bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVi Keelandová: Egomaniak

S Vi Keeland som už mala možnosť zoznámiť sa pri jej knihe Šéf, ktorú taktiež vydalo vydavateľstvo Ikar.

Obálka knihy: Milujem ju! Čo sa týka originálnej obálky na túto knihu, bola síce hriešne sexy, táto je trochu elegantnejšia a preto sa mi páči oveľa viac. K príbehu sa skvele hodí a písmo ju v tom perfektne dopĺňa. Nemôžem dať nič iné ako 5/5 bodov.

Ako som sa ku knihe dostala?: S Vi Keeland som už mala možnosť zoznámiť sa pri jej knihe Šéf, ktorú taktiež vydalo vydavateľstvo Ikar. Keď mi bux poslal svoju ponuku výtlačkov a uvidela som tú sexy obálku, hneď som si musela prečítať anotáciu. A zamilovala som sa. Anotácia sľubovala presne ten typ príbehu, ktorý by sa mi mohol páčiť. A nemýlila som sa.

Čo na knihu hovorím?: Ako som vyššie spomenula, od Vi som už prečítala jej knihu Šéf (recenzia). Preto som bola pripravená na štýl jej písania. Budem opakovať to, čo som napísala pri Šéfovi. Vi píše strašne pútavo, štýl jej písania mi absolútne sadol a od knihy som sa preto nevedela odtrhnúť. Poznáte tie výnimočné knihy, pri ktorých viete od prvej kapitoly, že ich budete milovať a vychvaľovať do nebies? Tak presne TOTO je tá kniha.

Neviem, čo by som mala začať vychvaľovať skôr. Dej? Postavy? Humor? Vi podľa môjho názoru vytvorila skvelý dej a skvelé charaktery postáv. Všetko bolo prepracované, nenašla som v knihe žiadne miesto kde by som sa nudila alebo nemala chuť knihu čítať. Práve naopak. Knihu som nevedela pustiť z rúk a keď ma v čakárni u doktora zavolali, že som na rade a musela som prestať čítať, skoro som na sestričku zakričala, nech chvíľu počká.

Drewa len tak niečo neprekvapí a nešokuje. No ani vo sne by mu nenapadlo, že keď sa vráti zo svojej dovolenky na Havaji a otvorí dvere do svojej kancelárii uvidí perfektne vyzerajúcu ženskú...ktorej padne v tej chvíli sukňa...a začne kričať, lebo si myslí, že je zlodej. Drew a aj Emerie ostanú v tú chvíľu prekvapení a trvajú na tom, že ten druhý sa vlúpil do ich kancelárie. Nakoniec sa ukáže, že kancelárie je predsa len Drewa a mladá psychologička z Oklahomy bola kruto oklamaná. Je bez peňazí, bez kancelárie a totálne ponížená. Keby to nebolo málo, na polícii sa ukáže, že má na mále a môže skončiť vo vezený. Drew s ňou prežije poriadne rušné dni a po nich jej navrhne ponuku. Môže používať jeho kancelárske priestory pod podmienkou, že mu bude pomáhať pri dvíhaní telefónov a dohadovaní schôdzok. Emerie nezostáva nič iné ako ponuku prijať. Čo sa však dobrého môže stať, keď priestory zdieľajú rozvodový právnik a psychologička, ktorá vlastný manželskú poradňu. Hádky sú teda na dennom poriadku a keď obaja zistia. že hádky prerastajú aj do iného citu, nedá sa tomu zabrániť.

Na deji knihy sa mi páčilo všetko. Začiatok, stred a aj koniec. Nenašla som nič, čo by som deju vytkla. Vi skutočne vymyslela geniálny príbeh pri ktorom som sa viackrát z chuti zasmiala. Drewa som milovala od prvého okamihu kedy sa v knihe objavil. Ako chlap a ideálny partner možno mal svoje muchy, ale ja by som ho brala všetkými desiatimi. Emerie bola tiež skvelá a dokopy tvorili proste ideálnu dvojicu. Ich hádky som si vychutnávala, škerila som sa pri nich ako idiot a nevedela som sa dočkať, kedy si tie dve polená uvedomia, že sa vlastne milujú. Emerie bola pre Drewa veľkou oporou, čo sa týkalo jeho problémov a nebola ako iné hrdinky, ktoré by si hneď zaradili spiatočku, alebo ho súdili. To sa mi na nej, ako na hlavnej hrdinke páčilo.

Už vážne dlho som nečítala tak perfektnú knihu ako bol Egomaniak. V knihe som našla všetko, čo by poriadne romantická kniha mala mať. Skvelé postavy, dej, humor, zápletku,...a mohla by som ešte pokračovať. Egomaniak je skvelá oddychová kniha, ktorú všetkými desiatimi odporúčam. Idem sa modliť, aby od Vi preložili aj jej ďalšie knihy a aby som ešte niekedy natrafila na tak skvelú romantickú knihu. Egomaniakovi dávam 5 sovičiek.

MOJE HODNOTENIE:

Recenzovala: Kristína Hulinová
http://tinkasbookworld.blogspot.sk/2018/05/vi-keelandova-egomaniak.html

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.