bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skŠťastná sedmička (Holly Goldbergová Sloanová)

Táto kniha ma zaujala na prvý pohľad. Asi hlavne tým, že Willow mala byť génius. Také postavy mám moc rada. Sú inteligentné, nepochopené a pre ostatných čudné. Dlho som sa na knihu tešila, vypadala vážne dobre. Ale zas tak moc som od nej neočakávala. 

Kniha nemala veľa negatív. Snáď len sem-tam niekoľko zbytočných informácií a pár scén, ktoré mi prišli slabšie a menej ma bavili. V celku však knihu neskazili. Ani trošičku. 

Táto kniha ma chytila úplne od začiatku. Strašne ma to bavilo. Ešte aj Willow bola skvelá. Mala zaujímavú osobnosť a vyjadrovanie. Počas knihy prešla dosť veľkým vývojom a napriek tomu, že sa mi Willow zo začiatku páčila o čosi viac, než jej neskoršie ja, tak bola skvelá celú dobu. Človek si ju proste nemôže neobľúbiť. A naozaj som s ňou súcitila. 

Každý človek má mnoho súčastí, ktoré z neho zakaždým vytvárajú jedinečné stvorenie. Všetci sme nedokonalý genetický guláš. 

Vo viacerých recenziách na túto knihu je napísané, že toto je výnimočná knižka. Spočiatku som ani netušila, čo si o nej myslím. Či som z nej nadšená alebo nie. Nebola som si istá, čo si vlastne o knihe myslím. Časom som si knihu naozaj zamilovala. Prvá polovica bola fantastická. Druhá ma sem-tam bavila menej a bola som pri tom ako na húpačke. 

Kniha je výnimočná a vymyká sa ostatným. Bol to neskutočne krásny a silný príbeh o priateľstve, láske, rodine a hľadaní si miesta v spoločnosti. Bolo to napísané úplne skvelo, malo to krásne myšlienky a ja som z knihy naozaj nadšená. Pretože keď sa nejakej knihe podarí mi vohnať slzy do očí, tak to už niečo znamená. A tejto sa to podarilo. 

Môj inštinkt ma tentokrát nesklamal, knihu odporúčam úplne každému. Nemali by ste si ju nechať ujsť. Pre mňa je jednou z najlepších kníh tohoto roka. Bola proste... krásna. Som strašne rada, že som sa k nej dostala. Je to taký skrytý poklad :3

Hodnotenie: *****

Recenzoval: Maťa Wolf
http://books-mylife.blogspot.sk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.