bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skRECENZIA : Kate Atkinsonová - Život po živote

Do rúk sa mi dostala na prvý pohľad pekná hrubá knižka s romantickou obálkou. Nebudem vám klamať, áno obálka ma upútala na prvý pohľad.

Milujem ruže a keď sú červené, tak moje srdiečko bije spokojnosťou. (klíše, že?) No potom som sa začítala do anotácie a niečo v mojom malom mozočku mi hovorilo, že mám tejto knihe dať šancu! 
A ja som veľmi vďačná, že som môj piskľavý hlások v hlave poslúchla.

Historické romány veľmi často nečítam. Anotácia ma musí zaujať na 100%, aby som sa do neho pustila. Nejde o to, že by som nemala rada históriu skôr si neviem nájsť historický román, ktorý by ma bavil natoľko, žeby som ho vedela prečítať dokonca. No tejto román mal v sebe niečo s čím som sa pri žiadnom inom nestretla. Tento román bol napísaný naozaj skvelým štýlom, ktorý však nemusí sadnúť každému ale mňa nadmieru bavil. Postavy boli vykreslene naozaj dokonalo. Každá bola iná a svojská. Napriek tomu, že v románe vystupuje viacej postáv, nemala som problém zapamätať si, ktorá je ktorá.

Ursula je dieťa, ktoré hneď po narodení zomrelo. No potom sa narodí opäť a zomrie opäť. Potom dostane opäť šancu na život a žije o niečo dlhšie ale nakoniec to končí predsa len jej smrťou. Ursula sa na svoje predošlé životy nepamätá, ale chybu vďaka, ktorej v tom minulom živote zomrela už druhý krát neurobí. Má totiž silný pocit dejavú alebo jednoducho pocit, že sa stane niečo zlé.

Je to ako pozrerať film v ktorom hlavná hrdinka na poslednú chvíľu zmení svoje rozhodnutie a jej život to úplne zmení.
Vďaka tomu spoznávame Ursulu stále viac a viac.
 V jednom živote Ursula zomrie lebo vypadne z okna a v druhom keď sa blíži k tej istej tragédií to už nerobí lebo ma veľký strach z toho okna a logicky nezomrie.

Tento príbeh vám ponúka milion malých príbehov jednej postavy. Je to ako hľadanie dokonalých nohavíc. Musíte ich vyskúšať aspoň desať do kým nájdete tie čo vám perfektne sadnú. A to ma na tejto knihe bavilo najviac. Stále sa tam dialo niečo nové, iné a nečakané.

Ďalším veľkým plus je, že máme možnosť sledovať vývoj Ursuly od malička. Nie je to iba sedemnásť ročná tínedžerka, ktorá odrazu zistí, že je výnimočná, ako to je vo väčšine moderných románov.

Čítanie tejto knihy som si naozaj veľmi užila. Je plná napätia a hlavne nečakaných zvratov a prekvapení.
 Prostredie v ktorom sa príbeh odohráva bolo vykreslené detailne a uveriteľne. Naozaj som sa vedela preniesť do tesne povojnového obdobia. Jedine čo mi možno trošku vadilo bolo, že ostatné postavy boli utlačené do úzadia.  V popredí bola iba Ursula. V jednom živote Ursuly boli a v druhom zase nie. Čo sa s nimi stalo??? 

Túto knihu odporúčam hlavne tým, ktorí hľadajú príbeh o ktorom môžu rozmýšľať a chcú niečo čo v nich niečo zanechá.

Recenzoval: Vera Paradis
http://fashion-paradis.blogspot.sk/2015/04/recenzia-kate-atkinsonova-zivot-po.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.