bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.sk(RC) Sally Greenová- Hafl Bad- Polozlý

Nathan je ako ste už z anotácie pochopili syn bielej čarodejnice a veľmi mocného temného čarodejníka, ktorého jeho mama s veľkou obľubou skladuje v šuflíku (ale podľa mňa je to stále lepšie ako kontajnerové mamičky).

Náš mladý hrdina musí každý rok predstúpiť na vyhodnotenie pred tzv. “Radu“ (Organizácia, ktorá má na starosti ochranu bielych čarodejníc), ktorá meria jeho fyzické vlastnosti, inteligenciu a to, či je na strane bielych alebo čiernych čarodejníc.

Ako správny mladší brat sa musí vyrovnávať aj so šikanou svojej nevlastnej sestry, školou, tŕnistou cestou prvej lásky a možnou smrťou. Prečo smrťou? Ak nestihne do dňa svojich sedemnástych narodenín nájsť svojho otca, ktorý mu musí dať tri dary, ktorý zabije priemerne osem ľudí a má zrejme sklony k záhradkárstvu..

Ale čo robí v klietke a ako sa ta dostal?.. to sa dozviete už iba z knihy :)

Moje pocity z čítania:
Môžem to zhrnúť do jedenej vety: „Chcem byť čarodejník!“ .. ale nie, no dobre tak hej, ale teraz vážne.

Už po prvých pár stránkach mi bolo jasné, že je kniha iná ako ktorákoľvek iná, ktorú som doteraz čítala. Je písaná v netradičnej druhej osobe, autorka používa krátke jednoduché vety a delí sa na krátke kapitoly. Čítala sa mi však ľahko a nemohla som sa od nej odtrhnúť.

Hlavná postava= Nathan je trucovitá, svojská a PREDOVŠETKÝM NIE JE DOKONALÁ! Žiadne idealizované typizovanie sa tu teda dnes nekoná, Nathan má svoje muchy a tie ho robia teda aspoň podľa mňa dokonalým.

Zaujímavý dej plný akcie, vtipných hlášok, miestami aj chlapčenské úchylné myšlienky a pravdaže kyselinýýý a mučenie a veci tomu podobné :D . Čo viac  si môže človek priať? .. len nejaké tie vrany mi tam chýbali.

Takže knihu odporúčam každému, kto si nepotrebuje ku koncu roku opraviť známky, alebo toho nemá moc veľa na učenie, lebo ja myslím miesto anatómie už iba na kedy bude ďalší diel.

Kladné body:
-Zaujímavý a jednoduchý štýl písania.

-Postavy sú jednoduché a pri tom zábavné i vážne.

-Trošku kyselín a mučenia.

Záporné body:
-Rozdelenie čarodejníc na dobré a zlé je už trochu otrieskaná téma.

-Žádne vrany móre. :D

Za recenzný výtlačok by som chcela poďakovať vydavateľstvu IKAR.  Knihu si môžete kúpiť TU

Recenzoval: Lela
kniznenebo.blogspot.sk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.