bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skRecenzia knihy Tento muž 2 – Pod týmto mužom (Jodi Ellen Malpasová)

Erotický román pre ženy sa dá napísať tromi spôsobmi: buď sa z neho stane úplný trhák, alebo pôjde o príjemnú priemernú knihu, alebo to proste bude taký prepadák, až sa budú hory zelenať. Jodi Malpasová sa rozhodla vo svojich dielach vydať zlatou strednou cestou a myslím, že sa jej to podarilo v celku dobre. Ale najskorej by som sa mala asi trošku vrátiť k deju…

Začiatok príbehu plynule pokračuje, tam kde sme pri prvej časti skončili. Takže sa nemusíme obávať, že by sme prišli o nejakú zaujímavú scénku. Potom čo Ava nachytala Jesseho, v jeho strešnom apartmáne, spitého a nepríjemného. Rozhodla sa s ním nadobro skončiť a už nikdy s ním nechcela mať nič spoločné. Ale nebojte sa ak by pri tomto rozhodnutí aj zotrvala asi by sme v ďalších dvoch dieloch nemali o čom čítať. Takže po dlhom presviedčaní z Jesseho strany sa Ava rozhodne dať mu ešte jednu šancu a pokúsi sa s ním mať normálny a zdravý vzťah. Problém samozrejme nastáva v momente, keď zisťuje, že sa Jesse asi tak ľahko nezmení…

Oki, takže naši dvaja holúbkovia sa opäť vrátili k sebe. Každí si od ich spoločného vzťahu sľubuje samozrejme niečo iné – Ava chce voľnosť a vlastné rozhodnutia. No a Jesse by ju zase najradšej priviazal doma k posteli, aby sa jej nemohlo nič stať. To je to ale zamotané, čo? A pritom to samozrejme nie je všetko. Ava je natoľko tvrdohlavá (alebo hlúpa?), aby Jessemu v jednom kuse vzdorovala. Na jednej strane ju chápem, tiež by sa mi asi nepáčilo ak by ma niekto tak strašne obmedzoval, ale na druhej strane sa mi jej chovanie a neustále provokovanie Jesseho vôbec nepáčilo. Miestami (asi polovicu) knihy som mala sto chutí chytiť ju pod krk a poriadne s ňou zatriasť. A veru, že by si to aj zaslúžila.

Keby som mala zhrnúť dej celej knihy, som si istá, že by som to zvládla v jednej vete. Vážne. Keď sa na celý príbeh pozriem spätne (a to som si ho nechala poriadne uležať v hlave), tak zisťujem, že sa v knihe takmer nič nestalo. Celý dej prebehol v priebehu niekoľkých dní a vôbec nemám pocit, že by chcela autorka čitateľom niečo odkázať. Ako bolo tam veľa hádok medzi Jessem a Avou a tiež veľa sexu (strašne veľa) na všetky spôsoby, dokonca sme načreli aj do toho drsnejšieho. Ale to bolo asi tak všetko. Počas celých takmer päťsto strán som nenarazila na jednu hlbšiu myšlienku. Čo je možno škoda, ale niektorým čitateľkám sa práve tento fakt môže páčiť, pretože takto kniha Pod týmto mužom pôsobí veľmi uvoľnene a odľahčene.

Pokiaľ máte chuť na erotickú knihu plnú sexu na všetky spôsoby, tak je pre vás Pod týmto mužom skvelou voľbou. Ak by ste však od nej čakali niečo viacej, budete veľmi sklamaní.

Hodnotenie: ***

Recenzoval: Luc
http://fantaztika.eu/

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.