bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skRECENZIA: Samantha Youngová - Jamaica Lane

Tentokrát tu mám pre Vás ďalšiu knihu od skvelej autorky Samanthy Youngovej - Jamaica lane. Od autorky som prečítala obe jej knihy, ktoré boli preložené do slovenčiny a to : Dublin Street a London Road. Musím povedať, že keď som sa dozvedela, že autorke bude preložená ďalšia kniha tak som sa nevedela dočkať, kedy sa do jej knihy začítam.

Túto knihu som si vybrala hlavne kvôli autorke, pretože sa mi veľmi zapáčil štýl jej písania, ktorý je nesmierne hladký a plynulý. V deji sa nenachádzajú žiadne výrazné "hluché" miesta. A taktiež sa tu nenachádza zbytočné množstvo opisu prostredia a iných vecí. Najviac opisu autorka využíva pri presnom vykreslení citového rozpoloženia hlavnej postave. A to nám aj v poslednom rade umožňuje presne si predstaviť a vžiť sa do situácia, v ktorej sa nachádza naša hrdinka. V tomto ohľade sa jej nemá čo vytknúť. 

Kniha ma veľmi potešila aj preto, že som mala vďaka nej možnosť dozvedieť sa niečo nové o našich starých hrdinov z Dublin street - Joss a Braden a London road - Jo a Cam. 

Naša hlavná hrdinka Olivia sa nám prvýkrát objavila už v knihe London road. A hneď mi bolo jasné, že práve o nej bude ďalšia kniha. V London road vyzerala ako postava, ktorá nemá žiadne problémy, navonok vystupovala sebavedome, no v Jamaice lane sme sa dozvedeli, že to tak vôbec nie je.
Po pár stranách som nadobudla pocit, že mám s hlavnou postavou niečo spoločné, čo sa mi ešte pri žiadnej knihe nestalo. Naša Olivia skrývala svoju plachosť za sebavedome vystupovanie. Lenže tak to bolo len v okruhu svojich kamarátov. Akonáhle sa dostala do prítomnosti muža, jej sebavedomie vzalo nohy na ramená a ostala len jej plachosť. Olivia mala minimálne skúsenosti z mužmi, pretože keď všetci jej kamaráti chodili po párty ona ostala doma a starala sa o svoju chorú mamu. 
 Liv už nebavilo byť plachou a neschopnou komunikácie s mužmi. No a kombinácia alkoholu spolu z bláznivým nápadom nám dali zaujímavú zápletku deja. :) Liv požiadala svojho najlepšieho priateľa Nata, aby ju zasvätil do všetkého - od flirtovania až po sex. 

Ako to asi tak len mohlo dopadnúť? 
Nate Sawyer bol známi sukničkár, ktorý sa širokým oblúkom vyhýbal vzťahom a akýmkoľvek záväzkom, no zato je lojálny k svojím priateľom a rodine. A vrámci toho je ochotný pomôcť Liv s jej trápením a získať späť jej stratené sebavedomie.
 Priateľské vzdelávanie a zvádzanie sa však premení na niečo oveľa intenzívnejšie, čo obaja nečakali alebo si to aspoň nechceli pripustiť. Avšak slovo dalo slovo a bum. Natov strach zo záväzkov spôsobí, že sa pohádajú. Avšak keď si uvedomí svoju chybu, je len na ňom či si dožičí šťastie a lásku vo vzťahu s Liv.

Kniha úplne splnila moje očakávania. Nedá sa jej nič vytknúť. Takže ak milujete romantiku zmiešanú z erotikou a aj trošku drámy vo vzťahoch, tak si myslím, že práve toto je tá kniha, ktorá naplní vaše požiadavky.
Príjemný príbeh s vtipnými scénami Vás určite chytí za srdce. Autorka sa snaží podať nie veľmi šťastný osud miestami humorne a tým odľahčiť smutnú atmosféru knihy. Dá sa povedať, že pri čítaní sa cítite ako na húsenkovej dráhe. Raz ste hore a raz dole.

Recenzoval: Knižné maniačky
http://kniznemaniacky.blogspot.sk/

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.