bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVi Keelandová - Žiadnu lásku, len sex

Vi Keeland si srdce slovenských či českých čitateľov získala už svojou prvou preloženou knihou Šéf. Už vtedy si ženské čitateľky autorku vychvaľovali na sociálnych sieťach. Postupom času sa prekladu dočkalo viacero jej knižných titulov.

Dlho som sa do jej kníh nehrnula, pretože anotácie naznačovali sexom presýtený dej, čo nie je práve niečo, po čom siahnem. Náhoda mi však do cesty priniesla Egomaniaka a ja som si uvedomila, že tie anotácie sú v podstate veľmi prehnané, pretože sex tam síce je, no nie je to vôbec prehnané. Keď som siahala po Žiadnu lásku, len sex, vedela som, že ma čaká príjemná romantika, no a nemýlila som sa. Aj keď názov znie pomerne jednoznačne, vôbec to nie je len o sexe.

Natalia a Hunter sa zoznamujú na svadbe jej najlepšej priateľky. Anotácia dostatočne vytvára obraz o tom, aký vzťah títo dvaja spolu budú mať, respektíve o čom by ich vzťah mal byť. No nemyslite si, že vám anotácia prezradí všetko. 
   Keď som začala s čítaním, zostala som milo prekvapená a spokojná s tým, že sa autorka nerozhodla erotické scény natlačiť ihneď do úvodu. Všetkému nechala voľný priebeh a všetko sa udialo tak, aby to vyznievalo prirodzene a nenútene. Práve to sa mi páčilo už aj pri knihe Egomaniak a som rada, že to nebola náhoda, ale autorkin štýl písania. Ten je mimochodom nadmieru prirodzený. Nič nevyznieva umelo, ale naozaj máte pocit, akoby ste od kamarátky počúvali jej vzťahovú situáciu.
   Dej samotný sa skladá z pohľadov hlavných predstaviteľov - Natalia, Hunter. Častejšie sa do deja dostanete prostredníctvom pohľadu Natalie, Hunterov pohľad príbeh skôr len obohacuje a vysvetľuje isté aspekty jeho správania, konania, zmýšľania a predovšetkým jeho minulosti, ktorá ho ovplyvnila. Hunterovmu pohľadu však vôbec neškodí to, že dej len dopĺňa. Čitateľ si ho o to viac užije. 
  
Bez sympatických postáv by to hádam ani nebolo ono. Natalia aj Hunter síce majú svoje temné stránky z minulosti, no oceňujem, že bremeno nesú obaja a nielen jedna z postáv, takých príbehov o zachraňovaní toho druhého vo vzťahu už bolo naozaj veľa. Takto sa Natalia aj Hunter stali rovnocennými a to dodalo príbehu na reálnosti. Postavy Vi Keeland nie sú dokonalé a to dodáva deju kúzlo. Tieto postavy sa trápia, prechádzajú životnými skúškami a hľadajú svoje šťastie či sami seba. Zanechávajú pochybnosti, že si čitateľ niekedy nie je ani istý ich šťastným koncom. 

Síce je Žiadnu lásku, len sex moja druhá prečítaná kniha od autorky Vi Keeland, už teraz môžem úprimne povedať, že určite nie posledná. Autorku som si zamilovala pre jej štýl písania, pre jej cit k postavám a reálnosti. Aj keď sa nejedná o nič extra výnimočné a je to len obyčajná romantika, vždy má príbeh svoje čaro a práve to robí tie knihy odlišnými od iných. 

Recenzovala: Hana Kubišová
http://kniznemaniacky.blogspot.com/2019/07/recenzia-vi-keelandova-ziadnu-lasku-len.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.