bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skWattpadove šialenstvo?? After

Písenie tejto recenzie mi trvalo trochu dlhšie. Je to preto, že táto kniha vo mne vyvolala veľmi zvláštne zmiešane pocity a musela som ich jednoducho nechať uležať v hlave.

Kniha After je knižná senzácia vďaka aplikácii wattpad. Ja osobne používam wattpad a naozaj ma prekvapilo, že sa tam našlo niečo čo bol niekto ochotný vydať. Nepodceňujem všetky poviedky na tomto portály a nehádžem všetky do jedného vreca ale niekedy je tam jednoducho ťažké nájsť niečo kvalitné, bez gramatických chýb a podobne....

Tento príbeh mal byť výnimkou. Je to fanfiction na skupinu One Direction a keďže ja nie som fanúšik tejto skupiny vôbec som tam danú skupinu nevidela. Ani by sa mi tam nehodili, takže nechápem nápad autorky. 

Kniha je o  Tesse. Tessa je jednoducho anjel. Dokonalá dcéra, dokonalá priateľka. Nepije, nefajčí, nežúruje, chodí oblečená konzervatívne. Teraz sa začína nová etapa jej života. Na internáte dostane spolubývajúcu, ktorá sa vôbec nehodí do jej života. Steph je spontánna, miluje život a má sexy drzých kamarátov.  Vďaka nej Tessa spozná Hardina. (áno Hardin a Harry nie je náhoda ale úprimne to, že Hardin a Harry majú byť akože jedna bytosť mi nejde do hlavy)

Hardin je potetovaní drzý mladík, ktorý nemá problém pretiahnuť všetko čo má sukňu a neberie  ohľad na city druhých. Vlastne celá jeho postava pôsobí, že Hardin vlastne nemá ani city vlastné.  A títo dvaja sa začnú dávať dokopy.

Vzťah Tessy a Hardina je založený na hádkach a takmer celá kniha bola o tom istom. Hardin bol na Tessu neprimerane hnusný, Tessa sa rozplakala, potom sa udobrili.

Napriek tomu, že postavy v tejto knihe boli tak trochu vadne je kniha napísaná štýlom, ktorý vás donúti pokračovať v čítaní aj keď krútite hlavou nad tým ako sa príbeh vyvíja. 

Ostatné postavy mi prišli tak trochu plytké. Bez príbehu, bez charakteru akokeby len doplnenie pozadia. Je to škoda ale koniec prvej knihy naznačuje, že v dvojke sa možno dozvieme viac o vedlajších postavách. Ktovie. V každom prípade hlavné hviezdy celej prvej knihy sú Tessa a Hardin. 

Celý príbeh bol plný zvratov. Krásna romantická chvíľa sa o pár minút nečakane zmenila na peklo a podobne. Koniec tejto knihy bol dramatický. Doslova som nedýchala a úprimne mi bolo z toho celého na nič. Bolo to kruté. Viac vám nepoviem. 

Som zvedavá ako sa bude tento nezvyčajný príbeh vyvíjať. Myslím, že by ste mu mali dať šancu. Podľa mňa najväčšia chyba celého toto príbehu je to, že je je to vlastne fanfiction na skupinu One Direction. 

Pokiaľ máte radi romány, ktoré sú tak trochu nelogické ale napriek tomu vo vás vyvolajú veľa pocitov, tak vám tento román odporúčam všetkými desiatimi.  

Recenzovala: Veronika Galbavá
http://fashion-paradis.blogspot.sk/2015/09/recenzia-wattpadove-sialenstvo-after.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.