bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skReady Player One - Hra sa začína / Ernest Cline

“No one in the world gets what they want and that is beautiful.” 

Vítam vás.. no, ehm, po mesiaci, pri novom článku. Je zvláštne písať niečo po takej dlhej dobe, som celkom nervózna, je to ako lyžovať po dvoch rokoch. Viete to, predsa ste však nervózny. 

Takto presne pred tromi týždňami, mi domov prišla kniha Ready Player One, na ktorú som sa tak neskutočne tešila - milujem totiž také staršie hry a celá tá kniha sa niesla v duchu 80.rokov. Dokonca som učinila jeden objav a to zrovna pri utieraní riadu, kedy som našla doma šálku s tématikou 80.rokov. Sranda, nie? Popíjala som si v nej čaj pri čítaní. 

“Whenever I saw the sun, I reminded myself that I was looking at a star. One of over a hundred billion in our galaxy. A galaxy that was just one of billions of other galaxies in the observable universe. This helped me keep things in perspective.” 

Wade Watts alias Parsifal, je milý fajn chlapík, ktorý je posadnutý Jamesom Hallidayom a hľadaním zlatého vajca. Dostala som sa do jeho života, v ktorom sa zo dňa na deň stal slávnym. V celej knihe ide vlastne o to, aby sme zistili, ako on prešiel túto naháňačku za pokladom. Miestami to bolo vzrušujúce, miestami som mala pocit, že zaspávam a miestami som tú knihu naozaj zbožňovala. Ako pravý geek som poznala drvivú väčšinu, o ktorej sa v knihe rozprávalo. 

Aech, Parsifalov najlepší kamarát, mi povahovo viac sadol. Wade bol predsa len taký ten uzavretý chlapík, aj keď veľmi sympatický, čo len doma sedel, hral hry, hral hry, hral hry, venoval sa neustále Almanachu. Aj keď, ja by som robila asi stále to isté keby chcem vyhrať toľké bohatstvo. 

Art3mis. Och. Bože. Ona bola tak božská. Ten jej sarkazmus, inteligencia a poprvýkrát aj súťaživosť, ktorá ma ohúrila, pretože ja neznášam súťaživosť. Páčilo sa mi, aká bola, zo všetkých ju mám najradšej. Za toto, Ernest, ti patrí obrovská vďaka. 

Svet OASIS bol naozaj zaujímavý. Fascinovalo ma, čo dokázal Halliday so svojím najlepším kamarátom vytvoriť, všetky tie konzoly, prístroje, veď čítajte a pochopíte, ako som sa pri tom cítila. Na jednu stranu by som veľmi chcela mať také niečo doma, chcela by som, aby to všetko existovalo. Pretože takú techniku ako mali tam my tu ešte nemáme. Chcela by som ( v hre) držať v ruke meč a cítiť to aj realite, prechádzať po ňom prstami. 

Príbeh bol miestami naozaj nudný, keďže Ernest písal (teda aspoň pre mňa to tak je) priveľmi dlhé opisy. Nudilo ma to, prišlo mi to zbytočné, radšej tam mohol dať nejakú akciu. Niekedy mi to fakt pripadalo, že si všetko šetril len na brány a kľúče a potom na posledný boj. Pretože okrem toho tam len sedel, žiadna akcia, dobrodružstva, nič. A práve to my tam chýbalo, pretože s tým sa dalo veľmi dobre pohrať. 

Ernest Cline písal pútavo, jednoducho, s dlhými opismi, ktoré mi tam šli nesmierne na nervy, rýchlo som sa do knihy začítala. Čo sa mi v poslednej dobe nestáva vždy. 

Obálka knihy je brutálna, to mi musíte uznať. Milujem tú jednoduchosť, ktorá prevláda, žiadne nejaké obrázočky, proste nič, len ten názov, tri kľúče a príšerky. Hotovo, proste bomba. 

Knihu odporúčam skôr pre tých starších čitateľov, ktorí žili v 80.rokoch, poznajú tie hry, hrali ich. Pretože to je taký neskutočne nostalgický pocit dokonca aj pre mňa. A aj keď to nie je možno najlepšia kniha, ktorú som kedy čítala, je super. 

Recenzovala: Aneta Kondrčková
http://readingbookswithlove467.blogspot.sk/2016/07/ready-player-one-hra-sa-zacina-ernest.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.