bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skRECENZIA: Samantha Youngová - India Place

Kedysi bola Hannah Nicholsová zakríknutá knihomoľka, ktorú nezaujímalo nič iné ako knihy. V jeden obyčajný deň, keď jej zase raz nedal pokoj školsky tyran sa zjavil on. Marco D'Alessandro, Američan s uhrančivým pohľadom, ktorý ju zachránil a odvtedy sa stal jej anjelom strážnym.

Postupom času sa však zblížili, ona ho doučovala a on ju bránil, stali sa nerozlučnými aj napriek rozdielom. Hannah sa zamilovala a nedokázala vzdorovať silnému citu. Po jedinej vášnivej noci však Marco zmizol a päť rokov o ňom nebolo, ani chýru, ani slychu. Ona sa rozhodla ísť ďalej, vyštudovala a našla si miesto učiteľky. Na svadbe svojej priateľke uvidí niekoho povedomého a nie je ním nik iný ako Marco. Táto náhoda ich opäť spojila a možno potvrdí, že prvej láske treba dať ešte šancu! 

Už je to niečo vyše roka, keď vydavateľstvo Ikar na pulty kníhkupectiev prinieslo knihu Samanthy Young, Dublin Street. Tento vydarený román a jeho pokračovania si získali našich čitateľov. Štvrtý diel s názvom India Place pokračuje a posúva nás ďalej. Dejová línia sa premiestnila do budúcnosti, pretože od posledného dielu prešlo päť rokov a hrdinovia z minulých dielov už naozaj dospeli. Autorkin štýl sa naozaj nezmenil, príbeh mal veľmi zaujímavú myšlienku a tajomné zákutia. Youngova dokázala aká zradná môže byť ľudská duša. Pocit, keď po niečom túžite, ale strach je väčší, tak ten určite poznáte. Myšlienky hlavných postáv nám ukázali aj toto. Aj preto táto séria nenudí, skôr naopak veľmi baví. 

Ak ste čítali prvé tri diely, Hannah Nicholsová vám nie je neznáma. Mladšia sestra Bradena a Ellie, sa vždy potulovala okolo a pochybujem, že bola niekomu nesympatická. Každého knihomoľa svojou láskou k literatúre určite aspoň trošku potešila. Pre mňa je to nezabudnuteľná postava, jej mladšia verzia mi veľmi korešpondovala a tá jej súčasná mi šmakuje tiež. Marca si pamätám tiež, aj keď sa tam objavil len párkrát. Určite na mne však zanechal dojem už vtedy a teraz ho len potvrdil. Jeho postava sa čitateľovi postupne odkrýva, odhaľuje minulosť a tajomstvá, čo je skvelé, lebo aj vďaka tomu príbeh graduje. Čo ma potešilo tiež, bolo to, že autorka nám čiastočne odokryla aj príbeh Cola, ktorého som si tiež veľmi obľúbila. V postáv sa mi všetci páčili, čo je celkom neobvyklé, pretože sa vždy nájde niekto, koho rada nemám, takže to považujem za ďalšie plus. 

Ak máte chuť na niečo príjemne oddychové, India Place vás určite osloví. Dej nie je svetoborný, ale romantickú dušu poteší. Našla som si niekoľko niekoľko miest, ktoré boli prázdne, ale aj tak sa mi kniha páčila. Užila som si ju a vďaka nej som si vrátila chuť k čítaniu. Nemohla som sa od knihy odtrhnúť a čítanie som si užívala do neskorých nočných hodín. Páčila sa mi gradácia, postavy, priebeh deja či záver. Posledných pár strán mi možno prišlo trošku unáhlených popri zvyšku knihy, ale nebola som až tak proti a užila som si aj ten. Teší ma tiež, že autorka so sériou nekončí a pokračuje ďalej, pretože Echoes of Scotland Street nám predstavia príbeh Cola Walkera, na ktorý sa neviem dočkať. A zostáva nám len dúfať, že bude vydaný aj u nás!

Recenzoval: Christine
http://our-universe-of-books.blogspot.sk/2015/01/recenzia-samantha-youngova-india-place.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.