bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSlza (Lauren Kate)

Túto knihu som si chcela prečítať predovšetkým kvôli autorke. Najprv som ani netušila o čom vlastne je. Jej sériu Pád mám však veľmi rada napriek tomu, že je strašne presladená a romantická.

Proste si ma niečim získala a z nepochopiteľného dôvodu sa mi strašne páčila a je to moja obľúbená anjelská séria. Takže som verila, že ani táto kniha nesklame a bude sa mi páčiť. Aj som sa trochu obávala, lebo som mala dosť veľké očakávania. 

Prekvapivo som nemala s Eurekou problém. Nebola to tá najúžasnejšia postava, ale ani mi vôbec nevadila. Ako postava mi celkom sadla. Brooks sa mi páčil na začiatku, potom mi začal liezť na nervy. Chcem späť starého Brooksa! Čo sa týka ich ďalšej kamarátky Cat, ak nemám rada baby ako ona. Ktoré sa zaujímajú len o chalanov a diéty. Na druhej strane to bola naozaj skvelá kamarátka. 

Zato sa mi páčila Diana. Vypadala na úžasnú postavu. Kazil ju len jeden nepodstatný detail... Nebola nažive. Kniha nebola dokonalá. Vadilo mi na nej viacero vecí. Za prvé, opisy. Strašne veľa zbytočných opisov o tom, ako sa voda ligoce v slnečnom svite a podobne. Ale Lauren to odpustím. Nerušilo ma to až tak, hoci som to dosť vnímala. 

Za druhé to, ako Eureka volala svoju mamu a babku menami. Pre ňu to boli Diana a Sugar. To ma strašne iritovalo. Za tretie tu bolo kopu svojim spôsobom absurdností a hlúposti. Za štvrté sa tam dlho nič nedialo. Ale to mi zas až tak nevadilo. Za piate, kresťanstvo. Tri školy v malom meste a všetky kresťanské? Zas netreba preháňať a pchať to všade, kam sa dalo. 

,,Pozostatky, ktoré uvidíte dnes, sú takmer štyritisíc rokov staré."
,,Boh sotva stvoril Zem pred šesťtisíc rokmi," zahundrala Belle. Bola predsedníčkou Holy Rollers, kresťanského klubu korčuliarov.

Napriek tomu sa mi kniha veľmi páčila. Je to ľahké čítanie, nenáročná, príjemná oddychovka a číta sa to veľmi dobre a rýchlo. Len to tak prirodzene plynulo. Bol to taký typický Laurenin štýl a ten mi proste sedí. Čítanie som si naozaj užila. Skončilo sa to hrozne napínavo. Ako mám čakať tak dlho na ďalší diel?! Dva roky či koľko?!

Keby mám knihu hodnotiť skutočne objektívne, tak by to bol asi taký priemer. Ale kašlať na to, mne sa to naozaj páčilo. Malo to originálny nápad, príjemný štýl písania a nádhernú obálku. Pád mi síce prirástol k srdcu viac, ale z tohoto mám dobré pocity. Kniha nesklamala. Takže kašlite na všetko negatívne, ja som s touto knihou spokojná a odporúčam! Knihy Lauren Kate si ma proste vždy získajú :3 Veľmi sa teším na dvojku.

Okrem toho sa mi hrozne páčia tieto Yoli paperbacky, ktoré sú jednoducho krásne. Len ma trošku štve, že sú o centimeter-dva menšie, než veľké knihy od Ikaru a teda mi Slza neladí s Pádom. Ale zas taká tragédia to nie je.

Hodnotenie: **** a pol

Recenzoval: Maťa Wolf
http://books-mylife.blogspot.sk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.