

Priznávam, táto časť bola omnoho lepšia ako Zbohom, nevinnosť. Kým v prvej časti to bola čistá romantika, tuto to také nebolo. Od prvého momentu mi bolo jasné, ako to dopadne (čo mi je jasné pri každej takejto knihe), autorka z toho spravila však trošku väčšiu zápletku. 
Kniha možno nie je najlepšia, akú som kedy čítala - mňa však bavila, zhltla som ju za deň a ľutujem, že nie je ešte ďalšia časť. S chuťou by som sa do nej pustila. 

Recenzovala: Aneta Kondrčková

http://readingbookswithlove467.blogspot.sk/2015/09/zbohom-klamstva-cora-carmackova.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.