bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skRECENZIA : Samanta Youngova - India Place

Keď čítate moje recenzie určite viete, že knihy od Samanthy mám veľmi rada. Získala si tým, že píše príbehy, ktoré vás vtiahnu do deja, že vám vychladne váš čaj a zároveň si pri nich oddýchnete a na chvíľku odídete z reality.

India place je príbehom Hannah s ktorou sme sa stretli aj v predošlých knihách od Samanthy zo série Dublin Street. No vtedy bola ešte nesmelá tínedžerka, ktorá bola tichá a trávila čas tým, že čítala ľúbostné romány. To, že jeden nie práve podarený románik prežívala, bolo iba nepriamo načrtnuté v predošlých knihách. (myslím, že to bolo v London Road ale nie som si istá)

Hannah dospela a snaží sa žiť samostatný život. Do svojho života nepustí žiadneho muža, pretože jej prvá veľká láska (Marco) ju bez vysvetlanie opustila. 
Čo sa však stane keď sa Marco takmer po piatich rokoch opäť stretne s Hannah?

Úprimne tento príbeh ma zaujal najmenej zo všetkých. Nemám rada Marca.  Jednoducho Marco nemá tú povestnú iskru ktorú mal Branden (Dublin Street)  alebo Nate (Jamaica Lane).  Obdivujem ho za to ako bojuje o Hannah aj keď vidí, že nie je schopná zabudnúť na minulosť. Napriek tomu sa jej to snaží vysvetliťť a získať si ju späť. Aj keď mi  Marco ako postava veľmi nesadol (a nestal sa mojou ďalšou platonickou knižnou láskou)  jeho príbeh je dojemný a oplatí sa vypočuť si ho.

Hannah mi trošičku liezla na nervy. Je to dievča, ktoré sa nešťastne zamilovalo a povedalo si, že k sebe nepustí žiadneho muža. Ale prečo? Sama na jednej strane hovorí, že je to už za ňou, že to bolo dávno ale napriek tomu nebola schopná pohnúť sa ďalej. Niekedy som nechápala jej nezmyselné reakcie a myšlienkové pochody. Pripomínalo mi to čítanie denníku nerozhodnej pubertiačky.

Nemôžem si však odpustiť, že mojou najobľúbenejšou postavou celého príbehu sa stal Cole. Malý chlapec s ktorým sme sa stretli v London Road je už dospelý  muž a len tak náhodou je neuveriteľne rozkošný!  Dúfam, že sa jedného dňa dočkáme aj jeho príbehu.

Tento príbeh však nehodnotím ako zlý.
  Medzi hlavnými hrdinami chýbala chémia ale napriek tomu Samantha vedela napísať príbeh, ktorý má čo povedať. 

Táto kniha je iná ako všetky ostatné. Je viac emotívna, dramatická a úprimne som pri niektorých častiach chcela plakať. Osud Hannah a Marcovi nikdy neprial. Musia prekonať ešte veľa prekážok, aby našli svoje šťastie. A nájdu ho vôbec? 

Recenzoval: Vera Paradis
http://fashion-paradis.blogspot.sk/2015/01/recenzia-samanta-youngova-india-place.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.