bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skRecenzia knihy Syn (Jo Nesbo)

Už je to celkom dávno, čo som naposledy čítala nejakú detektívku, takže keď sa mi do rúk dostala kniha Syn, veľmi som sa jej potešila. Knihu som začala čítať takmer okamžite na na jej prečítanie mi stačili len tri dni. Takmer vôbec som sa totižto nevedela od nej odtrhnúť.

Meno Jo Nesbo je pre mňa synonymom skvelej zábavy a výborne napísanej detektívky. Od tohto autora som čítala už niekoľko kníh a všetky do jednej boli skvelé. Nesbo skrátka vie ako napísať dobrú kriminálku a hlavne preto, lebo sa s ničím nemazná. Ak mu niektorá postava v deji zavadzia, tak ju proste bez mihnutia oka odstráni a to ešte s veľkou gráciou.

Ak sa začítate do knihy Syn dostanete od nej všetko to, čo má dobrá detektívka obsahovať. Samozrejme za napínavý dej vďačíme najme autorovi, ktorý tají všetky dôležité informácie až do úplne poslednej chvíľky. Čo dáva neuveriteľný priestor na rozvoj čitateľovej fantázie.

Je pravda, že som v knihe našla zopár hluchých miest a tiež zopár miest, ktoré ma nebavili, no bolo ich tam ozaj len veľmi máličko a na mňa v konečnom dôsledku pôsobili veľmi uvoľnujúco a oddychovo. Veď aj vďaka nim som vlastne mohla knihu večer s kľudným svedomím odložiť na nočný stolík a neponocovať u nej až do samého rána.

Knihu Syn odporúčam všetkým fanúšikom mrazivého severského krimi, ktorý majú radi tvorbu Jo Nesba, ale aj tvorbu iných severských detektívov.

Recenzoval: Luc
http://fantaztika.eu/recenzia-knihy-syn-jo-nesbo/

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.