bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skRecenzia knihy Dublin Street 2 – London Road (Samantha Youngová)

Samantha Youngová je mladá škótska spisovateľka. Má na konte niekoľko bestsellerov, ktoré si vydala vo vlastnej réžií. Je autorkou štyroch sérií – desiatich románov a jednej novely.  Bola nominovaná na Goodreads Choice Award v kategórii Najlepší autor a tiež Najlepšia romanca (za knihu Dublin Street). V tvorbe pre dospelých debutovala románom Dublin Street, ktorý sa predával v 25 krajinách.

Jo je mladá bystrá žena s ktorou sa život nemaznal. Doma to nemala nikdy ľahké a teraz sa okrem seba musí postarať aj o svoju matku a mladšieho brata, ktorého berie ako vlastného syna a preto sú všetky jej potreby a želania ovplyvňované práve jeho potrebami. Okrem toho si vo svojom okolí vybudovala nie príliš pekné meno. Takmer všetci si o nej myslia, že je vypočítateľná mrcha, ktorá vlezie do postele každému bohatému chlapovi, ktorého stretne. Avšak všetko sa má zmeniť, keď stretne Cama, mladého muža, ktorý nie je bohatý, no zato ju ukrutne priťahuje…

Žije v zajatí predsudkov, kým nestretne jeho…

Na knihách tohto typu sa mi veľmi páči, že jednotlivé časti sa dajú čítať, bez toho, aby ste mali prečítanú prvú časť. Síce si trošku prezradíte koniec predchádzajúcej časti, ale inak sa nič vážne nestane, pretože všetko čo sa v danej kniha začne sa v nej aj skončí a vy tak nemusíte čakať nekonečne dlho na vydanie pokračovania, aby ste sa dozvedeli s kým vlastne hlavná hrdinka nakoniec skončí.

Od knihy Londoun Road som dostala presne to čo som od nej očakávala – skvelo napísanú romantickú zápletku, doplnenú nejakým dejom, ktorý tam však nebol len ako kulisa, ale celý príbeh pekne sceloval a vytváral rovnováhu s tou sladšou časťou knihy, aby sa z nej nestala len ďalšia presladená romantická kniha, na ktorú všetci rýchlo zabudnú.

Jo som si obľúbila hneď od prvej strany. Jej postava mi bola viacej ako sympatická a bola som rada, že autorka zvolila práve silný typ hlavnej hrdinky a nie ustráchané dievčatko, ktoré sa nechá dejom zmietať. Jo je skvelá žena, ktorá vie čo chce v živote dosiahnuť a presne za tým si aj ide.

Nech som sa pokúšala na knihe nájsť nejaké negatívum, až doteraz sa mi to nepodarilo. London Road je kniha, ktorá mi proste sadla od začiatku až do konca. Jej dej je príjemne rozložený a popretkávaný romanticko-erotickými časťami, ktorých tam však nie je priveľa. Osobne by som ju odporučila všetkým čitateľom, ktorí majú radi dobrú romantickú knihu s erotickými prvkami, silnými postavami a krásnym prostredím.

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Ikar.

Moje hodnotenie: *****

Recenzoval: Fantaztika
fantaztika.eu

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.