bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPoppy J. Anderson ~ Chuť lásky

O autorke alebo aj o samotnej knihe som nepočula do jej vydania. Až potom, jedného dňa som natrafila na túto nádhernú obálku, ktorá ma neskutočne zaujala. Potom som si prečítala anotáciu a vedela som, že by som si knihu rada prečítala. A preto veľmi ďakujem vydavateľstvu ikar za možnosť si knihu prečítať.

Chuť lásky je príbeh, ktorý sa odohráva v jednom malom mestečku v Maine. Andrew je kuchárska hviezda, ale poslednú dobu ho to akosi nebaví - nie tak ako na začiatku. A preto sa vyberie na akúsi dovolenku, kde spoznáva Brooke, ktorá vedie rodinný hostinec. Samozrejme, že sa stretnú, a Andrew postupne začne pomáhať Brooke s hostincom. A áno, stále je to trošku taká typický romantická kniha, ale aj napriek tomu som si knihu neskutočne užila a prečítala som ju prakticky na jedno posedenie. 

Autorka Poppy Anderson píše veľmi príjemným štýlom a celkovo sa to veľmi dobre čítalo. Takisto, grafika knihy bola úžasná. Či už sama obálka, alebo hneď prvé a posledné dve "strany", kde sme sa mohli dozvedieť niečo o hlavných hrdinov, a takisto aj nejaký ten ich obľúbený recept.  Síce som ešte ani jeden z nich nevyskúšala, znejú chutne a kto vie, možno raz vyskúšam.
Andrew aj Brooke boli veľmi sympatické postavy. Vedela som si predstaviť, že niekde na svete existuje práve nejaký taký Andrew a nejaká taká Brooke.
Brooke naučil život byť sebestačnou a hlavne sa nespoliehať na druhých ľudí, keďže zažila aj nejaké to sklamanie. Nepýtala si od iných ľudí pomoc, všetko sa snažila sama zvládnuť - aby aj zbytočne nezaťažovala rodičov, nepridávala im starosti.
A Andrew. Na to, že to bola nová veľká hviezda bostonského varenia, nesprával sa namyslene, ako keby mu patril celý svet. Práve naopak. Vedel byť skromný a bol ochotný Brooke pomôcť, aj keď ona o to najskôr veľmi nestála.
Takisto, aj hlavná zápletka sa mi veľmi páčila, bola nenútená, nič nebolo nasilu preháňané a zbytočne natiahnuté. Autorka sa s príbehom naozaj vyhrala, zasadila ho do príjemného prostredia malého mestečka v Maine, a príbeh pekne dotvorila aj vedľajšími postavami - ktoré prispeli do príbehu svojou časťou ale inak zbytočne "nezavadzali" a nenaťahoval sa dej zbytočne ich problémami.

Zatiaľ nie je známe, či Ikar vydá aj pokračovanie tejto knihy - totižto, Chuť lásky je akýmsi "prvým dielom" štvordielnej série práve z kuchárskeho prostredia. Naštastie, nie sú všetky štyri knihy o Andrew-ovi a Brooke, ďalšie sú o iných postavách, čiže nejde o prípad, kedy sa zbytočne naťahuje jeden príbeh.

Recenzovala: Magdaléna Ondrušková
http://abouteverythingforeveryone.blogspot.sk/2017/10/poppy-j-anderson-chut-lasky.html

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.