bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZ hrnca do rozprávky (recenzia)

Zaujímavý kuchársky kúsok, ktorý tento rok prišiel do našich kníhkupectiev je kuchárska kniha Z hrnca do rozprávky od Lenky Šóošovej, Roba Pappa a Barbory Rakovskej.  Tieto známe mediálne tváre, z ktorých má už každý titul "rodič" vytvorili unikátnu kuchárku.

Tá je venovaná najmä mamičkám a oteckom, ktorí chcú kreatívne a zdravo variť pre svoje deti, a zároveň aj pre ich ratolesti, ktorých poteší množstvo obrázkov.

Táto kuchárska kniha by mohla pokojne dostať titul najilustrovanejšia kuchárka na našom trhu, pretože kresbami priam srší. Ilustrátor Peter Stankovič odviedol naozaj skvelú prácu a vďaka jeho dielam je každá strana výnimočná, iná a zároveň zapadá do konceptu celej kuchárskej knihy. Kresby zeleniny, ovocia a kreslených postavičiek vtiahnu každého do detských čias.

"Kniha Z hrnca do rozprávky je súbor domácich receptov vytiahnutých priamo z kuchýň autorov. Lenka Šóošová, Robo Papp a Barbora Rakovská sa rozhodli podeliť so svojimi receptami so všetkými rodičmi, ktorí si často kladú otázku, čo navariť. Keďže všetci traja sú milujúcimi rodičmi svojich ratolestí, nezabudli ani na najmenších, a tak sa z knižky plnej receptov stala ilustrovaná rozprávková kuchárka pre deti aj dospelých. Deti si v nej nájdu rozprávky plné jedla a rodičia jedlá plné rozprávkových ilustrácií. S touto knižkou sa už vaše dieťa v kuchyni určite nudiť nebude."

Na prvých stranách kuchárky autori Robo Papp, Lenka Šóošová a Barbora Rakovská venujú pár úvodných slov čitateľom. Ďalej je kniha Z hrnca do rozprávky rozdelená do 4 kapitol – ročných období jar, leto, jeseň a zima. Okrem receptov autori knihu obohatili aj o časti pre deti a pre rodičov.

Začiatok každej kapitoly je venovaný krátkej rozprávke s hlavným hrdinom pánom Pottenom. Po nej nasleduje dvojstrana venovaná rodičom, kde je príhovor od pani doktorky, ktorá sa venuje rôznym témam ako alergény v jedle, imunitný systém či pitný režim detí.

Táto 130 stranová kniha obsahuje desiatky chutných receptov pre deti, ktoré nie sú na prípravu zložité a je vidno, že autori dobre vedia, čo deťom chutí. Nájdete v nej domácu pizzu, lososa s hráškovou kašou, knedľu s vajcom, jahodovú zmrzlinu alebo jablkový koláč. Okrem už spomínaných ilustrácií na každej strane, nájdete pri každom recepte fotku daného jedla, pre uľahčenie varenia a následného servírovania.

Ďalšou pridanou hodnotou v tejto kuchárskej knihe sú informačné rámčeky, ktoré nájdete pri niektorých receptoch. Môžete sa dočítať o tom aká je cvikla zdravá alebo niečo nové o tekvicovej polievke. Tieto malé detaily vytvárajú príjemný dojem z knihy. Na jej konci nájdete praktický zoznam receptov, ktorý vám uľahčuje prácu pri hľadaní toho pravého jedla.

 Kniha Z hrnca do rozprávky je skvelým nápadom, ktorý spojil chutné jedlo s originálnymi ilustráciami. Varenie z tejto knihy bude pre vás zábava, rovnako ako aj pre všetky deti, ktoré najviac ocenia jej kreativitu. Takýchto kníh by náš trh zniesol určite viac.

Recenzoval: Lucia Hausknechtová
http://www.kamzakrasou.sk/z-hrnca-do-rozpravky-recenzia-57199/4516

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.