bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVeda - detská encyklopédia

Po tejto publikácii, Veda - detská encyklopédia, som siahla zo zvedavosti.

Už ako dieťa som bola typicky žensky- humanitne orientovaná a veda pre mňa bola a dodnes je z veľkej časti terra incognita.

Napriek tomu, alebo možno práve preto, som  bola  veľmi milo prekvapená celkovou skladbou knihy. Je prehľadne rozdelená do ôsmych častí, ktoré textovo aj obrazovo podávajú jednoduché a veľmi zrozumiteľné výklady.

Priznám sa, do encyklopédie som sa začítala ako do detektívky Agathy Christie. Paradoxne ju napísali dvaja britskí autori.

Je veľmi bohatá na ilustrácie a pre detského čitateľa  určite atraktívna. Každá z kapitol má svoje farebné odlíšenie, čo umožňuje veľmi rýchlu a prehľadnú orientáciu aj pri vyhľadávaní informácii.

Jednotlivé kapitoly - Hmota ,Materiály, Sila a stroje, Energia, Svetlo, Elektrina a magnetizmus, Živé organizmy, Veľké objavy- majú podkapitoly, ktoré sa venujú už jednotlivým otázkam. Nielen pre dieťa, ale aj pre dospelého, ktorý má v tejto oblasti medzery, je veľmi pútavá. Myslím si, že ženy-mamičky ju určite uvítajú. Ja som si ju zaradila vo svojej knižnici na popredné miesto, a po prečítaní som sa k nej už niekoľkokrát vrátila. Ak by som sa bola  v detstve dostala k tejto publikácii-čo samozrejme nemohlo byť reálne, pretože prvýkrát vyšla vo Veľkej Británii v roku 2014- nebola by som na fyzike prežívala také horory..

Encyklopédia je doplnená o výborný a zrozumiteľný slovník používaných výrazov, ktorý sa vždy zíde. Na záver niečo z Veľkých objavov.

Viete, že rádiové telefóny sa začali používať už v dvadsiatych rokoch 20.storočia ale prvý rozhovor mobilným telefónom sa odohral až v roku 1973? Uskutočnila ho spoločnosť Motorola. Mobilný telefón vynašiel americký inžinier Martin Cooper. Telefón bol 6x?! ťažší ako dnešný.

Na svete je 3,4 miliardy používateľov mobilov..možno v tejto chvíli  už aj viac..

A takýchto zaujímavostí je tam veľké množstvo.

Veda -detská encyklopédia  by  nemala chýbať najmä v rodinách, kde sú školopovinné deti.

Môžete si ju objednať na http://www.bux.sk/knihy/219760-veda-detska-encyklopedia.html

Nikdy nie je neskoro spoznávať nové, či dávno zabudnuté alebo pomôcť svojim ratolestiam hravým spôsobom zvládnuť učenie.

Príjemné čítanie.

Recenzovala: Eva Bujňáková

http://www.ezoterik.sk/index.php/recenzie/169-veda-detsk%C3%A1-encyklop%C3%A9dia

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.