bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skRecenzia knihy Dublin Street 3 – Jamaica Lane (Samantha Youngová)

Ďalšia kniha. Ďalšia dvojica. Ďalší romantický príbeh…

Ako iste tušíte i v tejto knihe sme sa posunuli k ďalšiemu páru. Tento raz svoj priestor dostali Olivia s Natom. Olivia je veľmi neskúsená mladá knihovníčka, ktorá sa spolu so svojím otcom prisťahovala do Škótska len nedávno. Nate je jej presným protikladom – plejboj a sukničkár, ktorý vyštartuje za každou sukňou. No z trvalejších vzťahov má obrovský strach. Oboch však spája záľuba v dobrých počítačových hrách a pozeraní filmov. Preto sa nie je čomu čudovať, že Liv a Nat spolu trávia čoraz viacej času a stanú sa z nich veľmi dobrý kamaráti. A presne v tomto memente sa začína odvíjať príbeh na Jamaica Lane.

Liv je už unavená z toho, že sa nedokáže poriadne rozprávať zo žiadnym chlapom. Nevie flirtovať, má veľmi nízke sebavedomie a všetko čo k tomu samozrejme patrí. Preto jej Nate jedného dňa ponúkne pomoc, a pokúsi sa ju presvedčiť o tom aká je výnimočná. To ale ešte ani jeden z nich netuší, kam ich osud nakoniec zaveje…

Myslím, že už v recenzií na druhý diel tejto série, som písala ako veľmi sa mi páči jej štýl. Ale keďže opakovanie je matkou múdrosti, tak to napíšem ešte raz. Páči sa mi ako autorka volí hlavné postavy z úzkeho kruhu priateľov, pretože i keď máme v každej knihe iných hlavných hrdinov, ešte stále sa okrajovo stretávame s tými predchádzajúcimi a pekne vidíme, kam sa ich vzťahy posúvajú a ako sa vyvíjajú. Proste a jednoducho, i po prečítaní knihy, nemusíme smútiť za svojím obľúbeným párom, pretože je takmer sto percentná pravdepodobnosť, že sa s nimi stretneme ešte v niektorom ďalšom pokračovaní.

Jamaica Lane je kniha, ktorá je primárne určená ženským čitateľkám, preto je aj jej jazyk prispôsobený práve im. Príbeh je písaný veľmi odľahčeným štýlom, ktorý sa k nej skvelo hodí. Dá sa pri ňom výborne relaxovať. Napríklad ja som Jamaica Lane čítala len vo vlaku, na ceste zo školy a vždy som si pri nej skvelo oddýchla.

V knihe Jamaica Lane som našla všetko čo som hľadala. Bolo tam veľa erotiky, veľa romantiky a tiež veľa srandy ale aj sentimentu a ostatných každodenných starostí a radostí. Veľmi sa mi páčilo, že Liv pracovala ako knihovníčka, vďaka čomu mi aj mierne odhalila fungovanie knižníc. Čo bolo pre mňa skvelým a nečakaným bonusom. Na koniec by som len pripomenula, že kniha Jamaica Lane je určená ženským čitateľkám, ktoré určite neurazí a mnohé v nej nájdu príjemného spoločníka na dlhé jesenné večery.

Recenzoval: Luc
http://fantaztika.eu/

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.