bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skRecenzia knihy Tento muž 1 – Tento muž (Jodi Ellen Malpasová)

Jodi Ellen Malpasová sa narodila a vyrastala vo Veľkej Británii. Vo svojej kariére sa pripravovala na prevzatie rodinnej stavebnej firmy.

Napokon sa ale rozhodla pre napísanie románu Tento muž, ktorý najskorej vydala na vlastné náklady ako elektronickú knihu. Tento príbeh si okamžite získal srdce nejednej čitateľky a preto sa Jodi rozhodla, že sa písaniu bude venovať na plný úväzok.

Na slovenskom knižnom trhu sa tento mesiac objavila ďalšia nová erotická kniha pre ženy. Ak sa chcete dozvedieť, či sa po nej oplatí siahnuť, alebo ju radšej necháte zapadnúť prachom v obľúbenom kníhkupectve, tak sa pekne posaďte a čítajte ďalej.

Ava a Jesse dve úplne rozdielne duše – ona je mladučká a neskúsená bytová architektka, on hriešne bohatý majiteľ vidieckeho zámku, ktorý požiadal Avu, aby mu zariadila nové miestnosti v jeho veľkolepom hotely. Ona je nežná a svieža, on tvrdý a posadnutý kontrolou…

A ešte stále neodchádzajte, nie nepomýlila som stále píšem o knihe Tento muž, i keď podľa predchádzajúceho textu, by vám to nemuselo byť hneď na prvý pohľad jasné. Áno, kniha sa hneď v úvode načína podobať na také množstvo kníh, ale našťastie autorka sa nedala strnúť prúdom vody a rozhodla sa vykročiť a preskúmať aj iné zákutia lásky. Čo je veľmi dobre, pretože čitateľa nebude kniha Tento muž nudiť a vydrží pri nej až do samého konca.

V príbehu sa podarilo autorke vytvoriť jednu silnú a jednu slabú postavu. Jesse bol ten silnejší a teraz nevravím len o jeho sklonom k násiliu a neustálej túžbe po ovládaní situácie. Nie, hovorím o skrytej hĺbke jeho charakteru. Pretože i keď sa navonok snaží pôsobiť ako neochvejný, drzý a arogantný boháč hlboko vo svojom vnútri skrýva úplne niečo iné a je len na čitateľovi, či to v ňom bude vidieť alebo nie.  Na druhú stranu tu máme však Avu, ktorá sa nanešťastie autorke veľmi nevydarila (alebo to bolo jej zámerom?), skrátka a jednoducho Avine správanie je veľmi povrchné, nelogické a dedinské.  Ak by som mala odhadnúť jej vek podľa chovania, určite by som jej netypovala na viacej ako 15 rokov – pretože presne takto sa správajú mladé pubertiačky, ktoré nevedia čo majú vo voľnom čase robiť. Vlastne Ava mi počas celej knihy liezla na nervy a mala som chuť ju chytiť pod krk a poriadne preplieskať.

Nakoniec by sa ešte patrilo pristaviť pri samotnom deji knihy Tento muž – dejová línia príbehu sa mi veľmi páčila. Na to aby sa čitatelia počas čítania nenudili používa autorka dosť veľa sexu, ale našťastie má veľkú predstavivosť a nenašla som v celej knihe dve erotické scény, ktoré by sa na seba aspoň minimálne podobali. Každá z nich bola o niečo inom a každá z nich bola poriadne horúca.

Ak sa rozhodne siahnuť po knihe Tento muž, som si istá, že neoľutujete a bude pre vás skvelým spoločníkom pri letnom leňošení na pláži, alebo počas dlhej cesty na dovolenku.

Hodnotenie: ****

Recenzoval: Luc
http://fantaztika.eu

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.