bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skŠťastná sedmička (Recenzia)

Je zvláštne, že keď sa mi nejaká kniha nepáči, dokážem o nej napísať 5-stranovú recenziu, ale keď ma nejaká naozaj dostane, stratím slová a nedokážem napísať poriadne ani jednu vetu. Takouto knihou je pre mňa Šťastná sedmička. 

Od Šťastnej sedmičky som nemala takmer žiadne očakávania, ale anotácia znela celkom sľubne, tak som si povedala, prečo nie? A bola som veľmi prekvapená už po prvej kapitole, že ma to veľmi, naozaj veľmi baví. Nie často (vlastne skoro nikdy) nepoviem, že nejaká kniha je pekná. Poviem, že je dobrá, vynikajúca, perfektná. Ale Šťastná sedmička je skutočne krásna kniha, ktorá stojí za to, aby ste si ju prečítali.

Je to príbeh geniálnej Willow, ktorá zažije veľkú tragédiu, ale dokáže sa prebojovať ďalej, najlepšie ako vie. Je to príbeh o tom, čo je najdôležitejšie na svete a o tom, že všetko raz bude dobré. Je to príbeh o tom, ako sa z priateľov môže stať rodina a o tom, že niekam patríte, aj keď si pôvodne môžete myslieť niečo úplne iné. Je to príbeh, ktorý vás rozosmeje, ktorý vás donúti premýšľať, ktorý vás dojme a ktorý vás nakoniec dostane.

Šťastnej sedmičke rozhodne patrí miesto medzi tým najlepším, čo som čítala. Sadla mi presne do nálady, ale myslím, že keď si ju v budúcnosti zoberiem na čítanie znova, sadne mi do akejkoľvek nálady. A takisto si myslím, že každému jednému má kniha čo ponúknuť a každý si v nej môže nájsť to svoje. Napríklad odpoveď na otázku, ktorý (siedmi) ľudia sú najdôležitejší vo vašom živote.

Ako som už spomínala, je to dojímavý príbeh, v ktorom sa ale nachádza brilantný humor. Ten humor, ktorý môžete čakať od geniálneho dvanásťročného dievčaťa, ktoré si všíma a zaujíma sa o iné veci, ako väčšina z nás a ktoré je, aj napriek tomu, že ju všetci považujú za čudáčku, šťastná vo svojom svete. Willow vás dostane a možno zmení váš život rovnako, ako ho menila ľuďom, ktorých vo svojom živote stretla.

Rozhodne si túto knihu nenechajte ujsť, pretože je krásna nielen zvonka, ale aj znútra. Ja som ju dočítala už takmer pred týždňom, ale stále na ňu myslím a určite sa k nej budem rada vracať. Je to skvelá kniha, ktorú si nemôžete nechať ujsť, a preto vám odporúčam, aby ste po nej okamžite siahli. Neoľutujete to.

Hodnotenie: *****

Recenzoval: Ellie Smith
http://elliesbookverse.blogspot.sk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.