bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVodopád (2) / Lauren Kate

Eurekine slzy zaplavili zem a Atlantída ožíva aj so svojím krutým kráľom Atlasom. Len Eureka ho môže zastaviť, no najprv sa musí naučiť, ako proti nemu bojovať. Preto putuje oceánom v štíte hromového kameňa aj so svojou priateľkou Cat, s otcom, malými súrodencami a priateľom Anderom. Oslňujúci tajomný Nositeľ rodu, zaľúbený do Eureky, sľúbil, že jej pomôže nájsť Solóna, záhadného Nositeľa rodu, ktorý sa skrýva. Ten by jej mohol poradiť, ako poraziť Atlasa.


Keď sa konečne dostanú k Solónovi, uprostred skazy, ktorú spôsobili jej slzy, musí Eureka čeliť posmechu a narážkam atlantídskych čarodejníc, útokom nahnevaných zúfalých miestnych obyvateľov, no aj nečakaným odhaleniam o sebe. Vďaka nim dospeje k rozhodnutiu - ak bude dosť silná, môže toto poznanie využiť, aby porazila Atlasa a zabránila mu ovládnuť svet. No musí sa vzdať všetkého...

Ťažko sa mi začína a vlastne ani neviem kde a ako začať. V prvom rade by som chcela povedať vám čitateľom, že vy viete, že ja knihy kritizujem málokedy (skoro nikdy). Vždy aj keď kniha nie je dobrá, snažím sa na nej nájsť aspoň niečo pozitívne. Ani neviem kedy naposledy som pridala negatívnu recenziu, no práve dnes nastal ten čas kedy sa jej dočkáte... Nechcem knihu veľmi skritizovať, pretože mám pocit, že kritika (knižná) mi veľmi nejdem (viem písať lepšie pozitívne) a navyše som si sľúbila, že k tejto knihe sa ešte niekedy vrátim. Bolo by zbytočné sa s tým ešte viac trápiť, pretože nebavilo ma to, do čítania som sa nútila a nešlo to... Avšak v budúcnosti sa k nej vrátim a prečítam si ju znova.

Pamätám sa, že prvý diel s názvom Slza sa mi veľmi páčil (nielen pre jeho prekrásnu obálku), ale aj dejovo a štýl autorky mi veľmi sadol. Bolo to zaujímavé, nápad bol pomerne originálny, páčila sa mi téma a postavy boli fajn. Hodnotila som to veľmi kladne a tešila, naozaj som sa tešila na druhý diel. Na druhý diel sme si počkali a... A druhý diel bol všetko len nie dobrý. Ono to nebolo vyslovene zlé, to nie, no niečo tomu chýbalo. Dej sa ťahal a čítanie mi občas spôsobovalo utrpenie, pretože som sa musela nútiť aby som čítala ďalej. Kedže sa to tak vlieklo, čítalo sa mi to pomaly a to bolo pre mňa ďalším mínusom. Malo to byť plné akcie, napätia a odhaľovania tajomstiev, no nič z toho som tam nenašla a to som bola v polovici knihy. Tento diel mi prišiel absolútne zbytočný a neviem si predstaviť čo autorka chce napchať do tretieho. Mohla to skrátiť a radšej sa poriadne venovať druhému dielu a tým to ukončiť. Nuž nestalo sa tak... Z pre mňa nevysvetliteľných príčin mám Lauren Kate rada, no toto bol krok vedľa a nevyšlo jej to.


Eureku som mala rada a aj keď si uvedomujem, že je to typ hrdinky, ktorá môže liezť na nervy, mne osobne v prvom diely nevadila. To sa však nedá povedať v tomto prípade. Nevadila mi veľmi, no pri niektorých situáciách som jej fakt tlieskala a búchala som si hlavu o knihu. Jej myslenie bolo neúnosné, totálny schizofrenik. Päť minút : Som silná a musím zachrániť svet, musím ho zachrániť pre všetkých čo ľúbim. Po piatich minútach : Všetko som pokazila, za všetko môžem, ja už nevládzem a bla, bla, bla. Navyše to jej večné váhanie Ander vs Brooks. Bolo to tak aj v prvom diely, no tam mi to aspoň nevadilo. Teraz mala pomerne zúžený výber nakoľko si mala vybrať medzi chalanom, ktorý ju ľúbi a snaží sa ju chrániť a medzi chalanom, ktorý je posadnutý, chce ju zabiť a je to jej nepriateľ proti ktorému bude musieť bojovať. Really? Rozhoduj sa ďalej Eureka.

Nechcem knihu veľmi kritizovať. Určite sa nájde aspoň zopár ľudí, ktorým sa bude páčiť a možno v nej nájdem niečo viac nabudúce, keď si ju prečítam po druhý raz. Dám jej druhú šancu, no teraz ju nedokážem vidieť v tom lepšom svetle. Určite to malo aj nejaké svetlé stránky aj keď si na takmer žiadne neviem spomenúť a nebolo to až také beznádejné. Ako som už vravela. Nie je to vyslovene zlé, no nie je to skrátka dobré. Ospravedlňujem sa za to, že som to tak skritizovala, no je to môj úprimný názor, ktorý bohužiaľ musím dostať na povrch. Uvidíme ako sa mi to bude páčiť po dlhšom čase. Snáď sa mi to aspoň trocha páčiť bude. Ak si túto knihu plánujete zakúpiť a chceli by ste si ju prečítať, kúpte si ju. Keď si ju prečítate nič tým nestratíte a čo sa nepáči mne, môže sa páčiť vám. Ja teraz iba veľmi váham, či sa pustím po vydaní aj do tretieho dielu.

Recenzovala: Kristína Drážovská

http://krystyblog.blogspot.sk/2015/07/vodopad-2-lauren-kate.html

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.