bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skWreck this journal mánia

Ahojte netopiere. Určite nikomu nie je z knižnej sféry cudzí denník Wreck this journal alebo teda Odviaž sa!/Destrukční denník. Dosť dlho som sa tomuto šialenstvu snažila vyhýbať. Prvý Wreck this journal som si celý prelistovala a ak mám byť úprimná neuznávam ho celý všeobecne.

http://3.bp.blogspot.com/-0tL2j6_6aC0/VZPfeCR1zYI/AAAAAAAADUc/wuZvAVZY270/s640/DSC_0958_zpsh5q6nark.jpgTrhanie strán, ich následné žuvanie a neviem čo. Nedávno mi však vydavateľstvo IKAR poslalo knižnú ponuku recenzných výtlačkov, no a keďže sa tu objavila zmenšená verzia toho prvého (samozrejme nie je to presne to isté) rozhodla som sa, že chcem zistiť prečo dnešným mladým babám z toho tak šibe, navyše, keď denník je paródiou na tie dievčenské a pôvodne bol pre chlapcov. Keďže anotácia neobsahuje príliš pointu rozhodla som sa ju tentokrát vynechať.
http://4.bp.blogspot.com/-X-SbfOO4V8E/VZPfd0ur_eI/AAAAAAAADUY/Unrhn6FbetI/s640/PicMonkey%2BCollage.jpgKniha je v mäkkej väzbe a je menšia ako A5 zošit. Taká verzia aby bol denník vždy poruke. Ak by som porovnala ten prvý s týmto, mne osobne sa páči viac tento denník. Je to z toho dôvodu, že je to taký denník na cesty. Mnoho "úloh" sa tvorí v prírode, čo pokladám za také menšie plus. Je to aj preto, že v tomto denníku som si našla úlohy, ktoré ma viac oslovili. Pokladám však za úplne debilné, že to tak musím napísať, aby som vytrhla stranu z denníka a hodila ho do vody. Nech sa na mňa nikto nehnevá ale aký to má zmysel? Tá strana v denníku nebude a niečo mi tam prišlo naozaj nezmyselné. Niektorí si mýlia kreativitu s deštrukciou. To, že niekto hodí na zem denník a poskáče po ňom nie je vôbec kreatívne. Rodičia takýto denník kúpia svojej dcére, pretože ako ho ona nemôže mať, keď všetky baby v triede ho majú, a potom sa sťažujú ako si ich deti nevážia veci.

Áno sama som niektoré strany denníku zničila, ale zas ľudia, odtiaľ potiaľ. Niektoré tie ničenia ma bavili, ale určite by som z knihy nevytrhávala strany, nežula ich alebo neťahala by som denník po zemi na vodítku. Je to dobré na vyventilovanie, to netvrdím, mne osobne to pomohlo, v práci toho bolo veľa a nasralo ma aj veľa zákazníkov. Ale viete, aké starosti už môže mať 10 ročné dieťa, pokiaľ samozrejme nemajú doma vážne rodinné problémy.

http://2.bp.blogspot.com/-47aGBP_f3RY/VZPrFXHt9FI/AAAAAAAADUw/CewVv-6Mnvs/s400/PicMonkey%2BCollage.jpg

Ďalšia vec je, že ja už som možno na niečo takto "kreatívne" stará a ako by povedali mladí, ja sa tomu nerozumiem, veď už mám predsa 24!

Wreck this journal a všetky jeho ďalšie verzie sa však naozaj "tešia" veľkej obľube po celom svete a zrejme táto pre mňa nepochopiteľná vraj kreativita, dobíja svet svojou absurdnosťou. Večne mladá nebudem a určite sa stretnem ešte s niečím nad čím budem krútiť hlavou ako kedysi môj ocino krútil hlavou nado mnou. Napriek tomu, že si myslím, že táto kniha je dosť zbytočná, skúste to. Niekoho to možno nadchne viac ako mňa, pretože každý je predsa iný. navyše tento denník nemá tak hroznú cenu, takže napíšem to takto: Skúste, uvidíte!

Recenzovala: Monika Fejfárová
http://battyamnesia.blogspot.sk/2015/07/wreck-this-journal-mania.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.