bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPanstvo Edenbrooke - Julianne Donaldsonová

Nie som veľký fanúšik klasických diel. Ak sa mám priznať, nečítala som ani jedno dielo z povinnej literatúry (hanba, že?). Aj keď zbožňujem Rómea a Júliu, podobným dielam sa radšej vyhýbam, pretože nedokážu dlho udržať moju pozornosť. Keď som si však prečítala anotácia, niečo ma zaujalo a povedala som si, že to predsa len môžem skúsiť, veď to predsa vyzerá celkom sľubne. A musím uznať, že som sa rozhodla správne. Ani pár nedostatkov mi nepokazilo čítanie. 

"Za posledných štrnásť mesiacov som vynaložila všetko úsilie, aby som si srdce ohradila vysokým múrom a ubránila sa bolesti, ktorú som cítila."

Marianne a Cecília sú dve úplne odlišné sestry, ktoré chcú od života úplne niečo iné. Po smrti ich matky sa rozdelili, no opäť sa stretnú na panstve Edenbrooke. Zatiaľ čo Cecília túži po peniazoch a bohatom mužovi, Marianne stačí pokoj teší sa, že si panstvo užije. Už teraz vám je asi jasné, ktorá z postáv mi bola sympatickejšia. Marianne bola veselé, živé dievča, ktoré sa mnohokrát dostalo do rôznych trapasov, malo problém sa správať ako slušná dáma alebo ako jej sestra Cecília, ktorú som vôbec nemala v láske. Marianne mi úplne pripomínala Sisi, korú som zbožňovala a filmy s ňou videla aspoň miliónkrát, takže toto bol jednoznačne plusový bod. A hlavný hrdina bol typický slušný, no aj trošku drzý, smelý chlap, ktorému chcete streliť facku, no na druhej strane ho aj pobozkať. Obaja k sebe skvelo pasovali, dopĺňali sa, uťahovali si jeden z druhého a romantická línia bola vytvorená skvelo. Autorka sa nedržala len trápneho klišé a tak všetko pôsobilo nenútene. 

"Mama by bola na ňu pyšná. Bola by pyšná na mňa."

To, že sa jedná o klasické dielo som spozorovala napríklad aj podľa toho, že tu neboli žiadne erotické scény. V súčasnosti je to veľký trend a aj keď mám podobné knihy rada, milo ma prekvapilo, že autorka naše postavy hneď nehodila do postele. Čo mi však trošku chýbalo a musím vytknúť je, že sa v podstate nič nedialo. Romantická línia bola skvelá a je jasné, že sa jedná hlavne o romantiku, no chýbalo mi niečo na spestrenie. Čakala som, že po čase autorka s niečím príde, no až do konca som sa nedočkala. Aj keď sa mi toto dielko čítalo naozaj dobre a som spokojná, niečo mi tam trošku chýbalo. 

Knihe by som nakoniec udelila 4 lajky a som rada, že moje obavy boli úplne zbytočné. Myslím si, že táto kniha je určená snáď pre každú romantickú dušu a že sa vám určite bude páčiť :)

Recenzovala: Veronika Dedíková
http://book-fans.blogspot.sk/2016/01/panstvo-edenbrooke-julianne-donaldsonova.html?m=1

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.