bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSkandar

Až do posledných stránok som si myslela, že Steadman je autor. A ona je to žena. Dozvedela som sa to až z poďakovania autorky. Práve (no nie len) preto oceňujem, že kniha neobsahuje žiadnu romantickú linku. Ono je to v podstate pri detských knihách bežné, ale práve na stránke Bux.sk je kniha zaradená v kategórii BELETRIA PRE DOSPELÝCH…predpokladala som, že pôjde o niečo extra drsné, temné a krvavé, preto som výnimočne čítala knihu bez mojej dcérky Pauli. A bola to chyba, takže si dám repete, tentokrát s ňou.

Príbeh je skvele spracovaný, premyslený do detailov, plný zvratov a veľmi sa mi páči, že jednorožce, ako ich poznáme my, autorka “prerobila”. Nie sú to žiadne roztomilé koníky kakajúce dúhu, ale krvilačné potvory ovládajúce elementy- vodu, zem, vietor a oheň. Čo sa týka kakania…no, nečakajte dúhy, ale autorka vás pobaví horiacimi prdmi, ktorými sa jednorožce radi bavia.

Skandar, hlavný hrdina, sa dostal na ostrov, kde výcvik jazdcov prebieha, bez skúšky.Vôbec tam nemal byť. Celá táto záhada je perfektná. Kto ho na ostrov dostal, z akých dôvodov, prečo musel takmer rok klamať? Všetky tieto otázky sú postupne zodpovedané, no Steadman si vymyslela toľko zvratov, že od knihy som sa nevedela odtrhnúť (sranda,nie? Keďže je to kniha pre deti XD). Aby som vás nalákala na Skandara, nemusíte mať 10, 13, 22 ani 35 rokov… Ak ste fanúšikmi ľahkej fantasy, túto sériu si zamilujete.

Príbeh je prešpikovaný tajomstvami, klamstvami, zlobou, zradou, láskou, strachom, oddanosťou, dobrodružstvom, akčnými scénkami, ale aj plnými humoru. Nájdete tu všetko, čo sa od fantasy očakáva. Skvelé postavy, vysvetlenie ako funguje svet jednorožcov s jazdcami, silné puto priateľstva a najmä šokujúce odhalenie v závere…Ja mať 10 rokov, milujem prdiace jednorožce kŕmiace sa divými králikmi viac ako tie plyšové s dúhovou hrivou.

Moje detské ja dáva knihe 5* z piatich

 

Recenzovala: V knihách
https://blogvknihach.blogspot.com/2022/09/skandar.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.