bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skROZSYPANÉ KRÁĽOVSTVO | Finále Royalovcov je tu!

Royalovci sú tu opäť a spolu s nimi aj ich (ne)priatelia. Rozsypané kráľovstvo, ktoré je 5. časťou tejto veľmi obľúbenej YA série je zároveň posledným dielom pentalógie.

Royalovci sú tu opäť a spolu s nimi aj ich (ne)priatelia. Rozsypané kráľovstvo, ktoré je 5. časťou tejto veľmi obľúbenej YA série je zároveň posledným dielom pentalógie.

Hádka medzi Eastonom, Hartley a jej otcom, pánom Wrightom, nedopadne podľa ich predstáv. Nahnevaná Hartley nasadne do auta a nešťastnou náhodou sa zrazí s dvojičkami Sebom a Sawyerom Royalovými. Sawyer vyviazol takmer bez zranenia, no Sebastian upadol do kómy. Hartley sa zdá byť tiež v poriadku, no v nemocnici odrazu odpadne a udrie si hlavu.

Pád jej spôsobí retrográdnu anamnézu, a tak si nie je schopná spomenúť na veci približne spred troch rokov. Nepamätá si na svoju školu, spolužiakov, vzťah s rodičmi a sestrami, ba dokonca ani na jej vzťah s Eastom. Informácia o jej strate pamäti sa rozšíri pomerne rýchlo, čo sa rozhodnú využiť ich neprajníci. Hartley tak podsúvajú klamstvá, ktoré z nej vytvárajú úplne iného človeka, akým skutočne bola. Ba čo viac, snažia sa tiež pošpiniť česť Eastona.

Hartley sa tak musí rozhodnúť, komu veriť. Jej údajnej najlepšej kamarátke a bývalému priateľovi alebo Eastonovi Royalovi, chalanovi s nádhernými modrými očami, ktorý jej sľubuje, že všetko bude dobré?

Rozsypané kráľovstvo je naozaj skvelým ukončením tejto vydarenej YA série. Umožňujú nám nahliadnuť do vnútra jednotlivých postáv, a tak sa opäť raz dozvedáme niečo viac o Royalovcoch, ktorí sú nie vždy takí, akými sa môžu na prvý pohľad zdať.

Autorky si ani v tejto časti nedávajú servítku pred ústa a s ničím sa nehrajú. Píšu surovo, neboja sa hovoriť o všetkom. V tejto časti s mierne detektívnym podtónom sa vydávame do minulosti za hľadaním skutočnej pravdy o Hartley. No nielen to, ich snahou je tiež prísť na dôvod nevraživosti jej otca k Hartley, no tiež aj k mladšej sestre Dylan. Aj vďaka tomuto je posledná časť nesmierne napínavá. Keď sa do nej raz začítate, nebudete sa vedieť odtrhnúť.

Pokiaľ ste čítali predošlé časti Royalovcov, rozhodne si nenechať ujsť ani túto poslednú. Mňa si nesmierne získala.

Recenzovala: Caroline Tuzarová
https://knihomolky.wordpress.com/2020/05/28/rozsypane-kralovstvo-finale-royalovcov-je-tu/

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.